επικαιρότητα

ΤΡΟΜΟΚΡΑΤΙΑ

σχολιασμός γεγονότων που συμβαίνουν γύρω μας

Συντονιστής: Xenia

Δημοσίευσηαπό ΚΑΛΟΣ » Τρί Οκτ 05, 2004 5:32 pm

Όχι δεν είναι αυθύπαρκτη η τρομοκρατία..

Συνοδεύεται πάντα από Κάλο στον εγκέφαλο.

Κάποιοι παρατονίζουν.

Δε βαριέσαι..

Πάντα έτσι ήτανε.
ΚΑΛΟΣ

Δημοσίευσηαπό ΜΟΝΑΧΙΚΟΣ ΛΥΚΟΣ » Τρί Οκτ 05, 2004 8:42 pm

epsilon έγραψε:ΑΠΛΩΣ, ΘΕΛΩ ΝΑ ΓΙΝΩ ΠΡΟΕΔΡΟΣ.
και να δεις που θα γίνω. :wink:

(ρε δε θες.. για να λαμβανουμε θεσεις σιγα-σιγα, εμεις οι προνοητικοι επενδυτες..)

αγαπητε μου Ε
απο την στιγμη που πληροφορηθηκα την υποψηφιοτητα σου εχω αρχισει να αισθανομαι μια ανεξηγητη συμπαθεια προς το προσωπο σου.
(μεχρι ποτε υπολογιζεις καλη μου, να ξεκαθαρισει το πολιτικο τοπιο; )
Να ξερεις παντως οτι ειτε χάσεις :evil: ειτε κερδισεις, :lol: ειμαστε μαζι σου.

(και βεβαια.. μνησθητι μου προεδρε, οταν ελθεις εν τη προεδρια σου!)

---
προεδρικοςΛυκος
Άβαταρ μέλους
ΜΟΝΑΧΙΚΟΣ ΛΥΚΟΣ
full member

Δημοσίευσηαπό messinian » Τετ Οκτ 06, 2004 12:24 am

ΚΡΑΤΟΣ και ΤΡΟΜΟΣ πάνε μαζί ή απλώς το δεύτερο συνθετικό της λέξης τρομοκρατία σχετίζεται με κάτι άλλο που δεν έχω ακόμα καταλάβει...; Που θα μου πάει...;
Σαν π ρ ό κ ε ς πρέπει να καρφώνονται οι λέξεις

Nα μην τις παίρνει ο άνεμος.

ΜΑΝΟΛΗΣ ΑΝΑΓΝΩΣΤΑΚΗΣ
Άβαταρ μέλους
messinian
e-missos master

Δημοσίευσηαπό epsilon » Τετ Οκτ 06, 2004 5:22 am

με τον ψήφο σας, με τη δική σας ψυχή,
είμαι σίγουρα κιόλας πρόεδρος!
χάρη στη ψήφο σας θα κερδίσει η Ελλάδα
μακριά από μικροπολιτικές σκοπιμότητες
θα κερδίσει η μεγάλη ιδεολογική παράταξη

(κοίτα να δεις που στέρεψαν τα σλόγκαν στο κεφάλι μου και βιάζομαι γιατι πρέπει να φτιάξω και κρέπες σήμερα)

εσείς δηλαδή ψηφίστε εμένα
κι εγώ μετά θα σας γράψω εκεί που σας γράφουνε όλοι οι πολιτικοί μόλις κλείσουνε τις κάλπες στις σακούλες τους.

