ανθρώπινες σχέσεις

Οι άνθρωποι που αγαπώ και θαυμάζω...

έρωτας,φιλία,αγάπη...όλα ζουν εδώ

Δημοσίευσηαπό kanenas » Παρ Σεπ 23, 2005 8:27 am

Mythos έγραψε:η ΑΤΟΜΙΚΗ ευθυνη πρεπει να μετριεται και αυτη να αποδιδεται μεχρι κεραιας με την επιεικια της ανθρωπιας αλλα και με την ευθυκρισια της εντιμοτητας....
Λεω οτι αν εγω ειπα "αλφα" θα αναλαβω το "αλφα" κι εσυ που ειπες "βητα" θα αναλαβεις το "βητα". Μη μου ζητας να φορτωθω απο την μια ακρη το "αλφαβητα" και συ απο την αλλη

Μπράβο Μύθε!!! έτσι σε θέλω...
ιδιαίτερα αν χρησιμοποιούμε την προσωπική επικοινωνία για να αποφεύγουμε την ατομική ευθύνη των λόγων μας δημόσια....

Mythos έγραψε:Και μη πεταγεσαι σε παρακαλω σε ολα τα τοπικ ταυτοχρονα, αυτο δεν ειναι συμβουλη ειναι γιατι εχεις αρχισει να μου δινεις στα νευρα με την φλυαρια σου. (Χμ.. δεν παει στο διαβολο, πεταξου! αλλα οχι παραπανω απο δυο φορες στο καθενα :lol:

αστειάκια ο μύθος ε; (ή όχι;...)

Λάμπα, έχω παγώσει πολύ πριν τον καυγά (αν και δεν είναι καυγάς...) λέφτυ-σκιάχτρου...
παρόλα αυτά δεν είδα να κάνω πουθενά πούστικη οικονομία στο πετρέλαιο....αν κατάλαβα καλά δηλαδή από το ποστ σου...
kanenas
senior member

Δημοσίευσηαπό corvidophile » Παρ Σεπ 23, 2005 9:15 am

Ψώνια
Χιόνια
Πιόνια
Αλώνια
Τριζόνια
Πεπόνια
Κανόνια
Χρόνια

πολλά

αγαπητέ και θαυμαστέ εαυτέ μου.

Ας καθίσω αναπαυτικά όσο συμπληρώνεται η λίστα.
I gotta suck now, suck you later.
corvidophile
full member

Δημοσίευσηαπό Mythos » Παρ Σεπ 23, 2005 11:12 am

kanenas έγραψε:αστειάκια ο μύθος ε; (ή όχι;...)

Μη σου πω οτι μπορει να ειναι και κλεμμενο (το αστειακι).
Πραγμα πολυ πιθανον σ'αυτην την εξωφρενικη μεταμοντερνα τραπεζαρια οπου μπλεκουν τα μαχαιροπηρουνα μας, χωρις να παρουμε χαμπαρι, πότε και πως. (ο ασπικ φταει που ειναι αλογοσκουφης και τσιγκουνευεται να προσλαβει δυο τρεις σερβιτορες να μας προσεχουν) 8)

(υγ οσο γαι τα περι ευθυνης, θα τα μαθεις, οταν και αν προκαμω να βρω χρονο για να απλωσω το σεντονι μου. και μαλλον σε αλλο τοπικ, γιατι το θεμα εχει ζουμι, -οσο κιαν καιει σαν καυτη πατατα..)
_]\/[_
«..let us never regard a question as exhausted, and when we have used our last argument, let us begin again, if need be, with eloquence and irony.»
Άβαταρ μέλους
Mythos
senior member

Δημοσίευσηαπό corvidophile » Παρ Σεπ 23, 2005 11:28 am

Εκτός από τη λίστα των -νια , ξέχασα να σας πω, υπάρχει και η κοράκου λίστα και ποδαρικό σε αυτή μόλις έκανε ο μύθος.

