ανθρώπινες σχέσεις

[b]Ομαδικη Ψυχαναλυση[/b]

έρωτας,φιλία,αγάπη...όλα ζουν εδώ

Δημοσίευσηαπό epsilon » Τετ Δεκ 01, 2004 6:26 am

ΑΣΦΑΛΩΣ ΟΧΙ.
όχι στη βία.
epsilon
e-missos master

Δημοσίευσηαπό Επισκέπτης » Πέμ Δεκ 02, 2004 10:53 pm

'Οταν κάποιος με ρώτησε γιατί εγώ αγάπησα εσένα τόσο πολύ δεν ήξερα στ'αλήθεια τι να του απαντήσω.
Ήταν ο τρόπος που μύριζες του εξήγησα. Η μυρωδιά που έχει ο αέρας στο λιμάνι, ένα φρεσκκομμένο πορτοκάλι, το χώμα πριν την καταιγίδα, η κανέλα στον καφέ, το πρώτο τσιγάρο της ημέρας, η μυρωδιά στο μαξιλάρι μου. Κι ύστερα με ρώτησε τι έγινε. Χαμογέλασα θλιμμένα, σχεδόν θριαμβευτικά όταν του απάντησα πως η μυρωδιά σου άλλαξε. Κι είναι τώρα η μυρωδιά σου εκείνη του προφυλακτικού, μια ανάμνηση μιας μόνο βραδιάς, λίγης, φτηνής, που όσο κι αν πλυθείς θα αργήσει να φύγει.
Θλιβερό υλικό το πλαστικό δε βρίσκεις;

Για το Θοδωρή 5 χρόνια μετά.
Επισκέπτης

Δημοσίευσηαπό wpleftyboy » Παρ Δεκ 03, 2004 11:53 am

ωραιο γκεστ...

πραγματικα μια ιδεα απο ολα αυτα που νοιωθετε εσεις οι γυναικες και δε μπορεσα ποτε να καταλαβω ...

μια ιδεα που με τρομαζει...

λες ολοι οι οργασμοι και οι υγρες νυχτες μου μαζι τους να εχουν γινει μυρωδια προφυλακτικου ? κι εγω νομιζα οτι μυριζαν ερωτα , ιδρωτα και ανταλλαγη σωματικων υγρων !

κι εγω νομιζα οτι απλα περνουσαμε καλα και οι δυο!

και θυμαμαι τις στιγμες που δυο ξενοι (τωρα πια)
ηρθαν κοντα ο ενας στον αλλο και κατι γλυκερο μου ζεσταινει το υπογαστριο και μου γαργαλαει το "μαγκα" μου .

κι εγω που θυμαμαι ακομα καθε στιγμη που εγερναν το κεφαλι τους στον ωμο μου ξεπνοες , λυμενες κι ευτυχισμενες (ετσι νομιζα δηλαδη )....

δεν ξερω αν καταλαβες αυτο που θελω να σου πω !

ειμαστε τοσο διαφορετικοι !

τα αγορια ποτε δεν καταλαβαν γιατι τα κοριτσακια παιζαν με τις κουκλες αντι να παιζουν πολεμο !

γιατι στις εκδρομες φτιαχναν σπιτακια και φωναζαν οσα αγορια θεωρουσαν οτι δεν ηταν ενοχλητικα , οσα μπορουσαν να τα κουμανταρουν και τα εβαζαν να παιξουν το "μπαμπα" και να παιξουν την "οικογενεια"...ενω τα αλλα αγορακια θελαννα παιξουν το "γιατρο" με τα ,τοσο λιγα τοτε, προθυμα κοριτσακια και μετα να πανε να χαλασουν τα σπιτακια των κοριτσιων....αυτα που φτιαχνανε με πετρουλες γυρω απο ενα δεντρο και μεσα απ' τις πετρουλες στρωνανε τις κουβερτες τους και βαζαν λιγα λουλουδια μεσα σ'ενα κονσερβοκουτι ταχα ανθοδοχειο.

με τρομαξες γκεστ γιατι επιβεβαιωσες τις υποψιες που ειχα ! οτι ολες οι πρωην με σιχαινονται !

οπως με τρομαζει και το γεγονος οτι κανενα αγορακι δεν αγαπουσε τα κοριτσακια που παιζαν το γιατρο , αλλα καποιο αλλο κοριτσακι που εφτιαχνε σπιτακια .Οπως και τα κοριτσακια που φτιαχναν τα σπιτακια δεν αγαπουσαν αυτα τα αγορακια που βαζανε να παιζουν το μπαμπα αλλα τα αλλα που παιζαν το γιατρο και τους χαλουσαν τα σπιτακια !