κι εσύ λύκε,
μην το γελάς,
ανέκαθεν είσουν μαζί μου
απλώς τώρα σου βγαίνει στην επιφάνεια η συμπάθεια...
γιατί τώρα παύεις να είσαι ο πραγματικός λύκος, ένα δηλαδή άγριο ζώο πολύ συμπαθές και μοναχικό
τώρα εμφανίζεσαι λύκος που θες να φας (στην καθαρεύουσα το λέμε να επενδύσεις)
έλα κοντά λύκε,
και βλέπουμε,
μην ανησυχείς.
μόνο άλλαξε το νικ σου και κάντο ' πολιτικός λύκος ή παρατρεχάμενος λύκος

πάντως όντως κινδυνεύω να γίνω πρόεδρος.
αν μπορέσω να μη γίνω, δε θα γίνω.
δε μπορείτε να κάνετε προσευχή τουλάχιστον μερικοί, γιατί υπάρχουν κι άλλα πράματα που τρέχουν και η αγωνία έχει αρχίσει να μπαίνει βαθιά;
τι λεω πάλι...
όχι στη βία.
epsilon
e-missos master

Δημοσίευσηαπό wpleftyboy33 » Τετ Οκτ 06, 2004 3:03 pm

λυπαμια που θα σε στεναχωρησω παλι...
αν γινεις εσυ ετσι προεδρος τιποτα δε θ' αλλαξει.
Ειμαι σιγουρος οτι εχεις καλες προθεσεις...κι αλλοι προεδροι ειχαν...μεχρι κι ο προεδρος του αθλητικου οργανισμου, που τον ξερω σαν αδερφο (τεσσερα χρονια συγκατοικοι βλεπεις), αλλαξε ο ιδιος χωρις ν'αλλαξει τιποτα ....

γιατι ? γιατι μου ειπε οτι τωρα που ακριβαινει το πετρελαιο προτιμαει να κλεισει την πισινα και να εξοικονομησει λεφτα για να βαλει γκαζον στο γηπεδο ποδοσφαιρου ? (διοτι απ' το πετρελαιο δεν κονομανε οι εργολαβοι αλλα απ' το χλοοταπητα καποιοι θα κονομησουν)...γιατι αλλαξε κι αυτος που ηταν ο πιο αγνος και ο πιο ωραιος ?

Διοτι αυτη ειναι η φυση του πολιτευματος...διοτι αυτη ειναι η κοινοβουλευτικη δημοκρατια...εφ'οσον θελεις να ξανβγεις προεδρος πρεπει να κανεις τα χατηρια των ισχυρων που θα σε στηριξουν..."δε γαμεις τα μαλακισμενα που θελουν να γινουν αθλητες ? ο αθλητισμος ειναι κακος
και μαλιστα ο πρωταθλητισμος...ντοπαρισμενα κωλοπαιδα ειναι οι πρωταθλητες και υτιποτα παραπανω ", φαινεται να ειναι η δικαιολογια που προβαλλει το αρρωστο μυαλο του προεδρου για να δικαιολογησει τη θεση του.

ο ΚΑΛΟς ΜΟΥ ΦΙΛΟς ΔΕ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΣΥΓΚΡΟΥΣΤΕΙ ΠΙΑ ΜΕ ΤΑ ΣΥΜΦΕΡΟΝΤΑ....
εσυ καλη μου φιλη ε δε μπορεις να συγκρουστεις με κανεναν....προτιμας τους ηπιους τονους...δεν ξερεις να διαταζεις ..δε σ' ενδιαφερει να επιβαλλεις τη γνωμη σου...θεωρω οτι δεν εχεις ελπιδα ν'αλλαξεις τιποτα σαν προεδρος...το πολυ πολυ που θα κανεις θα ειναι σιγουρα μια συγκινητικη και αξιοπρεπεστατη παραιτηση ....γιατι δε βλεπω να συνεργαζεσαι με τους εργολαβους ευκολα....ουτε και δυσκολα...

.........μη φοβασαι να συγκρουστεις ε...εισαι δυνατη...τοσο δυνατη που κι εσυ δεν το ξερεις ακομα....θελεις λιγο προπονηση μονο...προπονηση στα εικονικα γρονθοκοπηματα και στα μπινελικια επι της οθονης ....

το ιδιο θελει και το προεδριλικι εκει εξω...προπονηση στις συγκρουσεις....
στα μπουνιδια τα κλωτσιδια και τα βρισιδια....και κρυσταλλινη καθαροτητα στην οραση και τη σκεψη...και κρυσταλλινη κοφτεροτητα στις πραξεις ....

