ανθρώπινες σχέσεις

ΧΡΟΝΙΑ ΠΟΛΛΑ

έρωτας,φιλία,αγάπη...όλα ζουν εδώ

Δημοσίευσηαπό Το Κολλητηράκι » Τετ Ιαν 23, 2008 10:24 pm

'... παντως, κολλητηρι, προτιμω να χασω την ψυχραιμια εδω χαμου που ειμαι παρα να έλθω να χασω την κουλτουρα μου (!) στο μουλτι...'

... μα έρχεσαι στο μούλτι, απ' τη στιγμή που το διαβάζεις... άρα την κουλτούρα σου, όπως τη λες, την έχεις χάσει ήδη ή κάνω λάθος πάλι;... και σου κάνω και τη χάρη να μη σε ρωτήσω ευθέως 'Μύθε, με πιό νικ κυκλοφορείς εκεί στη χωματερή;'... ή να μη στην κάνω;...

... Μύθε, με ποιό νικ κυκλοφορείς εκεί στη χωματερή;...

... και τέλος πάντων, με ποιά λογική υποβιβάζεις σε χρόνο ντε τε την... κουλτούρα - δε τη γουστάρω καθόλου τη λέξη έτσι όπως κατήντησε η χρήση της - μεγάλου αριθμού ανθρώπων που έχουν φτιάξει έναν χώρο με πολύ ενδιαφέροντα θρεντς;... και πώς είναι δυνατόν να σου αρέσω εγώ με τόσο χαμηλή κουλτούρα που περιφέρομαι στα μούλτια;... κάτι δε μας λες σωστά, αλλά ξέρω, κάνω πάλι λάθος... για ποιά ανάκαμψη του σάιτ μιλάμε, που δε βλέπω να μιλάμε καν γι' αυτό, όταν ο ίδιος ο Θαν, δε μπαίνει καν στον κόπο να πει ένα 'ευχαριστώ' για το τυπικότατο 'χρόνια πολλά';... θα το πει παρακάτω, σ' αυτούς που γουστάρει θα μου πεις τώρα... κι άσε που θα νομίσει ΠΑΛΙ ότι τα έχω μαζί του... ας τελειώνει αυτή η χαζή ιστορία... και στην τελική, πιστεύω ότι πολλοί από εδώ είναι και εκεί και με γεια τους και χαρά τους...

... για το τέλος, έχω να σου πω και να σου αποκαλύψω, ότι είμαι το διπλοπρόφιλο του ʼσπικ και η Κική Δημουλά, την οποία θεωρώ υπερεκτιμημένη... δε με γουστάρω καθόλου σου λέω...

... να πω κι άλλα για να σταματήσω επιτέλους να σ' αρέσω;... πέρνα αργότερα... θα σου αφιερώσω κι άλλο τραγούδι...

(... έχω ήδη αρχίσει να αποθηκεύω όλα μου τα πόστια από 'δω... καθώς και πράματα που έχουν γράψει άλλοι χρήστες... αν δε σου λέει τίποτα αυτό, συνέχισε να με τσιγκλάς... άλλωστε είμαι σε περίοδο μεγάλου χαβαλέ και η 'δημιουργικότητα' ας περιμένει...)

... ά ρε Κικίτσα!... εσύ εμπορευματοποιήθηκες και γλύτωσες... εμείς θα πεθάνουμε με τον καημό να δούμε τη φάτσα μας κοτσαρισμένη σε καμιά βιτρίνα... συγκινήθηκα μιλάμε... ά ξέχασα!... μήπως θα γίνουμε και γελοίοι φτιάχνοντας το μπλογκ μας;... ή θα μετριέται η κουλτούρα μας με το πόσα σχόλια θα μας κάνουν ανά ποστ;... έχω μεγάλο σόι πάντως...
'...sorry, i forgot your beauty... my life goes on, absolutely...'