Για να δούμε , για να δούμε...
I gotta suck now, suck you later.
corvidophile
full member

Δημοσίευσηαπό aspic » Παρ Σεπ 23, 2005 12:48 pm

Mythos έγραψε: Σε μια αντιπαραθεση δεν γινεται να εχουν και οι δυο πλευρες δικιο ουτε και οι δυο πλευρες αδικο κι οποιος παρατρεχαμενος ειρηνοποιος το διαλαλει αυτο ειτε πανουργος καιροσκοπος ειναι ειτε μαλακας. (Και ειναι μεν δικαιωμα η μαλακια, αλλα οχι να εξασκειται και δημοσιως. Ιδιωτικοποιησεις ειπαμε.. το είπαμε ή δεν το είπαμε;

Σε μιά αντιπαράθεση δέν υπάρχει δίκαιο (ή και άδικο),για αυτό και συμβαίνει (η αντιπαράθεση) και οι δυό πλευρές το μόνο που έχουν είναι βία και επιθετικότητα και μόνον αυτά.Ο παρατρεχάμενος ειρηνοποιός,,είτε πανούργος καιροσκόπος είναι,είτε μαλάκας όπως λές μύθε, πρωτίστως ΩΦΕΙΛΕΙ να φτειάξει δίκαιο (γενικό δίκαιο,κοινό και αποδεκτό όμως και απο τις δύο πλευρές),πάνω στο οποίο θα βασίσει την ειρήνη (γιατί ξέρει,πώς αυτός που ευθύνεται σε μιά διαμάχη,είναι η ίδια η κοινωνία που αντιπροσωπεύει,η οποία δέν μερίμνησε ηθικά,νομικά,πολιτιστικά και λοιπά,για την αποφυγή τέτοιων συγκρούσεων).
Γιατί η ειρήνη δέν υπάρχει απο μόνη της,αλλά παράγεται,δημιουργείται ή όπως θέλετε πέστε το,πολλές φορές επιβάλλεται κιόλας (επιθετική ειρήνη).
Και γιατί άν δέν φτειάξουμε ειρήνη,τότε θα φτειάξουμε πόλεμο(πάντως κάτι θα φτειάξουμε σίγουρα).
Και προφανώς εσύ μύθε προτιμάς το δεύτερο.

Και εν ολίγοις μύθε αναπαράγεις την ίδια σύγκρουση(όχι μόνο εσύ βέβαια) ,την οποία ο κανένας δέν θέλει να καταλάβει ή δέν την αντιλαμβάνεται και νομίζει πώς κουκουλωνω τα πρα΄γματα και η οποία έχει ώς εξής:
Ο λέφτυ,πήρε το μέρος των <εχθρών> του σκιάχτρου και για αυτό το τελευταίο τον θεώρησε και αυτόν εχθρός της και τον έβρισε διαγράφοντάς τον από φίλο της.
Εσύ,ο μύθος,φίλος με το σκιάχτρο,αναγκάστηκες να εναντιωθείς σε αυτόν τον λέφτυ και να τον κάνεις εχθρό.Εγώ με τις τοποθετήσεις μου εμμέσως πήρα το μέρος του λέφτυ (ή τουλάχιστον αυτό κατάλαβες εσύ) η κάθυ και το χαμίνι πήραν το δικό μου μέρος και έτσι εσύ ο μύθος, θεώρησες και εμάς τους υποστηρικτές του εχθρού σου,εχθρούς επίσης και μας επιτέθηκες.
Και αυτή είναι μιά ...βεντέτα,απο τις πολλές που ξεδιπλώνονται εδώ μέσα.
Είδες κανένα πόσο απλά είναι τα πράγματα;
Και άν βάλουμε και τίποτα γκομενιλίκια να παίζουν,τίποτα σχέσεις και τέτοια,τότε γίνεται ακόμη πιο έντονο το φαινόμενο.
Σεντόνια δηλαδή που κουκουλώνουμε τις μάσκες με τις οποίες σκεπάσαμε τις μάσκες μας.....

Το όλο πρόβλημα λοιπόν,συνοψίζεται σε αυτό που σωστά λέει η κάθυ,ότι δέν περνάμε καλά στο πραγματικό.Και συνεπώς,αυτό το πραγματικό θεωρούμε ότι πρέπει να το κουβαλάμε μαζί μας και στο εικονικό.
Και κουβαλάμε και την ίδια νοοτροπία,όσον αφορά τις παρέες,τους φίλους μας και λοιπά.
Απόλυτα φυσιολογικό βέβαια.Και κανένα φταίξιμο δέν πρέπει να ρίξουμε στο σκιάχτρο,στον μύθο και λοιπά,αφού και εμείς από θέση πραγματικού το ίδιο ακριβώς θα κάναμε.Απλώς κάποιοι από εμάς,προσπαθούμε να αποστασιοποιηθούμε από το πραγματικό πρόσωπο,μπάς και ξημερώσει κανάς ήλιος της δικαιοσύνης,έστω και νοητός έστω και εικονικός.
Αλλά που τέτοια πράγματα.