τι κι αν πρεπει να σκοτωσεις και να σκοτωθεις ...κερδισε ποτε κανεις κατι αναιμακτα ? οι τρομοκρατες του σημερα μπορει να ειναι οι ηρωες του αυριο και αντιστροφα....μη σε φοβιζουν οι χαρακτηρισμοι....αν πιστευεις σ' αυτο που κανεις ριξτα ε ....ριψη και ρηξη ...

μετα απ' ολ'αυτα ειναι φυσικο να μη σε ψηφισω ...
-------------------------------------------------------------------------------------
wpleftyboy33

Δημοσίευσηαπό epsilon » Τετ Οκτ 06, 2004 4:24 pm

δυσικά και θα γίνω πρόεδρος...
τον εφιάλτη μου
πάντως ξέρε όσο ξερό κι αν είναι ότι η ρήξη είναι γεγονός και εσωτερικό και εξωτερικό

η κατάρριψη, κι αυτή ένα γεγονός
γιατί ξέρω να στέκομαι μέχρι να φουντώσουν τα μαλλιά μου και να πέσουν οι κολόνες μετά των αλλοφύλων
το κανα μια φορά
και τώρα γνωρίζω πως τελικά οι συνέπειες δεν είναι τόσο φοβερές όσο τις λένε οι τρομοκράτες, που σου ζητάνε ν' αλλάξεις το χλοοτάπητα με μια πισίνα, ή ακόμη κι άλλα πράματα ακατονόμαστα, τόσο ακατονόμαστα όσο η ζωή του καθενός μας.
και φυσικά δεν πρέπει και δε θα πρεπε να με ψηφίσεις.
γιατί όποιος το ζητάει αυτό έστω και γι' αστεία, σημαίνει, όπως ίσως και σε μένα, ότι έχει μεγαλεπίβολα σχέδια όπου νομίζει ο μωρός (σαν κι εμένα την αφελή) ότι κάτι μπορεί να κάνει...
είναι σπουδαίο να είσαι περιθώριο.
αρχίζω και το νοιώθω τόσο απελευθερωτικό, όσο τις μέρες της ζωής.
ναι πάλι μπούρδες μελό είπα, βρίσε κι εσύ λίγο να ισοροπήσουμε εδώ μέσα.
πα΄ντως να ξέρεις πως το όχι στη βία θέλει θανάσιμα κότσια μερικές φορές.
υπογραφή
η κυρία με τας καμελίας
όχι στη βία.
epsilon
e-missos master

Δημοσίευσηαπό dounai » Τετ Οκτ 06, 2004 4:39 pm

Της πουτάνας γίνεται εδώ μέσα... άκου να σου πω, τα μελό είναι δική μου κατάκτηση και μη μου τη βγαίνεις έτσι...
στο βρισίδι επιφυλλάσσομαι να προοδεύσω. Ουκ ολίγα τα ερεθίσματα στην καθημερινότητά μου.
Αλλά όχι αυτό του βρωμόμυαλου Λέφτυ. Εκείνο το άλλο θέλω εγώ... το αέρινο... το εξαϋλωμένο...

ʼντε γειά!
Κόψε αριστερά και μετά όλο ευθεία
Άβαταρ μέλους
dounai
full member

Δημοσίευσηαπό epsilon » Σάβ Οκτ 09, 2004 6:36 am

μωρή κουδούναι
μ' αρέσεις με πάθος.
λες να είμαι ή ΄να έγινα λεσβία (κατ' αρχήν τι το κακό, αλλά κατ' αρχάς εγώ παριστάνω το καλό παιδί... ως μέλλουσα πρόεδρος)
αλλά αν συνέβη αυτό
θα φταις εσύ ή και ο χατζηπετρής
οι άλλοι παντα
εγώ ποτέ...

