ανθρώπινες σχέσεις

Κομπασου κι εσύ, το κανουν ολοι!

έρωτας,φιλία,αγάπη...όλα ζουν εδώ

Δημοσίευσηαπό dianathenes » Τρί Οκτ 12, 2004 7:56 pm

Ελα βρε Ασπικ που νιώθεις τύψεις...και με εξέθεσες σε όλους...ποιούς όλους δηλαδή...εδώ όλοι μια οικογένεια έχουμε γίνει πια. Ο καθείς γνωρίζει τα ελλατώματα του άλλου το ύφος του τις παραξενιές του ...τεσπά εγώ δε τα μπορώ αυτά τα μουπες σουπα, πάντως για να βάλω μια τελεία σε όλα αυτά δε σε είπα σόουμαν με κακή έννοια αλλά με την έννοια που είπες ότι δηλαδή σου αρέσει η θεατρικότητα, να δίνεις δηλαδή ένα βάρος μια τραγικότητα στα πράγματα. Από κει και πέρα όσο κι αν με έτσουξαν τα λόγια σου τα λαμβάνω σοβαρά υπ όψιν μου προς βελτίωσή μου γιατί είναι πολύ κοντά στην αλήθεια . Και για να μη λέω αερολογίες δουλεύω σιγά σιγά προς τα εκεί.
Για το άλλο που μου ζητάς εξηγήσεις θα σου τραβήξω τα αυτιά.Οταν λέω

Εξ άλλου, εμείς οι ίδιοι και συ ιδιαίτερα επιδιώκεις την επαφή με όλο το κόσμο. Μιλάμε, τηλεφωνιόμαστε, όλοι μας θέλουμε να μάθουμε ποιος είναι ποιος, πώς μπορούμε μετά να παραπονούμεθα ότι χάθηκε η γοητεία του άγνωστου;

....μη κόβεις τις φράσεις μου λοιπόν! Να τις παραθέτεις ολόκληρες! Το β πρόσωπο Ασπικ δεν αναφέρεται σε 2 πρόσωπα! Μην είσαι πια τόσο εγωίσταρος που να νομίζεις όλη την ώρα ότι αναφέρομαι στην αυτομουτσουνάρα σου! Το β πρόσωπο είναι βέβαια τλχ 2 πρόσωπα αλλά είναι και 2+ ήτοι 2, 3, 4, 5>άπειρον. ....που σημαίνει ότι δε ξέρω τι κάνεις εσύ αλλά τλχ εγώ μιλάω και τηλεφωνιέμαι με άτομα γιατί δε μου αρέσει να είμαι σκέτος φορουμάνθρωπος.

Για το άλλο που λες ότι όταν δηλαδή φθάσουμε να αισθάνεται ο δικαστής που απαγγέλλει την κατηγορία συντριβή.....είναι άραγε ποτέ δυνατό να γίνει αυτό; Θα υπήρχε τότε δίκη; Δικαστήριο, ένοχος, κατηγορούμενος...πως το είπε o ʼτομαντ.?.......hoc ergo ante hoc.....ναι έναν άλλο κόσμο θα είχαμε τότε :!:
Άβαταρ μέλους
dianathenes
e-missos master

Δημοσίευσηαπό dounai » Τρί Οκτ 12, 2004 8:22 pm

Και αφού καληνύχτησα, είδα την απάντησή σου Διανάθενα... εσύ πάλι γιατί ψεύδεσαι στον ίδιο τον εαυτό σου;... τίποτα δε γνωρίζουμε σχεδόν για τους συμφορουμιστές μας, αλλά το επιμένεις. Και ξέρεις, δεν είναι μόνο που το επιμένεις, το πιστεύεις κιόλας. Κι όσο το πιστεύεις, και το πιστέψαμε ίσως όλοι κάποια στιγμή, τόσο τα πράγματα θα γίνονται ακόμη σκατότερα εδώ μέσα.

Όμως ένα πράγμα αδυνατώ να καταλάβω. Αν πραγματικά είχαμε φτάσει στο σημείο να ξέρουμε τα πάντα για τους πάντες, θα έπρεπε να μεγαλώνει και ο σεβασμός μας απέναντι στους άλλους, μια και μας άφησαν να τους καταλάβουμε, και η αξιοπρέπεια απέναντι σε μας τους ίδιους. Μιλάω γενικά τώρα, και μη με παρανοήσεις πάλι. Αυτό πάλι πού το πας; Είναι δυνατόν να έχουμε καταλάβει τι κουπί τραβάει ο καθένας και να εξακολουθούμε να παρανοούμε;... όχι δε γίνεται.

