ανθρώπινες σχέσεις

[b]Edw sthn Agglia den einai ola rodina....[/b]

έρωτας,φιλία,αγάπη...όλα ζουν εδώ

Δημοσίευσηαπό epsilon » Πέμ Οκτ 26, 2006 3:29 pm

με το λοιπόν,
στραβάδια τα αγγλάκια με τα μαύρα καροπάπουτσα, τα μπλε πουλοβέρια, και τα φουστάκια και τα παντελονάκια και τα ρέστα.
εντάξει, να τα κοροδέψουμε.
εμείς είμαστε λεύτεροι.

γενναίοι.
ήρθανε και μένα σπίτι μου να πάρουνε προμήθειες για την κατάληψη του λυκείου.
μπισκότα πήρανε.
ένα μήνα η άννα ξενυχτάει, καθότι δεν έχει σχολείο, ξενυχτάει σχολείο, στην πλατεία, στο σπίτι μας, στο σπίτι των φίλων της...
παρεπιπτόντως, τρίτη λυκείου πάει.
(κατάλαβες άγγελε, για το φίλο που θα μου βρεις, 23 ετών είμαι και τη γέννησα σε ηλικία πρώτης δημοτικού)
πληρώνω τα κέρατά μου για προετοιμασία στις πανελλήνιες
στο λύκειο δεν πατάει κανείς
στην ψηφοφορία για την συνέχιση της κατάληψης, είπαν οι διευθύνοντες, όσοι δε θέλουν την κατάληψη να σηκωθούν και να πάνε στην άλλη μεριά
κι όποιος σηκωνόταν τον γιουχάρανε
αναγκαστικά
ψηφίζουν
τα νεύρα μου
ελληνάρες που είμαστε
φιλιά στους ξανθόψειρους
άμάν πια
δεν αντέχω άλλο
το μπικ μπέν θέλω, έστω και σε στυλο! :lol:
όχι στη βία.
epsilon
e-missos master

Δημοσίευσηαπό messinian » Πέμ Οκτ 26, 2006 6:36 pm

Λοιπόν, το είχα καταλάβει πως ήσουν κοπέλα, έκπτωτε άγγελε...
Διαφορετικά ίσως να μην είχα ασχοληθεί...
Όχι δηλαδή ότι ασχολήθηκα πολύ αλλά κι αυτό ίσως να είναι κάτι...
Είναι άραγε;
Σαν π ρ ό κ ε ς πρέπει να καρφώνονται οι λέξεις

Nα μην τις παίρνει ο άνεμος.

ΜΑΝΟΛΗΣ ΑΝΑΓΝΩΣΤΑΚΗΣ
Άβαταρ μέλους
messinian
e-missos master

Δημοσίευσηαπό fallen_angel » Κυρ Οκτ 29, 2006 1:13 pm

Ah malista.... akoma katalhpseis... Xmmm na dw pws 8a kalypsoun oles tis wres pou xa8hkan kai synexizoun na xanondai :( Kalh epityxia se osous 8a dwsete panellhnies :D Mesa apo olh mou thn kardia na petyxete! :D
Nai kala, ta egglezakia einai panda egglezakia. Psiloksenerwta alla panda eygenika..... otan dhladh den einai me8ysmena :roll:
Kai fysika to Londino exei gemisei asiates/Indous pou opou vre8oun kai opou sta8oun kanoun kamaki :shock:
Messinian panda einai shmandiko na asxoloundai oi alloi mazi sou. Se eyxaristw loipon pou asxolh8hkes.Eilikrina to lew :D
- Φοβάμαι μην με εγκαταλείψουν όλοι και μείνουν μόνοι τους...
- Man is a bird without wings, and a bird is a man without sorrows
fallen_angel
new member

Δημοσίευσηαπό feelgood » Κυρ Οκτ 29, 2006 6:56 pm

ναι έκπτωτε άγγελε κι εδώ τα ίδια σκατά κοπέλα μου

όπως το λονδίνο γέμισε ινδούς κι ασιάτες εμείς γεμίσαμε αλβανούς κι ανατολικούς που όπου βρεθούν κι όπου σταθούν πίνουν και κάνουν καμάκι τα γαιδούρια, σα δε ντρέπονται, μας παίρνουνε τις δουλειές μας παίρνουνε και τις γκόμενες! αλλά δεν έχουμε εδώ νόμους, τι τα λέω, τα ξέρεις αυτά...

