επικαιρότητα

Να σηκώνουν οι Αλβανοί την Ελληνική σημαία;

σχολιασμός γεγονότων που συμβαίνουν γύρω μας

Συντονιστής: Xenia

Να σηκώνουν οι Αλβανοί την Ελληνική σημαία στις παρελάσεις;

Ναι
7
78%
Όχι
2
22%

Σύνολο ψήφων : 9

Δημοσίευσηαπό atomant » Δευτ Απρ 04, 2005 3:43 pm

Την τελευταία στιγμή άλλαξε

ζώδιο ο Εκτορας και γλύτωσε

Τον διασυρμό στο άρμα του Αχιλλέα
Άβαταρ μέλους
atomant
senior member

Δημοσίευσηαπό wpleftyboy » Δευτ Απρ 04, 2005 9:33 pm

atomant,

καλο και αγιο το σωβρακο ...οκ , ωραια τα λες...

αλλα γιατι παραβλεπετε (κι εσυ κι ο φιλ) τα δεδομενα ?

μου θυμιζετε εναν ποδηλατη που εβριζα σημερα...

ηταν ο τυπος καβαλα στο ποδηλατο μ' ενα παιδακι ....και εκανε οχταρια μεσα στο δρομο τρισευτυχισμενος...κι ηταν και παπππους...

ολοφανερα ειναι καλο που ενας παπους παει βολτα το εγγονακι του με το ποδηλατο...εμεις ολοι οι παρανοϊκοι βιαστικοι μαλακες τρεχαμε και κορναραμε και τον βριζαμε ..."που πας ρε καραγκιοζη θα σκοτωθεις" ..."θα παρεις το μωρο στο λαιμο σου μαλακα" αυτος εκτος τοπου και χρονου εκανε τα παιχνιδια του λες και δεν υπηρχε κανεις αλλος στον κοσμο παρα αυτος και το παιδακι...πεπεισμενος απολυτα οτι εκανε το σωστο....με απολυτη πιστη οτι το ποδηλατο ειναι καλο και τ' αυτοκινητα λαθος...βεβαιος οτι το γεγονος οτι κουβαλουσε το μωρο μαζι του αναγκαζε ολους τους αλλους να τον προσεχουν και οτι το δικιο ηταν με το μερος του....αμεριμνος συνεχιζε να μας αγνοει και ευχομαι να εφτασε σπιτι του ζωντανος ....

ετσι ειστε φιλε μου...το δικαιο ...δυναμει ή δικαιω ?ετσι δεν το λενε οι δικηγοροι? τι σημασια εχει τι λενε ?σημασια εχει οτι τελικα τα πραγματα δειχνουν οτι τις δικες τις κερδιζουν δυναμει οταν δεν μπορουν να τις κερδισουν αλλιως....το σωστο...το ωραιο..ολοι το γνωριζουμε...αλλα τον πουλο θα τον παρει η ολλανδη νοικοκυρα...κανεις δε θα ειναι ποτε ισος με κανενα ...κανεις δεν θα ειναι ποτε ελευθερος οσο δε θα ειναι ετοιμος να πεθανει...κανεις δε θα ζησει αν δεν καταλαβει πρωτα οτι ειναι νεκρος
απ' τη στιγμη που γεννηθηκε...και το σωβρακο των μικρων μας δε θα γινει ποτε σημαια κανενος αλλου παρα μονο των μαναδων τους....

ετσι ειναι τα πραγματα...και ετσι ειναι τα πραγματα δυστυχως...αν και δεν ειναι θεμα τυχης τα πραγματα...
ΘΑΝΑΤΟΣ ΣΤΟΥΣ ΠΟΙΗΤΕΣ
Άβαταρ μέλους
wpleftyboy
e-missos master

Δημοσίευσηαπό wpleftyboy » Δευτ Απρ 04, 2005 9:33 pm

atomant,

μου θυμιζετε εναν ποδηλατη που εβριζα σημερα...

ηταν ο τυπος καβαλα στο ποδηλατο μ' ενα παιδακι ....και εκανε οχταρια μεσα στο δρομο τρισευτυχισμενος...κι ηταν και παπππους...