Salento
Άβαταρ μέλους
Το Κολλητηράκι
super member

Τοποθεσία: Ο Κλαυσίγελος Της Τυρόπιττας Και Ο Πήδουλος Της Μελιτζάνας...

Δημοσίευσηαπό than sigma » Πέμ Ιαν 24, 2008 8:51 am

σε ευχαριστώ κολλητηράκι για τις ευχές σου. ειλικρινά -αδικαιολόγητα μεν αλλα ειλικρινά- δεν το είχα προσέξει. ελπίζω να με πιστέψεις.
για τελευταία φορά θα σου πως ότι δεν έχω κανένα πρόβλημα μαζί σου. θα ήθελα κάποια στιγμή να λειώσει αυτή η καραμέλα.

τέλος, να πω ότι χαίρομαι που υπάρχουν χώροι σαν το μουλτι για αυτούς που τους αρέσουν τέτοιοι χώροι. δεν έχω κανένα ανταγωνισμό με κανέναν τέτοιο χώρο. και ευτυχώς που το ιντερνετ είναι τόσο τεράστιο που μπορεί να χωράει τόσα πολλά διαφορετικά είδη ιστοσελίδων...και αναγκών!

όποιος ενδιαφέρεται για αυτή τη σελίδα μένει . για όποιον δεν κάνει τότε φεύγει. έτσι δεν γίνεται πάντα στη ζωή;

αυτό που δε θα συμφωνήσω μαζί σου είναι τα όσα λες για τη Δημουλά.
αλλά μάλλον δε μπορούμε να συμφωνούμε στα πάντα, έτσι δεν είναι;

σε ευχαριστώ και πάλι για τις ευχές σου.
θαν
καλό ταξίδι αλέξη.
Άβαταρ μέλους
than sigma
Site Admin

Δημοσίευσηαπό Mythos » Πέμ Ιαν 24, 2008 11:54 am

Το Κολλητηράκι έγραψε:... Μύθε, με ποιό νικ κυκλοφορείς εκεί στη χωματερή;...
... και τέλος πάντων, με ποιά λογική υποβιβάζεις σε χρόνο ντε τε την... κουλτούρα - δε τη γουστάρω καθόλου τη λέξη έτσι όπως κατήντησε η χρήση της - μεγάλου αριθμού ανθρώπων που έχουν φτιάξει έναν χώρο με πολύ ενδιαφέροντα θρεντς;... και πώς είναι δυνατόν να σου αρέσω εγώ με τόσο χαμηλή κουλτούρα ..
...
.. για το τέλος, έχω να σου πω και να σου αποκαλύψω, ότι είμαι το διπλοπρόφιλο του ʼσπικ και η Κική Δημουλά, την οποία θεωρώ υπερεκτιμημένη... δε με γουστάρω καθόλου σου λέω...

