ανθρώπινες σχέσεις

Το ημερολογιο της Μαργαριτας.

έρωτας,φιλία,αγάπη...όλα ζουν εδώ

Το ημερολογιο της Μαργαριτας.

Δημοσίευσηαπό smarties » Παρ Νοέμ 12, 2004 8:44 pm

Να μην ακουμπησει κανενας. Αυτο ειναι ΜΟΝΟ και μονο δικο ΜΟΥ.

μΑΡΓΑΡΙτα.

Οτι θελω γραφω. Με οποιο τροπο θελω. Δεν μιλαει κανενας.
Μονο εγω. Δικος μου χωρος. Κατω απο το τραπεζι. Να μην ερθει κανενας. Μονη μου θελω.

Αν ερθει.....................

...........θα φυγω αληθεια σας το λεω.

Μαργαριτα
η αγάπη ίσως ξέρει πού είναι το μαγικό κλειδί.
Άβαταρ μέλους
smarties
senior member

Δημοσίευσηαπό feelgood » Παρ Νοέμ 12, 2004 9:40 pm

ΟΚ, εγω δε θα ξαναπατησω... όμως τι διαβολο πίνεις, πες μου... εχω δοκιμασει ΤΑ ΠΑΝΤΑ... αλλα ΕΤΣΙ δε μπορεσα να γινω... ακομα... τουλαχιστον κανε ενα ψυχικο και στειλε μ ενα courier... κανα ψιλλακι... μπας και με δω αλλιως στο καθρεφτη... εστω σαν ενα μοναχα...

και μια παρατηρηση... πότε καταφεραν στο συννεφο να βαλουν ελληνικα fonts στους κοινοχρηστους? συμβαινει αυτο και για τις άλλες φυλες [οπς, ξεχασα τον τονο]? εκτός αν τα καταφερες μοναχη σου... να δεις χαρα που θα κανουν καποιοι εδω μεσα...

:mrgreen:
...
Άβαταρ μέλους
feelgood
senior member

Δημοσίευσηαπό epsilon » Σάβ Νοέμ 13, 2004 11:47 am

παλιο φιλ, δεν ντρέπεσαι να ε΄σαι σκανταλιάρης;
κάνε πιο πέρα ρε, να χωρέσω!
μαργαρίτα μην ανησυχείς, το τραπέζι έχει χώρο για όλους! είναι κι αυτό κάτι σαν υπόστεγο να πούμε. :wink: ΄άκου: δε θα υποχωρήσεις, μην τυχόν και βγείς, ο φιλ θα κάτσει δίπλα σου, κι εγώ θα του δώσω σκουντιά για να χωρέσω επίσης
άκου δικό σου!
ρε, γι' αυτό ερχόμαστε, επειδή είν δικό σου! δεν τη θυμάσαι την παροιμία που λέει
'τα δικά σου δικά μου κι όλα μαζικά'
υγ. λίγο παρεφθαρμένο, αλλά, τα γεράματα :wink: , λίγο το μυαλό στα κάγκελα, ή στα τάγκα, κλπ κλπ...
όχι στη βία.
epsilon
e-missos master

Δευτερα ...

Δημοσίευσηαπό smarties » Δευτ Νοέμ 15, 2004 8:24 pm

Κατι μας εφερε κοντα
Πανω που ελεγα να φυγω
το βλεμμα σου με κρατησε ξανα
το καταλαβα μολις σε διαβασα
οτι μαντεψες σωστα

( και κλαιει η ηλεκτρικη κιθαρα και εγω γελαω απο αμηχανια)

Μην μου κανεις ερωτησεις
ψεμματα να μην σου πω
την αληθεια αν θες να δεις κλεισε τα ματια σου
κλεισε τα ματια σου

και πεσε στο κενο

θα σου φανερωθω ημερολογιακι μου
κι ας τελικα αποκτησες φωνη
θα σε συνηθησω που θα παει ?

Σε αγαπω

Μαργαριτα.
Άβαταρ μέλους
smarties
senior member

Re: Δευτερα ...

