ανθρώπινες σχέσεις

ξέρετε τίποτα για το ''ευ θνήσκειν'' ?

έρωτας,φιλία,αγάπη...όλα ζουν εδώ

ξέρετε τίποτα για το ''ευ θνήσκειν'' ?

Δημοσίευσηαπό Ekptotos_aggelos » Κυρ Νοέμ 20, 2005 11:49 pm

Ξέρετε τίποτα για το ευ θνήσκειν ? Υπάρχει τρόπος να ''την κάνει'' κανείς μέσα στην ηδονή και στην ομορφιά ? Υπάρχει τρόπος να φύγει πάνω στην δόξα του κανείς ? (δεν λέω για μένα, ακόμα τη θέλω την ζωή μου, κι άλλωστε αν σφάξουν τους δοξασμένους εγώ θα πάω τσάμπα). Κάποιος μου είπε ότι το ''ευ θνήσκειν'' είναι ένα είδος αυτοκτονίας. Νομίζω έχει μιλήσει για αυτό η Βιρτζίνια Γουλφ ? Ευ θνήσκειν μήπως θα μπορούσε να είναι να αυτοκτονήσεις με σοκολατάκια όπως έλεγε ο Καλιβωκάς στην ταινία ''μια τρελλή τρελλή οικογένεια'' ? Πάντως για να σοβαρευτούμε θέλω να μάθω αν υπάρχει τρόπος. Ελάτε λοιπόν, ποιός θα με ψυχαναλύσει online ? Είμαι θυμωμένος και στεναχωρημένος, αηδιασμένος από αυτό το ''όλα τα σφάζω όλα τα μαχαιρώνω'' των ημερών μας. missos δεν το λένε τo site αυτό ? Μόλις το είδα είπα ''α εδώ είμαστε, αυτό είναι για μένα''. Μετά που έπεσα πάνω στην ποίηση είπα ξανά ''α εδώ είμαστε''. Μπορεί να σας φαίνομαι ότι δεν έχω συνειρμό αλλά το topic σας λέγεται ''ας ψυχαναλυθούμε'', οπότε στην ψυχανάλυση λες ότι σου κατέβει στην κεφάλα. Πείτε ότι είμαι ξαπλωμένος τώρα στο ντιβάνι.
ζέστανέ μου την καρδιά
Ekptotos_aggelos
new member

Δημοσίευσηαπό feelgood » Δευτ Νοέμ 21, 2005 12:21 am

αγαπητέ φίλε

φαίνεσαι "εύκολο" θύμα στους χαλεπούς καιρούς που ζούμε κι ήθελα να το πω αυτό, μιας και κινδυνεύεις να πέσεις θύμα πολλών απατεώνων που βασιλεύουν χάρη στην αθωότητα και την αφέλεια που αποπνέεις, με συνέπεια, αφενός να χάσεις τα ωραία σου λεφτά σε δήθεν επίγειους παράδεισους, αφετέρου να χάσεις το μυαλό σου, αν στη πέσει κανα "ξωτικό" εκ βουλγαρίας η οποία, αν και παρθένα από τ αυτιά μονάχα, άλλη εντύπωση θα σου δίνει.

Ο πρόλογος αυτός ήταν απαραίτητος για να μπω στο κυρίως θέμα.

Εάν λοιπόν θες να πεθάνεις μες την ηδονή κι είσαι καλλιτεχνική ψυχή και ποιητής, θα μπορούσες να κάνεις παρέα με το σπόρο ο οποίος θα σ έκανε να νιώθεις άλλος άνθρωπος (ίσως στο τέλος αυτοκτονούσατε και μαζί). Ομως είναι αλήθεια πως ο πόνος ως αίτιο ηδονής βρίσκει τόπο μόνο στο μυαλό διεφθαρμένων ανθρώπων της τέχνης, όπως π.χ. ο σκηνοθέτης της "ιστορίας της Ο".

Επειδή όμως εμείς είμαστε εδώ για να σου κάνουμε τη ζωή εύκολη και τελικά να πεθάνεις από ηδονή ΧΩΡΙΣ ΠΟΝΟ σου έχω την απόλυτη λύση (η οποία έχει μόνο ένα μικρό μειονέκτημα το οποίο και θα αναφέρω στο τέλος επειδή όλα εδώ τα προβλέπουμε λόγω του ότι κάνουμε επιστημονική δουλειά).

