υποστήριξη

Ομάδα διαχείρισης

προτάσεις - παρατηρήσεις - ιδέες σχετικές με το www.e-missos.gr ...και βεβαίως ερωτήσεις για τυχόν προβλήματα και απορίες και από επισκέπτες [δεν απαιτείται εγγραφή]

Δημοσίευσηαπό aspic » Πέμ Μαρ 20, 2008 8:47 pm

Ε να αυτά λές λέφτυ,και μετά θές να μας το παίξεις και βίαιος επαναστάτης.
Στο λέω είσαι ο πιο αγαθιάρης εδώ μέσα και δέν προνοείς να κρατάς μιά πισινή.Να κάνεις γνωστές τις διαθέσεις σου ρε αδελφέ έστω και για το φόβο των ιουδαίων.
Γιατί όσο το σκάφος είναι ακόμη στην βάση σμπαραλιασμένο,όλοι καλοί και συναινειτικοί είμαστε.
Έχεις δεί στα νοσοκομεία τι καλοί και αγαπησιάρηδες και πως φροντίζουν ο ένας τον άλλο οι ασθενείς μεταξύ τους μαζί και οι συγγενείς τους;
ʼμα γίνουν καλά όμως,δέν προλαβαίνουν να περάσουν την πύλη της εξόδου και βγαίνουν τα μαχαίρια.
Κανονικά οι γιατροί κάνουν μεγάλο έγκλημα στην ανθρωπότητα όταν μας κάνουν καλά.

Τέλος πα΄ντων,τώρα όλα καλά είναι.
ʼμα φτειαχτεί το αστρόπλοιο όμως και αναπτύξει ταχύτητα ,εκεί να μας δώ.
Να δώ και σένα τότε τι θα κάνεις.

Για αυτό σου λέω,να έχουμε έτοιμη καμμιά άκατο διαφυγής,γιατί δέν ξέρεις πώς έρχονται τα πράγματα όταν βρεθούμε στο διάστημα.
Αυτό το υποβρύχιο τι γι΄νεται;
Δέν πάς να του ρίξεις καμμια συντήρηση; Μπορεί να μας χρειαστει.
(κατάλαβες; κάνουμε γνωστές τις διαθέσεις μας.Προσέχουμε για να έχουμε.
Ξύπνα αγαθιάρη γιατί θα βρεθείς αλυσοδεμένος στα σκλαβοπάζαρα των κλίγκον καμμιά ωρα τελικά)
Και εξάλλου, η μοναδική μου αλήθεια είναι ότι λέω πάντα ψέμματα.
Ώστε.
aspic
e-missos master

Δημοσίευσηαπό trueseeker » Πέμ Μαρ 20, 2008 9:25 pm

aspic έγραψε: ΒΓ ʼν τρουσί αναφέρεσαι σε μένα με αυτό που λές περί αποκλεισμού από την ομάδα,δέν κατάλαβες σίγουρα τι είπα.ʼν όμως δέν αναφέρεσαι σε μένα,τότε σίγουρα δέν κατάλαβα εγώ τι είπες εσύ.

Δεν κατάλαβες τι είπα. Δεν αναφερόμουν σε σένα …

Όσο για το που έμαθα για το αστρόπλοιο …
Καλά ρε? Πότε θα μάθεις να μην τσιμπάς από τους τίτλους (ειδικά αυτούς που δίνεις εσύ)? Νομίζεις ότι κουμαντάρω κοτζαμάν εντερπράιζ? Κουμπάκια (κι αυτά καθ' υπόδειξη) πατάω! Το πολύ πολύ αν χρειαστεί γυναικεία παρουσία στο μηχανοστάσιο, να μου δώσει ο σκηνοθέτης τη γνωστή ατάκα :

Scotty, beam us up!
:lol:
... παράλληλες πορείες που τις ενώνει μια σιωπή ...
Άβαταρ μέλους
trueseeker
e-missos master

Δημοσίευσηαπό #wpleftyboy# » Παρ Μαρ 21, 2008 12:25 pm

θεωρω οτι πρεπει να δειξουμε εμπιστοσυνη και να βοηθησουμε αυτους που θα αναλαβουν το μεγαλυτερο βαρος (τους τρεις μεχρι τωρα) με οποιο τροπο μπορουμε