Δημοσίευσηαπό Air » Τρί Νοέμ 16, 2004 12:45 pm

Μην φύγεις κάτω από το τρπέζι
σαν έρθουμαι και εμείς ολοι μαζί
ενώνουμαι τα ψίχουλάκια μας και
ταιζουμε ο ένας τον άλλο
ας μην στερήσεις τα δικά σου ψίχουλα από εμας
και μην στερηθείς τα δικά μας
NEVER STOP EXPLORING
Air
new member

Αμεσως μετα μια νυχτα μονο

Δημοσίευσηαπό smarties » Τρί Νοέμ 16, 2004 6:25 pm

Ναι δεν ειναι δικιο να κοιταζει καποιος αλλου και να χαμογελα.
Να ειναι μαζι με ανθρωπους, και να σκεφτεται αυτους που ειναι μακρυα.
Ολα ειναι ταιριαστα για να μην νιωθει μονη της η μαργαριτα.
και αυτη νομιζει πως πρεπει να ξεχνιετε με τις παπιες και τα αυγα.
αχ κατι να φωτισει καποιο σημαδι να φανει και να της πει
μην γκρινιαζεις, και λυσου απ 'τα μαγεια της μοναξιας σου.
αλλαξε η ατμοσφαιρα γινε μοντερνα
και χαμογελα
δυνατα.

να δειξεις τα δοντακια σου ετσι
και τον ηχο του γελιου σου
και τις σκεψεις σου που κανεις αμα κρυβεσαι στην τουαλετα για πιπι
απ'την αρχη τωρα παλι πρεπει να ψαξεις
το ψαξιμο ειναι κυκλος
δεν ειναι ευθεια. απ την αρχη να ψαξεις
μες στην δικη μου αγκαλια
το ημερολογιο πλεον με λαλεια.

Μαργαριτα.
Άβαταρ μέλους
smarties
senior member

Δημοσίευσηαπό smarties » Τρί Νοέμ 23, 2004 1:40 am

Ηθελα καποιο χρονικο διαστημα μεχρι να αναστατωθω. Ειναι πολυ περιεργο, αυτο. Ειναι, αληθεια ειναι περιεργο. Ειλικρινα, και εχω και λογο που το λεω... διοτι ολα τα εκλαμβανω αστραπιαια, κατι οπως αντανακλαση προς τα πισω απο την φωτια. Ε, αμα θελω να αντιληφθω κατι, το αντιλαμβανομαι με αντανακλαστικη διαθεση ειτε καθολου. Ειτε το καταλαβαινω, ειτε το αγνοω για παντα, και οσο και να προσπαθησω δεν μπορει να μπει στο κεφαλι μου.

Αλλα σημερα αγαπητο μου, θα γραψω για την μοναδικη περιπτωση στην ζωη μου, που καταλαβα κατι, που κι ομως ηρθε σταδιακα στην αντιληψη μου. Μολις συνειδητοποιησα, αρχησα να μιλω γρηγορα, με μανια. Διχως φωνες, αλλα με μανια και γρηγορα. Το λεω ξανα, ειμαι επιρεασμενη απο χθες, διοτι μιλουσα μεν γρηγορα με μανια, αλλα επαναλαμβονομουν πολλες φορες, διοτι προλαβαινα να σκεφτω κατι να πω, απλα η ενεργεια μου πηγαινε, προς στα δεξια αριστερα, πισω και μπροστα για να βγει η φωνη απλα. Το νοημα, δεν ειχε να παρει ενεργεια απο μενα. Ηταν δευτερο ...!

Και πολλες φορες, λεω μακαρι να ειχα την ωραιοτερη φωνη του κοσμου, για να πω καποια πραγματα, και να τα ακουσουν με χαμογελο. Ειτε να ημουν η καλυτερη συγγραφεας για να μπορουσα τα στιγμιαια ανεκφραστα, λογω αποδιοργανωσης μια ταραχης, να βγουν σαν τα καλυτερα εκφραζομενα για να με καταλαβει, και να συνειδητοποιησει. Να ειχα και μουσικη, αντι ποδοπατηματα στο περασμα μου. Και να εδειχνε ακριβως τα χρωματα των συναισθηματων μου καθως περπατουσα μεχρι να παω να τον βρω. Ωστε να μπορεσει να δει την διαφορα της εσω μου που με περιβαλλει μολις ξεφωνισε, οτι μου ειπε. Θα αλλαζε η μουσικη αποτομα, και θα καταλαβαινε. Να ημουν μια πρωταγωνιστρια στο σινεμα. Βεβαιως, αυτο ειναι το καλυτερο........ :shock: διοτι, εκει μπορουσε να δειχνει το προσωπο μου απο κοντα και να κανει ναζακια και χαζοτητες, και ξαφνικα :o μολις θα ακουγε το νεο, να με εδειχνε το πανι, απο μακρυα, με ενα κοντο βρεγμενο κολλιμενο μου πανω μου φουστανι, με καπως, ενα χαζο παλι υφος, αλλα με την ενεργεια οτι εχω κατι να κανω να πω να ουρλιαξω, και το πιο βασικο να αλλαξω.