Θα πας καρφί για Ομόνοια. Θα ψωνίσεις αλβανική φούντα για καμμιά βδομάδα, έτσι για να γίνεις γνωστός. Κατόπιν θα το ρίξεις στα πιο σκληρά. Προτείνω κοκα για σνιφάρισμα μιας και είμαστε και ψιλοσυχασιαρηδες με τα αίματα (άσε που έχει πέσει και παρτίδα εκ Κινας με μολυσμένες σύριγγες στην αγορά). Αφού ψωνίσεις κανα κιλό κι έχεις και το αλβανικό στο σπίτι θα κρατήσεις το μισό απ όλο αυτο και θα σπρώξεις σε μένα το άλλο μισό που δε σου χρειάζεται ώστε όταν με το καλό φύγεις για το ταξίδι στον Αγιο Πέτρο να μη τα βρουν οι μπάτσοι κι αρχισουν τις ανακρισεις και τα δημοσιεύματα.

Κατόπιν θα πας να βρεις ενα "Ξυνό" στη γειτονιά σου (ναι, για το σουπερ μαρκετ λέω) από τον οποίο θ αγοράσεις ενα ουίσκυ συμβατικό, ούτε μάπα ούτε και ακριβό, ένα μπαλανταινς είναι καλή εκλογή.

Παγαίνεις σπίτι έχοντας κάνει τη διαθήκη σου για να μη πληρώνουνε οι κληρονομοι σου μια περιουσία στους δικηγόρους. Αν αισθάνεσαι πως έχεις να πηδήξεις καιρό σου προτείνω να πάρεις μια εφημερίδα και να βρεις ένα καλό 090-ΧΧΧΧ να εκτονωθείς για τελευταία φορά. Έχει σημασία να μην πηδήξεις αληθινή γυναίκα γιατι θα γεμίσεις αισιοδοξία και ψεύτικη ελπίδα για τη ζωή και τότε τσάμπα όλη η προετοιμασία για την αυτοκτονία. Αντίθετα με τη μαλακία νιώθεις (μόλις αδειάσεις) μια μοναξια, μια απελπισμένη απογοήτευση πως στόχευσες στο... κενό.

Κατόπιν φόρα ένα καλό σωβρακάκι (μη γίνεις και ρεζίλι στους τραυματιοφορείς), πλύσου, ξυρίσου και βάλε εκείνο το παλιό τραγουδάκι από King Crimson να παίζει δυνατά... το epitaph λέω ρε αδερφέ (άμα δε το ξερεις να στο στείλω με e-mail μια μέρα πριν). Δε χρειάζεται βέβαια να διαβάσεις τους στίχους μιας και μπορεί να καταλάβεις πως δεν απευθύνεται σε σένα, αλλά μονάχα να τ αοκύς.

Πάρε ένα μισόκιλο σεηκερ. Ρίξε μπόλικο πάγο και το σκοτς. Ξεκίνα να πίνεις και να στρίβεις (τυχερέ!). Αν μπορείς να βάλεις και μπιγκ μπροδερ χωρίς φωνή do it. Θα σου φαίνεται η απόλυτη κωμωδία.

Οπως αρχίζεις να γίνεσαι φέσι (τηλέφωνα ΔΕΝ θα σηκώνεις) ξεκινάς να σνιφάρεις και τη κόκα μαζί. Κατά τη δική μου εκτίμηση, μέχρι τα χαράματα θα χεις δει το χριστό φαντάρο και γι αυτό η ψυχή σου θα ταξιδεύει στη κόλαση.

Ησυχος θάνατος γεμάτος νοητικά ταξίδια... υπέρτατη ηδονή... τυχερέ!

Το μοναδικό μειονέκτημα είναι πως έχεις πιθανότητες να μη πεθάνεις παρά μόνο να... κοιμηθείς στο τέλος. Μπορούμε όμως να εκμηδενίσουμε τις πιθανότητες αν μου δωσεις ενα καλο χαρτζηλίκι και τα κλειδια του σπιτιου σου οποτε εγω θα μπουκάρω κατά τις πέντε το πρωί, κρατώντας ένα ροπαλο του μπεηζ μπωλ, σε κοπανάω χωρίς ενοχές μέχρι να βεβαιωθώ πως τα υπόλοιπα ναρκωτικά είναι δικά μου κι έτσι είναι απόλυτα βέβαιο πως ΕΣΥ θα πεθάνεις.

