ποίηση σχολιασμός

γκέκας τάσος

σχολιασμός και γνώμες για την ποίηση που "ζει" στο e-misSOS

γκέκας τάσος

Δημοσίευσηαπό than sigma » Τετ Μαρ 12, 2003 9:51 pm

γκέκας τάσος...
καλό ταξίδι αλέξη.
Άβαταρ μέλους
than sigma
Site Admin

Δημοσίευσηαπό epsilon » Κυρ Μαρ 16, 2003 8:53 am

ποιήματα είναι, ναι...
παράξενα όμως.
φτηνό βρήκα το κόλπο αντί για να χωρίζεις τις λέξεις να υπογραμμίζεις το τελευταίο τους γράμμα, αν και ειδικά αυτό το κείμενο ήταν πιο μουσικό..
κομμάτια πολύ ωραία.
άλλα θέλουν τσεκούρωμα -όπως το γράφω σου ταιριάζει νομίζω- για να καλλιεργηθούν άλλα εμπεριεχόμενα. το τελευταίο μου άρεσε περισσότερο.
είναι ποίηση, και θέλει σκάψιμο...
μεγαλύτερη ανατίναξη
πιο πραγματική.
όχι στη βία.
epsilon
e-missos master

Δημοσίευσηαπό Xenia » Τετ Μαρ 19, 2003 2:01 am

Αν και δε μου αρέσουν καθόλου τα "φτηνά" κόλπα που είπε και η Ελένη που χρησιμοποιείς σε τονισμένα κτλ γράμματα θα μπορούσα να πω ότι είναι από αυτά που μου άρεσαν.
Προτείνω να παραλείψεις τα "κολπάκια" και να σταθείς απέναντι στη γραφή σου. Έτσι θα κερδίσουμε και εμείς ως αναγνώστες αλλά και εσύ ώς δημιουργός.
i still hate g. bush
--------------------------------------------------------
Kαι για να μην ξεχνιόμαστε... ας ρίξουμε και μια ψήφο στη παρέα μας.
Άβαταρ μέλους
Xenia
moderator

Δημοσίευσηαπό who? » Σάβ Μαρ 22, 2003 7:54 pm

δυνατος και πονηρος ο στιχος σου! δηλ. εισαι ποιητης για μενα...
θα συμφωνησω ομως στο να μεινει περισσοτερο δυνατος και λιγοτερο
πονηρος ο στιχος σου.υπερ του αναγνωστη..
who?

Δημοσίευσηαπό dnihil-Dionisis Nihilis » Κυρ Απρ 06, 2003 12:41 am

simfwnw me ton who?. Prosthetw: mou aresan arketa taa mikra poihmatakia tou 1ou poihmatos. To 2o kai to 3o...oxi kai poly. Sto 2o kapou xathika kai to paratisa afou den vgazei kai kanena nohma...enw to 3o pali mou fanike anousio kai dixws stoxo.Apofige tis sourealistikes astoxies pou kaneis, kyriws sto 3o, kai apofige ta ftina kompiouteristika kolpakia me ta grammata opws sto 2o...
dnihil-Dionisis Nihilis
junior member

palio galliko trick

Δημοσίευσηαπό marie » Δευτ Ιούλ 05, 2004 2:34 pm

ftina kolpaka me ths leksis, klemena, dokimazmena kai ksanapegmena san palies klasikes gallikes tenies, oxi file mou to ftino kolpo me to pexnidi ton gramaton kai ton ipogramizmenon lekseon to idame allou exi ekragi san ifestio kai h lava tou proxorise sthn kardia ths gallias kai oxi na mas to plasaris ala ellinika kai prototipa ksanadokimase ......xoris karpon kai patitoura
marie

no no no ....

Δημοσίευσηαπό marie » Δευτ Ιούλ 05, 2004 2:43 pm

KA8OLOU PROTOTIPO......KA8OLOU GNISIO

signomi ksexasa na to grapso pio pano gia na min me perasete gia kakia :lol:
marie

Δημοσίευσηαπό escobar » Παρ Σεπ 10, 2004 1:59 am

τάσο τα ποιηματά σου είναι εδώ κουτσουρεμένα σε σχέση με τα προτότυπα που μου έχεις δείξει.την ποίησή σου την λατρεύω κι ας μην την κατανοώ όσο θα το ήθελα.
με αφοπλίζει πάντα το ξεγύμνομά σου προς το κοινό.πραγματικά σε ζηλεύω για την αυτοπεποίθησή σου(λέμε τωρα!!).η δουλειά που κάνεις σε σχέσει με την ανάγνωση και συστηματική μελέτη της ποίησης φαίνεται.
όσο για τα σχόλια για τον σουρεαλισμό και τα φτηνά σου κόλπα δεν θα συμφωνήσω.τα γουστάρω αρκεί να μην το παρακάνεις!!!!λέμε τώρα
σουρεαλιστική άλλωστε ήταν και η ζωή σου (μου) για λόγους που μόνο λίγοι μπορούν να ξέρουν.
ελπίζω κάποια μέρα να καταξιωθείς και στο ευρύτερο κοινό εκτός κι αν σε αρπάξει η άλλη σου μεγάλη αγάπη η έβδομη τέχνη

θα τα πούμε όταν έρθεις στην μητέρα που ξερνά τα παιδιά της

γιάννης escobar
pablo escobar
escobar
full member

Δημοσίευσηαπό Με Ξέρεις! » Τετ Σεπ 15, 2004 12:55 pm

escobar όταν λες κουτσουρεμένα θα μας το εξηγήσεις;

πάντως πιστεύω ότι αν και έχεις κάτι καλό στο γράψιμό σου αυτό το σκοτώνει αυτό που λένε οι από πάνω "φτηνά κόλπα".σε εντυπωσιάζει αυτό το παιχνίδι με τα γράμματα αλλά καταλήγει στο να θυμάσαι τον γκέκα για αυτά ακριβώς τα παιχνιδίσματα και όχι για το δυνατό του ποιητικό λόγο.ο ποιητής αυτό πρέπει να προσέξει και ενδεχομένως να βελτιώσει..εκτός βέβαια και θέλει να αφήσει 'όνομα΄ για αυτά.

γκέκα τάσο περιμένουμε νέα δείγματα.
Με Ξέρεις!

Δημοσίευσηαπό escobar » Παρ Σεπ 17, 2004 2:11 pm

είναι αποσπάσματα,μικρότερα σε έκταση αυτό εννοώ
pablo escobar
escobar
full member

Επόμενο

Επιστροφή στο ποίηση σχολιασμός

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση : Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 1 επισκέπτης