Κι έτσι που λες, για να καταλήξω δηλαδή, πώς γίνεται όλα τα ζώα να είναι ίσα αλλά κάποια από αυτά να είναι πιο ίσα από τα υπόλοιπα;...

Υ.Γ. Δεν υπάρχει λύση στο γρίφο, γιατί δεν υπάρχει γρίφος. Αύριο θα ' ξεκουνηθώ' ακόμη περισσότερο. Θα πάω να βάψω τοίχους, να μετακινήσω έπιπλα, και να μαλώσω γάτες που θα μ' ενοχλούν στο Θεάρεστο έργο μου. Στο τέλος θα με ανταμοίψουν με κανά ρακόμελο να πάνε κάτω τα φαρμάκια και θα γράψω το ποίημα 'ʼπώλεια Ελέγχου'. Μη βρείτε υπονοούμενο, γιατί μαύρο φίδι που σας έφαγε.
Το καλάμι της έμπνευσης ουδέποτε ήτανε διθέσιο...

Για το ξανακαληνύχτα μας, επιφυλλάσσομαι...
Κόψε αριστερά και μετά όλο ευθεία
Άβαταρ μέλους
dounai
full member

Δημοσίευσηαπό aspic » Τρί Οκτ 12, 2004 11:26 pm

Δέν υπάρχουν αλήθειες να ανακαλύψουμε,να προβλέψουμε ή να αναζητήσουμε.
Οι αλήθειες μόνο κατασκευάζονται.
Κατασκευάζονται από την αγωνία και τον φόβο μας μήλο και διανάθενα,αλλά η μόνη αλήθεια εντέλει είναι η ίδια η αγωνία και ο φόβος μας (το σχέδιο του λαβύρινθου κατ άτομαντ).
Θέλετε το φόρουμ να είναι λογοτεχνικό λοιπόν,τέτοιο λογοτεχνικό θα είναι.Θέλετε να είναι ελαφρύ και ψυχαγωγικό,τέτοιο θα είναι.Θέλετε να μιλάμε πολιτισμένα και ευγενικά διανάθενα,έτσι θα μιλάμε και άν θέλετε να μιλάμε χυδαία και προσβλητικά,έτσι θα γίνει.Ότι θέλετε αυτό θα είναι,φθάνει να υπάρχει συναίνεση και ομοφωνία από όλους (ομαδικό παιχνίδι που έλεγε ο μίστος).
Μπορεί να υπάρξει ομοφωνία όμως; όχι βέβαια και γιατί να υπάρξει άλλωστε (που έλεγε και ο μητσοτάκης).

Δέν είναι η αλήθεια το αυτοκίνητο που ακολουθεί τον δρόμο,που στρίβει νομότυπα στις στροφές,ακολουθώντας την κατάλληλη διαδρομή που θα το βγάλει στο προσδοκόμενο προορισμό του.Αυτό είναι η κατασκευή της αλήθειας.Η παραμυθία δηλαδή.
Η αλήθεια είναι το κάθε σημείο και η κάθε στιγμή που βρίσκεται το αυτοκίνητο χωρίς κανένας να το καθοδηγεί και που στην πρώτη στροφή θα τσακιστεί στα δέντρα ή θα πέσει στο γκρεμό και θα χαθεί.
Η μόνη αλήθεια δηλαδή,είναι ότι καμμιά αλήθεια δέν μπορεί να υπάρξει από μόνη της.
Αυτό λέω με τον δικαστή διανάθενα και όχι άν μπορεί να υπάρξει ή όχι ένας κόσμος χωρίς ενόχους και δικαστήρια.Όταν ο δικαστής δηλαδή,διαπιστώσει την αθωώτητα της ενοχής και το ψεύδος της αλήθειας.
Μέχρι να γίνει αυτό λοιπόν διανάθενα,τίποτα δέν ξέρουμε στην πραγματικότητα για τους άλλους,παρά μόνο το δικό μας ψέμμα (από τις λίγες φορές που συμφωνώ με την δούναι).
Μέσα στην οχλαγωγία του κέντρου δηλαδή,η εκάστοτε αλήθεια-η κατασκευή,το ψέμμα- είναι το καφενείο που πίνει μπύρες η δούναι όπως μας λέει στο άλλο τόπικ.Γρήγορα όμως θα σηκωθεί απο το τραπεζάκι,θα μαζέψει τα τσιγάρα της και τα περιοδικά της και θα χαθεί και αυτή στο πλήθος.Η μοναδική πραγματική αλήθεια,είναι το πλήθος.Ούτε το καφενείο,ούτε η αστυνομική διεύθυνση απέναντι,ούτε ο σταθμός των τραίνων,ούτε τίποτα μπορεί να προσδώσει αλήθεια σε αυτή την μία και μοναδική ...αλήθεια του πλήθους.