Σ αυτή τη περίπτωση βεβαια υπάρχει ενα ενδεχόμενο να νιώσεις πόνο (οπότε κλαφτα χαράλαμπε) αλλά από το να καταλήξεις στην πρώτη λύση σου προτείνω αυτή...

τι λες...

γουστάρεις...?

Φιλικά
Φίλγκουντ
...
Άβαταρ μέλους
feelgood
senior member

Κάτι πιο απλό ?

Δημοσίευσηαπό Ekptotos_aggelos » Δευτ Νοέμ 21, 2005 5:31 am

Σας ευχαριστώ φίλτατε για το ενδιαφέρον σας. Αρχικά να πω ότι έπαθα περίπου ότι γράψατε, αλλά όχι από ''ξωτικό'' από Βουλγαρία αλλά από ''χοιρινό'' από Ελλάδα. Τα λεπτά και όχι λεφτά συναισθήματά μου με οδήγησαν εις το χείλος επικίνδυνου κρημνού, εντούτοις διέφυγον τον κίνδυνον την τελευταία ώρα, ΟΧΙ ΟΜΩΣ ΧΩΡΙΣ ΣΟΒΑΡΕΣ ΑΠΩΛΕΙΕΣ ΚΑΙ ΨΥΧΙΚΗ ΦΘΟΡΑ. Η ελληνική ερωτική μαφία και ερωτική Καμόρα σας πληροφορώ μάλιστα εξοχώτατε σύντομα θα είναι πολύ πιο αναπτυγμένη και οργανωμένη από τις υπόλοιπες βαλκανικές χώρες και μάλιστα προβλέπω ότι λίαν συντόμως θα εξάγουμε δικές μας πόρνες πολυτελείας στις υπόλοιπες χώρες των βαλκανίων.
Τώρα, όσον αφορά την πρότασή σας για τον τρόπο ανώδυνης και ηδονικής αυτοκτονίας που μου προτείνατε, μου φαίνεται πολύ φασαρία. 'Ελα να μου βαρέσεις μια στο κεφάλι με το ρόπαλο να το κάνουμε πιο εύκολο αλλά πιο πριν θα σε στείλω σε κάτι μαργαριτάρια να τους κάνεις μπλε από το ξύλο. Και έτσι όλα καλά. Εγώ στο χώμα κι εσύ στην φυλακή.
ζέστανέ μου την καρδιά
Ekptotos_aggelos
new member

Re: ξέρετε τίποτα για το ''ευ θνήσκειν'' ?

Δημοσίευσηαπό epsilon » Δευτ Νοέμ 21, 2005 11:11 am

Ekptotos_aggelos έγραψε:Ξέρετε τίποτα για το ευ θνήσκειν ?

Ευ θνήσκειν μήπως θα μπορούσε να είναι να αυτοκτονήσεις με σοκολατάκια όπως έλεγε ο Καλιβωκάς στην ταινία ''μια τρελλή τρελλή οικογένεια'' ?

Ελάτε λοιπόν, ποιός θα με ψυχαναλύσει online ?

missos δεν το λένε τo site αυτό ? Μόλις το είδα είπα ''α εδώ είμαστε, αυτό είναι για μένα''. Μετά που έπεσα πάνω στην ποίηση είπα ξανά ''α εδώ είμαστε''.

Μπορεί να σας φαίνομαι ότι δεν έχω συνειρμό αλλά το topic σας λέγεται ''ας ψυχαναλυθούμε'', οπότε στην ψυχανάλυση λες ότι σου κατέβει στην κεφάλα. Πείτε ότι είμαι ξαπλωμένος τώρα στο ντιβάνι.

ευ θνήσκειν, αποκλείεται να είναι με σοκολατάκια, εκτός κι αν είσαι τόσο ανεύθυνος που νομίζεις πως πεθαίνεις τρώγοντάς τα. δε πεθαίνες ρε άσχετε απ' αυτό, από το τσερλιό κι όλα τα υπόλοιπα πεθαίνεις... (δε βρίσκω και την πράνινη φάτσα να βάλω εδώ, πού πήγε, τρέχα γύρευε)

αν θες ψυχανάλυση, κοστίζει λίγο, δεν είμαι όποια κι όποια άλλωστε, χμ χμ, πάντως επειδή είσαι θυμωμένος, θα σου πω 'δεν έχω χρόνο'. το πραγματικό ψέμμα είναι να σε κάνω να πιστεψεις ότι κάνω τον ψυχαναλυτή, και το χειρότερο ψέμμα, να πιστέψεις ότι μπορείς να ψυχαναλυθείς από τις μπούρδες που λέμε ο ένας στον άλλον στο διαδίκτυο..