έχουμε και τις κωλοκαταλήψεις που κάνουν κάτι τσουτσέκια και δε μπορούμε να πάμε σχολείο κι είναι και κάτι μαλακιστήρια δάσκαλοι που δουλεύουνε 3 μήνες το χρόνο και παίρνουν τρελά λεφτά και σαν να μη φτάνει αυτό, τώρα κάνουν, λέει, κι απεργία!

μωρέ καλά έκανες εσύ κι έφυγες για τις σπουδές σου έξω, σιγά μη καθόσουνα, έξυπνη είσαι, καπάτσα, εκεί είναι για τους έξυπνους -λένε- τα πανεπιστήμια, κάτι γιέηλ, κάτι χάρβαρντ, κάτι όξφορντ, σα μάρκες αυτοκινήτων μας ακούγονται σε μας που ήμασταν λίγο αδύνατοι στην αριθμητική και δε μας δέχθηκαν.

και μετά, όταν τελειώσεις να μείνει εκεί γιατί οι άνθρωποι είναι ευγενέστατοι και μάλλον θα σου βρουν πιο εύκολα δουλειά, αλλά τι λέω, συγχώρεσέ με, με το χαρτί που θα πάρεις θα σκίσεις στην αγορά εργασίας, θα "πηδήξεις" πολλούς από τα ελληνικά πανεπιστήμια που θα κάνουνε ακόμα καταλήψεις μέχρι τότε, τα ζωντόβολα, εσένα μωρέ θα σε πάρουνε αμέσως εδώ!

μόνο μην απογοητευτείς με τον πρώτο μισθό των 650 ευρώ, αρχή είναι ακόμα, μέχρι να σου δώσουνε το πρώτο δικό σου γραφείο και να πάρεις καμμιά πίπα στον προιστάμενο σου, μετά σε περιμένει ο παράδεισος, θυμήσου με!

τέλος πάντων, ευτυχώς κι έγινε κι η παρέλαση δε λες...

δε με λες αγγελέ ΜΟΥ, πότε θα κατέβεις πίσω στη πατριδα μας?
στις γιορτές?

ξέρεις, θέλω ν "ασχοληθώ" λίγο μαζί σου, να γνωριστούμε, να τα πούμε κι από κοντά, δε πίνω, είμαι καθαρός κι είμαι και έλληνας (πατρίδα μου σ αγαπώ, λέει το τατού μου), μια γνωριμία είναι, που ξέρεις, μπορεί να μας αρέσει, καλό και μορφωμένο κορίτσι φαίνεσαι και ένιωσα κάτι, όπως γράφεις, που μ "άγγιξε" και μ αρέσει, κάτι τρυφερό και χαρούμενο όπως τα πολλαπλά γελάκια-φατσούλες που βαλες στο ποστ σου...

ποιό είναι το πραγματικό όνομά σου, πες μου, όχι από δω, στείλε μου ένα πι-μι, θέλω έτσι ρονατικά να σε σκέφτομαι μωρό ΜΟΥ, δε σε πειράζει βέβαια να σε λέω μωρό, έτσι?
...
Άβαταρ μέλους
feelgood
senior member