λοιπόν στα σοβαρά τώρα.
ένα βράδυ.
αέρινο. απλό. τόσο απλό που ήταν μαγικό.
ένας σταθμός. τεράστιος σε ύψος και διάμετρο. συναντηθήκαμε γιατί έπρεπε, το θέλαμε να συναντηθούμε. ξέραμε πού, χωρίς να ξέρουμε τίποτα. απλώς, εντυπωσιακό και βαθύ.
η αγάπη μ' ένα πρόσωπο προσήνειας.
προσήνεια; όχι, οικειότητα. είμαστε μαζί. τιποτ' άλλο.
ένα τραπέζι σαλονιού.
ένα κουτάκι μπύρα πάνω στο τραπέζι. κάτω ένα κορίτσι που δεν ήθελε μαξιλάρι κι έλεγε πως δεν κρυώνει.
απλό. κι αυτό ξεφόρτωνε. κι εγώ. όλοι μας. εκτός από το παιδί που στεκόταν απέναντι κι ένιωθε όλο και πιο άνετα χωρίς να το νιάζει που δεν καταλάβαινε τίποτα.
απέναντι στον καναπέ ένα άλλο κορίτσι, και μια γάτα, που διαρκώς την παρακαλούσε να συνεχίζει το χάδι. όταν το κορίτσι σταμάτησε, η΄γάτα την γρατζούνισε φιλικά για να συνεχίσει.
μια χειρονομία δίπλα μου. η στοργή. πάνω στο κουρασμένο μου σβέρκο.
και λόγια... κουβέντες,... σιωπές... ΚΑΙ ΠΙΤΣΕΣ, ναι και πίτσες... :wink:
σας έβλεπα και είμουνα ευτυχισμένη.
έβλεπα και την αγάπη σας
είχε πάρει ένα διάφανο φανταχτερο, οικείο, απλό, ζεστό πανέμορφο χρώμα, και καθόταν παντού.
έτσι έκλεισα τα μάτια γιατί δεν άντεχα άλλο. δίπλωσα τα χρώματα κάτω απ' τα βλέφαρά μου για να με σκεπάζουν
δεν έδωσα τίποτα...
μα ώρες ώρες βγαίνουν στην επιφάνεια αυτά τα χρώματα
δεν ξέρω πώς λένε φχαριστώ όταν τα παίρνουν όλα...
δεν ξέρω πω΄ς το λένε
μα
η βαγδάτη είναι μακριά και κοντά
ένα μαγικό χαλί ρε παιδιά
για να προσπεράσουμε!
καλημέρα από τις μούρλες μου και μένα
σας φιλώ

μπουούμ!!!!
όχι στη βία.
epsilon
e-missos master

Δημοσίευσηαπό wpleftyboy » Δευτ Οκτ 11, 2004 1:49 pm

ετσι οπως το πατε θα γινω και γω λεσβια και θα πινω μπυρες μαζι σας στα παγκακια ....

πιτσες..... ενα κουτακι μπυρα (μονο ?)....χρωματα....ουρανοι ........

γδφ πετρελαιο !!!!
ΘΑΝΑΤΟΣ ΣΤΟΥΣ ΠΟΙΗΤΕΣ
Άβαταρ μέλους
wpleftyboy
e-missos master

Δημοσίευσηαπό ιζνο » Τρί Οκτ 12, 2004 12:02 am

Δηλαδή ρε παιδιά τώρα που δεν έχουμε 17Ν και ΕΛΑ, θα μπορεί ο κάθε Λαναράς να κλείνει όποιο εργοστάσιο γουστάρει χωρίς το παραμικρό ίχνος φόβου και 500 εργαζόμενοι θα μένουν στο δρόμο, ενώ αυτός θα γλεντάει με τα χρήματα που έφαγε στο χρηματιστήριο ανενόχλητος;

τρέμω μόνο με την ιδέα...
ιζνο

ΠροηγούμενηΕπόμενο

Επιστροφή στο επικαιρότητα

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 2 επισκέπτες