μισσοσ δεν έχει πάντως ευτυχώς σχέση με το μίσος. μίσινγκ σοσ είναι η ιστορία του. καλωσήρθες.
το τόπικ αυτό το συγκεκριμένο του έδωσες εσύ όνομα. κάτι για ψυχανάλυση υπάρχει αλλού, μέσα στις ανθρώπινες σ΄χεσεις, μπορείς να το δεις.
το δικό σου, αν ξέρουμε τίποτα για τα εύ-θνήσκειν,
τι να σου πω,
επειδή εγώ δεν είμαι θυμωμενη αλλά μια πανέμορφη ξανθιά 23 ετών, απογοητευμένη από τη ζωή -α, και με γαλανά μάτια, το ξέχασα προηγουμένως- και με μια μικρή εμπειρία του τι είναι ίσως αυτό το αστείο που το λένε θνήσκειν, σου λέω πως δεν υπάρχει καλώς ή κακώς θνησκειν.
ο ίδιος ο θάνατος σπάει το χρόνο και δεν έχει τίποτα. το ρόπαλο του φιλ είναι μια στάση πριν.
το τέρμα είναι όλη η ζωή. ΟΛΗ. ολικής αλέσεως που λέμε.
χωρίς συντηρητικά, χημικά, υποκατάστατα.
οπότε το εύ-θνήσκειν, μάλλον εύ-ζην είναι, ώστε φτάνοντας εκεί να νιώθεις καλά. στο θνήσκειν δε νιώθεις τίποτα.

πάντως μου φαίνεται πονηρή η ερώτησή σου. κάτι σαν ηδονοβλεψία σε είδα εγώ, που θέλεις να δεις κάποιους άλλους στη θέση σου, και γι' αυτό τέλειωσες και με το τραγούδι εσύ στο χώμα κι εγώ στη φυλακή...

τι κακία μου βγήκε... 'αστα!
συγγνώμη. χωρίς εκπτώσεις, έκπωτε άγγελε.
αλήθεια άγγελο σε λένε; :lol:
όχι στη βία.
epsilon
e-missos master

Δημοσίευσηαπό epsilon » Δευτ Νοέμ 21, 2005 11:14 am

το τραγούδι σου το είπα ανάποδ;α, συγγνώμη!
όχι στη βία.
epsilon
e-missos master

Δημοσίευσηαπό feelgood » Δευτ Νοέμ 21, 2005 11:46 am

Αγαπητή πανέμορφη ξανθιά -που συνεχώς ξεχνάς ν αναφέρεις τα γαλανά σου μάτια- νομίζω πως ψάχνεις αυτή τη πρασινόφατσα :mrgreen: την οποία είμαι πρόθυμος να σου προσφέρω δωρεάν μαζί με το εκπληκτικής ομορφιάς αγγελικά πλασμένο μου κορμί.

Δυστυχώς "άγγελο" δεν με ονόμασαν ποτέ αλλά υπόσχομαι να υποσκάψω τις παγωμένες νύχτες του χειμώνα σου, ζωγραφίζοντας με κόκκινο της φωτιάς τα παθιασμένα σου όνειρα κι ελπίζω να σε στέψω συντομα βασίλισσα της κόλασης, θωρώντας σε καβαλάρισα στο ολόχρυσο άρμα της λαγνείας που σου πρέπει.

Μα μη σκεφτείς ποτέ το ηθικό, το λάθος απ το σωστό, το πρέπει ή το μπορώ.
Μόνο την αύρα σου να καις, θυσία στον πόθο σου το χτες...
...
Άβαταρ μέλους
feelgood
senior member

Re: ξέρετε τίποτα για το ''ευ θνήσκειν'' ?

Δημοσίευσηαπό Ekptotos_aggelos » Δευτ Νοέμ 21, 2005 12:47 pm

epsilon έγραψε:
Ekptotos_aggelos έγραψε:Ξέρετε τίποτα για το ευ θνήσκειν ?