Αλλα επειδη ολα τα παραμυθακια ειναι χαλασμενα :? δεν εχει , τετοια. Απλα ημουν εγω. Στην Αγγλια στο δωματιο μου, και εκεινος στην αλλη χωρα, μακρυα απο μενα. Εκει που γεννηθηκα. Και μιλουσαμε και παλι στο τηλεφωνο. Και περιμενουμε καιρο μεχρι να ειδωθουμε παλι. Εδω περα, φενεται απλα ενα ποστ πιο παλιο απο το αλλο, αλλα ειναι τοσο κοντα το ενα με το αλλο. Βασικα απο το ποστ μου με τις παπιες, περιμενω το ποστ μου που ακομα να ερθει, και που θα ειναι στις 18 του Δεκεμβρη. Το περιμενω με αγωνια, κι ας μην το ειπα πιο πριν :roll: ...

Τωρα ας μην τα μπερδευω, κι ας γραφω στον εαυτο μου :!: ....χμ..σου γραφω αγαπητο , διοτι , μου ειπε οτι ηθελε να παει καπου. Ε, και :!: :?: που ειναι το παραλογο, θα ανασηκωσεις ελαφρα τα σοβαρα σου φριδια. Εκεινη την στιγμη, θα ταρακουνηθω. Θα ντραπω καπως που περνω χρονο απο τον σοβαρο σου χρονο, για να σου πω κατι, που ηδη ξερω την απαντηση. Διοτι το ανελυσα τελικα :roll: Γιατι θα γραψω γι'αυτο? Διοτι ειμαι παπια. Ναι γι'αυτο.

( Θα κανω ενα διαλειμμα με τσιγαρο εξω απο την βιβλιοθηκη και θα συνεχισω....Μπορει και να μην συνεχισω ποτε. Ειναι κριμα. )

Ειπε λεει, θελει να παει να πει ενα 'γεια' σε μια αγνωστη-γνωστη. Χμ..στην αρχη δεν στραβοκοιταξε το μυαλο μου. Το πειρα απλα. Αλλα υστερα, το καλο μου μυαλουδακι, δουλεψε, πως να το πω? αναποδα? Μαλλον οχι-οχι το μυαλο μου δεν δουλεψε καθολου. Φωναξε η ανασφαλεια μου. Ναι. Δεν υπηρχε λογος. Οχιιιιιιιιιι......................υπηρχε θα φωναξεις τωρα αγαπητο. Μα ομως, ξερω πως δεν σημαινει τιποτα γι'αυτον. Απλα ετσι. Ειναι λεπτολογος. Με ολη την θετικη, αθωα, αγνη οντοτητα του ηθελε να κανει μια γνωριμια διχως νοημα. Το ξερω, ομως στα ματια τ'αλλα τα δικα μου και τα δικα σου ημερολογιο μου ειναι αλλιως. Γιατι?

ΜΠΕΡΔΕΥΤΗΚΑ.

...και σημερα πειρα ενα δεμα του.
Μια μεγαλη μας φωτογραφια. Μουσικες που ζητησα, και δεν περιμενα να μου στειλει. Και ενα γραμμα του, που δεν γραφει ποτε του.

Συμπιπτουν?η' οχι?

Δεν ξερω. Ειναι ενας λαβυρινθος. Εγω νομιζω ειναι ολα ρολοι. Απλα τα σκεφτομαι. Και επειδη ζω στην γη, σε αυτην την πραγματικοτητα.... :idea: ολες αυτες οι λαμπες μου σπανε το κεφαλι. Προσπαθω να καταλαβω πως και γιατι. Παρολο που μου μοιαζει στις ιδεες της στιγμης, διχως νοημα, κανω πως δεν καταλαβαινω τον εαυτο μου τωρα, η' καταλαβαινω?

Μαργαριτα
Άβαταρ μέλους
smarties
senior member

Εκεινο το διαβασμα.