Καμμιά αλήθεια και για κανέναν δέν ξέρουμε διανάθενα.
Για αυτό,κλείνοντας αυτό το θέμα του φόρουμ που έθεσες,η γνώμη μου είναι πώς πρέπει να γυρίσουμε σε αυτό το πλήθος.Να γίνουμε και πάλι άγνωστοι.Να αποκτήσουμε την στοιχειώδη ευπρέπεια και ευγένεια στην επικοινωνία μας,που έχει το πλήθος.Όπως όταν ξεκινήσαμε να γράφουμε στα φόρα.Διότι πολύ καθήσαμε στο καφενείο και πίνουμε μπύρες,παραγνωριστήκαμε και πλέον ξεχάσαμε τους στοιχειώδεις κανόνες που πρέπει να υπάρχουν στις σχέσεις των ανθρώπων.
Για αυτό σας λέω (και περισσοτερο το λέω σε εσένα διανάθενα),σηκωθείτε πιά από το καφενείο.Θα πιαστεί ο κώλος σας.

ΥΓ Επειδή ποτέ δέν υπάρχει ομοφωνία για την προτεινόμενη αλήθεια σε ένα χώρο,σε μιά κοινωνία,σε μιά χρονικότητα,τότε για να λυθεί αυτό το πρόβλημα,μερικοί αναγκάζονται να ομοφωνήσουν με το ζόρι.
Αυτή είναι η νομιμότητα,η ηθική,το ...διεθνές αίσθημα δικαίου που λέει και ο φίλγκουντ.
Για αυτό και δικαιολογημένα ο τελευταίος (ο φίλγκουντ) προσπαθεί να νομιμοποιήσει δικαστικά ένα καινούργιο ύφος στο φόρουμ,όπω ςκάνει σε άλλο τόπικ.
Μόνο που είναι ξεπερασμένη και αναποτελεσματική πια η δικαστική αυτή μέθοδος και πρέπει να αναζητήσει άλλες πιο κατάλληλες μεθόδους για την επιτευξη τέτοιων σκοπών.

Και μήν ξεχάσατε να πληρώσετε προτού φύγετε.
Μήν είσαστε τρακαδόροι και απατεώνες γιατί η αστυνομική διεύθυνση είναι απέναντι είπαμε.
Και εξάλλου, η μοναδική μου αλήθεια είναι ότι λέω πάντα ψέμματα.
Ώστε.
aspic
e-missos master

Δημοσίευσηαπό escobar » Παρ Ιουν 17, 2005 12:08 am

είχες δίκιο
κακομόιρη
είχες δίκιο
είλωτα
είχες δίκιο
καραγκιόζη
είχες δικιο

μη χαίρεσαι ρε βλάκα
στο είπαμε για πλάκα
pablo escobar
escobar
full member

Δημοσίευσηαπό escobar » Πέμ Απρ 06, 2006 12:16 pm

αληθεια σου το λεω ασπικ
αληθεια
εχεις μείνει πίσω
στο δρόμο που τράβαγε μπροστά

είναι η αλήθεια κακομοίρη
εσύ έχεις ριζώσει στην αντιπέρα όχθη
είσαι στάσιμος
η αλήθεια είναι η κίνηση

η σιγουριά στα λόγια σου τι σπουδαία που μοιάζει
αλήθεια
η σιγουριά σου ασπικ
είναι η σιγουριά της αφάνειας
κάμνοντας κύκλους
κινούμενη διαρκώς η αλήθεια μου
συντρίβει την αφάνεια σου
φέρνοντας στην επιφάνεια
το κρυμμένο ονομά σου

ασπικ?

η αλήθεια είναι μια αφετηρία...