Ευ θνήσκειν μήπως θα μπορούσε να είναι να αυτοκτονήσεις με σοκολατάκια όπως έλεγε ο Καλιβωκάς στην ταινία ''μια τρελλή τρελλή οικογένεια'' ?

Ελάτε λοιπόν, ποιός θα με ψυχαναλύσει online ?

missos δεν το λένε τo site αυτό ? Μόλις το είδα είπα ''α εδώ είμαστε, αυτό είναι για μένα''. Μετά που έπεσα πάνω στην ποίηση είπα ξανά ''α εδώ είμαστε''.

Μπορεί να σας φαίνομαι ότι δεν έχω συνειρμό αλλά το topic σας λέγεται ''ας ψυχαναλυθούμε'', οπότε στην ψυχανάλυση λες ότι σου κατέβει στην κεφάλα. Πείτε ότι είμαι ξαπλωμένος τώρα στο ντιβάνι.

ευ θνήσκειν, αποκλείεται να είναι με σοκολατάκια, εκτός κι αν είσαι τόσο ανεύθυνος που νομίζεις πως πεθαίνεις τρώγοντάς τα. δε πεθαίνες ρε άσχετε απ' αυτό, από το τσερλιό κι όλα τα υπόλοιπα πεθαίνεις... (δε βρίσκω και την πράνινη φάτσα να βάλω εδώ, πού πήγε, τρέχα γύρευε)

αν θες ψυχανάλυση, κοστίζει λίγο, δεν είμαι όποια κι όποια άλλωστε, χμ χμ, πάντως επειδή είσαι θυμωμένος, θα σου πω 'δεν έχω χρόνο'. το πραγματικό ψέμμα είναι να σε κάνω να πιστεψεις ότι κάνω τον ψυχαναλυτή, και το χειρότερο ψέμμα, να πιστέψεις ότι μπορείς να ψυχαναλυθείς από τις μπούρδες που λέμε ο ένας στον άλλον στο διαδίκτυο..

μισσοσ δεν έχει πάντως ευτυχώς σχέση με το μίσος. μίσινγκ σοσ είναι η ιστορία του. καλωσήρθες.
το τόπικ αυτό το συγκεκριμένο του έδωσες εσύ όνομα. κάτι για ψυχανάλυση υπάρχει αλλού, μέσα στις ανθρώπινες σ΄χεσεις, μπορείς να το δεις.
το δικό σου, αν ξέρουμε τίποτα για τα εύ-θνήσκειν,
τι να σου πω,
επειδή εγώ δεν είμαι θυμωμενη αλλά μια πανέμορφη ξανθιά 23 ετών, απογοητευμένη από τη ζωή -α, και με γαλανά μάτια, το ξέχασα προηγουμένως- και με μια μικρή εμπειρία του τι είναι ίσως αυτό το αστείο που το λένε θνήσκειν, σου λέω πως δεν υπάρχει καλώς ή κακώς θνησκειν.
ο ίδιος ο θάνατος σπάει το χρόνο και δεν έχει τίποτα. το ρόπαλο του φιλ είναι μια στάση πριν.
το τέρμα είναι όλη η ζωή. ΟΛΗ. ολικής αλέσεως που λέμε.
χωρίς συντηρητικά, χημικά, υποκατάστατα.
οπότε το εύ-θνήσκειν, μάλλον εύ-ζην είναι, ώστε φτάνοντας εκεί να νιώθεις καλά. στο θνήσκειν δε νιώθεις τίποτα.

πάντως μου φαίνεται πονηρή η ερώτησή σου. κάτι σαν ηδονοβλεψία σε είδα εγώ, που θέλεις να δεις κάποιους άλλους στη θέση σου, και γι' αυτό τέλειωσες και με το τραγούδι εσύ στο χώμα κι εγώ στη φυλακή...