ακομα και το να γνωριζει καποιος οτι αυτο που κανει το αποδεχονται και το εκτιμουν οι αλλοι στην κοινοτητα (που λεει κι ο φιλ) ειναι μια ,ελαχιστη ισως ,βοηθεια

η πισινη δε μ' αρεσει φιλε
την πισινη την κραταω απο μεσα μου και ειναι οτι δεν παω να χτυπησω το κεφαλι μου στον τοιχο μετα
γενικα νομιζω οτι τωρα που δεσμευτηκε για καποια πραγματα ο θαν και που οι δυο αλλοι εσπευσαν για βοηθεια με οποιο τροπο μπορουν

ειναι τουλαχιστον μαλακεια να εκφραζομαστε αρνητικα (το ενδεχομενο να γινουν ολα σκατα υπαρχει παντα ετσι κι αλλιως σε ολα τα πραγματα και ετσι υπαρχει και εδω)
πρεπει να βαλουμε κατι τωρα ,να πονταρουμε , εστω κι ενα καλο λογο οπως ειπα

τοσο καιρο ειπαμε, ειπαμε ,φυγαμε σιωπηλα ,φυγαμε με κροτο , καναμε εντονη κριτικη στο θαν και τις επιλογες του , εφτασε η φαση ενα βημα πριν την οριστικη διαλυση , τα γκρεμισαμε ολα εκτος απο τα θεμελια που εμειναν(η γκαυλα για ελευθερη εκφραση και οσυσιαστικη επικοινωνια) και τωρα φαινεται οτι θα ξαναχτισουμε πανω σ' αυτα τα θεμελια ....και ΙΣΩΣ αποφυγουμε τα ιδια λαθη και ΙΣΩς οχι και ισως κανουμε αλλα ....αλλα εχουμε μια ευκαιρια ακομα χαρη στη γκαυλα μας και χαρη σε καποιους που αναλαμβανουν ΝΑ ΚΑΝΟΥΝ ΠΡΑΓΜΑΤΑ

δεν εχουμε δκαιωμα να μην δειξουμε εμπιστοσυνη τωρα φιλε

αν τωρα δεν δειξουμε εμπιστοσυνη δεν ειμαστε αξιοι για υποστεγα

κριτικη θα κανουμε αν ερθει παλι η ωρα
γιατι τουλαχιστον θα συνεχισει να υπαρχει αυτος ο χωρος οπου θα επιτρεπεται αυτο που θα επρεπε να ειναι αυτονοητο παντου
αυτο που αξιζει σε ελευθερα οντα

τα πραγματα δεν ηταν παντα ονειρικα αλλα τουλαχιστον ονειρευτηκαμε οτι θα μπορουσαν να ηταν ,καποιοι ισως ονειρευτηκαν οτι ηταν

και τωρα μπορουμε να συνεχισουμε να ονειρευομαστε (γνωριζοντας παντα οτι δεν ειναι παρα ενα ονειρο οπως και οτι τα ονειρα δεν κρατανε για παντα
και ισως γι αυτο να ειναι και ομορφα )

αυτα φιλε ασπικ ειναι οτι πιστευω για την νεα κατασταση εδω στο υποστεγο

(το υποβρυχιο μια χαρα δουλευει και αν χρειαστει σε περιπτωση ολοκληρωτικης καταστροφης μπορουμε να το παρουμε και να τραβηξουμε για αστραλια μερια ....γιου νοου οπως στο εργο ...αλλα οπως και στο εργο, κανεις δε μπορει να κρυφτει και πουθενα σε περιπτωση ολοκληρωτικης καταστροφης.....γι αυτο και στα σωστα εργα με ζομπι στο τελος δε μενει κανενας ζωντανος και τα ζομπι κυριευουν τη γη ...που να την βαλουν στον κωλο τους κι αυτα )
#wpleftyboy#

Δημοσίευσηαπό χαμίνι » Παρ Μαρ 21, 2008 5:04 pm

Μην είσαι αχάριστος σενιόρ... Βρέχει κι όλας. Μην αρχίσει να μπάζει το υπόστεγο! Φαντάσου ξεπλυμένο μελάνι να τρέχει παντού και να μουτζουρώνει την οθόνη σου...

