επικαιρότητα

ΤΟΥΡΚΙΑ ΓΑΛΛΙΑ ΣΥΜΜΑΧΙΑ

σχολιασμός γεγονότων που συμβαίνουν γύρω μας

Συντονιστής: Xenia

ΤΟΥΡΚΙΑ ΓΑΛΛΙΑ ΣΥΜΜΑΧΙΑ

Δημοσίευσηαπό lelegas » Τετ Μάιος 09, 2007 6:22 am

Χαιρετω τουσ φίλους του e-missos.Έχω να γράψω εδώ από το 2005.
Με αφορμή τη νίκη του σαρκοζυ στη Γαλλία και μάλλον των στρατηγών στη Τουρκία,θέλω να παρατηρήσω τη νίκη του missos εναντίον του e-.
Η φανερή πλέον σύγκρουση των δύο φύλων-αρσενικού και θηλυκού- φτάνει στο αποκορύφωμα της.Μου θυμίζει ένα βιβλίο τησ Μαργαρίτας Παπανδρέου με τον τίτλο Κύλιξ και ξίφος.Οι αρσενικοί στρατηγοί και ο σαρκοζύ εναντίον της μαντίλας και της σεγκολέν.
Επίσης η διαμάχη συνήθως δύο κομμάτων σε κάθε χώρα με τα συντηρητικά ή δεξιά να είναι τα αρσενικά και τα αριστερά τα θηλυκά,αποκαλύπτουν μια σημαντική διάσταση του αγώνα των ανθρωπίνων φυλών πάνω στον πλανήτη και το ιδεολογικό τους υπόβαθρο.
Ελπίζω να νικήσει τελικά το παιδί και ο πλανήτης.

Υ.Γ.Περίεργο είναι και η διάδοση περί ελληνοεβραικής καταγωγής της μητέρας Σαρκοζύ.!Αυτή η μόδα με αποδιοπομπαίους τράγους τον ελληνικό ή τον εβραϊκό λαό,νομίζω πρέπει να τελειώσει.

:evil: Καλό καλοκαίρι
ΦΕΓΓΑΡΑΚΙ ΜΟΥ ΛΑΜΠΡΟ,ΦΕΓΓΕ ΜΟΥ ΝΑ ΠΕΡΠΑΤΩ,ΝΑ ΠΗΓΑΙΝΩ ΣΤΟ ΣΧΟΛΕΙΟ,ΝΑ ΜΑΘΑΙΝΩ ΓΡΑΜΜΑΤΑ,ΓΡΑΜΜΑΤΑ ΣΠΟΥΔΑΣΜΑΤΑ,ΤΟΥ ΘΕΟΥ ΤΑ ΠΡΑΓΜΑΤΑ.
lelegas
new member

Δημοσίευσηαπό aspic » Τετ Μάιος 09, 2007 10:55 pm

Όντως δέν είναι θέμα εθνοφυλετικό για να ψάχνουμε να βρουμε αποδιοπομπαίους τράγους ανάμεσα στους λαούς,μιάς και η αληθεια είναι ότι σε κάθε λαό υπάρχουν ......

....πειραγμένοι.
(ένα ένα ξαναγυρίζουν τα αστέρια που λέει και ο αντώνιο)
Και εξάλλου, η μοναδική μου αλήθεια είναι ότι λέω πάντα ψέμματα.
Ώστε.
aspic
e-missos master

Δημοσίευσηαπό Antonio » Πέμ Μάιος 10, 2007 8:19 pm

οχι ρε,αυτος σκια ειναι.
Antonio
full member

Επιστροφή στο επικαιρότητα

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 2 επισκέπτες