τι κακία μου βγήκε... 'αστα!
συγγνώμη. χωρίς εκπτώσεις, έκπωτε άγγελε.
αλήθεια άγγελο σε λένε; :lol:

Πραγματικά σε ευχαριστώ για την απάντησή σου. Δεν βλέπω πουθενά κακία σε αυτήν παρά μόνο πνεύμα, κάτι που είναι πολύ σπάνιο στις μέρες μας. Πήρα τις απαντήσεις, πάμε σε άλλα τώρα ξεκολλημένος από τον θυμό που σε πληροφορώ με κουράζει πολύ. Η ζωή συνεχίζεται, πήρα τα μαθήματά μου. 'Οχι, δεν με λένε 'Αγγελο αλλά νοιώθω σαν έκπτωτος, άγγελος τώρα...δαίμονας..θα σε γελάσω. Και για πολλά χρόνια έκανα συνέχεια εκπτώσεις. Τώρα η εποχή των εκπτώσεων έχει παρέλθει. Οι καρδιές δεν λειτουργούν με τους νόμους των καταστημάτων. Ας πούμε δεν έχουν ωράριο στο πότε θα χτυπάνε και πολύ συχνά δεν έχουν και ρυθμό και από άδικο πονάνε. Κι αν από φόβο για την μοναξιά κάνουν εκπτώσεις...τότε όσο περισσότερες οι εκπτώσεις τόσο πιο απότομες οι πτώσεις..Επίσης στις σχέσεις κάθε είδους δεν ισχύει αυτό το ''ουδέν σφάλμα αναγνωρίζεται μετά την απομάκρυνση από το ταμείο'', γιατί το ταμείον είναι μείον όταν η αγάπη δίνεται με δόσεις και μην ακούς τις διαδόσεις.
ζέστανέ μου την καρδιά
Ekptotos_aggelos
new member

Δημοσίευσηαπό epsilon » Δευτ Νοέμ 21, 2005 6:01 pm

feelgood έγραψε:Αγαπητή πανέμορφη ξανθιά -που συνεχώς ξεχνάς ν αναφέρεις τα γαλανά σου μάτια- νομίζω πως ψάχνεις αυτή τη πρασινόφατσα :mrgreen: την οποία είμαι πρόθυμος να σου προσφέρω δωρεάν μαζί με το εκπληκτικής ομορφιάς αγγελικά πλασμένο μου κορμί.

Δυστυχώς "άγγελο" δεν με ονόμασαν ποτέ αλλά υπόσχομαι να υποσκάψω τις παγωμένες νύχτες του χειμώνα σου, ζωγραφίζοντας με κόκκινο της φωτιάς τα παθιασμένα σου όνειρα κι ελπίζω να σε στέψω συντομα βασίλισσα της κόλασης, θωρώντας σε καβαλάρισα στο ολόχρυσο άρμα της λαγνείας που σου πρέπει.

Μα μη σκεφτείς ποτέ το ηθικό, το λάθος απ το σωστό, το πρέπει ή το μπορώ.
Μόνο την αύρα σου να καις, θυσία στον πόθο σου το χτες...

αγαπητέ φιλ,
γιατί μα γιατί μου υπόσχεσαι πράγματα που ήδη γνωρίζω!
δεν έχω γευτεί εγώ το θεϊκό κορμί σου;
δεν έζησα τη λάγνα αγάπη σου εκεί, σ' ένα ξενοδοχείο στην πλατεία βάθης, την αλλη φορά σ' ένα άλλο με σημαιούλες στην πλατεία συντάγματος, την τρίτη δεν είχαμε πάει στον παρνασό μαζί, μου είχες αγοράσει και κράνος γιατί είχαμε πάει με τη μηχανή μέχρι το chalet του ντεντροτουάρ;
καλά, τόσο αδιάφορη σου είμαι που τα ξέχασες όλα αυτά!
ωιμέ...
δεν πιστεύω, απλώς θα μπέρδεψες το νικ μου με καμιάς άλλης...
παλιομπερμπάντη...
τέλος πάντων
(μεταξύ μας, το ραντεβού σήμερα το βράδυ ΄στο μόντε κάρλο ελπίζω να ισχύει, μην το ξεχάσετε, κι εσύ και ο ντετάδε μου.)
ρε, εγώ δεν είπα άγγελο εσένα
μα,
με τέτοια κορμάρα και τέτοιο μήνυμα,
δίκιο έχεις,
ανήκεις στο χώρο των πνευματικών υπάρξεων, όπου άγγελοι και δαίμονες, δαυλίζουν τα δικά μας κορμιά...
΄σβήνω λοιπόν τα΄λάθος ονόματα και βαστάω κάποια κομμάτια από το υπέροχο κείμενό σου!....

στην υγειά σου!