Δημοσίευσηαπό smarties » Τρί Νοέμ 23, 2004 6:43 pm

Νυχτωσε παλι. Ολο νυχτωνει. Δεν μπορω να καταλαβω καμια φορα τον λογο. Και ενταξει ακομα δεν εχω κανει τιποτα το παραγωγικο μεσα σε αυτη την μερα :roll: . Αφου βαριεμαι που ζω. Μερικες φορες, απορω για την υπαρξη μου. Βαριεμαι τοσο πολυ, που απορω πως κουνιουνται τα ματια μου, και πως κανω χαρη του ευατου μου, να αναπνεει. Αφου η πρωτεραιοτητα μου ειναι να βαριεμαι.

Δεν θα κανω καταλογο τωρα, τα πραγματα που εχω να κανω μεχρι και τα Χριστουγεννα, διοτι βαριεμαι :roll: :( :wink: :? ...χμ!
.... :? ενταξει.

Θα παω να αγορασω παλι ενα περιοδικο, να διαβαζω διαφορες μπουρδες :x ... και μετα να βαρεθω να χανω τον χρονο μου, και να αρχησω να διαβαζω Τζαζζ ...και να τα κλεισω τα χαραματα. Και μετα κυκλος...he put spell on me. I can't stand it ....I could put spell on you because your mine. Trompeta.......lemeeeeeee..............................

Τελος διαβασματος, και Πρωτοψαλτη στο προσκεινιο.
Ποσο με νευριαζω αμα δεν συγκεντρωνομαι. Χανω το χρονο μου λογω των ανθρωπινων αδυναμιων μου, και χαζοτητων μου :x ...

Ειμαι ερωτευμενη.
Παλι μια λεξη θα γραψω, αγαπω τον!

χμ

:)

25 μερες

θα αποτυχω στις εξετασεις :o

θα ειμαι για παντα μακρυα του!? :o

Πρεπει να διαβασω :x

Φιλακια

Μαργαριτα
Άβαταρ μέλους
smarties
senior member

Δημοσίευσηαπό epsilon » Τετ Νοέμ 24, 2004 6:59 am

...

να το πω, να μην το πω!...

θα το πώ:

πιτσιρίκι, πόσο μ' αρέσεις...
γράφεις απίθανα.

ρε!
λες να γίνομαι λεσβία ή να είμαι και να μην το ήξερα μέχρι που μπήκα εδώ μέσα και στο πλυντήριο του μισσοσ :wink: ανοίξανε τα μάτια μου;
θα ήταν τρομερό και για τις λεβίες αυτό! :lol:

μπα, ας το αφήσουμε στην ακρη.
τι νόημα έχουν οι ετικέτες...

και τι έχει νόημα;

να βλέπεις

τι να βλέπεις;
το αηδόνι να ετοιμάζει τον ήλιο να ξυπνήσει. το ακούω τώρα.

να βλέπεις. πώς;
γκιμπράν, ξέρετε ένας μουρλός ανάμεσα σε ανατολή και δύση, κάπου αλλού:
ρώτησαν τον τυφλό σοφό που στεκόταν στα σκαλιά της εκκλησίας: με τι ασχολείται η σοφία σας;
κι ο τυφλός σοφός απήντησε: μα φυσικά με τ' αστέρια

πότε ξεχωρίζει η μέρα από τη νύχτα;
όταν μπορείς να δεις το λευκό πάνω σ' ένα μέταλλο, ένα σιδηρικό.
εγώ το βλέπω να'ρχεται πάνω σ' ένα τοίχο.

καλημέρα.
όχι στη βία.
epsilon
e-missos master

Δημοσίευσηαπό aspic » Τετ Νοέμ 24, 2004 9:57 pm

Αμάν πιά ρε σμάρτις,μας έπρηξες τα αρχίδια με τον έρωτά σου και τον καλό σου.
Όλες οι γυναίκες,μήν ερωτευτούν,σου ζαλιζουν την θεωρία μετά με τον καλό τους,τον ένα και τον μοναδικό,που σάν αυτόν δέν είναι κανείς και τα λοιπά και τα λοιπά(και μετά τον παντρεύονται βέβαια και ...ούτε τον πούλο δέν παίρνουν).
Και σίγουρα αυτό θα είναι κατάλοιπο στις γυναι΄κες,απο την παιδική τους ηλικία που τις έμαθαν να περιμένουν στην ζωή τους το βασιλόπουλο να τους δώσει νόημα στην ζωή τους.

