επικαιρότητα

ΔεΝ αΚουω! Πιο ΔυΝαΤα.....

σχολιασμός γεγονότων που συμβαίνουν γύρω μας

Συντονιστής: Xenia

Δημοσίευσηαπό Επισκέπτης » Κυρ Ιαν 23, 2005 8:31 pm

ΚΙΤΡΙΝΕΣ ΚΑΜΠΑΝΟΥΛΕΣ;ΜΠΑ! ΞΑΝΘΙΕΣ ΜΟΥ ΦΑΙΝΟΝΤΑΙ!
ΧΕΧΕ :evil:
Επισκέπτης

Δημοσίευσηαπό Επισκέπτης » Κυρ Ιαν 23, 2005 8:32 pm

ΞΑΝΘΕΣ ΚΑΙ ΠΑΓΩΜΕΝΕΣ ΣΥΝΤΡΟΦΕ!!!!!!!!!
ΛΕΣ ΝΑΝΑΙ ΜΠΥΡΕΣ; :evil:
Επισκέπτης

Δημοσίευσηαπό Επισκέπτης » Κυρ Ιαν 23, 2005 8:34 pm

Anonymous έγραψε:ΠΡΟΣΟΧΗ ΠΡΟΣΟΧΗ
ΚΑΛΥΦΘΕΙΤΕ
οι κίτρινες καμπανούλες της άνοιξης πέφτουν από τον γαλανό ουρανό!
βάλτε γρήγορα ΄το καπέλο σας!!!

ΣΣΣΣΙΤ!
ΛΟΧΙΑΑΑΑ!
ΔΕΝ ΣΟΥ ΕΧΩ ΠΕΙ, ΡΕ ΣΤΡΑΒΑΔΙ, ΤΑ ΓΥΝΑΙΚΟΠΑΙΔΑ ΝΑ ΠΑΡΑΜΕΝΟΥΝ ΣΤΑ ΚΑΤΑΦΥΓΙΑ ΟΣΟ ΔΙΑΡΚΟΥΝ ΟΙ ΕΧΘΡΟΠΡΑΞΙΕΣ?

(ΚΙΤΡΙΝΗ ΚΑΜΠΑΝΟΥΛΑ ΜΕ ΣΕΝΑ ΘΑ ΛΟΓΑΡΙΑΣΤΟΥΜΕ ΟΤΑΝ ΤΕΛΕΙΩΣΩ ΜΕ ΤΗΝ ΕΠΙΧΕΙΡΗΣΗ..)

*Μ*
Επισκέπτης

Δημοσίευσηαπό Επισκέπτης » Κυρ Ιαν 23, 2005 8:50 pm

Φακόπουλος έγραψε:Τι πίνεις Ρότζερ?

Φακόπουλος! ΑΝ ΣΕ ΞΑΝΑΚΟΥΣΩ ΝΑ ΜΙΛΑΣ ΓΙΑ ΠΟΤΟ ΕΝ ΩΡΑ ΥΠΗΡΕΣΙΑΣ ΤΗΝ φακούλεψες γαι τα καλα, μαγκα μου..

(σαν πολυ μπαχαλεψε το σωμα, γαμω το κερατο μου..)

ΚΑΙ ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ "ΡΟΤΖΕΡ"!
ΚΑΤΑΛΑΒΕΣ!
ΑΝΤΕ ΜΗ ΤΑ ΠΑΡΩ ΚΑΙ ΓΙΝΕΙ ΚΑΜΜΙΑ ΕΚΘΛΙΨΗ ΠΛΑΝΗΤΩΝ!

ΡΟΤΖΕΡ...

(σιχτιρ, ΑΝ-ΕΚ-ΠΑΙΔΕΥΤΟΙ!) :x

*Μ*
Επισκέπτης

Δημοσίευσηαπό Επισκέπτης » Κυρ Ιαν 23, 2005 8:51 pm

Σ Ξ Μ Ξ (ΣΗΜ.ΜΕΤΑΦΡΑΣΤΗ ΣΟΥΞΟΥΜΟΥΞΟΥ) ΜΟΥ ΜΥΡΙΖΕΤΑΙ :lol:
Επισκέπτης

Δημοσίευσηαπό Επισκέπτης » Κυρ Ιαν 23, 2005 9:00 pm

Anonymous έγραψε:ΞΑΝΘΕΣ ΚΑΙ ΠΑΓΩΜΕΝΕΣ ΣΥΝΤΡΟΦΕ!!!!!!!!!
ΛΕΣ ΝΑΝΑΙ ΜΠΥΡΕΣ; :evil:

ΠΑΝΤΟΤΕ!

ΑΛΛΩΣΤΕ...