Με αυτά και με αυτά λοιπόν,δυστυχώς το εικονικό δέν του μένει να είναι τίποτα άλλο,παρά μιά ξεπεσμένη πτυχή αυτού του πραγματικού μας.Και όλα τα άλλα που λέμε κατα καιρούς,περί αποστασιοποιημένου νίκ,περί καθαρών και ελεύθερων σχέσεων απεξαρτημένων από όλες τις συμβάσεις,περί ελεύθερου εικονικού χώρου όπου ο άνθρωπος θα μπορεί να εκφράζεται σάν αυτό που ειναι και όχι σάν αυτό που πρέπει να είναι (να εκφράζεται σάν εαυτός του και όχι σάν άλλος) πάει περίπατο διανάθενα.
Διότι ο ελλειματικός,πραγματικός κόσμος,θέλει να εισβάλλει,να λεηλατήσει και να σκοτώσει τον εικονικό.

Έτσι λοιπόν,οι διάφορες κριτικές που πέφτουν εδώ μεσα,συντονισμένες κιόλας μερικές φορές όπως λέει ο λέφτυ από τα τσάτ και τα τηλέφωνα,που είναι κριτικές φόρμας και όχι ουσίας,σκοπό έχουν να οριοθετήσουν αυτή την εικονική μας υπόσταση και τελικά να την σκοτώσουν,να την κάνουν πραγματική.
Εκεί αποσκοπεί κάθυ και χαμίνι η κριτική που σας έκανε ο μύθος παράδειγμα για τον τρόπο που γράφετε.Να σας περιορίσει,να χάσετε την αυθορμησία σας και τελικά να σας σκοτώσει και να σας κάνει πραγματικές.
Να σας μεταγγίσει το δικό του έλλειμα δηλαδή και να σας κάνει και εσάς τέτοιες ελλειματικές.
Το οποίο όμως είπαμε,πώς το δικαιολογούμε,είναι απόλυτα φυσιολογικό και εμείς το ίδιο θα κάναμε και κάνουμε ισως,όταν βλέπουμε τα πράγματα από αυτή την θέση (του πραγματικού).

Βλέπουμε λοιπόν,πώς εδώ δέν έχουμε να δικάσουμε,να κρίνουμε,να γνωμοδοτήσουμε για δύο πρόσωπα (λέφτυ και σκιάχτρο στην προκειμένη περίπτωση),αλλά πρωτίστως για δύο κόσμους.Για αυτό και επιβάλλεται η δημιουργία δικαίου που να ορίζει τις σχέσεις αυτών των κόσμων.

Όπως και να χει όμως,όλα αυτά συζητάμε για το ελεύθερο εικονικό,σε θεωρητική βάση,εδώ και αρκετά χρόνια,μάλλον δέν ισχύουν.Το πραγματικό είναι πολύ ισχυρό μέσα μας και δέν επιτρέπει κανένα τέτοιο δίκαιο να υπάρξει.
Το ίδιο καθίσταται δίκαιο λόγω της ισχύς του.
Οπότε το όλο θέμα,μαζί και το συγκεκριμένο πρόβλημα, δέν είναι μιά καυτή πατάτα στα χέρια μας όπως κάποιος είπε,αλλά απλώς μιά πατάτα σκέτη.
Μιά πραγματική πατάτα.
Και τελικά η μόνη λύση,ή το τελευταίο καταφύγιο που μας μένει,είναι τα αγαπητά ιμαλάια που σωστά από την αρχή μας είπε ο άτομαντ.
ΜΠΑΑΑΑΠ!!!