τα βλεπεις; βγανεις μοναχη σου το ματια σου και μετα ερχεσαι, και με κατηγορεις που δεν ειμαι καλος.. οφθαλμιατρος (!) χωρις καθόλου να λαμβανεις υποψη σου αυτο που σου 'χω πει χιλιες φορές: 1) ότι δεν ειμαι οφθαλμιατρος! 2) ασε ησυχα τα ματια σου ή κοψε τα νυχια σου και 3) Βρε κουτή, τα βάζουν με τα μέγαρα (της ποιήσεως); και μετα περιμένεις να εκδοθείς!
Εμπασ'περιπτωσει..
Λεγοντας οτι ερχομενος στον περι ου ο λογος χωρον, θα χασω την κουλτουρα μου δεν επροτιθέμην να υποβιβάσω την κουλτουρα του εν λογω χωρου, ισα-ισα υπονοουσα οτι.. κατσε να θυμηθω τι υπονοουσα...
α! ναι! πως τη λένε αυτη την παροιμία.. "ου παντός πλείν ες Κόρινθον".
τη γκζέρεις; μάλλον θα τη γκζέρεις.
τι υπονοούν όμως κσέρεις; δε γκζέρεις!
άκου μένα που κσέρω..
υπονοούνε ότι δεν μπορεί να πάει ο πάσα-ένας στη Γκόρινθο.
γιατί δεν μπορεί;
ανάπηρος σε καροτσάκι είναι;
και δεν έχει ο δημος τη Σκορίνθου προβλέψει σημεία πρόσβασης για άτομα με ειδικές ανάγκες, που λένε;
Ασφαλως και όχι. Δεν μπορει να πάει ο καθένας, γιατί στη Γκορινθο για να πας πρέπει να έχεις πολυ χρήμα.
Ακρίβεια λέμε, χλίδα και των γονέων, πανακριβα όλα. Τη ντυρόπιτα για να καταλάβεις την διπλώνουνε σε φύλλο χρυσού, το προφυλακτικο είναι από καθαρό μετάξι, η είσοδος σε ναό της Αφροδίτης (..me pianeis, twra?) κατι τις πιο ακριβη από εισιτηριο συναυλίας των ρολλινγκ στοουν!
το οποιον παει να πει, ουτε να φας ουτε να γ@/\/\ίσεις δεν βγαίνεις εκεί, άμα δε ντονε φυσσάς τον παρά. για την Γκορινθο μιλάμε πάντοτε..
συμπερασμα: για να μπορεσεις να πας στην γκορινθο, να φας, να πιεις, να κάμεις ωραιο σεχ και να μπορεσεις να γυρισεις, πρεπει να έχεις πολλά ταλέντα (τωρα να δεις.. ταλέντα τα λεγανε στη γκορινθο τα ευρά ή τάλαντα. ναι τάλαντα!)
το ιδιο ακριβως, μεταφορικως ομως, ισχυει και με τον χωρον, περί ου ο λογος.. για να πας εκει, και να μεινεις λέμε, (γιατί το να το παίξεις λάκης καίσαρας, "πήγον, ήδον και έφυγον", δεν λεει..) πρεπει να έχεις χοντρό πακέτο κουλτουρας για ξόδεμα, καθότι η αγορα είναι τεραστια, οπως λες, τα θρεντ πλημμυρα απανου στους παγκους, οι πραματευτάδες λαλίστατοι με την καλή κουβέντα και την μαλαγανιά τους, κσέρεις τώρα από παζαρι οριεντάλ, δεν κσέρεις; καμμία σχεση με τον, περι ου ο λογος, χωρον. διοτι ο περι ου ο λογος χωρος, είναι ένας ωραιος, τακτικός, περιποιημενος, πολυχωρος με τους μοντερατόρους του, με τις καλημερες του, με τα ανεκδοτα του, με την πολυφωνία του, με τα νεον του, με τα τατσ του, με τις ομορφιες του, πραγματικά το μολ των θρεντς στην οθονη σας!
"που πα ρε καραμητσο, με ένα ψωρο-πεντοχίλιαρο κουλτουρα στη τζεπη;" με λέω.
(τα θυμασαι τα παλιά τα πεντοχιλιαρα ωρη σαλεντω, που έβανες ένα στη τζεπη και εβγαινες εξω αρχοντας; ασε που πηγαινες σε σουπερ μαρκετ και όταν εφευγες και ρεστα έπαιρνες και το μαγαζι έκλεινε καπάκι για εκτακτο ανεφοδιασμό -ήσουνα και συ μια καταναλωτρια του κερατα λεμε..)
πως να έρθω το λοιπον εκειδα με ενα (παλαιας κοπης) πεντοχιλιαρο κουλτουρα; ενα πεντοχιλιαρο ισον δεκαπεντε ευρα. το οποιον, με δεκαπεντε ευρα ουτε για κατουρημα δεν πας τη σημερον. κι αμα σε πιασει και κανα σφιξιμο, τι κανεις; καταλαβαίνεις τι εννοώ...
οποταν "κατσε εδω, νάχεις και την κουλτουρα σου ατόφια στη τσεπη", με ξαναλέω. (είμαι και τσιφουτης λιγο. αλλωστε η κουλτουρα σημερον βγαίνει με ιδρώτα και αίμα -μη σου πω και με σπερμα... (αυτο βεβαια ισχυει για ολους τους χωρους) και θα με πεις χυδαιο και τετριμμενο και θα εχεις πολυ δίκιο αλλά κι εγω δεν θα εχω πολύ αδικο, οποτε το λεω και βλέπουμε πως θα πάει..)

