ανθρώπινες σχέσεις

ΧΡΟΝΙΑ ΠΟΛΛΑ

έρωτας,φιλία,αγάπη...όλα ζουν εδώ

Δημοσίευσηαπό epsilon » Τρί Αύγ 14, 2007 6:48 pm

Χρόνια πολλά μαρία,

να χαίρεσαι ό,τι αγαπάς
όσους αγαπάς
και να αγαπάς
όσο γίνεται περσότερο...
όχι στη βία.
epsilon
e-missos master

Δημοσίευσηαπό Το Κολλητηράκι » Τρί Αύγ 14, 2007 11:07 pm

... σας ευχαριστώ κα Έ... αλλά έχω πρόβλημα... αυτοί που αγαπώ, δε το καταλαβαίνουνε... έχω συνδυάσει την αγάπη με το μπινελίκι, αλλά δε φταίω εγώ... ποτέ, και σε όποιες συνθήκες, δε μπορώ να εκφράσω την αγάπη... ποτέ, και σε όποιες συνθήκες, δε νιώθουν τα συναισθήματά μου οι άλλοι... είμαι ένας ανέκφραστος άνθρωπος κα Έ μα σας είπα και πριν, δε φταίω εγώ... δε μπορώ να αγγίξω σάρκα ανθρώπου κα Έ, έχω πρόβλημα... μόλις μ' αγγίζουν κα Έ, έχω πάλι πρόβλημα...

... και πάνε χρόνια κα Έ που έγειρα τον ώμο μου κάπου για να κλάψω... ο δικός μου ώμος διαλύθηκε, είναι σε κρεββάτι φυσιοθεραπευτή ξαπλωμένος και περίλυπος... τέτοια σκληρότητα και κανείς δε μου την αναγνώρισε... τέτοια αβρότητα και κανείς δε με παίνεψε...

... τέτοια μοναξιά κι ούτε ένας πούστης δε την κανάκεψε...

... μόνο οι λέξεις κα Έ... οι έχουσες τη δύναμη να με δικαιώσουν κάποια μέρα... κι εγώ, αυτή που θα την επιλέξω...

... καλό 15Αύγουστο... απολαμβάνοντας τις μέρες τις ήσυχες του Αυγούστου...

http://www.youtube.com/watch?v=boc7rnhkLAk
'...sorry, i forgot your beauty... my life goes on, absolutely...'

Salento
Άβαταρ μέλους
Το Κολλητηράκι
super member

Τοποθεσία: Ο Κλαυσίγελος Της Τυρόπιττας Και Ο Πήδουλος Της Μελιτζάνας...

Δημοσίευσηαπό fbl » Δευτ Δεκ 10, 2007 1:04 am

fbl έγραψε:Τα χρονια μου πολλα στην Αννουλα ...στη γλυκια κ αγαπημενη μου Αννουλα που διαβαζε καποτε ανελιπως το μισος ..Το μισος που μας εκανε καποτε ολο και πιο δυνατους .... Ναι...

dont vergeet ooit de mythe

het leven is altijd gaat op..

vergeet nooit... never... true de liefde nooit sterft...!!

_ _ _ _ _ _ _ _
press alt + f4 after read..
Άβαταρ μέλους
fbl
super member

Δημοσίευσηαπό Το Κολλητηράκι » Παρ Ιαν 18, 2008 11:48 pm

... χρόνια πολλά Θανάση... είχα ανάγκη από μια ευχή τετριμμένη, βαριέμαι τις πρωτοτυπίες...

... αυτό το υπόστεγο το αγαπάμε, έτσι για να το ξέρεις...

:wink:

Salento
Άβαταρ μέλους
Το Κολλητηράκι
super member

Δημοσίευσηαπό Mythos » Σάβ Ιαν 19, 2008 5:04 pm

Το Κολλητηράκι έγραψε:... χρόνια πολλά Θανάση... είχα ανάγκη από μια ευχή τετριμμένη, βαριέμαι τις πρωτοτυπίες...

... αυτό το υπόστεγο το αγαπάμε, έτσι για να το ξέρεις...

:wink:

έγραψες πάλι! Π-Α-Λ-Ι-!

σπάνια (και στη διάλεκτο του missos, το "σπάνια" δεν έχει σχέση με τα πεντεσπάνια) σε μια φράση αποδωθηκαν τρία νοήματα με τοσο λιτή ευβολία.

θα σταθώ στα δύο.

