ανθρώπινες σχέσεις

Σχέσεις με τους γονείς καθώς μεγαλώνεις

έρωτας,φιλία,αγάπη...όλα ζουν εδώ

Δημοσίευσηαπό socrates » Πέμ Μάιος 15, 2003 5:13 pm

Φαντάζομαι πως κάποια εικόνα σαν και αυτή θα ταίριαζε εδώ.
Τελευταία επεξεργασία από socrates και Δευτ Δεκ 22, 2003 8:23 am, έχει επεξεργασθεί 3 φορά/ες συνολικά
socrates
junior member

Δημοσίευσηαπό fagito2000 » Παρ Μάιος 16, 2003 7:34 am

Socrates poli perihimeni i photo sou! :D :P
i pipila mou leipei mono xa xa
Mhn psahneis gia thn agaph.....ase ekeinh na se vrei.
Άβαταρ μέλους
fagito2000
senior member

Δημοσίευσηαπό socrates » Παρ Μάιος 16, 2003 9:45 am

Δυστυχώς βρισκόμαστε οι περισσότεροι σε αυτή την κατάσταση του μικρού μωρού (που θα έπρεπε σύντομα να μαθέναμε να αντιμετωπίζουμε επιτυχώς), fagito2000 πολλοί γονείς θα έλεγα πως κάνουν τα αντίθετα από αυτά που θα έπρεπε να κάνουν για την ευτυχία των παιδιών τους και το κυριότερο λάθος που κάνουν δεν είναι όπως λένε οι ίδιοι ότι, σε οποιαδήποτε ηλικία και αν είναι (αυτοί οι ίδιοι) θα μας βλέπουν πάντα παιδιά τους, αλλά όταν αυτοί οι γονείς νομίζουν πως καλά και σώνει πρέπει να μας βλέπουν πάντα σαν μικρά μωράκια.

Συνήθως ο τρόπος συμπεριφοράς των γονέων να μας έχουν για οποιοδήποτε λόγο κοντά τους, παράγει τα αντίθετα αποτελέσματα.

ʼσχετα όλα αυτά που έγραψα, από εκείνα που θα έλεγα, θα ξαναπεράσω από εδώ κάποια φορά να τα διορθώσω.
socrates
junior member

Δημοσίευσηαπό fagito2000 » Τετ Μάιος 21, 2003 7:42 am

sumfwnw, alla oti kai na kanoun pada tha tous agapw giati oi omorfes stigmes pou ou harisan kai mou harizoun einai toses polles kai xerw oti pada tha vriskodai sto plai mou.
Άβαταρ μέλους
fagito2000
senior member

ti na peis kaneis??? kai ti na afisei???

Δημοσίευσηαπό female_spider » Παρ Μάιος 23, 2003 12:49 pm

sorry fagitouli parolo pou me endiaferei to thema auto protimo na min ekfero apopsi...
to mono pou tha sou po akoloutha tin kardia sou
krata tin agapi sou gia keinous zesti stin kardia sou
kai proxora me to kefali psila
otan kapoia stigmi bretheis sto monopati sou poli makria
koita pros ta piso
des tin poreia sou
sillogisou tin geusi ton karpon sou
den eisai perifani?
ean eisai perifani oi goneis sou tha einai 1000 fores pio perifanoi...
isos oi dikoi sou

sou euxomai h thlipsi mou na ginei xara sou
kai ta dakrua mou xamogela sou :)
Φέρτε μου μία λεπίδα,
να χαράξω μια ελπίδα,
στο προσωπό μου,
το χαμογελό μου ...
female_spider
super member