πότε θα ξεκινήσεις???
ακουλούθα την...
ακολούθησέ την...
σώπα...
αστην να σου μιλήσει...
pablo escobar
escobar
full member

Δημοσίευσηαπό epsilon » Σάβ Μάιος 27, 2006 6:09 am

καλημέρα παιδιά
δεν ξέρω γιατί μπήκα εδώ,
μάλλον γιατί κομπάζω και γι αυτό κομπιάζω
και όλο μιλάω
πάντα θυμάμαι τη διάνα που σε ένα καβγά μου είχε πει πως μπαίνω σε όλα τα τόπικ και ταπώνω τους πάντας και τα πάντα, κάπως έτσι.
μάλλον δίκιο είχε
έστω κι αν δεν το έκανα με πρόθεση να ταπώσω ή να μιλήσω
ή άμα μιλάς ταπώνεις
ταπεινώνεις
τσεπώνεις
και δεν πληρώνεις

δεν πληρώνω δεν πληρώνω

φο, φο, πώ πώ, δεν πληρώνω....
κι όμως. μπορεί και να πληρώνω. κοζί φαν τούτι εδώ που τα λέμε,
μαζί με το κομπάσου είναι ξεκουμπώσου ξεκουμπαριάσου ξεκουβαριάσου
γίνε λίγο πιο ευθύς
απλώσου.
δεν ε΄ν εύκολο, το ξέρω εκ πείρας.
όμως περνάνε τα χρόνια, μαζεύουν τα κόκκαλα, η σπονδυλική γίνεται κουβάρι, για να την προλάβεις, κρέμασε μια μπάρα σε μια πόρτα, πιάσου με τα επάνω άκρα σου, κρεμάσου κι εσύ, αν έτσι κάνουν όλοι και δεν έχεις γή κάτω από τα πόδια σου, απλώνεσαι λίγο.
κομπάσου κι εσύ, έτσι κάνουν όλοι
ξέρω γω τελικά
μαλλιά κουβάρια οι σκέψεις πολλών
μαλλιά καβούρια
φωτιά καβούρια τα λόγια
γράφω ένα πουλί μπήκε και φτερουγίζει στην κουζίνα μου ξανά
όμορφο είναι
θα φύγει μόνο του
νιώθει ελεύθερο
δε μου λέτε
αλήθεια;
γιατί δε καταλαβαίνω μερικές φορές τίποτα, και άλλες άλλα πράματα απ' ότι εσείς;
τώρα δεν καταλαβαίνω ένα κύμα με φιλ, μύθο, χαμίνι, μπαομπάμπ
καλά! ναι ρε παιδιά, τόσο ηλίθια είμαι.
απ' ότι φαίνεται δε θα μου περάσει, έχω αρχίσει και συνηθίζω, τα πρώτα πενήντα χρόνια είναι δύσκολα, και μόλις τα έκλεισα (δηλαδή τα 23, και ψηλή ξανθιά, ξέρετε σεις).

γιατί να μην καταλαβαίνω πάντως;
καινα ρωτήσω:
πειράζει;

τι λέτε;

κι αν δεν πείτε, δεν πειράζει!
έχω αγχωθεί από την πολλή δουλειά και γι' αυτό γράφω!
εγώ, γράφω!
(στίχος μου είναι αυτός, κοπυράιτ μί με έψιλον και μαϊντανό)
όχι στη βία.
epsilon
e-missos master

Δημοσίευσηαπό χαμίνι » Δευτ Μάιος 29, 2006 11:30 am

Εγώ πάλι, γιατί έχω αυτή την αίσθηση (την έβδομη, βεβαίως-βεβαίως) ότι καταλαβαίνεις; Αλλιώς, γιατί θα ρωτούσες;

:wink:
Καλό ταξίδι!
Άβαταρ μέλους
χαμίνι
senior member

Δημοσίευσηαπό atomant » Πέμ Ιουν 22, 2006 10:51 am

Δεν αξίζει να γίνεται κανείς υπερβολικά επινοητικός, προσπαθώντας να εντοπίσει τι ακριβώς πιστεύουν στ' αλήθεια οι άνθρωποι.
Αρκεί να διαπιστώσει ότι αυτό δεν αναπαριστάται στο λόγο τους παρά μόνο ως ελλείπον, ως αποτέλεσμα λογοκρισίας.

Είναι λοιπόν κάτι που μπορεί να έρθει στην επιφάνεια με μια απλή αντιστροφή του πλαισίου της σημασίας. Λειτουργία ανάλογη μ' εκείνη της μαγικής εικόνας· αφαιρείς ή αναποδογυρίζεις, νοερά, εκείνο που σου παρουσιάζουν σε θέση κεντρική και, αμέσως, η αυθεντική, η κρυμμένη σκέψη σε χτυπάει σαν προβολέας.