Δημοσίευσηαπό fallen_angel » Δευτ Οκτ 30, 2006 12:46 pm

Feelgood, h alh8eia einai pws apo thn mia pleyra xairomai pou eimai se mia xwra pou den kanoun apergies kai katalhpseis.... Den xanw tis xronies mou epeidh merikoi-merikoi skefthkan na kleisoun to panepisthmio gia na pane na pioune kafe kai meta na prepei i exetastikh na phgainei pisw. Opote exeis dikio se ayto.
Endaksei egw den phgainw se kanena apo ta tromera agglika panepisthmia pou eipes alla den exw parapono apo to diko mou. Mia xara einai ki ayto.
To kako einai pws epeidh spoudazw eksw prepei otan parw to ptyxio na dwsw sto DIKATSA giati leei , h Ellada einai Eyrwph alla parolayta den anagnwrizei katey8eian ta ptyxia tou ekswterikou.....
Nai stis giortes 8a katevw. Ton Dekemvrio.
Mono pes mou pws na steilw prive mhnyma giati den kserw. Ki esy mia xara paidi akougesai. Epitrepetai na rwthsw poso xronwn eisai??? :P
fallen_angel
new member

Δημοσίευσηαπό Jack » Τρί Οκτ 31, 2006 10:13 am

Ti na peis.....

Th foithtrioula thn katalaveno. Exei tis agonies ths
Mia apo ta idia eixame ki emeis ekei mikrh mou, tote , 25 xronia prin stis arxes ton 80`s, otan spoudazame sto Londinaki..
Eixe plaka omos. Kai ta Elysee mas eixame, kai tis Covengardenies mas kaname, kai kinhta den eixame gia na mas vriskoun oi periergoi oti ora theloun, kai pidousame kai oles tis fyles tou Israel (mazi me ton Abraham).. E, pirame ki ena palioptyxio kai sta paparia mas kai to DIKATSA..

Esas tous alous apo to Yunanistan den mporo pia na sas parakolouthiso..
Mizeria ftoxia kai garyfallo mia zoh mor aderfe mou...
Paparologia anexeia kai tv...

Giayto , apo shmera pou gyrisa katamayros sto grafeio meta apo 10 meres sto Bali, leo na erxomai na sas psilokrazo ligaki.
De tha sas xalasei ligos paparas.

Ante kalo xeimona syntrofoi
(gia sas diladi, giati edo panta 30 einai)
O n I m U s H a
(rules)
Jack
junior member

Δημοσίευσηαπό fallen_angel » Τρί Οκτ 31, 2006 12:54 pm

Endaksei Jack o kathenas exei tis apopseis tou kai diaforetiko tropo pou vlepei ta pragmata, opote ennoeitai pws einai apodekth h apopsh sou 8)
Exeis dikio mboreis na peraseis kala sto Londino, arkei na sto epitrepoun ta oikonomika sou kai na exeis kai arketo xrono.
fallen_angel
new member

Δημοσίευσηαπό female_spider » Πέμ Νοέμ 16, 2006 2:02 pm

Μεγάλη ανθρωποπνίχτρα το Λονδίνο καλή μου, για ένα ντροπαλό παιδί 17-18 χρονών η πραγματικότητα που αντικρίζεις για πρώτη φορά μόνη σου στο Λονδίνο είναι απάνθρωπη... εξωπραγματική.

Εμείς έχουμε στο μυαλλό μας την Αθήνα ... την μεγάλη πόλη ... την πρωτεύτουσα αλλά ... αλλά καμία σχέση.

Από την μία σε ζηλεύω που είσαι Λονδίνο από την άλλη θα σου πω το εξής... μεγάλη βλακεία... ήμουν 3 χρόνια Λίβερπουλ, το αγάπησα, το λάτρεψα, το κρύο εκεί χειρότερο, ο κόσμος καλόκαρδος και πρόσχαρος.

Είχα σπουδές και δουλειά και αποφοίτησα φέτος με πάρα πολύ καλό βαθμό.

Το λάθος σου για μένα είναι αυτό, αυτό που έμαθα εγώ από την Αγγλία είναι το εξής... τα πανεπιστήμια άλλα λένε και άλλα είναι, δεν είναι απαραίτητο να πας Λονδίνο για να σπουδάσεις στα καλύτερα, ίσως να αναθεωρήσεις το μάστερ σου και να το κάνεις σε κάποια άλλη πόλη για να ζήσεις κι εσύ αυτό που έζησα εγώ.