όσο για σένα, πρώην έκπτωτε και νυν εντός-μισσοσ άγγελε, καλά κρασιά με όλους εμάς, πάντως οι ωραίοι έχουν χρέη...
και με τέτοιο ψευδώνυμο...
μάλλον εως-φόρο σε δια-βλέπω (και όχι δια-βάλλω, αυτό το αφήνω αλλού :wink: )

αχ, τι όμορφη που είμαι!
πάω να κάνω μια μιζανπλί...
άντε γειά...
όχι στη βία.
epsilon
e-missos master

Δημοσίευσηαπό aspic » Δευτ Νοέμ 21, 2005 8:52 pm

feelgood έγραψε:Το μοναδικό μειονέκτημα είναι πως έχεις πιθανότητες να μη πεθάνεις παρά μόνο να... κοιμηθείς στο τέλος. Μπορούμε όμως να εκμηδενίσουμε τις πιθανότητες αν μου δωσεις ενα καλο χαρτζηλίκι και τα κλειδια του σπιτιου σου οποτε εγω θα μπουκάρω κατά τις πέντε το πρωί, κρατώντας ένα ροπαλο του μπεηζ μπωλ, σε κοπανάω χωρίς ενοχές μέχρι να βεβαιωθώ πως τα υπόλοιπα ναρκωτικά είναι δικά μου κι έτσι είναι απόλυτα βέβαιο πως ΕΣΥ θα πεθάνεις.

Είσαι και μαλάκας τελικά,αφού χαρακτηρίζεις σάν μειονέκτημα,το σωστότερο πράγμα που έχεις πεί εδώ μέσα τον τελευταίο χρόνο.
Μάλλον από τύχη θα το γραψες φαίνεται, αφού δέν το καταλαβαίνεις.
Το λοιπόν, το κόλπο με το ρόπαλο που προτείνει ο παπαροφίλ,είναι η σωστότερη λύση που θα μπορούσε να προταθεί για το τόπικ του άλλου του παπάρα.
Και άν μπορούσες μάλιστα φίλεφίλ,να το εξελίξεις το πράγμα και να κοπανήσεις με το ρόπαλο και την κυρά εψιλονάρα την ώρα που γράφει μαλακίες στο φόρουμ ακόμη καλύτερα.
Και άν κοπανήσεις στο τέλος και τον εαυτό σου,τότε η λύση σου μπορεί να πιάσει την απόλυτη τελειότητα.
Διότι έτσι μπορεί να μήν δίνεις λύση στο ευζήν ή στο ευθανείν,δίνεις όμως την καλύτερη λύση στο .....

....ευχαζολογείν.
( δέν ξέρω τι είπε η βιρτζίνια γούλφ ή όποιος άλλος παπάρας αυτού του κόσμου,αλλά το ευθνήσκειν ή όπως αλλοιώς το λέτε είναι μεγάλη μαρεσούρα,καθότι οποιοδήποτε ...<ευ> ανήκει αποκλειστικά και μόνο στην ζωή,αφού αυτή είναι μιά κατάσταση ενώ ο θάνατος στην προκειμένη περίπτωση είναι πράξη.
Ο τρόπος που θα πεθάνουμε δηλαδή,σάν ποιότητα αναφέρεται και αφορά και αυτός στην ζωή και μόνο).
Και εξάλλου, η μοναδική μου αλήθεια είναι ότι λέω πάντα ψέμματα.
Ώστε.
aspic
e-missos master

Δημοσίευσηαπό epsilon » Δευτ Νοέμ 21, 2005 10:08 pm

aspic έγραψε:
Και άν μπορούσες μάλιστα φίλεφίλ,να το εξελίξεις το πράγμα και να κοπανήσεις με το ρόπαλο και την κυρά εψιλονάρα την ώρα που γράφει μαλακίες στο φόρουμ ακόμη καλύτερα.
Και άν κοπανήσεις στο τέλος και τον εαυτό σου,τότε η λύση σου μπορεί να πιάσει την απόλυτη τελειότητα.

η τελειότητα...
αχ, δύσκολα φθάνει κανείς στην τελειότητα.
πάντως, ως όραμα, η συγκεκριμένη τελειότητα είναι να κοπανήσεις και τον κόπανο τον ασπίκ, δύριε φιλεφίλ.
όχι στη βία.
epsilon
e-missos master

Επόμενο

Επιστροφή στο ανθρώπινες σχέσεις

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 4 επισκέπτες