επικαιρότητα

ΠΕΡΙ ΟΡΓΗΣ...

σχολιασμός γεγονότων που συμβαίνουν γύρω μας

Συντονιστής: Xenia

Δημοσίευσηαπό Ο_Κανένας » Δευτ Δεκ 13, 2004 5:10 pm

Δεν διαφωνώ με αυτά που λες, αυτό που πιστεύω, και νομίζω το είπα και προηγουμένως έμεσα, είναι ότι όταν απομονώνουμε τις καταστάσεις χάνουμε την μεγαλύτερη εικόνα και μερικές φορές ξεχνάμε την ευθήνη που έχουμε κι εμείς οι ίδιοι.
Ο_Κανένας
junior member

Δημοσίευσηαπό messinian » Δευτ Δεκ 13, 2004 5:30 pm

Σωστά! Όμως, αν υποθέσουμε ότι είμαστε άτομα υπεύθυνα, ποιός ο λόγος να πληρώνουμε το τίμημα για την ανευθυνότητα των συνανθρώπων μας...;
Τελευταία επεξεργασία από messinian και Πέμ Ιούλ 14, 2011 10:30 am, έχει επεξεργασθεί 1 φορά/ες συνολικά
Σαν π ρ ό κ ε ς πρέπει να καρφώνονται οι λέξεις

Nα μην τις παίρνει ο άνεμος.

ΜΑΝΟΛΗΣ ΑΝΑΓΝΩΣΤΑΚΗΣ
Άβαταρ μέλους
messinian
e-missos master

Δημοσίευσηαπό Ο_Κανένας » Δευτ Δεκ 13, 2004 6:45 pm

Δεν υπάρχει λόγος. Αλλά αυτό είναι δημοκρατία. Αυτό που πρέπει να κάνουμε εμείς οι ίδιοι είναι με το παράδειγμά μας να βελτιώσουμε τα πράγματα. Να αποτελέσουμε εμείς οι ίδιοι το θαύμα που οι περισσότεροι, πιστεύω, περιμένουν να δουν. Αν υπάρχει κάτι που είναι σίγουρο, είναι ότι το να επισημαίνουμε τα κακώς κείμενα δε βγάζει πουθενα.
Ο_Κανένας
junior member

Δημοσίευσηαπό messinian » Δευτ Δεκ 13, 2004 6:56 pm

Τώρα χτυπάω χορδές και ουρλιάζω χορεύοντας με τις φωτιές των παθών του ανθρώπου!

Να γελάς! Θα νικήσουμε!
Τελευταία επεξεργασία από messinian και Πέμ Ιούλ 14, 2011 10:29 am, έχει επεξεργασθεί 1 φορά/ες συνολικά

