ανθρώπινες σχέσεις

Θυμάμαι.Θυμάσαι;

έρωτας,φιλία,αγάπη...όλα ζουν εδώ

Δημοσίευσηαπό Amelie » Παρ Ιουν 24, 2005 2:22 pm

Thymamai

...ena fwteino xamogelo ki ena akoma pio fwteino vlemma prin dyo kalokairia. Htan arketa gia na metatrepsoun se mia ateleiwti giorti ena olokliro kalokairi. Thymamai kai ta prwta dakrya, meta tin teleytaia agkalia, kai ta oneira kai tis yposxeseis..

...tin xara mou meta ton prwto mou mistho. Tin aisthisi tis eleytherias, tis aneksartisias, kai tis fainomenikis dynamis.

...to prwto mou taksidi sto Parisi. Nomiza pws s'ekeini tin poli, akoma ki o aeras pou anasaina eixe allo arwma (skeftheite "erwta", pou agnoousa zesti, nefos, kapno kai dysosmies :lol: )

...to prwto mou vrady stin Thessaloniki, stin Palia poli. Kathismeni se ena pezoulaki me ta podia mou ksekremasmena kapou sto keno na koitazw ta fwta tis polis kai na mi me noiazei gia tipota.. Mia aisthisi plirotitas, mia aisthisi ateleiwtis eytyxias.

...to prwto mou fili-itan xalia. (giax!) Toso xalia pou tha protimousa na to ksexasw. Anarwtiomoun panta, giati apoktousa tosi asximi diathsesi me tin skepsi ekeinou tou prwtou filou-katalava pws eftaige o anthrwpos telika ki oxi mono o tropos pou filouse, alla kyriws o tropos pou skeftotan. Pou ola ta ekane panta prwta gia ton eayto tou kai meta gia ton anthrwpo pou eixe dipla tou (an pragmatika ton skeftotan pote... :roll: ) Giax kai pali...

...ena poiima toso alithino, toso zwntano pou gemize tin atmosfaira me evwdies kai xrwmata.

...kai telos ena tragoudi-taksidi. Me mia fwni krystallini pou prokalouse dakrya....
...στάξε καρδιά μου όλα τα πύρινα όνειρα ένα-ένα...
Amelie
junior member

Δημοσίευσηαπό escobar » Πέμ Απρ 06, 2006 12:11 pm

θυμάμαι το πρώτο μου το lucky strike

ασπικ εσύ ήσουν το τσιράκι
σε θυμάμαι με τις τσέπες σου γεμάτες
να το παίζεις στο σχολείο κουλτουριάρης
και τα στήθη της μαρίας
να μην μπορείς να κουμαντάρεις

θυμάμαι το πρώτο μου το lucky strike

απουσα ήσουν εσύ όπως πάντα
μα εγώ διαρκώς παρών
σε ανησυχία
στο δώμα στην αρχαία λευκοσία
το πρώτο lucky strike να σας τρατάρω
απούσα απουσία μου γουστάρω
pablo escobar
escobar
full member

Δημοσίευσηαπό Σαπφώ » Παρ Απρ 07, 2006 4:40 pm

Προσπάθησα κι εγώ να βρω κάτι όμορφο να γράψω για θύμηση, αλλά δεν βρήκα...

Τέσπα, εγώ θυμάμαι την πρώτη ανατολή που είδα κοντά στη θάλασσα κι όλα τα συναφή αισθήματα που βίωσα εκείνη την ώρα... Μάλλον, αυτά...
Ξέρω, μα επιλέγω ξανά το όνειρο. Κ.Μ.
Άβαταρ μέλους
Σαπφώ
junior member

Προηγούμενη

Επιστροφή στο ανθρώπινες σχέσεις

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 3 επισκέπτες