Δημοσίευσηαπό zwh » Κυρ Μάιος 25, 2003 5:12 pm

den nomizw oti oi goneis 8a papsoun kapote na agapoun,na noiazontai,na agwnioun kai na anhsuxoun gia ta paidia tous.kai panta 8a einai perhfanoi gi auta ektos apo akraies periptwseis.8a einai perhfanoi akoma kai gia to oti ta megalwsan kai ta ekanan "swstous" gi autous anthrwpous.oi sxeseis omws mazi tous den einai pantote oi kaluteres.ki auto giati nomizw oti oi goneis apo th laxtara tous,na kanoun to kalutero gia to paidi tous,xarazoun enan diko tous dromo kai ton prosferoun sto paidi tous gia na badisei.niwthoun oti etsi kanoun kati kalo,omws antithetws kanoun kati polu kako.orizoun th zwh enos anthrwpou pou exei anagkh na niwsei eleutheros.
FOBAMAI OLA AUTA POU 8A GINOUN GIA MENA,XWRIS EMENA...
Άβαταρ μέλους
zwh
super member

Δημοσίευσηαπό michaella » Τρί Μάιος 27, 2003 10:58 am

Εγώ νομίζω οι γονείς είναι περήφανοι όπωτε τους συμφέρει.. Παράδειγμα θυμάμαι πέρσι που όταν πήρα 2 βραβεία ποιήσης στον διαγωνισμό του σχολείου η μαμά μου μου είχε πει "μπράβο αγάπη μου! μακάρι να έκανες το ίδιο και με τα μαθήματα σου" λες και αυτό το πράγμα, που τόσο το αγαπώ, δεν ήταν εξίσου σημαντικό.. Τέλος πάντων, αυτό έγινε κάπου στον Μάη... Τον Ιούλιο πήγα να δουλέψω εκεί στην δουλεία της και μια μέρα έτυχε να μπω στο δικό της γραφείο και τι ανακάλυψα? Ότι είχε φωτοτυπήσει από το βιβλιαράκι που έδιναν στην βράβευση τα ποιήματα μου και τα είχε κολλήσει στον τοίχο του γραφείου της.. Και ξαφνικά μπαίνουν μέσα 2-3 άγνωστοι σε μένα και αρχίζουν "α εσύ έγραψες αυτά τα ποιήματα, τί όμορφα που είναι!"..
Και αυτό το πράγμα με έβαλε σε πολλές σκέψεις.. Εμένα η στάση της μου έδειξε πως δεν την πολυένοιαζε τόσο πολύ που κέρδισα και ξαφνικά αντιλήφθηκα ότι το περηφανευότανε σε όλους!
Τωρα αυτό δεν σήμαινει πως νιώθουν περήφανοι όπωτε τους συμφέρει?
Cur non mitto meos tibi libellos? Ne tu mihi mittas tuos!
michaella
full member

Δημοσίευσηαπό fagito2000 » Τρί Μάιος 27, 2003 4:40 pm

kai fisika oi goneis einai perifanoi me tous äthlous"mas kai katadropiasmenoi me atimasmenes praxeis mas. kai as erthei kapoios na mou pei to antitheto...nai mas kathisixazoun sta diskola epeidi etsi prepei alla meta erhetai i wra pou prepei na mas sinetisoun kai na mas to petraxoun stin mouri
Άβαταρ μέλους
fagito2000
senior member

Δημοσίευσηαπό zwh » Τρί Ιουν 24, 2003 6:45 am

εγώ τον τελευταίο καιρό έχω βαρεθεί να φωνάζω΄" αφήστε με να κάνω τα δικά μου λάθη "..για να δούμε..θα τα καταφέρω?
FOBAMAI OLA AUTA POU 8A GINOUN GIA MENA,XWRIS EMENA...
Άβαταρ μέλους
zwh
super member

Δημοσίευσηαπό fagito2000 » Τετ Ιουν 25, 2003 7:27 am

xa xa...Zwh mou periergo pragma na min boroume na kanoume ta dika mas lathi! Dika mas einai kai an den ta kanoume pws tha mathoume? Paraxeni pou einai i zwh (oxi esi Zwh mou)!!
Άβαταρ μέλους
fagito2000
senior member

ΠροηγούμενηΕπόμενο

Επιστροφή στο ανθρώπινες σχέσεις

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 2 επισκέπτες