ολοφανερα ειναι καλο που ενας παπους παει βολτα το εγγονακι του με το ποδηλατο...εμεις ολοι οι παρανοϊκοι βιαστικοι μαλακες τρεχαμε και κορναραμε και τον βριζαμε ..."που πας ρε καραγκιοζη θα σκοτωθεις" ..."θα παρεις το μωρο στο λαιμο σου μαλακα" αυτος εκτος τοπου και χρονου εκανε τα παιχνιδια του λες και δεν υπηρχε κανεις αλλος στον κοσμο παρα αυτος και το παιδακι...πεπεισμενος απολυτα οτι εκανε το σωστο....με απολυτη πιστη οτι το ποδηλατο ειναι καλο και τ' αυτοκινητα λαθος...βεβαιος οτι το γεγονος οτι κουβαλουσε το μωρο μαζι του αναγκαζε ολους τους αλλους να τον προσεχουν και οτι το δικιο ηταν με το μερος του....αμεριμνος συνεχιζε να μας αγνοει και ευχομαι να εφτασε σπιτι του ζωντανος ....

ετσι ειστε φιλε μου...το δικαιο ...δυναμει ή δικαιω ?ετσι δεν το λενε οι δικηγοροι? τι σημασια εχει τι λενε ?σημασια εχει οτι τελικα τα πραγματα δειχνουν οτι τις δικες τις κερδιζουν δυναμει οταν δεν μπορουν να τις κερδισουν αλλιως....το σωστο...το ωραιο..ολοι το γνωριζουμε...αλλα τον πουλο θα τον παρει η ολλανδη νοικοκυρα...κανεις δε θα ειναι ποτε ισος με κανενα ...κανεις δεν θα ειναι ποτε ελευθερος οσο δε θα ειναι ετοιμος να πεθανει...κανεις δε θα ζησει αν δεν καταλαβει πρωτα οτι ειναι νεκρος
απ' τη στιγμη που γεννηθηκε...και το σωβρακο των μικρων μας δε θα γινει ποτε σημαια κανενος αλλου παρα μονο των μαναδων τους....

ετσι ειναι τα πραγματα...και ετσι ειναι τα πραγματα δυστυχως...αν και δεν ειναι θεμα τυχης τα πραγματα...
ΘΑΝΑΤΟΣ ΣΤΟΥΣ ΠΟΙΗΤΕΣ
Άβαταρ μέλους
wpleftyboy
e-missos master

Δημοσίευσηαπό wpleftyboy » Δευτ Απρ 04, 2005 9:40 pm

βαβυλωνιε,
αν η δικη μου μπουνια στη μυτη ειναι παιδικη χαρα

τοτε επετρεψε μου να σου πω οτι οι δικες σου κενες απειλες στον φιλ (ομοιως με τις αντιστοιχες δικες του )ειναι αυτο που θα ελεγες κι εσυ ο ιδιος αν τις ακουγες απο αλλον...δηλ.

σιγα τα αιματα ...

μονο σε επιπεδο fiction θα ηταν αξιοπροσεκτες....

αυτο ειναι αυτο το τοπικ ? συλλογικο διηγημα ?

δε μοιαζει παντως.
ΘΑΝΑΤΟΣ ΣΤΟΥΣ ΠΟΙΗΤΕΣ
Άβαταρ μέλους
wpleftyboy
e-missos master

φσσσσσσσσσσσσσσστ

Δημοσίευσηαπό de bording morning » Δευτ Απρ 04, 2005 11:43 pm

Εικόνα
de bording morning
super member

Δημοσίευσηαπό epsilon » Τρί Απρ 05, 2005 5:45 am

μάλιστα.
τουλάχιστον το παιδάκι είναι γλύκα.
η γλωσσίτσα του καλύτερη από τη δική μας.
τα δαχτυλάκια του, το μόνο που έχουν είναι να γελάμε με το δικό μας χάλι.
η φωτο είναι πολύ καλή.
άντε τώρα, αν μαλλιοτραβιόμαστε έτσι εδώ, να είχαμε συναντηθεί! θα είχαμε φαγωθεί, κι αν είχαμε και καμιά σημαία από δίπλα, θα την είχαμε παρατήσει για να παίξουμε μπουνιές μεταξύ μας. όλοι δηλαδή χαρακτηριστικοί έλληνες.
φιλ,
δεν πειράζει για τίποτα. το έψιλον είναι τόσο γελοίο όσο θέλει, και δεν έχει σημασία. απόσυρε όμως το επίθετο 'η καλή μας έψιλον' γιατί αυτό το επίθετο σαν να πονάει πολύ. όσο για τις κάλτσες του φαντάρου ή του αλεξιπτωτιστή, έχουμε προχωρήσει τώρα πια, μπορούν να τις φτιάχνουν και άντρες.
:twisted:
ούτε περιμένω να με σώσει κανένα φασιστόμουτρο. και οι πόλεμοι ακόμη έχουν εξελιχτεί φιλ, δεν το βλέπεις;
κρίμα ρε φιλ, να με παρκάρεις έτσι στα μανταρίσματα, ...
βαβυλώνιε χτες ήπια μισό ποτήρι κονιάκ κι έγινα αεροπλανάκι
τροτουάρ, βάλε και καμιά άλλη φωτο...
παλιοκάθαρμα!
το πρόβλημα είναι ότι μ' αρέσεις!
τη τελευταία σκέψη μου δεν την έγραψα, μα την προσυπογράφω.... :wink:
όχι στη βία.
epsilon
e-missos master