--=[ "Η ΜΠΥΡΑ ΤΡΕΦΕΙ ΤΟ ΑΙΜΑ" ]=--

(ΑΝ ΒΡΕΙΣ ΠΟΙΟΣ ΤΟ ΕΓΡΑΨΕ, ΘΑ ΣΟΥ ΠΩ ΠΟΙΟΣ ΤΟ ΑΝΤΕΓΡΑΨΕ) 8)

*Μ*
Επισκέπτης

Δημοσίευσηαπό Επισκέπτης » Κυρ Ιαν 23, 2005 9:09 pm

μμμμμμμμμμμμμμμμμμμμμμμ 8)
Επισκέπτης

Δημοσίευσηαπό atomant » Τετ Ιαν 26, 2005 10:00 am

Μια μαύρη μπύρα και βροχή (εσύ)

Με κόκκινο κρασί και κερί (αυτή)

δεν ταιριάζουν οι στίχοι σας.

Στα τείχη σας.

ΥΓ. Στο Πειραιά ένα-δυο καφέ που βλέπουν στον Σαρωνικό ετοιμάζουν τις ποικιλίες και τα μεζεδάκια για το ούζο και την μπύρα...

Στο Βροντάδο, σ' έναν καφενέ δυο γέροντες και δυο-τρεις μετανάστες έχουν κόψει φέτες ένα ζαμπονάκι σβαν γύρω απ' την μπύρα τους και χαζεύουν πλάνα απ' την τηλεόραση που κρέμεται στον τοίχο πάνω από τα κεφάλια τους σαν εικόνα...

Οι άνθρωποι δεν είναι ταμειακές μηχανές να μετράνε «αυτό πουλάει» -ο Ιούδας φιλούσε υπέροχα- «αυτό δεν πουλάει» -ποίηση θα 'ναι, άσ' το...

...κι ένα ποιητάκι μικρό, το πιο καλό, από Ελιοτ και πάνω να ψιθυρίζει στ' αυτί του ποιητή ότι είναι αθάνατος εκείνος και το ίδιο αθάνατο υπόσχεται να γίνει κι εκείνο, το ποιητάκι..!

... Στο νεκροταφείο του Mοnjuic βρίσκονται οι τάφοι του Ντουρούτι και αρκετών αναρχικών συντρόφων του, που σκοτώθηκαν στον ισπανικό εμφύλιο.

Βρέθηκε, άραγε, κάποιος σήμερα να μπει στο νεκροταφείο και να πιει μια μπύρα στη μνήμη τους;

Χαίρε, Κυρά μου, αλλά μη με κοιτάς στα μάτια, δεν θα 'χεις τι να δεις...για εκείνο τον καφέ που σου έχω υποσχεθεί.....ντροπή μου. :oops:
Άβαταρ μέλους
atomant
senior member

Δημοσίευσηαπό Επισκέπτης » Πέμ Ιαν 27, 2005 5:13 am

Αντε να γράψω κι ένα τελευταίο, μιας και μου τέλειωσαν τα τσιγάρα.

Μαύρη μπύρα και βροχή εσύ

με κόκκινο κρασί και κερί αυτή

δεν ταιριάζετε

Το "με κόκκινο κρασί" το γράφεις με κόκκινο χρώμα. Φυσικά αυτό έχει θέση υπονοούμενου.
Θέλεις να πεις σε κάποιον κάτι;

Αν είναι έτσι, δεν θάπρεπε να πεις και σε ποιόν απευθύνεσαι;
Αλλά, προφανώς, θεωρείς οτι ο αποδέκτης το λαμβάνει έτσι κι αλλιώς το μήνυμα ε;
Κάτι σαν ποστ ρεστάντ, ο άγνωστος γνωστός παραλήπτης.

Γιατί δεν τις κόβετε όλες αυτές τις μαλακίες άτομαντ; Τι θα πει "μαύρη μπύρα και βροχή εσύ"
Τι θα πει "κόκκινο κρασί και κερί αυτή"
Και ποιός είσαι εσύ που θα πεις τι ταιριάζει και τι δεν ταιριάζει ε;

Αν είχες ζήσει πραγματικά στη γερμανία, θα ήξερες οτι δεν υπάρχουν άνθρωποι που πίνουν μαύρη μπύρα ή ξανθειά μπύρα.
Τόποι και περιοχές υπάρχουν.

Στην Βόννη εγώ έπινα πάντα μαύρη, το ίδιο και στο Ντύσσελντορφ. Αλλά στην Κωλονία έπινα πιλς, ξανθειά δηλαδή. Γιατί, όπως ο ταμπάκος στα τσιγάρα, έτσι και η μπύρα επηρεάζεται απο τον καιρό και την ατμόσφαιρα της περιοχής.

Και στην κωλονία είχε μαύρη μπύρα, αλλά μια φορά που δοκίμασα ήταν μάπα. Το ίδιο συνέβαινε στις άλλες δύο πόλεις με την ξανθειά, μάπα ήταν.

