ανθρώπινες σχέσεις

[b]Ομαδικη Ψυχαναλυση[/b]

έρωτας,φιλία,αγάπη...όλα ζουν εδώ

Δημοσίευσηαπό aeras » Τρί Απρ 06, 2004 4:21 pm

IPPOLITI
συγγνωμη για το κλεψιμο, αλλα αφου τα βρηκα ετοιμα, ειπα απλα να προσυπογραψω

Με απασχολεί που δεν με ξέρω καλά.
που δεν ξέρω τι ακριβώς θέλω από τη ζωή μου
που παραδέρνω.
που φοβάμαι να κάνω αυτά που θέλω.
που θέλω να γράψω ένα βιβλίο και ποτέ δεν βρίσκω τον χρόνο.
που δεν είμαι σαν τους άλλους η νομιζω τελοσ παντων
που ζω μια παρατεταμένη εφηβεία πράγμα που δεν είναι και πολύ νορμάλ.
που δε λεω ν'αλλαξω αν και τοχω αποφασισει 16,200 φορες
που
που
Κάπως έτσι........

εγω σας τοπα αυτη η ανοιξη εχει ενα περιεργο γκριζο φως

αερας
aeras
senior member

Δημοσίευσηαπό Λουκάς » Τρί Απρ 27, 2004 12:09 am

με απασχολει οτι δεν ξερω ακομα να φερομαι αν και εχω γινει πλεον 20 χρονων.υποστηριζω οτι δεν ειμαι εγωιστης ενω ειμαι.ειμαι τεμπελης -ναι δεν ειναι η λακωνικοτητα που με κανει να γραφω 5 λεξεις σε καθε ποστ.ρε παιδια με απασχολει ακομα και αυτο το chocolate lovin' spoon στα hagen-daz τι φοβερο...
Λουκάς
junior member

tsigaro

Δημοσίευσηαπό smarties » Παρ Σεπ 17, 2004 2:55 pm

Me apasxolei ti 8a sunevene an anaba ena tsigaro mesa sthn vivlio8hkh. Perissotero den me apasxolei oti 8a mou ekanan parathrhsh, alla gia to pou 8a evaza thn staxth.

Giati to prwi shkw8hka, ntu8hka, (me kopo dioti den anoigan ta matia mou) kai etoimasthka na paw ma8hma, kai telika den phga? Giati epemena na koimamai pio meta, enw den h8ela na koimh8w? Me anhsuxei pou peinousa polu, kai eniw8a ta swmatika mou organa entona, opws se kanei h peina na ta niw8eis, alla sunexiza na prospoihoume ston eauto mou oti 8elw na koimh8w. Giati prospoioume ston eauto mou?

Me anhsuxei auto pou egrapse kapoios edw pera gia mena shmera. Einai alh8eia oti eipe? H' mhpws, apla eixe neura kai eipe na 3ekinhsei na ftunei kataplhktikes le3eis apenanti mou gia na niwsei kalutera?

Giati me noiazei twra emena? Afou den eima eimai me kanena.

Giatre, se pe8umhsa. esu?

margarita
η αγάπη ίσως ξέρει πού είναι το μαγικό κλειδί.
Άβαταρ μέλους
smarties
senior member

Δημοσίευσηαπό ΜΗΛΟ ΚΟΠΗΚΕ ΣΤΑ ΔΥΟ » Σάβ Σεπ 18, 2004 7:51 am

Μαργαρίτα
Γιατί δεν κάθεσαι να μας αναλύσεις λίγο την υπογραφή σου;

"Καληνύχτα μαλάκα, η ζωή έχει πλάκα"
ΜΗΛΟ ΚΟΠΗΚΕ ΣΤΑ ΔΥΟ
super member

Δημοσίευσηαπό dianathenes » Σάβ Σεπ 18, 2004 11:00 am

Και γιατί θα πρέπει δηλαδή Μήλο η Μαργαρίτα και η κάθε Μαργαρίτα να μας αναλύσει ποια είναι και τι σημαίνει η υπογραφή της;

Εσύ μας ανέλυσες ποιο είναι το Μήλο και γιατί δεν έχει υπογραφή ;

Ποιο είναι το Μήλο; Και τι σημαίνει Μήλο που κόπηκε στα δυο; Και αν το ένα μισό είναι εδώ το άλλο μισό πού είναι;

Πολύ περίεργο είσαι Μήλο. Δε σε φτάνουν αυτοί που ξέρεις θέλεις να μάθεις κι αυτούς που δε ξέρεις;

Και άσε ήσυχη τη Κουήν. Η Κουήν είναι μαζί μου στο Μπορντρούμ, ήτοι επί τουρκικού εδάφους άλλως ες Αλικαρνασσόν- αλλά με γερμανικά ενδιαφέροντα και συγκεκριμένα αυτή τη στιγμή μαθαίνουμε στον Μπάλακ ελληνικά και ως αντισταθμιστικό όφελος συμφωνήσαμε από βραδύς ότι θα λάβουμε τον Νίτσε στο πρωτότυπο.