Δημοσίευσηαπό Νεφερτίτη » Τρί Απρ 05, 2005 9:32 am

έψιλον να μην μας αφήνεις με απορίες, να τελειώνεις ό,τι αρχίζεις.

Και επειδή αυτό το τόπικ κοντεύει να γίνει το ΧΡΥΣΟ ΚΟΥΦΕΤΟ

Βαβυλώνιε κλείδωσε το το ρημάδι, αφού ξέρεις πως ανεβάζω πίεση κάθε φορά που αρέσεις σε κάποια (αν και μπορώ να σου κάνω αντίποινα χμμμμμ)

:D
Εικόνα
Άβαταρ μέλους
Νεφερτίτη
junior member

Δημοσίευσηαπό epsilon » Τρί Απρ 05, 2005 10:43 am

PO RE MANA MOY APOKALYPSEIS NOW POY LENE!!!!

ΝΕΦΕΡΤΙΤΗ ΚΑΝΕ ΠΕΡΑ!
όλα τα αρσενικά δικά μου!

ρε, λες; λες να τους κολλάω; ρε δεν το είχα καταλάβει.
πάντως τώρα που το κατάλαβα, μπορώ να το οργανώσω ακόμα καλύτερα.
λέω ας πούμε να ανοίξουμε ένα τόπικ που να λέγεται 'η διαπλοκή του διεθνισμού με την ανταλλαγή πριβέ ντι εν έι', ή κάπως έτσι.
εσύ θα έχεις ένα ιερογλυφικό τσελεμεντέ, εγώ ένα πέρσικο χαλί, ο τροτουάρ μια γραφομηχανή πεζοδρομίου, ο βαβυλώνιος θα ελε΄γχει ποιος μπαίνει και ποιος βγαίνει για να ξέρουμε τι γίνεται και στο νταρκρούμ, και μέσα σ' όλα ο φιλ θα κάνει σούζες με το μηχανάκι του, ενώ η σμάρτις θα γυρίσει και θα πετάει ερωτήσεις και θα μας κάνει όλους ρόμπες! α, ξέχασα και τον 'θάνατο στους ποιητές'. ο λέφτυ θα παίζει μπάλα και καταλάθος πλην όμως συστηματικά, θα πετυχαίνει΄στο μάτι την έψιλον!
τι μαλακίες πάω και γράφω! παιδιά είμαι πνιγμένη, φαίνεται, δε φαίνεται;
όχι στη βία.
epsilon
e-missos master

Δημοσίευσηαπό Νεφερτίτη » Τρί Απρ 05, 2005 11:01 am

XEXEXEXEXEXE

Φαίνεται αλλά εμένα γιατί μου άρεσε η ιδέα; ε;

Με προβληματίζεις έψιλον και έχω δουλειάααααααααααααα

:shock: :D :o
Εικόνα
Άβαταρ μέλους
Νεφερτίτη
junior member

Δημοσίευσηαπό atomant » Τρί Απρ 05, 2005 12:13 pm

wpleftyboy έγραψε:atomant,

Οι πατρίδες δεν χαρίζονται, κερδίζονται

Σαν Μαρξ

(όπως λέμε Σανμαρτεάν)

Η ίδια, πολυκαιρισμένη, ηλίθια ιστορία.

Ποιος δικαιούται να σηκώνει τη σημαία.

Η Μανιάνι ή το ημέτερο μπιφτεκόπαιδο που έχει μεγαλώσει με Goodie's και ψέματα ομοίως όπως οι γονείς του έχουν ζήσει μια ζωή με «συνδικαλιστικά» ρουσφέτια και νομιμοποιημένες αρπαχτές.

Πρόκειται γι' αυτούς που βολεύονται από τα μειωμένα μεροκάματα των οικονομικών μεταναστών στο αυθαίρετό τους και μετά τους καταδίδουν στα ουδέτερα αστυνομικά όργανα που ούτε είδαν ούτε ξέρουν.