Και θα συμφωνήσω με τον ντεμπόρ... Από τεχνικά δεν σκαμπάζω γρι. Λάντζοδουλειά άμα θέλετε, βεβαίως! Και είπαμε μαθαίνω κι εύκολα!!!
Καλό ταξίδι!
Άβαταρ μέλους
χαμίνι
senior member

Δημοσίευσηαπό Το Κολλητηράκι » Παρ Μαρ 21, 2008 10:27 pm

... προφανώς απαντώ σε άσχετο τόπικ... εγώ θα εκφράσω μια απορία που δημιουργήθηκε προ ολίγων λεπτών, κι αν επιθυμεί κανείς γνώστης ας απαντήσει... λοιπόν... είμαι χίντεν... κάποια στιγμή πατάω πάνω στο 'παρόντες χρήστες'... είμαστε τρεις μέσα, εγώ και δυο γκέστηδες... ο ένας διαβάζει στην ποίηση και ο άλλος...

... viewing private messages...

... κλικάρω πάνω σε αυτό και βγάζει στη θυρίδα μου...

... αυτά τα ολίγα...

... καληνύχτα σας...
'...sorry, i forgot your beauty... my life goes on, absolutely...'

Salento
Άβαταρ μέλους
Το Κολλητηράκι
super member

Τοποθεσία: Ο Κλαυσίγελος Της Τυρόπιττας Και Ο Πήδουλος Της Μελιτζάνας...

Δημοσίευσηαπό aspic » Παρ Μαρ 21, 2008 10:56 pm

Τόση καλοσύνη
γύρω μου κι εντός
από του παντός
τη μεγαλοσύνη....

Τόση καλοσύνη,από που μας προέκυψε ρε παιδιά;
Λοιώσαμε πιά.
Σε λίγο θα μας μαζεύουν από το πάτωμα με το κουταλάκι.
Απ την άλλη παρασκευή μου φαίνεται πώς θα αρχίσω να πηγαίνω στους χαιρετισμούς τελικά.

Και εσύ ρε ουχούρα δέν μας πατάς ένα ισχυρό beam up εκεί στα κουμπιά σου μπάς και συνέλθουμε;

ΒΓ Και το χαμίνι άσχετο και αυτό.
Τελικά,οι άσχετοι είμαστε περισσότεροι από τους σχετικούς.
Επιτρέπεται όμως να είμαστε τόσο καιρό σε ένα χώρο και να αγνοούμε παντελώς την λειτουργία του;
Ρε τρουσί δέν λές εκεί στον φίλ που έχεις το θάρρος,όταν με το καλό τελειώσετε τις επισκευές, να φτειάξετε ένα ωραίο επιμορφωτικό τόπικ για να μας μάθετε και εμάς μερικά από τα τεχνικά θέματα;
Εμείς δηλαδή,μιά ζωή απρόσωπο πλήρωμα θα μείνουμε στα σκοτεινά;
Κομπάρσοι για να γεμίζουμε τα σκηνικά;Μπούγιο να ακολουθεί τον πλοίαρχο όταν βηματίζει νευρικός στους διαδρόμους;
Να μήν δούμε και εμείς από την γέφυρα τα αστέρια;
Δέν ξέρω,αλλά με έπιασε μιά τεράστια λαχτάρα ξαφνικά να μάθω να πιλοτάρω και εγώ ένα αστρόπλοιο.
Αξιωματικέ ουχούρα,θα μου κάνεις μιά χάρη;
Θα πατήσεις και για μένα ένα κουμπί να μου φύγει το άχτι;
Αυτό το κίτρινο θέλω,που είναι ανάμεσα στο μπλέ και στο κόκκινο και πές μου μετά τι θα γίνει.
Κρυφά όμως μήν το πάρουν χαμπάρι οι άλλοι και φωνάζουνε....
(περίμενε τώρα καλολεφτομπόυ να δείς πού θα πάνε τα θεμέλια που χτίζεις)