Δεν θα σε πω ουδέποτε ούτε υπερβολική ούτε τίποτα, είναι άκρως φυσιολογικό και αναμενώμενο για μένα αυτό που ζεις και νιώθεις.

Εγώ ανέβηκα Αγγλία μεγαλύτερη από ότι είσαι εσύ τώρα, αρκετά προσγειωμένη και για σπουδές και μόνο, και μου ήρθαν όλα περίφημα, οι Έλληνες εκεί σου έπιαναν αμέσως κουβέντα μόλις καταλάβαιναν ότι είμαι Ελληνίδα, είχαμε 3-4 μαγαζιά ελληνικά, κάθε κυριακή μαζευόμασταν σε ένα καφέ ελληνικό και βλέπαμε ποδόσφαιρο στο video wall. Απλά μην την κυνηγάς την μοναξιά διώξτην. Αλλωστε πάντοτε λένε "συν Αθηνά και χείρα κίνει"

σε φιλώ και σου εύχομαι ότι καλύτερο... σκέψου την προοπτική μίας άλλης πόλης για το μάστερ σου, στο λέω και το εννοώ.

να προσέχεις και να μου πάρεις μία βαθειά ανάσα από Λονδίνο για μένα :lol:

Έψιλον μου καλή μου σε φιλώ κι εσένα γλυκά γλυκά που με θυμήθηκες με συγκίνησες :***************
Φέρτε μου μία λεπίδα,
να χαράξω μια ελπίδα,
στο προσωπό μου,
το χαμογελό μου ...
female_spider
super member

Δημοσίευσηαπό epsilon » Πέμ Νοέμ 16, 2006 11:24 pm

θέλουμε νέα σου αραχνούλα!
θυμήθηκα κι εγώ τα νιατα μου τώρα, και χάρηκα, που ένας φίλος έγραψε σε μια εφημερίδα, που θα βγει αύριο: 'εκεί πολυτεχνείο, εκεί πολυτεχνείο...'
το
'εδώ πολυτεχνείο', είναι παντού όπου μπορεί να είναι. πού είναι τώρα;
είναι νομαδικό φαινόμενο. μερικοί το θεώρησαν ομαδικό, απλώς. συνεταιρικό σχεδόν. τάτσι μίτσι κότσι δλδ. αμ έλα, που κάθε πολυτεχνείο είναι μια έρημη χώρα, ή μια μοναχική διαδρομή, όσοι κι αν είναι μαζί. γιατί η συνείδηση της ελευθερίας νομίζω δεν έχει τίποτα το συλλογικό.
ΠΑΝΤΩΣ ΔΕΝ ΕΙΜΑΙ ΣΙΓΟΥΡΗ. ΓΙΑ ΤΟ ΜΟΝΟ ΠΟΥ ΕΙΜΑΙ ΣΙΓΟΥΡΗ ΕΙΝΑΙ Ο ΘΥΜΟΣ ΤΗΣ ΕΞΑΡΓΥΡΩΣΗΣ ΚΑΙ ΤΟ ΤΙΜΗΜΑ ΤΗς ΠΡΟΔΟΣΙΑΣ.

αερολογίες είπα πάλι.
σε δουλειά να βρίσκομαι. το κόκκινο γαρύφαλλο είναι του μοναχικού.
όχι στη βία.
epsilon
e-missos master

Δημοσίευσηαπό fallen_angel » Δευτ Νοέμ 20, 2006 1:46 pm

Female spider exeis apolyto dikio. Ki egw skeftomai mhpws to master mou einai ektos Londinou. Tha to psaksw ki ayto.
Ola ta skeftomai :D
Nai kai egw exw akousei oti se alles poleis ths Agglias einai ligo pio 'an8rwpina' ta pragmata, an kai den borw na pw oti sto Londino oi an8rwpoi den einai eygenikoi.
OK tha dwsw sthn Agglia ta xairetismata sou :D
Se eyxaristw poly gia ton xrono sou :wink:
fallen_angel
new member

Προηγούμενη

Επιστροφή στο ανθρώπινες σχέσεις

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 2 επισκέπτες