Και το βράδυ τ' αρσενικά ελληνοειδή, πατέρες των παιδιών που πάτωσαν αλλά παρ' όλα αυτά θέλουν τη σημαία «μας», ξεδίνουν στα κωλάδικα τα οποία γέμισαν επαρχία και αστικά κέντρα.

Με τις αλλοδαπές βεβαίως που διακινεί η βαλκανική μαφία υπό τα όμματα της ουδέτερης ημών αστυνομίας.

Λέφτυ το ξέρεις καλά.

Η ΠΑΙΔΕΙΑ ΚΑΤΑΡΡΕΕΙ παράγοντας λειτουργικώς αναλφάβητους σε όλες τις βαθμίδες της.

Στα πανεπιστήμια εισάγονται φοιτητές που στην πλειονότητά τους δεν έπιασαν τη βάση, ενώ στα λύκεια η ετήσια αποτυχία των μαθητών βαίνει αυξανόμενη με γεωμετρική πρόοδο.

Τα πτυχία δεν εξασφαλίζουν επάγγελμα, ενώ προ πολλού έχει φαλκιδευθεί κάθε δυνατότητα ουσιαστικής καλλιέργειας.

Ημιμαθείς, μισαλλόδοξοι, παραδόπιστοι, κατά βάθος ανασφαλείς, πλην υπερήφανοι «Ελληνες», δεν δίνουμε τη σημαία μας στον Κάθε Αλβανό κι ας μιλάει πολύ πιο καλά ελληνικά από μας και ας έχει και το ήθος και την αξιοπρέπεια να μας πετάξει (τη σημαία) στα μούτρα.

Ε, αυτή η «σημαία» δεν μ' ενδιαφέρει.

Αφού τύλιξε τα πόδια του Καραγκούνη κι έγινε διακοσμητικό στο σαραβαλάκι του μικροαστού που κατάλαβε ότι υπάρχει ως οντότητα μόνο και μόνο επειδή έπιασε την κεφαλιά ο Χαριστέας ή «πέτυχε» η Γερμανός (την πλήρη εξουθένωσή μας).
Αλήθεια ο Γερμανός χάκγελ ποιά σημαία πρέπει να κρατήση;

Αυτή η τόσο εύκολη και αγοραία και επιπολής πατριδολαγνεία αφορά στους οπαδούς του Χριστόδουλου, όχι εμένα.

Εμένα με ενδιαφέρει η σημαία που τύλιξε τον χαμένο ανθυπολοχαγό της Αλβανίας, ή τον τελευταίο φρουρό της Ακρόπολης που πήδηξε στο κενό, ή τον Γλέζο και τον Σιάντα .

ΓΙΑ ΝΑ ΤΕΛΕΙΩΝΟΥΜΕ: Παιδάκια μου, γουστάρετε τη σημαία;

Να διαβάζετε περισσότερο και να βλέπετε λιγότερο «Fame story» μήπως και ξεπεράσετε τ' αλβανάκια, φιλιππινεζάκια ή πάσης φύσεως μαυράκια που σας έχουν ξεσχίσει στους βαθμούς.

Κινδυνεύετε να μείνετε πιο αγράμματοι και από τους γονιούς σας.

Πώς να το κάνουμε: η γνώση δεν είναι μόνο δύναμη, είναι και εξουσία.

Το είπε ο Φουκώ αντιγράφοντας τον Μακιαβέλι που αντέγραψε τον Αριστοτέλη.

Ψιλά γράμματα για τους θιασώτες του Περικλή.

(Τι θα γίνει μ' αυτό το κουτάβι; Κάποια φιλοζωική να το μαζέψει, γιατί φυτρώνει παντού και μου δίνει στα νεύρα. Αμάν πια με το αθώο sex αμερικανικού τύπου, δηλαδή χωρίς αμαρτία. Σαν την Coca-Cola, ηδονή χωρίς αλκοόλ. Ή, την Coca-Cola art των ελλήνων δήθεν πρωτοπόρων που αναφέρονται στα «φυλακισμένα μνήματα» μέσα στο Αμπουντάμπι «μαυσωλείο» του Λαμπράκη. Δηλαδή τα υπόγεια του Μεγάρου Μουσικής.)

Βουλώστε το τώρα, παιδάκια, και ανοίξτε το μόνο για να φάτε την πίτσα που παράγγειλε η μαμά.

Αντε μπράβο...

ΥΓ. Αυτά τα ιδια λεω και στα παιδιά μου.
Άβαταρ μέλους
atomant
senior member

ΠροηγούμενηΕπόμενο

Επιστροφή στο επικαιρότητα

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 2 επισκέπτες