Σγγζζζζζζζζζζζ.....
Και άλλη φορά να είστε προσεκτικές κάθυ και χαμινοκαλαμιά και να μήν υποστηρίζετε τόσο απροκάλυπτα κάποιον(όπως εμένα στην προκειμένη περίπτωση) γιατί προκαλείτε δυσάρεστες αντιδράσεις.
Εδώ ο χώρος δέν αντέχει τέτοια πράγματα.
Δέν αντέχει να χαλάτε τις κουμπαριές.
ΜΠΑΑΑΠ!
Και εξάλλου, η μοναδική μου αλήθεια είναι ότι λέω πάντα ψέμματα.
Ώστε.
aspic
e-missos master

Δημοσίευσηαπό atomant » Παρ Σεπ 23, 2005 12:59 pm

Τωρα είμαι στο Περού

στους «κήπους του διαβόλου».

Myrmelachista schumanni

http://www.antweb.org/images/casent0104 ... _1_low.jpg

Φρρρρρρρρρρρρρρρρρρρ.............
Άβαταρ μέλους
atomant
senior member

Δημοσίευσηαπό wpleftyboy » Παρ Σεπ 23, 2005 1:41 pm

ξερετε τι γινετε τωρα ?

αφου χτιζουμε το μαγαζι αφηνουμε τον καθε μαλακα να μας τη λεει μπροστα
και πισω απ' την πλατη μας...

μπαινουν οι συλλογοι και αλλοι γκρινιαζουν αλλοι ειρωνευονται ....

για χαρη της πολτικης ορθοτητος ( ?) αντι να τους περιποιηθουμε με λιγα καλα βρισιδια καθομαστε και ανεχομαστε κακοβουλα και ειρωνικα σχολια
για ολα αυτα που γραφοταν και γραφονται στο εμισσος ....κι απο ποτε ρε εγινε πολιτικα ορθος ο χωρος του εμισσους ? τι καθεστε και καταπινετε ενα καρο κατασκευασμενες προχειρογραμμενες μαλακειες και προσπαθειτε να κανετε και διαλογο ....το μονο που θελουν ειναι να σας τη λενε για να σπανε τα νευρα σας δεν το καταλαβετε ακομα ? να αποδειξουν οτι αυτο που χτιζαμε τοσο καιρο ειναι τσοντα ....ολη κι ολη η προσπαθεια τους αυτη ειναι ....

αλλος μας τη λεει για τα σεντονια αλλος για τον μεταμοντερνο και τον αλληγορικο λογο αλλουνου δεν του αρεσει ο συμβολικος λογος κι αλλος απαιτει επιστημονικα τεκμηριωμενες απαντησεις ....

σε ολους αυτους αξιζει μονο ενα καλο βρισιδι δεδομενης της αδυναμιας να χειροδικησουμε εξ' αποστασεως...

οσοι δε γουσταρετε και δε βρισκετε κατι καλο εδω μεσα , μπορειτε να αναζητησετε αλλου αυτο που σας αρεσει...δε θα στεναχωρηθει κανεις ....

τον πουλο ρε ....ουστ !
ΘΑΝΑΤΟΣ ΣΤΟΥΣ ΠΟΙΗΤΕΣ
Άβαταρ μέλους
wpleftyboy
e-missos master

Δημοσίευσηαπό aspic » Παρ Σεπ 23, 2005 2:29 pm

Ώχου ρε λέφτυ και εσύ πιά.
Χαλάρωσε επιτέλους.
Φοβίζεις και τα νέα παιδιά που έχουνε μπεί εδώ και πάει το μυαλό τους στο χειρότερο.

Όλα αυτά τα ξέρουμε που λές.
Έτσι δέν γίνονταν πάντα;ξεχνάς τα χαζόμουσα;
Τι θέλεις να κάνουμε τώρα,να φτειάξουμε και εμείς ομάδα και να ανοίξουμε πόλεμο;(άν και δέν θα ήταν κακή ιδέα.Μήπως είναι καιρός να συσπειρωθουμε οι φορουμάδες εναντίον των τσατάδων;Να φτειάξουμε ένα εικονικό κόσμο καλύτερο να ζήσουν ελεύθερα και ευτυχισμένα τα μικρά φορουμάκια; ).