Και εμπασειπεριπτώσει που λέει και ο Ασπικ να απαντάς στα πουμου και να μου απαντήσεις πάραυτα τι εννοούσες όταν μου έγραψες "τι είναι αυτά που γράφω κα ποιος μου πήρε το άλλοθι".

Όχι μόνο στη Δούναι να απαντάς κι εμένα να με αφήνεις στα μαύρα σκοτάδια της απελπισίας, κατάλαβες;

Εμένα πάντως με απασχολεί τι να απέγινε η Δίκοπη. Moυ λείπουν οι νυχτερινές εξορύξεις της :lol:

Kala Margarita eissai foverh……tha elega auto pou elleipe apo to forum dhladh alati piperi kai ligo psilokomeno doulema mmmmmmmmmmmm j aime enormement cherie…………

Μπορντρουμ, ένατος του 04
Είμαι για πέτα(γ)μα.....

....και αγόρασα ασπίδα......
Άβαταρ μέλους
dianathenes
e-missos master

Δημοσίευσηαπό ΜΗΛΟ ΚΟΠΗΚΕ ΣΤΑ ΔΥΟ » Σάβ Σεπ 18, 2004 12:55 pm

dianathenes

Μια παρότρυνση έκανα μόνο, γιατί την συγκεκριμμένη υπογραφή δεν την καταλαβαίνω. Δεν είπα οτι "πρέπει" σώνει και καλά να το αναλύσει.
Οτι είπα το είπα καλοπροαίρετα.

Η Queen δεν έχει σχέση με αυτό, αν και χρησιμοποιεί την ίδια υπογραφή.
Ο καθένας εννοεί αυτά που λέει με τον δικό του τρόπο.

Οσο για το πμ σου, δεν έχω κάτι να απαντήσω.
Αν ήταν να με ρωτούσες ειλικρινά αυτό που με ρώτησες στο πμ, τότε θα το έκανες δημόσια, γιατί και εγώ ότι έγραψα το έγραψα δημόσια.
Δεν θέλω προσωπική επαφή, γι αυτό και δεν απάντησα.

Για το μήλο και το τι σημαίνει και πάλι δεν έχω να σου απαντήσω. Θα έπρεπε να πω ότι σημαίνει, ότι καταλαβαίνει κανείς μόνος του. Αν δηλαδή δεν καταλαβαίνεις μόνη σου, τότε δεν σημαίνει τίποτα.

Η υπογραφή μου κάτι έπαθε τελευταία και μάλλον δεν δουλεύει.
don't know
Δολοφονημένος απο ένα μάτσο τσογλάνια.
ΜΗΛΟ ΚΟΠΗΚΕ ΣΤΑ ΔΥΟ
super member

Δημοσίευσηαπό dounai » Σάβ Σεπ 18, 2004 1:56 pm

Να σου πω ρε Διανάθενα; Αυτό το 'το άλλο μισό, πού πήγε;', μ' άρεσε πάρα πολύ. Όχι, ΔΕΝ υπονοώ τίποτις. Σαν ερώτηση έχει πλάκα. Σαν ερώτηση, έ! Όχι μαζί με απάντηση, ναι;

Πάντως, αν θελήσεις, μπορώ εγώ να σου κάνω μια ανάλυση για ένα μικρό φιρίκι που εκσφενδονίστηκε στο διάστημα. Κι αυτό κομμένο ήταν. Το μισό κατέληξε εδώ κάπου στη χωματερή.
Το άλλο μισό, κατέληξε κομπόστα για τους εξωγήινους.