Οπότε, ό,τι και αν λέει ο λόγος, ό,τι κι αν κατορθώνει να πει, πάντα το είδωλό του θα τον προδίδει, πάντα θα εκφράζει, ερήμην του, την ασυνείδητη αναγνώριση του προφανούς. Αρκεί να εκπαιδευτείς ώστε να ακούς έτσι που εκείνο το οποίο ακούς να παραμένει αμιγώς λογικής τάξης.

Είναι μια απ' τις λίγες περιπτώσεις όπου το μουσικό αυτί δεν ωφελεί.
Και εκεί στο βυθό υπάρχουν οι υπέρηχοι

Όταν ακούς εδώ έναν να κάνει λόγο για «νόμιμο δικαίωμα» , βγάλε το συμπέρασμα ότι υπάρχουν και δικαιώματα που δεν είναι νόμιμα.

Τέτοιου είδους πρέπει να θεωρείται το νόημα που κινείται υπογείως, κάτω από μια τέτοια φράση.

Δεν απομένει τελικά παρά να μάθουμε να το ακούμε.

ΥΓ. Ίσως ο τύπος της κατανόησης που θέλω να περιγράφω σε πολλά από τα εδώ κείμενα μου είναι για πολλούς ανυπόφορος.

Τους απειλεί.

Με την έννοια, ίσως, ότι αν αρχίσουν να ακροάζονται όλα όσα αντηχούν ανάμεσα στις γραμμές, πρέπει να αναθεωρήσουν τόσες πολλές υποκειμενικές βεβαιότητες ώστε θα καταλήξουν να ψάχνουν για ένα Εγώ εξαρτημένο όχι μόνο από τη λειτουργία των ρόλων αλλά και από τις πραγματικές του ανάγκες.

Ξέρετε πόσο αντιπαραγωγικό είναι κάτι τέτοιο. Με λιγα λογια ΦΘΟΡΑ.

Δεν ισχυρίζομαι ότι έτσι, δηλαδή ακούγοντας μόνο ανάμεσα στις γραμμές, μπορεί κανείς να προοδεύσει στην επίγνωση των καταστάσεων, ή ότι δεν είμαστε υποχρεωμένοι να ακούμε στο συναισθηματικό μήκος κύματος -απεναντίας.

Διαφημίζω απλώς μια μέθοδο που η σημασία της ενδέχεται να αποδειχτεί παιδαγωγική.

Όσο περνούν τα χρόνια, πείθομαι πως αν οι άνθρωποι αρνούνται να ακούσουν τι ακριβώς τους λέει ο άλλος, εμμέσως μεν αλλά σε τόνο εκκωφαντικό, το κάνουν επειδή φοβούνται μήπως, ακούγοντας, φτάσουν ν' ακούσουν τον εαυτό τους να μιλάει, άθελά του, για εκείνο που δεν πρέπει να ακουστεί.

Δεν χρειάζεται να πω ποιο είναι αυτό.

Διότι, όταν η κόρη σου σού λέει: «Είναι δύσκολο να σου εξηγήσω, μπαμπά γιατι πρώτευσα στις Πανελλαδικές ...», θα παραήταν αισιόδοξο να υποψιαστείς ότι, εν προκειμένω, κάποια πλευρά της εκφραστικότητας του παιδιού παρουσιάζεται προβληματική.

Εκείνο που σου λέει είναι ότι σε θεωρεί κουφό.

ΥΓ. Κόρη μου να είσαι καλά και να συνεχίσεις έτσι. Να μην με ακούς ΠΟΤΕ.
Άβαταρ μέλους
atomant
senior member

Δημοσίευσηαπό fbl » Παρ Ιουν 23, 2006 8:54 am

- Τα ποτα ειναι κερασμενα απο το κυριο
Α μαλιστα ευχαριστουμε πολυ.
Παντα τετοια ντεμπορ να τη χαιρεσαι φιλε κ εις ανωτερα...
.

.