Το λοιπόν λέφτυ,το ζήτημα το δημοσιοποίησες,το μύνημα το πήραν όσοι ήταν να το πάρουν,τους είπες τα μπινελίκια σου,στα είπανε και αυτοί,κάναμε και τις αναλύσεις μας,τα είπαμε με το καλό,τα ειπαμε με το κακό,το θέμα τέλειωσε.
Τι άλλο θέλεις πιά;
ʼντε διαλυθείτε όλοι ησύχως,ο καθένας στο πόστ(ο) του.
Γρρρ..ΜΠΑΑΑΑΑΠ!

Γρρρρ....Σγγγζζζζζζζ....
Εγώ θα μείνω λίγο ακόμη να λαδώσω τις πόρτες γιατί τρίζουν οι μεντεσέδες.
Και εξάλλου, η μοναδική μου αλήθεια είναι ότι λέω πάντα ψέμματα.
Ώστε.
aspic
e-missos master

Δημοσίευσηαπό Το Κολλητηράκι » Παρ Σεπ 23, 2005 5:18 pm

Έτσι που λες φίλε Λάμπα. Τελικά, εμείς οι δυο, συμφωνήσαμε σε κάτι. Είμαστε εντελώς κρυόκωλοι. Και μαϊμουδίζουμε και άγαρμπα ρε γαμώτο μου. Οι υπόλοιποι το κάνουν με μαεστρία, με το γάντι. ʼχ Κιτσούλεν, μη πεις πάλι πως είμαι κακιά γιατί έχεις γίνει βαρετός. Και μη πιστευτός. Απλώς, έχω έναν άλλο τρόπο να τα λέω εγώ. Κι αυτός δεν έχει σχέση με τον δικό σας.
Ποιός άραγε να βλέπει αυτό τον τρόπο; Και ποιός χέστηκε για να τον δει; Κάπου διάβασα ότι το φόρουμ είναι για συζητήσεις. Δεν υπάρχουμε, απλώς συζητάμε. Ναι ρε Κάθυ, σε σένα αναφέρομαι. Και δεν έχω σκοπό να στο παω μέσω Λαμίας, ευθέως μιλάμε. Αλήθεια, μιλάμε ευθέως; Εγώ πάλι ξέρω, πως η οποιαδήποτε δραστηριότητα των ανθρώπων, είναι απόδειξη ύπαρξης. Ούτε ένδειξη, ούτε υποψία. Και μάλιστα 'ουδεμία αμφιβολία υπάρχει περί τούτου κύριε'. Και δεν αφήνω και κανέναν να μου την ανατρέψει κιόλας. Ή μήπως δεν ανατρέπεται έτσι κι αλλιώς;
Επίσης, κάπου διάβασα ότι κάποιοι ντρέπονται να προσεγγίσουν την αλήθεια. Και πώς να την προσεγγίσεις; Με κλίκες, με χτυπήματα κάτω από τη μέση, με αλληγορικά και γεμάτα κομψότητα γραπτά;
Μήπως με αγάπες που σε λιγώνουν και λες, Χριστέ μου υπάρχει Θεός;
Μήπως με κάποιους από μας που μπαίνουν και γράφουν κάτι άσχετο; Και σκέφτεσαι τώρα εσύ ο μαλάκας, κάτι υπάρχει εδώ και δε το καταλαβαίνω ρε γαμώτο...
Έχω πάρει μέρος σε όλο αυτό που προσπάθησα να σας περιγράψω. Εν ολίγοις, έχω συμμετάσχει με τα μπούνια στην ξεφτίλα. Απ' την ώρα δε, που θέλησα να το παραδεχτώ, ουδεμία απάντηση έλαβα από όσους/ες το ζήτησα. Χρειάζεται να ζητήσω άλλες απαντήσεις;
Κι έτσι που λες Λάμπα. Θα κάνω χρήση α' πληθυντικού και θα μαϊμουδίσω μαζί με όλους τους υπόλοιπους.
Μόνο που όταν αρχίζεις να δυσφορείς συμμετέχοντας εσύ ο ίδιος στην ξεφτίλα, κάτι αλλάζει. Όσο δε για την αλήθεια σου, την έχεις αγγίξει τόσο πολύ που δε βρίσκεις καν λόγο να την αποθέσεις και σε άλλων χέρια.
Έτσι αποχωρείς. Η παραδοχή, στην ψυχολογία, είναι το τελευταίο σκαλοπάτι στο οποίο θα φτάσουν οι ειδικοί για λογαριασμό των πελατών τους. Και όχι για όλους. Έτσι και στη ζωή.
Υπάρχουν λοιπόν άνθρωποι, που μοιάζουν να είναι 100 χρόνων χωρίς να είναι. Και τις αντοχές τους, ούτε 100 μαζεμένοι δε θα τις είχαν. Θα είχαν αποδημήσει εις Κύριον προ πολλού.
Και αυτοί οι ίδιοι άνθρωποι, όχι μόνο δε μπορούν να δουν τις αντοχές τους, αλλά τις προσφέρουν ακόμη σε ένα φόρουμ και τις κάνουν έρμαιο εξευτελισμού και κοροίδίας ίσως.
Αποχωρώ απ' τη συμμετοχή μου στην ξεφτίλα Λάμπα. ʼλλωστε, δε με ενδιαφέρει αν έχω συναγωνισμό στη γραφή και στην ποίηση. Έχω τη δική μου. Και το δικό μας δεν είναι κανενός άλλου.
Ο Κιτσούλεν θα σας πει τώρα ότι κλαψομουνιάζω πάλι. Δε βαριέσαι. Απ' το να προσεγγίζεις την αλήθεια με κακομεταμφιεσμένους τρόπους είναι προτιμότερο. Και πού ξέρεις; Μπορεί να είναι και οι τελευταίοι σπασμοί πριν το Θάνατο.
Να ποστάρετε όμορφα γραπτά για να μπορώ να ψεύδομαι.
'...sorry, i forgot your beauty... my life goes on, absolutely...'