ΜΑΝΟΛΗΣ ΑΝΑΓΝΩΣΤΑΚΗΣ
Άβαταρ μέλους
messinian
e-missos master

Δημοσίευσηαπό αγαθαρχιδης » Παρ Απρ 08, 2005 8:31 pm

ΟΡΓΗ ΜΑΛΛΟΝ ΠΑΡΑΓΕΤΑΙ ΑΠΟ ΤΟ "ΟΡΩ ΤΗ ΓΑΙΑ-ΓΗ"
ΔΗΛΑΔΗ Η ΚΑΤΑΣΤΑΣΗ ΤΗΣ ΠΤΩΣΗΣ ΑΠΟ ΤΟΝ ΟΥΡΑΝΟ(ΟΡΩ ΑΝΩ).
ΑΥΤΟ ΜΕ ΑΦΟΡΜΗ ΤΗΝ ΕΠΙΘΕΣΗ ΠΟΥ ΕΚΑΝΑΝ ΠΑΙΔΙΑ ΤΗΣ ΓΗΣ ΑΠΟ ΤΑ ΤΥΡΡΑΝΑ ΔΗΛΑΔΗ ΤΥΡΡΑΝΟΙ ΠΟΥ ΕΙΝΑΙ ΠΛΗΡΕΙΣ ΠΑΘΟΥΣ-ΟΡΓΗΣ.
ΤΟ ΔΙΑΒΑΣΑ ΣΤΗΝ "ΕΛΕΥΘΕΡΟΤΥΠΙΑ" ΠΡΙΝ ΔΩ ΤΟ E-MAIL ΜΟΥ.
Η ΑΠΑΝΤΗΣΗ ΣΤΗΝ ΟΡΓΗ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΟΡΓΗ ΑΛΛΑ ΥΠΟΜΟΝΗ ΚΑΙ ΑΝΕΚΤΙΚΟΤΗΤΑ.ΚΑΙ ΑΥΤΗ ΜΕΤΕΧΟΜΕΝΗ ,ΒΕΒΑΙΑ, ΤΟΥ ΜΕΤΡΟΥ.
ΓΙΑΤΙ ΑΝ ΞΕΦΥΓΕΙ ΤΟΥ ΜΕΤΡΟΥ ,ΤΟ ΛΟΓΟ ΕΧΕΙ Η ΑΔΡΑΣΤΕΙΑ ΝΕΜΕΣΙΣ.
ΠΑΝΤΩΣ Ο ΘΕΟΣ -Ο ΑΠΛΟΣ-ΠΑΝΤΑ ΑΡΓΕΙ ΝΑ ΡΙΞΕΙ ΤΑ ΒΕΛΗ ΤΟΥ ΠΕΡΙΜΕΝΩΝΤΑΣ ΤΟΝ ΑΔΙΚΟ ΝΑ ΜΕΤΑΝΟΙΩΣΕΙ.
ΕΥΧΟΜΑΙ ΚΑΛΗ ΣΥΝΕΧΕΙΑ ΣΤΟ ΦΟΡΟΥΜ ΟΠΟΥ ΕΔΩ ΚΑΙ ΚΑΙΡΟ ΝΙΩΘΩ ΤΗ ΦΙΛΟΞΕΝΙΑ ΩΣ ΘΕΟ,ΑΛΛΑ ΚΑΙ ΣΤΟΥΣ ΤΥΡΡΑΝΟΥΣ Η ΤΥΡΡΗΝΟΥΣ Η ΟΤΙ ΤΕΛΟΣ ΠΑΝΤΩΝ ΝΙΩΘΟΥΝ ΟΤΙ ΕΙΝΑΙ "ΚΑΛΗ ΨΥΧΗ".
φεγγαράκι μου λαμπρό φέγγε μου να περπατώ να πηγαίνω στο σχολειό να μαθαίνω γράμματα, του θεού τα πράγματα.
αγαθαρχιδης
new member

Δημοσίευσηαπό epsilon » Σάβ Απρ 09, 2005 5:31 am

γειά στο στόμα σου.
όχι στη βία.
epsilon
e-missos master

Δημοσίευσηαπό messinian » Σάβ Απρ 09, 2005 2:23 pm

Βγαίνει σήμερα στον ALPHA κάποια κυρία Αποστολάκη (εκπρόσωπος του λαού στο κοινοβούλιο...) και προσπαθεί να μας πείσει ότι "είναι στην κουλτούρα του Έλληνα" να έχει αξιώσεις απ' την κυβέρνηση που έχει ψηφίσει, είτε αυτή είναι πράσινη είτα γαλάζια...
Νομίζω όμως πως δεν είναι έτσι κυρία Αποστολάκη. Αυτό που λέτε είναι στην "κουλτούρα του ραγιά" κι εσείς φροντίζετε με τον καλύτερο δυνατό τρόπο ώστε να διαιωνίζετε τον ραγιαδισμό "χώνοντας" σε καίριες ή μή θέσεις του δημόσιου βίου ανίκανους (επίτρέψατέ μου να έχω αυτήν την άποψη μια και οι διαδικασίες κάθε άλλο παρά αξιοκρατικές είναι...) και μετά τα βάζετε με αυτούς που σας φτύνουν και θέλουν να σας γκρεμίσουν από τα σάπια έδρανά σας...