εχω αδικο ρε γκεστ που ποτε δεν καταλαβα τις γυναικες?
ΘΑΝΑΤΟΣ ΣΤΟΥΣ ΠΟΙΗΤΕΣ
Άβαταρ μέλους
wpleftyboy
e-missos master

Δημοσίευσηαπό Επισκέπτης » Σάβ Δεκ 04, 2004 5:46 pm

Οι γυναίκες λες και οι άντρες, τοσο διαφορετικοί...
Πριν φύγει από το νησί μας, μου είπε στο λιμάνι θα έρθω να σε βρω και είπε και άλλα τόσα πολλά. Κι εγώ του έδωσα ένα παραμύθι για ένα πουλί και ένα ψαράκι που αγαπηθήκανε χωρίς να θέλουνε και δεν έβρισκαν τον τρόπο να είναι μαζί, γιατί ήταν τόσο διαφορετικοί. Και το πουλί πήρε μαζί του το ψάρι σε έναν πύργο, μα απ'το παράθυρο έβλεπε τη θάλασσα το ψαράκι και όλο έκλαιγε. Ώσπου μια μέρα δεν άντεξε και γύρισε στη θάλασσα. "Γιατί έφυγες; αφού σ'αγαπούσα", είπε το πουλί στο ψάρι σαν γύρισε στη θάλασσα για να το βρει. "κι εγώ σ'αγαπάω" απάντησε το ψάρι. Κι έγινε η θάλλασσα ίδια με τα χρώματα του ουρανού κι ο ουρανός μια θάλασσα, να μη χωρίσουνε αυτοι οι δύο που αγαπιούνται τόσο πολύ κι ας είναι διαφορετικοί.
Πονάει η καρδούλα μου από τα παραμύθια. Τι όμορφα μου τα έλεγε κι αυτος τα παραμύθια του. Πόσο πολύ ήθελα να τα ακούω. Καμιά φορά τα πίστευα ξέρεις. Δεν τον κατηγορώ που αλλάζουν οι καρδιές και τώρα αγαπάει ένα άλλο νησι, πολύ μεγαλύτερο απ'το δικό μας, την Αγγλία. Πως να το συναγωνιστώ εγώ αυτό και την καινούρια του αγάπη; Βλέπεις απλή ήταν η αγάπη μας κι εγω τόσο απλή μες στην πολυπλοκότητά μου. Πέρασε ένας χρόνος που έχει φύγει. Δεν τον κατηγορώ που δεν ήρθε ακόμη να με βρει. Αλλάζουν οι καρδίες όπως αλλάξανε κι αυτές, οι μυρωδιές.
Μονάχα που να... Πονάει η καρδούλα μου από τα παραμύθια σου, καρδούλα μου. Κι εσύ, αχ ξέχασες τον τρόπο να το κάνεις να περάσει. Μου κάνεις κακό παραμυθάκι μου, γιατί δεν είσαι αληθινό.

Από τα Χανιά
Επισκέπτης

Δημοσίευσηαπό wpleftyboyoioi » Δευτ Δεκ 06, 2004 3:56 pm

ζησε το σημερα

δυστυχως τα αγορακια (οπως ημουνα κι εγω) αρεσκονται στα παραμυθια...

απολαυστε τα ή απλα αγνοηστε τα ...

ειμαστε ολοι αντρες και γυναικες σαν τα εντομα που ζαλιζονται απ' το φως και πεφτουν πανω του με τα μουτρα για να καουν σε μια γιορτη ερωτα και θανατου....εν ονοματι του ερωτα γινομαστε αυτοχειρες (χοχοχο) ...καθε φορα που πεφτουμε στη φωτια σκοτωνουμε λιγο λιγο την παιδικοτητα μας....ξυπναμε λιγο πιο ενηλικες...καταληστευμενοι και πιο πεινασμενοι απο πριν....γινομαστε οι νεκροι που ψαχνουν τις σαρκες των αλλων για να τραφουν...σε καθε φιλι που δινουμε θελουμε να ρουφαμε πιο δυνατα τη ζωη του αλλου....να τον στραγγισουμε...να τον κανουμε δικο μας...να γινει κι αυτος σαν κι εμας....με καθε φιλι που δινουμε δαγκωνουμε τη γλωσσα του αλλου πιο δυνατα ....να τη ξεριζωσουμε να του αφαιρεσουμε καθε δυνατοτητα λογου.... καθε συσπαση του κορμιου μας εχει στοχο να κρεμασει τον συντροφο μας πανω μας ...καθε σταγονα σωματικου υγρου , που προσφερουμε στον συντροφο μας εχει στοχο την ψυχη του
και οχι μονο το κορμι του...