Salento
Άβαταρ μέλους
Το Κολλητηράκι
super member

Τοποθεσία: Ο Κλαυσίγελος Της Τυρόπιττας Και Ο Πήδουλος Της Μελιτζάνας...

τσόντες

Δημοσίευσηαπό de bording morning » Σάβ Σεπ 24, 2005 12:31 pm

Σκάστε επιτέλους!
Δεν υπάρχουν ελεύθεροι εικονικοί χώροι ρε άσπικ, πως να υπάρχουν ρε θείο αφού όλοι βαλθήκατε να φτιάχνετε ομάδες και ομαδούλες και εχρούς και φίλους.
Το πρόβλημα είστε εσείς οι παλιοί που μπερδέψατε εικονικό με πραγματικό γιατί νομίζατε ότι είναι δυο διαφορετικοί κόσμοι, κι όταν πήγατε να περάσετε από τον ένα στον άλλο είδατε πως είναι ίδιοι τελικά και φάγατε τα μούτρα σας. Κι όπως κάθε απόλυτη διάκριση, για να πω και κάτι καινούργιο, δημιουργεί σύγχυση αφού στην ουσία δεν υπάρχει. Αλλά εκεί εσείς να τα διαχωρίσετε. Εκείιιιιιιιιιιιιιιιιιιι!
Και τώρα που χαλάσατε τις κουμπαριές σας, εσείς οι πάλιοί θέλετε να πάρετε και τους νέους με το μέρος σας.
Ε λοιπόν όχι κύριοι!

ΘΑ ΑΝΤΙΣΤΑΘΟΥΜΕ!

ΘΑΝΑΤΟΣ ΣΤΟ ΠΑΛΙΟ ΚΑΘΕΣΤΩΣ!

ΖΗΤΩ ΟΙ ΕΛΕΥΘΕΡΟΙ ΚΑΙ ΑΥΤΟΝΟΜΟΙ ΦΟΡΟΥΜΙΣΤΕΣ!

Να πάτε να λύσετε τα προσωπικά σας έξω, εκεί που τα σκατώσατε. Κι αν βαριέστε να τα λύστετε στα πιμι. Κι αν ειστε και επιδειξίες να τα λύσετε στο τόπικ της κάθυ να πάρουμε και μάτι. (Τσάμπα το άνοιξε το κορίτσι?)