Να χαίρεστε με τα χάλια σας!
Τελευταία επεξεργασία από messinian και Πέμ Ιούλ 14, 2011 10:32 am, έχει επεξεργασθεί 1 φορά/ες συνολικά

ΜΑΝΟΛΗΣ ΑΝΑΓΝΩΣΤΑΚΗΣ
Άβαταρ μέλους
messinian
e-missos master

Δημοσίευσηαπό messinian » Κυρ Μάιος 22, 2005 6:45 pm

Εκείνο που δεν έχω καταλάβει είναι γιατί βγαίνουν συνέχεια οι πολιτικοί και προσπαθούν να οικειοποιηθούν επιτυχίες που δεν τους ανήκουν... Κύριοι πείτε απλώς "ευχαριστώ", αν θέλετε να το πράξετε, και ας τελειώνει εκεί το παραμύθι. Η μαγικές βραδιές του Ευρωπαϊκού Πρωταθλήματος δεν ήταν νίκες δικές σας, όπως νίκες δικές σας δεν ήταν και οι επιδόσεις των Ολυμπιονικών ή η πρωτιά της Παπαρίζου... κι αν κάποιοι από εσάς "βοήθησαν", έτσι όπως θέλετε να λέτε, η βοήθεια ήταν με χρήματα του Ελληνικού λαού... Σταματήστε πια αυτό το παραμύθι! Γίνατε κουραστικοί και απορώ γιατί δεν βγαίνουν οι ποιητές να σας τα πούνε αυτά, έτσι όπως έβγαινε κάποτε ο Ελύτης και γινόταν σεισμός...

Κύριε Προκόπη Παυλόπουλε, τι περιμένεις...; Ως Μεσσήνιος έχω την πεποίθηση, και ελπίζω να μην απογοητευτώ, πως θα τιμήσεις την καταγωγή σου και θα αναλάβεις τις ευθύνες σου. Αντρίκια!
Διαφορετικά θα καταλάβω (μέχρι να το εμπεδώσω...) πως με αδικεί που ζω σε αυτήν την χώρα και αυτό είναι αβάσταχτο γαμώτο!
ΛΙΓΟ ΦΩΣ, ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ!

ΜΑΝΟΛΗΣ ΑΝΑΓΝΩΣΤΑΚΗΣ
Άβαταρ μέλους
messinian
e-missos master

Δημοσίευσηαπό messinian » Κυρ Μάιος 22, 2005 6:50 pm

...
Τελευταία επεξεργασία από messinian και Κυρ Ιαν 15, 2017 7:17 pm, έχει επεξεργασθεί 1 φορά/ες συνολικά

ΜΑΝΟΛΗΣ ΑΝΑΓΝΩΣΤΑΚΗΣ
Άβαταρ μέλους
messinian
e-missos master

Δημοσίευσηαπό Βαβυλώνιος » Δευτ Μάιος 23, 2005 9:46 am

Πρώτα-πρώτα τώρα που τον είπες μεσσήνιο θα βάλει ρώσους μπράβους να σου σπάσουνε τα πόδια. Αυτός είναι κολωνακιώτης και τον πρόσβαλες αισχρά. ʼσε που δεν είπες ''μεγαλειότατε'' ή κάτι τέτοιο. "Μέγα μάγιστρε" ή "βροντοσκούταρε" Τζέγκις Χαν, ευλογημένε, υπέρτατε, ανυπέρβλητε, δοξασμένε, και τέτοια. Σε ποιον νομίζεις ότι μιλάς σε κανένα φίλο σου που πίνατε τσιγάρα μαζί ρε αλήτη; Πόσα λεφτά έχετε όλοι μαζί εκει πέρα; Γι' αυτό θα στείλει τζιπάκι μεσσηνία καλαμάτα καβάλα τρίπολη έβρο όπου διάολο είσαι για να σου φορέσουνε δεματικά καλωδίων στα χέρια και να σου βάλουνε κροκοδειλάκια με μπαταρία αυτοκινήτου στα βυζιά μέχρι να ομολογήσεις όλα τα τρομοκρατικά που έχεις κάνει. Πέταγες δυναμιτάκια στην ανάσταση ρε; Μέσα στα παιδάκια; Επικίνδυνε; Σκώληξ. Τρισάθλιε. Τον Παυλόπουλο τον αρχηγό. Τον παικταρά που πήρε και ευρωπαϊκό. Τον ρεχάγκελ ποιός τον πληρώνει ρε; Με τον ΟΓΑ νομίζεις γίνεται προκοπή; Ο αρχηγός κάνει τα τζακούζια του τώρα και μπιντέ με ροδόνερο και γάλα με μέλι. Λιγούρια. Αντε. Τα πήρα τώρα.
Άβαταρ μέλους
Βαβυλώνιος
super member

ΠροηγούμενηΕπόμενο

Επιστροφή στο επικαιρότητα

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 2 επισκέπτες