---
ετσι που λες, εχουνε τα πραματα, κολλητηρι.

_________
ΥΓ. εχεις μπλογκ και δεν μας δινεις το λινκ; ντροπή σου!
_]\/[_
«..let us never regard a question as exhausted, and when we have used our last argument, let us begin again, if need be, with eloquence and irony.»
Άβαταρ μέλους
Mythos
senior member

Δημοσίευσηαπό Το Κολλητηράκι » Πέμ Ιαν 24, 2008 10:42 pm

... ελπίζω να σου άρεσε το άσμα που σου αφιέρωσα χτες... θα με τουμπάρεις και θα ξαναγυρίσω...

... αλλά δε θα γυρίσω γιατί με τουμπάρεις... αλλά γιατί με τουμπάρω εγώ...

... κι ούτε θα γυρίσω επειδή θα γυρίσω... γιατί απλούστατα δεν έφυγα... πονεί η χείρα μου... θα επανέλθω αύριο γιατί - σιγά - μη σ' αφήσω έτσι...

(... είδες ρε Κικίτσα τί τραβάμε;... δε μπορούμε και να σε γκρεμίσουμε... είσαι σα το γιοφύρι της ʼρτας ένα πράμα... Θανάση, ναι, είμαστε εντάξει τώρα...)
'...sorry, i forgot your beauty... my life goes on, absolutely...'

Salento
Άβαταρ μέλους
Το Κολλητηράκι
super member

Τοποθεσία: Ο Κλαυσίγελος Της Τυρόπιττας Και Ο Πήδουλος Της Μελιτζάνας...

Δημοσίευσηαπό Mythos » Παρ Ιαν 25, 2008 4:27 pm

Το Κολλητηράκι έγραψε:... ελπίζω να σου άρεσε το άσμα που σου αφιέρωσα χτες... θα με τουμπάρεις και θα ξαναγυρίσω...

... αλλά δε θα γυρίσω γιατί με τουμπάρεις... αλλά γιατί με τουμπάρω εγώ...

... κι ούτε θα γυρίσω επειδή θα γυρίσω... γιατί απλούστατα δεν έφυγα... πονεί η χείρα μου... θα επανέλθω αύριο γιατί - σιγά - μη σ' αφήσω έτσι...

Περαστικά ρε κολλητηράκι!
---
ΥΓ
Καλό ήτονε! (το ασμα λέω);)
_]\/[_
«..let us never regard a question as exhausted, and when we have used our last argument, let us begin again, if need be, with eloquence and irony.»
Άβαταρ μέλους
Mythos
senior member

Δημοσίευσηαπό aspic » Παρ Ιαν 25, 2008 8:05 pm

Έχει δίκιο ο μύθος.
ʼμα μένεις μόνος σου δέν κινδυνεύεις ποτέ να βγείς τελευταίος.

Δέν ελπίζεις να βγείς και ποτέ πρώτος βέβαια.
Ή άν το δούμε από την άλλη μπάντα,θα μπορούσαμε να πούμε ότι είσαι πάντα πρώτος,αλλά και πάντα τελευταίος.