αυτο γινομαστε ολοι μας ....ειμαστε επιδοξοι επιδεξιοι εραστες ...3ε...ειμαστε οι αιωνιοι νεκροζωντανοι...ανικανοι να αγαπησουμε
αλλα οσο ειμαστε στην αρχη (νεοι) δε μας νοιαζει ...διοτι ειμαστε τοσο ικανοι να γαμησουμε ....τοσο μεθυσμενοι απο δυναμη και νειατα...που κανενας δε μας πειθει να σταματησουμε να κυνηγαμε τη φωτια...τη φωτια που θα νεκρωσει καθε ευαισθησια...μεταμορφωνοντας μας σε τερατα ομοια με αυτα που κυκλοφορουν στους δρομους των πολεων μας...και καταδικαζοντας μας ετσι στη ζωη που μας αξιζει ....στην ατελειωτη αναζητηση της σαρκας και του αιματος για να χορτασουμε την υπερφυσικη πεινα μας...αυτη που μας καθοριζει σαν ειδος...ο νεος ανθρωπος...χωρις συναισθηματα , χωρις δισταγμους ,χωρις ηθικους φραγμους ,χωρις ανθρωπια....κανει τα παντα για να αποκτησει αυτο που θελει και τρεφεται με τις σαρκες του παλιου ανθρωπου...ο οποιος Ή πεθαινει Ή γινεται κι αυτος "νεος ανθρωπος "....ΖΟΜΠΙ !...

φιλη απ ' τα χανια , η κρητη ειναι ενα ομορφο νησι....αυτο ομως δε μπορει να σωσει τους κατοικους της απ΄την επιδημια που εξαπλωνεται ταχυτατα....ουτε η ομορφια ουτε η απομονωση μπορει να μας σωσει...
ή πεθαινουμε μαχομενοι , γινομαστε δηλ. ενδοξοι νεκροι ή χορευουμε αγκαλια με τα ζομπι στα παρτυ τους και περναμε καλα...

εισαι ετοιμη να διαλεξεις ? ειναι κανεις απο μας ετοιμος ?

[ο g. romero (σκηνοθετης της γνωστης τριλογιας ζομπι νυχτα -αυγη -μερα) λεει ...οτι αυτο που κινει τα ζομπι του ειναι ΜΟΝΟ ο εγκεφαλος....δεν εχουν αναγκη ουτε απο ζωτικα οργανα ουτε απο αιμα ουτε απο συναισθηματα φυσικα]
-------------------------------------------------------------------------------------

θα συνεχισω τη ζομπολογια ομως καθως φαινεται να βρισκει εδαφος να στηριχτει πανω σ' αυτα που λεγονται τελευταια για μοντερατορες στο εμισσος που ως γνωστον και κατα τη δηλωση μου και πολλων απο μας ειναι ενα απ' τα τελευταια οχυρα των ανθρωπων παλαιου τυπου (και οχι των παλιανθρωπων) ....που ζητουν απεγνωσμενα να επιβιωσουν ....

"αγαπητοι συνοδοιποροι" (που εγραψε παλια κι ο βενι και του εκανα πλακα , χαθηκε κι αυτος λετε να εγινε ζομπι?)

"αγαπιτι σεινωδυπωρι"(που θα ελεγε κι σμαρτιζ ...λετε να εγινε κι αυτη ζομπι ? καιρο εχει να ποσταρει καμμια ανορθογραφια )

"αγαπητοι συμπολεμιστες " που λεω κι εγω ...ο εχθρος ειναι εξω απο δω....
δεν ωφελει να χτισουμε τειχη , δεν ωφελει να τρωγομαστε μεταξυ μας γιατι καπου καπου οι επιθεσεις του εχθρου μας αφηνουν λιγοτερους...
ακομα κι αν εχουμε την ιερη υποχρεωση προς τους εαυτους μας να επιβιωσουμε οσο το δυνατον περισσοτερο σε μια απελπιδα προσπαθεια να αλλαξουμε την ροη των πραγματων και γι αυτο πρεπει να πυροβολουμε τον εχθρο οπου τον δουμε...ακομα κι ετσι δεν προκειται να κερδισουμε τον πολεμο....

γι αυτο σας ικετευω να δεχτειτε την πραγματικοτητα των ζομπι ...
να δωσουμε τα χερια ....
να απολαυσουμε την ομορφια της μαχης που δινουμε ολοι μαζι...
να κερδισουμε οσες μαχες μπορουμε και να δοξαστουμε .....
χωρις να νοιαζομαστε για το ποσα αυριο θα δουμε...ποσες φορες ακομα θα ξημερωσει για το εμισσος....η γοητεια της ομορφιας εχει αμεση σχεση με την θνητοτητα της και τα πιθανα ψεγαδακια που απλα την υπογραμμιζουν .

