επικαιρότητα

Φακελώνουν τηλέφωνα και Ιντερνετ ΕΠΙΣΗΜΑ

σχολιασμός γεγονότων που συμβαίνουν γύρω μας

Συντονιστής: Xenia

Δημοσίευσηαπό wpleftyboy » Πέμ Ιουν 09, 2005 1:46 pm

"Οπωσδήποτε, εξακολουθώ να μην πιστεύω στα διαγαλαξιακά παρασκήνια, αισθάνομαι όμως, συν τω χρόνω, να συγκροτείται μέσα μου η εντύπωση ότι, ακόμη και αν αποδεικνυόταν ότι ο κόσμος υπήρχε σαν διάθλαση μιας γιγαντιαίας πλεκτάνης, δεν θα άλλαζε τίποτα."

πραγματι δε θα αλλαζε τιποτα γιατι δεν εχει σημασια αν υπαρχει συνωμοσια ή οχι οσο το αν "εμεις" πιστευουμε οτι υπαρχει ....

εμεις οι ανθρωποι

Μήπως το γεγονός πως αποφεύγει κάποιος να καταγγείλει κάτι σημαίνει εκτός από οκνηρία ή βόλεμα (που για μένα είναι σχεδόν το ίδιο σε τέτοιες περιπτώσεις) και ότι πιθανόν δεν τον ενοχλεί, ή είναι ο ίδιος εμπλεγμένος στη δημιουργία ή τη συντήρησή του...;

πολλοι απο μας ειμαστε μπλεγμενοι
κι αν δεν ειμαστε ακομα ειναι σχεδον σιγουρο οτι κατα βαθος επιθυμουμε να γινουμε...ωστοσο καλο ειναι να αποφευγουμε τις γενικευσεις καθως η συλλογικη ευθυνη ειναι χαρακτηριστικο ολων των ολοκληρωτικων καθεστωτων ...και φυσικα και αυτου που προσπαθει να επιβληθει παγκοσμια ... το ψαρι βρωμαει απ' το κεφαλι που λενε ....οι ταγοι ειναι αυτοι που θα επρεπε να αναλαβουν την ευθυνη αντι να προσπαθουν να εμπλεξουν τους παντες πετωντας τους ψιχουλα ....βεβαια απ' την αλλη δεν ειμαστε παιδακια...ειναι στη φυση μας το βολεμα και "οι εξωγηινοι" το ξερουν πολυ καλα ...αλλωστε αυτοι μας διαμορφωσαν ετσι .
ΘΑΝΑΤΟΣ ΣΤΟΥΣ ΠΟΙΗΤΕΣ
Άβαταρ μέλους
wpleftyboy
e-missos master

Δημοσίευσηαπό 3ΤΛ » Κυρ Ιουν 19, 2005 2:03 am

Αν ήθελα να πουλήσω ναρκωτικά, η πρώτη μου κίνηση θα ήταν να αρχίσω μια εκστρατεία κατά της εξάρτησης.
Αν ήθελα να ανοίξω ένα οίκο ανοχής, θα ηγόμουν στον αγώνα κατά της εμπορευματοποίησης της ανθρώπινης σάρκας.
Αν ήμουν συνωμότης εξουσίας, η πρώτη μου κίνηση θα ήταν να προτείνω μια θεωρία για συνομωσίες εξουσίας.
Επιτέλους!
3ΤΛ
super member

Προηγούμενη

Επιστροφή στο επικαιρότητα

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 2 επισκέπτες