- ότι η επίδοση ευχής εξυπηρετεί ικανοποίηση ανάγκης καταρχήν του ευχοδότη και παρεπιπτόντως ("από σπόντα" που λένε οι καφρόγλωττες μάζες) του ευχολήπτη. (άρα η επίδοση ευχών, στις μέρες μας (και στις νυχτες μας, βεβαίως) έχει καταντησει ο προκλητικότερος ορισμός της υποκρισίας*)

- ότι το "πρωτότυπο" μπορεί να αποδειχτεί απείρως βαρετώτερο από το "τετριμμένο".

(γιαυτό σε πάω μωρή σαλεντίνα, γιατί γράφεις, με την ίδια ευκολία και φυσικότητα που καποιοι άλλοι δεν θα πλησιάσουν ποτέ, όσο και να τανύζονται στις κατηφανήφορες της μουλτιμαλακίας στην οποία αλλοπαρμένη περιπλανάσαι απαρνούμενη την δεδηλωμένη ερωτική σου ε(λ)ξη προς το ερημο ετουτο μισσος).

-------------
* (αυτό δεν σημαίνει ότι πρέπει να παψουμε να ευχόμαστε. η υποκρισία ανέκαθεν ήτο ένα από τα πιο διαδεδομένα κοινωνικά διεγερτικά. δυστυχως τα τελευταία χρόνια έχει μεταλλαχθεί σε υπουλο κακό φίδι που δάκνει στο καλάμι τους εναπομείναντες καλούς ανθρώπους).
-----
μ'αρέσεις! 8)
_]\/[_
«..let us never regard a question as exhausted, and when we have used our last argument, let us begin again, if need be, with eloquence and irony.»
Άβαταρ μέλους
Mythos
senior member

Δημοσίευσηαπό Το Κολλητηράκι » Σάβ Ιαν 19, 2008 9:36 pm

'... γι' αυτό σε πάω μωρή Σαλεντίνα...'

... θα με παντρευτείς;...

'... της μουλτιμαλακίας στην οποία αλλοπαρμένη περιπλανάσαι απαρνούμενη την δεδηλωμένη ερωτική σου ε(λ)ξη προς το ερημο ετουτο μισσος)...'

... με κουράζεις βραδυάτικο... έλα στο θρεντ της ενότητας 'τηλεόραση'... θα βάλω θέμα για την... (θ)έ(λ)ξη...

(... σας φάγανε τα μπλογκς και τα μούλτια... ένα 'χρόνια πολλά' δεν είπατε... ουστ!...)

Salento
Άβαταρ μέλους
Το Κολλητηράκι
super member

Δημοσίευσηαπό epsilon » Σάβ Ιαν 19, 2008 9:51 pm

δε σβήνουν οι μνήμες.
χρόνια πολλά θανάση, καθυστερημένα στον μπερντέ, στο μαύρο.
μέσα μου όμως είσουν παρών στη γιορτή σου. χρόνια πολλά και πολλές ευχαριστίες και πολλές ευχές...
όχι στη βία.
epsilon
e-missos master

Δημοσίευσηαπό Mythos » Δευτ Ιαν 21, 2008 11:27 am

Το Κολλητηράκι έγραψε:... θα με παντρευτείς;...

Μόνο αν μου υποσχεθείς ότι ΔΕΝ θα δώσεις το DVD στα κανάλια..

-----

ΥΓ1. Πάλι καλά που δεν μου ζήτησες να σε... διορίσω! :twisted:

ΥΓ2. Πάντως δεν την βρίσκω και πολύ ασύμφορη την πρόταση. Μετά από αλλεπάλληλες αποτυχημένες προσπάθειες να εισέλθω στους λογοτεχνικούς κύκλους με το μολύβι μου, καιρός πια να κάνω ένα επωφελή γάμο μπας και ανοίξει καμμιά πόρτα.. ;)
_]\/[_
«..let us never regard a question as exhausted, and when we have used our last argument, let us begin again, if need be, with eloquence and irony.»
Άβαταρ μέλους
Mythos
senior member

