επικαιρότητα

ΑΓΑΝΑΚΤΙΣΜΕΝΟΙ ΕΛΛΗΝΕΣ

σχολιασμός γεγονότων που συμβαίνουν γύρω μας

Συντονιστής: Xenia

ΑΓΑΝΑΚΤΙΣΜΕΝΟΙ ΕΛΛΗΝΕΣ

Δημοσίευσηαπό messinian » Πέμ Μάιος 26, 2011 1:18 am

Αγανακτισμένος:Παθητική μετοχή του αγανακτώ.
αγανακτώ και αγαναχτώ

1. (αμετάβατο) καταλαμβάνομαι από αγανάκτηση, δικαιολογημένο θυμό επειδή αδικούμαι ή ταλαιπωρούμαι αδικαιολόγητα.

2. (αμετάβατο) κουράζομαι πολύ μέχρι να κάνω κάτι.

3. (μεταβατικό) κάνω κάποιον να θυμώσει πολύ.

Δεν ανοίγουμε μια όμορφη δημόσια συζήτηση;
Σαν π ρ ό κ ε ς πρέπει να καρφώνονται οι λέξεις

Nα μην τις παίρνει ο άνεμος.

ΜΑΝΟΛΗΣ ΑΝΑΓΝΩΣΤΑΚΗΣ
Άβαταρ μέλους
messinian
e-missos master

Re: ΑΓΑΝΑΚΤΙΣΜΕΝΟΙ ΕΛΛΗΝΕΣ

Δημοσίευσηαπό blue » Παρ Μάιος 27, 2011 11:11 pm

Ας ανοίξουμε!
ΤΟΛΑΚΩΝΙΖΕΙΝΕΣΤΙΦΙΛΟΣΟΦΕΙΝ
Άβαταρ μέλους
blue
new member

Δημοσίευσηαπό de bording morning » Δευτ Ιουν 13, 2011 2:43 pm

μπάζει από παντού ρε παιδιά, τι να ανοίξουμε?

συντρόφια ξυπνάτε!

προτείνω να κατέβουμε στις πλατείες να μαζέψουμε τους χαμένους στην κοσμάρα τους συμφορουμιστές μας να ρθουμε όλοι ξανά εδώ σαν μια ωραία και ειρηνική παρέα όπως είμασταν παλιά.

έχω πληροφορίες ότι η έψιλον διαβάζει ποιήματα στη λαική συνέλευση του συντάγματος και ξεσηκώνει τον κόσμο και ο μύθος βάζει ψηφίσματα για να κυρηχθεί παράνομο το μεταμοντέρνο κίνημα.

ο άσπικ έχει προσληφθεί ως τηλεοπτικός μαιντανός σε γνωστό κανάλι της χώρας.

είχαμε κι ένα γάμο, ο κανένας παντρεύτηκε το κολλητηράκι παιδιά, τώρα την ανάσταση και βρίσκονται στο ντουμπάι για μήνα του μέλιτος.

ο φίλγκουτ έχει γίνει τσοπάνης.

εγώ και το σκιάχτρο τα φτιάξαμε αλλά δεν θα παντρευτούμε γιατί το σκιάχτρο πιστεύει ότι θα ξενερώσει η σχέση μας αν πάμε σε γάμο όπως γίνεται, λέει, με όλα τα ζευγάρια. εγώ της λέω να σταματήσει να διαβάζει το μαρί κλερ και και ότι μπορεί να είναι και ανεξαρτητη φεμινίστρια και καλή σύζυγος και μάνα των παιδιών που θέλω να κάνουμε αλλά αυτή δε θέλει γιατί λέει θα πάθει καμιά κυτταρίτιδα κι εγώ τότε της λέω ότι θα την αγαπώ και με την κυτταρίτιδα μαζί και τότε αυτή μου λέει ότι είμαι πολύ καλός αλλά και πολύ μαλακοπίτουρας.

οι υπόλοιποι, όπως τους ξέρατε, ο λέφτης βολτάρει σε σκοτεινά στέκια, εκεί βρίσκεται με την τρου και τον άτομαντ και μπεκροπίνουνε.

ξαναλέω λοιπόν μεσίνιε και μπλου που δε θυμάμαι ποιος ήσουνα (ποιητής ίσως?)να βγούμε στους δρόμους και στις πλατείες να τους μαζέψουμε να ξανακάνουμε αυτό το χώρο που μας έθρεψε δικό μας και να του αλλάξουμε τα φώτα γιατί έχει πέσει πολύ ασπρομαυρίλα εδώ μέσα.
de bording morning
super member

Δημοσίευσηαπό messinian » Δευτ Ιουν 13, 2011 4:43 pm

Καλά, εννοείται ότι δεν κοιμόμαστε και τούτο τα μαρτυρούν εκατοντάδες κόκκινα μηνύματα. Τουλάχιστον. Στις πλατείες όλοι ε; Αγανάκτησαν τελικά; Καλό ακούγεται αυτό!
Στείλε μηνύματα σε όλους τους παλιούς συμφορουμιστές να ξαναγίνουμε, λοιπόν, μια ωραία παρέα όπως παλιά! Τουλάχιστον.
Σαν π ρ ό κ ε ς πρέπει να καρφώνονται οι λέξεις

Nα μην τις παίρνει ο άνεμος.

ΜΑΝΟΛΗΣ ΑΝΑΓΝΩΣΤΑΚΗΣ
Άβαταρ μέλους
messinian
e-missos master

Επιστροφή στο επικαιρότητα

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση : Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 1 επισκέπτης