Δε θα το αντέξω να βρει κανείς κάτι τώρα εδώ. Μπορεί και να μιλάω για ένα παραμύθι που γράφτηκε. Μπορεί, δε μπορεί;
Κόψε αριστερά και μετά όλο ευθεία
Άβαταρ μέλους
dounai
full member

Δημοσίευσηαπό dianathenes » Σάβ Σεπ 18, 2004 3:34 pm

Δε θέλεις προσωπική επαφή; Γιατί ρε μήλο δε θέλεις προσωπική επαφή; Καμία ψωριάρα είμαι; Και γιατί τώρα που σε ρωτώ δημόσια αυτό που σε ρώτησα και με τη "προσωπική επαφή" δε μου απαντάς πάλι και με αφήνεις στα μαύρα σκοτάδια της απελπισίας; Και πού ξέρεις δηλαδή μήλο που κόπηκε στα δυό και το ένα είναι εδώ και το άλλο θάπρεπε να καταλαβαίνω που είναι αλλά αφου δε καταλαβαίνω δε θέλεις προσωπική επαφή, ότι δεν είμαι ειλικρινής όταν σε ρωτώ με τη προσωπική επαφή και όταν σε ρωτώ με δημόσια επαφή είμαι ειλικρινής;

Για να δούμε τι θα μου απαντήσει τώρα δούναι το μήλο που κόπηκε στα δυο.

Κουήν τι θα γίνει με αυτόν τον Μπαλακ πώς τον είπες .....τρεις ώρες προσπαθώ να του μάθω πώς κλίνεται το ρήμα θέλω προσωπική επαφή κι αυτός μου κλίνει το θέλω μόνο δημόσια επαφή. Τσ τστσ ανεπίδεκτος! :lol: :lol:
Είμαι για πέτα(γ)μα.....

....και αγόρασα ασπίδα......
Άβαταρ μέλους
dianathenes
e-missos master

Δημοσίευσηαπό ΜΗΛΟ ΚΟΠΗΚΕ ΣΤΑ ΔΥΟ » Σάβ Σεπ 18, 2004 5:25 pm

Δεν έχω προσωπική επαφή με κανέναν.
(Εσένα dounai με τα φιρίκια σου τι να σου πω τώρα, ε;)

Παρατήστε με ήσυχο.
Και εμένα και το μήλο και το φιρίκι.

Η μάλλον, κάντε ότι θέλετε.
Δεν με νοιάζει.

Αυτά.
ΜΗΛΟ ΚΟΠΗΚΕ ΣΤΑ ΔΥΟ
super member

Δημοσίευσηαπό Δούναι αλογκάριστη » Σάβ Σεπ 18, 2004 9:20 pm

Μήπως θα πρέπει να αρχίσεις να αναρωτιέσαι γιατί ήμουν τόσο σίγουρη ότι πάλι θα δεις κάτι για σένα;
Αλλά δε νομίζω. Δε σ' ενδιαφέρει η άποψη των άλλων, δεν ακούς ποτέ τους άλλους και δε δίνεις σημασία στους άλλους. Κατάλαβε επιτέλους ότι δεν έχω τίποτα μαζί σου. Και κατάλαβε επίσης, ότι ξαφνικά ξύπνησα μια μέρα και είπα 'όχι' στο πολύ 'μπλα-μπλα'. Έτσι. Γιατί και να κάτσω να στο τεκμηριώσω, τίποτα δε θα σου μείνει.
Ντιανατέν, δε με νοιάζει τί θα σου απαντήσει το Μήλο. Μόνο που θα επαναλάβω πάλι κάτι.
ΑΠΟΚΛΕΙΕΤΑΙ ΝΑ ΕΧΩ ΓΡΑΨΕΙ ΤΗΝ ΙΣΤΟΡΙΑ ΕΝΟΣ ΜΙΚΡΟΥ ΦΙΡΙΚΙΟΥ, ΔΥΟ ΧΡΟΝΙΑ ΠΡΙΝ;
ΑΠΟΚΛΕΙΕΤΑΙ;
ΑΠΟΚΛΕΙΕΤΑΙ;
ΑΠΟΚΛΕΙΕΤΑΙ;
ΠΟΙΟΣ ΕΙΝΑΙ ΑΥΤΟΣ ΠΟΥ ΖΗΤΑΕΙ ΑΝΑΦΟΡΑ ΓΙΑ ΑΥΤΑ ΠΟΥ ΕΧΟΥΜΕ ΓΡΑΨΕΙ;
Και με ποιό δικαίωμα;
Με το ίδιο δικαίωμα, θα σου ζητήσω κι εγώ να μη ξανασχοληθείς μαζί μου. Κι αν επιθυμείς να βλέπεις αυτά που εσύ θέλεις, επέτρεψέ μου να μη θέλω να τα βλέπω κι εγώ.
Έχω τα δικά μου μάτια για τον κόσμο. Μόνο που ο κόσμος δεν είναι η δική μου και μόνο η ματιά.
Τέλος.
Δούναι αλογκάριστη

ΠροηγούμενηΕπόμενο

Επιστροφή στο ανθρώπινες σχέσεις

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 3 επισκέπτες