IT'S BETTER TO BURN OUT THAN IT IS TO FADE

απευθυνομαι σε σενα θαν....
η σελιδα ΜΑΣ (οπως εχεις εσυ ο ιδιος πει οτι ειναι ..και δεν το θυμιζω σε σενα γιατι ειμαι σιγουρος οτι το εγραψες με πληρη συνειδηση ) ειναι ομορφη επειδη ειναι ακομα ελευθερη...πραγματικα πιστευω οτι εχει δειξει αξιοθαυμαστες ικανοτητες αυτοϊασης ....ειναι γνωστο οτι ολα τα ωραια πραγματα εχουν ενα τελος το οποιο στην περιπτωση μας δεν ξερω ποτε θα ειναι και ευχομαι να ειναι πολυ μακρυα....κανε οτι κανεις (εξαιρω το προσφατο κλειδωμα θεματων ως "εκτος θεματος" θα μπορουσες απλα να τα μεταφερεις για να συνεχιστουν αλλου -και υποψιαζομαι οτι τελικα αυτο θα κανεις) κανε οτι κανεις ως τωρα λοιπον θαν ,με τη βοηθεια ή οχι , αλλων φιλων και συμπολεμιστων και νομιζω οτι θα ριξουμε ακομα πολλα βολια στα κεφαλια των ζομπι μεχρι να ερθει η ωρα να πεθανουμε ενδοξα .
wpleftyboyoioi

Δημοσίευσηαπό dianathenes » Δευτ Δεκ 06, 2004 10:28 pm

wpleftyboyoioi έγραψε:

η γοητεια της ομορφιας εχει αμεση σχεση με την θνητοτητα της

IT'S BETTER TO BURN OUT THAN IT IS TO FADE

η σελιδα ΜΑΣ εχει δειξει αξιοθαυμαστες ικανοτητες αυτοϊασης

Προσυπογράφω. :!:
Είμαι για πέτα(γ)μα.....

....και αγόρασα ασπίδα......
Άβαταρ μέλους
dianathenes
e-missos master

Δημοσίευσηαπό aspic » Τρί Δεκ 07, 2004 1:08 am

Και εγώ προσυπογράφω όλο το κειμενο του λέφτυ.
Μπράβο λέφτυ!!
Δυό συντρόφια είστε όλα και όλα,αλλά διαλεχτά.

Και ένας εγώ, τρείς οι διαλεχτοί.

Σγιτζ σγιτζ σγιτζ σγιτζ...
Σκουπίζω το πληκτρολογιο.
Είπαμε ψυχραιμία.
Διαλεχτός διαλεχτός,αλλά και η καθαριότητα καθαριότητα.
Και εξάλλου, η μοναδική μου αλήθεια είναι ότι λέω πάντα ψέμματα.
Ώστε.
aspic
e-missos master

Δημοσίευσηαπό Bloody_Ofelia » Τετ Απρ 27, 2005 7:59 am

Με απασχολεί που μου ναι τόσο δύσκολο να γίνω αυτό που είμαι
κι ας στραγγίζω τις τσέπες μου, χρόνια 2, στην ψυχοπουτάνα

:evil:
ΔΕ ΣΟΥ ΑΞΙΖΕΙ Η ΕΥΦΥΙΑ ΣΟΥ..
Bloody_Ofelia
junior member

Περιέργεια

Δημοσίευσηαπό kopadi » Τετ Απρ 27, 2005 10:48 am

Σόρυ αλλά θα γίνω κατίνος αν ρωτήσω σε ποιόν δεν αξίζει η ευφυία του ?
aimenartakarabaz
kopadi
super member

Re: Περιέργεια

Δημοσίευσηαπό Bloody_Ofelia » Τετ Απρ 27, 2005 11:29 am

kopadi έγραψε:Σόρυ αλλά θα γίνω κατίνος αν ρωτήσω σε ποιόν δεν αξίζει η ευφυία του ?

Σε όποιον δεν ξέρει να χρησιμοποιεί το οπλοστάσιό της
ΔΕ ΣΟΥ ΑΞΙΖΕΙ Η ΕΥΦΥΙΑ ΣΟΥ..
Bloody_Ofelia
junior member

ΠροηγούμενηΕπόμενο

Επιστροφή στο ανθρώπινες σχέσεις

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Google [Bot] και 2 επισκέπτες