ΒΓ Έχω την εντύπωση ότι το κολλητηράκι έρχεται κάθε τόσο εδώ για να πάρει μιά βαθειά ανάσα,να βρεί τον εαυτό του μέσα στην ερημιά και να πάει ανανεωμένο και πάλι πίσω στην πολυκοσμία και στο βουητό.
Το έχει κάτι σάν ησυχαστήριο δηλαδή εδώ.
Μπράβο κολλητηράκι.
Νομίζω ότι θα πρέπει να το δεί ο θανάσης αυτό και να εμπνευστεί πώς θα την συνεχίσει την δουλειά.
Μήπως το κάνει το μίσσος δηλαδή,κανένα τόπο για ήσυχες διαδικτυακές διακοπές.
Και εξάλλου, η μοναδική μου αλήθεια είναι ότι λέω πάντα ψέμματα.
Ώστε.
aspic
e-missos master

Δημοσίευσηαπό Mythos » Δευτ Ιαν 28, 2008 11:11 am

aspic έγραψε:Έχει δίκιο ο μύθος.
ʼμα μένεις μόνος σου δέν κινδυνεύεις ποτέ να βγείς τελευταίος.
Δέν ελπίζεις να βγείς και ποτέ πρώτος βέβαια.

"Ο μύθος" δεν έχει δίκιο -αλλά δεν έχει και άδικο. Αλλωστε πως θα μπορούσε να έχει οποιοδήποτε δίκιο ή άδικο, σε ένα θέμα που δεν βρίσκεται πια στην ημερήσια ατζέντα του, μα ούτε και στο μεσο-μακροπρόθεσμο προϋπολογισμό ελπίδων και φόβων του, (αν υποτεθεί ότι ο συγκεκριμένος "μύθος", θα συνέτασσε ποτέ ένα τέτοιο προϋπολογισμό, όπως δηλαδή, κάνουν με συγκινητική ευσυνειδησία, όλοι οι "μέσοι άσπικ" που κατατρίβονται με την ημερήσια λογιστική των φιλοδοξιών τους και των επιδιώξεων τους. -αν βέβαια, δεν παρερμηνεύω την παραπάνω πρόταση του aspic.)
....
Η ελπίδα να βγείς πρώτος και ο φόβος μην έρθεις τελευταίος, είναι ένα πανάρχαιο "δίπτυχο επιβίωσης", ισχυρή -ισχυρότατη εντύπωση εγγεγραμμένη πάνω στο γονιδίωμα του "χόμο" ήδη από τα βάθη του δρομαίου παρελθόντος του, τότε δηλαδή που ως θηρευτής κυνήγαγε τη λεία του και ως θήραμα έτρεχε να σωθεί από ικανότερους κυνηγούς.
....
(ακολουθεί κάμποσο..)
(..μπλα-μπλα-μπλα...)
(...και η συνέχεια επί του τυπογραφείου)
_]\/[_
Άβαταρ μέλους
Mythos
senior member

Δημοσίευσηαπό epsilon » Παρ Αύγ 15, 2008 6:17 pm

μπάμπη, δεν ξέρω αν σου είπα χρόνια πολλά
ε, στα λέω τώρα!
αλλά, άκου να δεις!

ΓΙΟΡΤΑΖΕΙ Η ΜΑΡΙΑ!

ΜΑΡΙΑ ΧΡΟΝΙΑ ΠΟΛΛΑ ΚΑΙ ΟΣΟ ΓΙΝΕΤΑΙ ΚΑΛΥΤΕΡΑ!
όχι στη βία.
epsilon
e-missos master

Δημοσίευσηαπό messinian » Πέμ Σεπ 04, 2008 6:42 pm

Χα!
Σαν π ρ ό κ ε ς πρέπει να καρφώνονται οι λέξεις

Nα μην τις παίρνει ο άνεμος.

ΜΑΝΟΛΗΣ ΑΝΑΓΝΩΣΤΑΚΗΣ
Άβαταρ μέλους
messinian
e-missos master

Δημοσίευσηαπό fbl » Τρί Δεκ 09, 2008 6:42 pm

anna...
Een nog jaren gingen...... vele jaren......
press alt + f4 after read..
Άβαταρ μέλους
fbl
super member

ΠροηγούμενηΕπόμενο

Επιστροφή στο ανθρώπινες σχέσεις

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 3 επισκέπτες