Η αιτία όμως που θεωρούν τον καλό τους μοναδικό,θα βρίσκεται σίγουρα στο ένστικτο αναπαραγωγής και στην ανάγκη τους για οικογένεια.
Στις οδηγίες που είναι προγραμματισμένες (διότι μιλάμε για ζωικές μηχανές βέβαια),να επιλέξουν τα καλύτερα γονίδια,για να φέρουν στον κόσμο απογόνους.Τους καλύτερους και τους μοναδικούς και αυτούς.Τους μεσίες που θα σώσουν την πλάση όλη.

Έτσι λοιπόν είναι σίγουρο,πώς για τους πολέμους στον κόσμο,είναι υπευθυνη η γυναίκα και αυτή η τάση της να προστατέψει τα μοναδικά της πράγματα (τον καλο της,τα παιδιά της και το συμφέρον της οικογενείας της).
Και συνεπώς,ειρήνη θα έλθει στον κόσμο,όταν η γυναίκα αφήσει αυτή την εμμονή της στον καλό της και αρχίσει να πηδιέται με όλους.
Τότε δέν θα υπάρχει τίποτα να προστατέψουμε.Όλοι θα είμαστε ίσοι και ελεύθεροι.

Συνεπώς,η πουτάνα είναι η πιο εκλεπτυσμένη μορφή γυναίκας (άν εξαιρέσουμε την επί χρήμασι διάθεσή της βέβαια).
Υπάρχει πιο αλτρουιστική πράξη,πιο μεγάλη και πιο αγία,από την πόρνη που παραμονές χριστουγέννων δωρίζει το σώμα της,στο φτωχό κουρελή ζητιάνο;
Εδώ ευχαριστείς τον ύψιστο που σε έκανε άνθρωπο και όχι θεό σάν τα μούτρα του.
Εδώ αφού κλάψεις μιά ώρα απο συγκίνηση,μετά χτυπάς αλληλοδιαδόχως και καθέτως το κεφάλι σου στο τοίχο για να συνέλθεις και να καταλάβεις,γιατί δυό τόσο άθλιοι άνθρωποι και μιά τοσο ξεπεσμένη πράξη,κρύβουν τέτοιο τεράστιο μεγαλείο.

Σίγουρα η μεγαλύτερη πράξη σωτηρίας του ανθρώπινου γένους,θα ήταν η εκπόρνευση της παναγίας.
Και σάν μητέρα του θεού που ήταν,η εκπόρνευσή της θα αποτελούσε πανανθρώπινη αξία και εγγύηση για καλύτερο κόσμο.
Για να σωθεί ο κόσμος,θα έπρεπε η παναγία να πηδιόταν με όλους.Να γαμιόταν με τους ευαγγελιστές,με τους ρωμαίους,,με τους έλληνες,με τους εβραίους,με τους χεταίους,με εθνικούς και χριστιανούς,μέχρι εκπολιτιστικές αποστολές στην κίνα να είχε κάνει.
Ότι κινιοταν και είχε πουλί στην αρχαιότητα να το είχε πάρει.
ʼν είχε γίνει αυτό,τώρα θα την αράζαμε όλοι άνετοι στο παράδεισο και θα τρώγαμε με χρυσά κουτάλια.
Δυστυχώς όμως,ο χριστός δέν ανεχόταν την μάνα του την παναγία να γαμιέται απο δώ και από κεί και για να προστατέψει και τον πατέρα του τον θεόπουστα να μήν τον πούμε και κερατά,προτίμησε να σταυρωθεί.Να κάνει μιά πράξη δηλαδή,κατά πολύ υποδυέστερη απο την εκπόρνευση της παναγίας,που τελικά τίποτα δέν εξασφαλίζει,παρά το αγάμητον άρα και μοναδικόν της αγία τριάδος.
Γάμησέ τα τελικά.

Για αυτό,άς ελπίσουμε στην δευτέρα παρουσία να έλθει καμμιά πόρνη της προκοπής πιά.
Να σωθεί ο κόσμος.......

....να γαμήσουμε και εμείς.
Έ μήλο;
Και εξάλλου, η μοναδική μου αλήθεια είναι ότι λέω πάντα ψέμματα.
Ώστε.
aspic
e-missos master

Επόμενο

Επιστροφή στο ανθρώπινες σχέσεις

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 3 επισκέπτες