Δημοσίευσηαπό Το Κολλητηράκι » Τρί Ιαν 22, 2008 12:49 am

... περιμένεις να ανοίξει πόρτα με το να νυμφευθείς εμένα;... κάποιο λάθος έχεις κάνει... ωραίες οι προσπάθειές σας... γιατί δε παντρεύεστε τη Δημουλά;... μας τα πρήζετε που μας τα πρήζετε... 'χρόνια πολλά' είπαμε στο Θανάση κι ο καημός του είναι στη Δημουλά... τί λέτε ρε, συγκινήθηκα... για δεν ανοίγετε ένα σάιτ με τους σημαντικούς ΣΑΣ ανθρώπους;... γιατί επικαλείστε τη βοήθεια των μελών;... για ποιό λόγο ακριβώς;... ξεκαβάλισε Θανάση, εδώ οι περισσότεροι είμαστε μη εκδιδόμενοι... χαλάρωσε Θανάση, που πας να μας τη βγεις κι από πάνω, ενώ όλα αυτά τα χρόνια εμείς κρατάμε το σάιτ... φώναξε τη Δημουλά, να το κρατήσει... έλα Μύθε, διακωμώδησέ μας... μπορείς;... κατέβασε τη μύτη σου Θανάση... εγώ δεν είμαι επί των γλυψιμάτων που συνηθίζουν κάτι άλλοι... κι άμα είμαστε μάγκες, ας κρατήσουμε το φόρουμ ψηλά... κι άμα δε μας μπορείς και θέλεις μόνο τη Δημουλά, μη μας τα πρήζεις κιόλα... άιντε, κι ας επωμιστεί ο καθείς τις ευθύνες του...

... Μύθε σε σκέφτομαι κάθε μέρα στο μούλτι... ελάτε κι από 'κει για να μας πρήξετε με τη Δημουλά... ]

... ψεύδεστε κύριοι... απλά πράματα... σας αρέσω τώρα;...

Salento
Άβαταρ μέλους
Το Κολλητηράκι
super member

Δημοσίευσηαπό Mythos » Τετ Ιαν 23, 2008 11:46 am

Το Κολλητηράκι έγραψε:... Μύθε σε σκέφτομαι κάθε μέρα στο μούλτι... ελάτε κι από 'κει για να μας πρήξετε με τη Δημουλά... ]

... ψεύδεστε κύριοι... απλά πράματα... σας αρέσω τώρα;...

μα την παναγία, και ψευδόμεθα.. και μας αρεσετε! μη παει βεβαια ο μυαλος σου μακρυα λογω του πληθυντικου, για το εαυτό μου ομιλώ και για τους υπολοιπους εαυτους μου που αυτη τη στιγμη είναι θυμωμενοι που τους αποκαλεσες ψευτες και δεν θελουν να σου μιλησουν, ετσι με εξουσιοδοτησαν εμενα να δηλωσω με βδελυγμια οτι ψευδομεθα κατηγορηματικως.
παντως, κολλητηρι, προτιμω να χασω την ψυχραιμια εδω χαμου που ειμαι παρα να έλθω να χασω την κουλτουρα μου (!) στο μουλτι (παρεπιπτοντως, το μουλτι δεν ειναι κι ένα εργαλειο κοπης λαχανικων και λοιπων υλικων προς δημιουργια σαλατας; )(το έχει παρει το ματι μου σε κατι μεταμεσονυχτιες διαφημισεις -μιλαμε για πολυ μεταμεσονυχτιες- οπου βγαινει ενας ξενερωτος γερμανος με μια γερμαγαμίδα νοικοκυρα και εκθειαζουνε το προιον)
λοιπον, δεν τους μπορω μωρ' δουναι τους πολυ χυμαδην χωρους. αυτο to moylti poy les, ειναι σαν το ..καπως είναι τελος πάντων, μικροαστικως ομιλουντες παντοτε, αλλα αυτο καθολου δεν με χαλαει ασφαλως, διοτι ειμαι αμετανοητος βολταιρος οπαδος της αυτοδιαθεσης και της ελευθεριας του ατομου να γουσταρει οπως του γουσταρει και να ακολουθει τα ηλεκτρόνια του (follow your... κλπ) οθεν μπορω χωρις αλλο να σε διαβεβαιωσω οτι "διαφωνώ με όπου τριγυρνάς αλλά θα υπερασπιστώ το δικαίωμά σου να τριγυρνάς»,
το λοιπον, καλαφαγωτες οι σαλατες και ευχαριστω για το ασμα! Ωραίο!

(Τα περι δημουλας, δεν εχω εμπνευση να τα σχολιασω, βαρυεμαι..)

και μιας και ειπες για δημουλα..
κατσε με την ευκαρια να πληροφορησω κατι το θαναση

--------
Λοιπον, Θαναση, που με ειχες ρωτησει σε αλλο τοπικ για το τευχος του "Λεξη" με το αφιερωμα στη Δημουλα και το CD mε τα ποιηματα της, προκειται για το τελυταιο τευχος 94, (Οκτωβριος-Δεκεμβριος 2007). το που θα το βρεις στην Καλαματα δεν γνωριζω αλλά.. ρωτώντας πας στην πολη!
_]\/[_
Άβαταρ μέλους
Mythos
senior member

ΠροηγούμενηΕπόμενο

Επιστροφή στο ανθρώπινες σχέσεις

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Majestic-12 [Bot] και 3 επισκέπτες