Να σταματήσει αυτός ο άλλος διαχωρισμός με τους τσατάδες και τους φορουμάδες και να καταλάβετε επιτέλους ότι στο τσατ τίποτα κακό δεν γίνεται, ούτε συνωμοσίες, ούτε κουμπαριές κι όσοι δε με πιστεύετε να πάτε να το δείτε με τα μάτια σας. Και το κακό είναι όταν το φόρουμ γίνεται τσατ, πράγμα που δεν συμβαίνει ευτυχώς σε μεγάλο βαθμό σε μας κι αν ποτέ συμβεί τότε ναι να ενωθούμε να το πολεμήσουμε. Προς το παρόν κατεβάστε τα όπλα.

Να πάψετε επιτέλους εσείς οι παλιοί να προσπαθείτε να πάρετε τους νέους απ’ την πλευρά σας, να τους αφήσετε έξω από τα παιχνιδάκια σας.

Κι εσείς οι νέοι σταματήστε να γλύφετε τους παλιούς, γλυφτείτε μεταξύ σας. Να γλύψω κι εγώ τον κανένα για την πολύ ωραία παράθεση που μας έκανε και να επαναλάβω τον κάφκα «είναι παράξενο, αλλά η κωμωδία, όταν παίζεται αρκετά συστηματικά, μπορεί να γίνει πραγματικότητα». Κι αν είναι κωμωδία έχει καλώς αλλά αν είναι δράμα τελικά τι γίνεται? Ε, κολλητήρι? 8)

Έφαγα και κάτι βαριά κι ασήκωτα χωριάτικα λουκάνικα χθες ρε παιδιά, κοντεύω να σκάσω, νομίζω πως θα ξεράσω, ακόμα τα ρεύομαι, δεν μπορούσα να κοιμηθώ το βράδυ, χάλια σας λέω χάλια. Με είχε πιάσει μια δίψα. Σηκωνόμουν μες τ’ άγρια χαράματα να πιω νερό, ξανακοιμόμουνα. Μετά ξυπνούσα πάλι να πάω να κατουρήσω μετα ξανακοιμόμουνα μετα ξαναξυπνούσα να πιω νερο μετά ξανακοιμόμουνα μετά ξαναξυπνούσα να πάω για κατούρεμα μετα ξανακοιμόμουνα μετά ξαναξυπνούσα να πιω νερό μετά πάλι κοιμόμουνα μετά ξαναξυπνούσα να πάω να κατουρήσω. Μετά βέβαια όπως φαντάζεστε ξανακοιμόμουν και μετά ξαναξυπνούσα να πιω νερό. Τρελή δίψα σας λέω και μετά έπινα το νερό και ξανακοιμόμουν και μετά ξαναξυπνούσα γιατί θα σκαγα απ’ το κατούρεμα και πήγαινα στην τουαλέτα να κατουρήσω και μετά πάλι τα ίδια ξανακοιμόμουνα ξαναξυπνούσα ξαναέπινα νερό ξανακοιμόμουνα ξαναξυπνούσα ξανακατουρούσα ξανακοιμόμουνα ξαναξυπνούσα ξαναέπινα νερό ξανακοιμόμουνα ξαναξυπνούσα ξανακατουρούσα ξανακοιμόμουνα ξαναξυπνούσα ξαναέπινα νερό ξανακοιμόμουνα ξαναξυπνούσα ξανακατουρούσα ξανακοιμόμουνα ξαναξυπνούσα ξαναέπινα νερό ξανακοιμόμουνα ξαναξυπνούσα ξανακατουρούσα ξανακοιμόμουνα ξαναξυπνούσα ξαναέπινα νερό ξανακοιμόμουνα ξαναξυπνούσα ξανακατουρούσα ξανακοιμόμουνα ξαναξυπνούσα ξαναέπινα νερό ξανακοιμόμουνα ξαναξυπνούσα ξανακατουρούσα ξανακοιμόμουνα ξαναξυπνούσα ξαναέπινα νερό ξανακοιμόμουνα ξαναξυπνούσα ξανακατουρούσα ξανακοιμόμουνα ξαναξυπνούσα ξαναέπινα νερό ξανακοιμόμουνα ξαναξυπνούσα ξανακατουρούσα. Ζαλίζει τελικά το πραγματικό.
de bording morning
super member

ΠροηγούμενηΕπόμενο

Επιστροφή στο ανθρώπινες σχέσεις

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση : Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 1 επισκέπτης