Οχι, στην Βόννη το πιλς ήταν εξίσου καλό. Ναι, στη Βόννη έπινα και τα δύο, ανάλογα με τη διάθεση και τη μέρα.

Οσο για το κερί, θα σου πω την αλήθεια, μιας και μιλάω σε έναν παλιό φίλο, τον άτομαντ.

Εκανα ένα εκατομμύριο ασυνείδητους συνειρμούς και κατέληξα σε ένα εκατομμύριο διαφορετικές ερμηνείες. Μιλάω για την ρίζα "κερ"
Αυτά δεν κάνεις εσύ μέσα στο μυαλό σου;
Δεν είναι τελικά απάτη, να επηρεάζει κανείς το συλλογικό ασυνείδητο με τέτοια ηλίθια και παντελώς ανυπόστατα τεχνάσματα;
Γιατί, τέχνασμα δεν είναι;
Αν θέλεις να γοητεύσεις μια γυναίκα, μπορείς να το κάνεις με ένα εκατομμύριο τρόπους.
Αρα, δεν είναι το πρόβλημα εκεί.

Το έψαξα και βρήκα τελικά την απάντηση,
Το πρόβλημα είναι η σίφυλη.
Αν κάποιος προσπαθεί να είναι σε αρμονία με την ροή του σύμπαντος, αλλά απο την άλλη δεν συνθέτει αλλά λειτουργεί σε μια ευθεία, τότε αν δεν χρησιμοποιήσει κάποιο τέχνασμα για να κατευθύνει το συλλογικό ασυνείδητο, που παρεπιπτόντως μοιάζει να έχει μυαλό δίχρονου παιδιού, τότε κυνδινεύει να πάθει σίφυλη, όπως πολλοί ποιητές που ήταν τίμιοι και δεν χρησιμοποίησαν τέτοιες μεθόδους.

Ο λόγος γι αυτό είναι καθαρά ενεργειακός.
Υπάρχει ένα στρώμα νεκρής ή μάλλον θανατηφόρας ενέργειας, εκεί ακριβώς στο μεταίχμιο που αιωρούνται συνήθως οι ποιητές. Αυτή η ενέργεια δεν είναι συμβατή με τη ζωή, είναι σαπίλα.
Αρα πρέπει το συλλογικό ασυνείδητο να ξεγελαστεί, ώστε να συνεχιστεί επ' άπειρον η μεταβίβαση αυτής της ιστορίας σπο τον έναν στον επόμενο.. και πάει λέγοντας.
Είναι σαν το παιχνίδι.. ποιός έχει την μύγα.
Ενας τίμιος παίχτης που παίζει με τη μύγα και δεν ξεγελάει, παθαίνει αναγκαστικά σίφυλη και αν είναι γυναίκα κονδυλώματα, εξαιτίας του υπολείμματος αυτής της ενέργειας στα γενετικά όργανα.

Απο την άλλη, ένας σε όλα τίμιος παίχτης, και στο μυαλό και στην καρδιά και στο σώμα σαν σύνολο, μπορεί να αντεπεξέλθει με επιτυχία σε αυτό, ακόμα και μετά τη ζημιά που έκανε ο Φρεντ Μέρκιουρυ. Αλλά και αυτός θα πρέπει να σεβαστεί τους νόμους με τους οποίους λειτουργεί ο έρωτας στο κορμί του. Την υπαγόρευση την κάνει ο ίδιος ο έρωτας. Αυτός το μόνο που χρειάζεται να κάνει, είναι να τον αφουγκράζεται και να τον αφήνει να τον οδηγεί εκεί που αυτός θέλει.
Ο έρωτας έχει τελικά νόμους και αυτοί εκφράζονται ξεκάθαρα πάνω στο κορμί.
Αυτό κανένα βουντού δεν μπορεί να το αλλάξει.

Πιθανόν να έχεις διαφορετική γνώμη.
Αυτό οφείλεται σε οτι συνέβαινε μέχρι τώρα.
Οι λειτουργίες όμως στην ατμόσφαιρα άλλαξαν.
Απο δω και πέρα θα μάθεις την αλήθεια, θες δε θες. Αυτό ισχύει για όλους σας. Και για μένα επίσης. Και δεν το "γράφω" εγώ, όπως συνήθως λέτε εδώ, είναι γραμμένο ήδη.
Ρωτήστε και τον Βαν Γκογκ που έκοψε κοτζάμ αυτί, αλλά τη σίφυλη δεν τη γλίτωσε.
Επισκέπτης

Δημοσίευσηαπό Επισκέπτης » Δευτ Φεβ 14, 2005 7:37 pm

Με τις "εξυπναδες" δεν κανουμε χωριο!
Γιατι? με τις χαζομαρες κανουμε?
Επισκέπτης

ΠροηγούμενηΕπόμενο

Επιστροφή στο επικαιρότητα

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 2 επισκέπτες