Ποιος κερασε ρε ;
-Πιες ρε μαλακα και μη ρωτας..
Καλα πες μας γιατι κερασε τοτε..
-Πρωτευσε η κορη του στις πανελλαδικες
Ναι ε ;
Ρε μια που ειπες για πανελλαδικες ακουσες για την ιστορια με τα βιντεακια στα σχολεια ;
-Μπορει να ελλειπα φιλε κανενα μηνα απ την ελλαδα αλλα πιστεψε με δε μου λειψαν καθολου οι ιστοριες της καθημερινης της τρελλας ..
Κατσε ρε , τα πραγματα ειναι σοβαρα , εδω εχουμε ξεφυγει εντελως λεμε..
-Λεγε μωρε κατινα .. λεγε κ μας επρηξες..
Το λοιπον φτασαμε πλεον να γυριζουν τσοντες μεσα στις ταξεις οι μαθητες και μαλιστα να εχουν πληρη επιγνωση το τι κανουν και φυσικα να το διασκαδαζουν.. Ξεχνα οτι ηξερες για τα λυκεια αδερφε.. Το επιπεδο εχει "ανεβει "
-Δηλαδη κανονικη τσοντα εννοεις ;
Ριξε μια ματια και ξεστραβωσου .....

Εδώ υπήρχαν συνδέσεις προς παράνομο πορνιγραφικό υλικό και διαγράφηκαν. Δες όρους χρήσης της αίθουσας.

.......Τα παντα ειναι θεμα προοπτικης
Το "κακο" σε ολες τις μορφες του ολο και πληθαινει μεσα στη κοινωνια και πλεον ξεκιναει η ασθενεια απο τα χαμηλα του δεντρου , απο τις ριζες του .
Ισως τα μπολιασματα να μην ηταν τα σωστα...
Αν περιορισουμε το βλεμμα μας πανω στο χαρτη της ανθρωποτητας σ αυτο το παραπανω μικρο τμημα της σιγουρα δε μπορουμε να ανακαλυψουμε και να παρακολουθησουμε εκεινη τη χρυση κ ζωντανη φλεβα που υπαρχει κατω απο την επιφανεια των γεγονοτων και κανει σιγα σιγα το δεντρο να μεγαλωνει σωστα . Σιγουρα ακομα και μεσα σ αυτα τα παιδια που τους δειξαν τη δυναμη της "καμερας" και προσπαθουν ακομα κ μ αυτο το τροπο να ξεφυγουν της απειλητικης ανωνυμιας που βλεπουν να κυκλωνει το μελλον τους υπαρχει και η αλλη "δυναμη" η ακαταλυτη στον ανθρωπο η γονιμοποιος που τον μεταμορφωνει και δινει οποια τροπη θελει αυτος στο πεπρωμενο του . Οσοι εξαλλουν ψαχνουν τους ποταμους μεσα τους θα χρειαστει να περασουν απ το κοσκινο τονους λασπης για να συλλεξουν το χρυσαφι που κρυβουν μεσα τους .
Δ ε γινεται αλλιως .. Λιγο καλο προυποθετει αλλα και αντισταθμιζει μεγαλη ποσοτητα κακου.
Το τι θα αναζητησεις και θα βαλεις στη ζυγαρια σου ειναι θεμα........προοπτικης...............

Υ.ΓΟΥ.
Ηρακλειτος\
- Σκεπτομαι ξενε πως τ ανθρωπινα πραγματα ειναι αξιοθρηνητα και δεν υπαρχει τιποτα που να μην ειναι παιγνιο του πεπρωμενου .Αυτος ειν ο λογος που οικτιρω και συμπονω τους ανθρωπους . Τα παροντα πραγματα δε μου φαινονται σημαντικα και τα μελλουμενα με καταθλιβουν .Σκεπτομαι τη παγκοσμια αναφλεξη...
Θρρηνω για ολα αυτα , θρηνω για το οτι τιποτα δεν ειναι σταθερο και τα παντα αναμιγνυονται οπως μεσα στο κυκεωνα .
Ετσι ειναι το ιδιο πραγμα η χαρα και η λυπη , η γνωση και η αγνοια ,το μεγαλο και το μικρο , το πανω και το κατω που περιφερονται και εναλλασονται με το παιχνιδι του χρονου...

Περαστικα μας.........................
press alt + f4 after read..
Άβαταρ μέλους
fbl
super member

Δημοσίευσηαπό fbl » Παρ Ιουν 23, 2006 9:07 am

εκ παραδρομης εγραψα ντεμπορ..
Ταπεινα συγγνωμη ..
Στο φιλο ατομαντ απευθυνοταν τα συγχαρητηρια

( μαλλον θα πρεπει να γραφουμε ολοι στο περιβαλλον το οποιο ειναι διακοσμημενο με το εντιτ ............ )
press alt + f4 after read..
Άβαταρ μέλους
fbl
super member

ΠροηγούμενηΕπόμενο

Επιστροφή στο ανθρώπινες σχέσεις

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 3 επισκέπτες