ΒΓ2 Κολλητηράκι,σου χω πεί να μήν παίζεις με τον καινούργιο μας διακτινιστήρα γιατί θα τον χαλάσεις.
Πάλι καλά που δέν βρέθηκες στην θυρίδα σου στο μούλτι.
Πρόσεχε όταν κλικάρεις εδώ μέσα,γιατί έχουμε ευαίσθητα μηχανήματα υψηλής διαγαλαξιακής τεχνολογίας.
Που νομίζεις πώς είσαι;
Στην στρούγκα στο χωριό σου;
Έ ρε κάτι βλάχους που πήραμε μαζί μας στο αστρόπλοιο ρε παναγία μου!!!
Και εξάλλου, η μοναδική μου αλήθεια είναι ότι λέω πάντα ψέμματα.
Ώστε.
aspic
e-missos master

Δημοσίευσηαπό trueseeker » Σάβ Μαρ 22, 2008 1:54 pm

Το Κολλητηράκι έγραψε:... προφανώς απαντώ σε άσχετο τόπικ... εγώ θα εκφράσω μια απορία που δημιουργήθηκε προ ολίγων λεπτών, κι αν επιθυμεί κανείς γνώστης ας απαντήσει... λοιπόν... είμαι χίντεν... κάποια στιγμή πατάω πάνω στο 'παρόντες χρήστες'... είμαστε τρεις μέσα, εγώ και δυο γκέστηδες... ο ένας διαβάζει στην ποίηση και ο άλλος...

... viewing private messages...

... κλικάρω πάνω σε αυτό και βγάζει στη θυρίδα μου...

... αυτά τα ολίγα...

... καληνύχτα σας...

Και σε μένα το ίδιο συμβαίνει. Και σε όποιον είναι λογκαρισμένος το ίδιο θα συμβεί, θα οδηγεί στη θυρίδα του.
Αν όμως ξελογκαριστείς και πατήσεις το μέσσατζες, θα σε στείλει να λογκαριστείς, ενώ στο χουζονλάιν θα δείχνει ότι κάποιος γκεστ είναι στα μέσσατζες ...

Υ.Γ. Αμά ρε άσπικ, από τα τόσα κουμπιά το χαλασμένο βρήκες να μου ζητήσεις να πατήσω? Να πατήσω το δίπλα? ... λες να πειράζει που έχει πάνω του ένα τεράστιο κατακόκκινο Χ? :D
... παράλληλες πορείες που τις ενώνει μια σιωπή ...
Άβαταρ μέλους
trueseeker
e-missos master

Δημοσίευσηαπό skiaxtro » Σάβ Μαρ 22, 2008 2:21 pm

Μιας και μια υποτροπιάζουσα παρελθοντολαγνεία με οδήγησε σε παλιά θέματα στη μουσική και στις ιστορίες και είδα σβησμένα πόστ και διπλοποσταρισμένα θέλετε μια λίστα με τα λινκς τους;

υγ. Δε παντρεύομαι την ευθύνη. (απλά, πρόκειται παλιά συνήθεια ωρών πλήξης )
"Ο ρομαντισμός δεν βρίσκεται ούτε στην επιλογή του θέματος ούτε στην ακριβή αλήθεια, αλλά περισσότερο σε έναν τρόπο να αισθάνεσαι τον κόσμο"

C.B
Άβαταρ μέλους
skiaxtro
e-missos master

Δημοσίευσηαπό Το Κολλητηράκι » Σάβ Μαρ 22, 2008 9:55 pm

... ρε Τρουσίκερ, φχαριστώ για την απάντηση... αλλά το ξανάκανα πάλι τώρα που λογκαρίστικα το έρμο...

... εγώ πατάω που λες, το 'παρόντες χρήστες' στις 9 και 41'... ο γκέστης γιατί βιούινγκ πράιβιτινγκ μέσιντζις στις 9 και 35';...

(... αύριο θ' αγοράσω την 'Ελευθεροτυπία'... έχει την πρώτη τριλογία... 'Ζουν ανάμεσά μας', 'Ο άνθρωπος που έπεσε στη γη' και 'Σταργκέιτ'...)

... Λεφτυράκι;... παίζεις και συ σε καμιά;... τίποτις κομπάρσος;... κασκαντέρ;... πάντως ο μπαρμπα - Κιτσούλεν έχει δίκιο... τώρα που γράφω, βλέπω και τα μηνύματά μου στο μούλτι... αστειεύομαι έ;...)

... γαμώτο... αποφασίστε με αυτή την ομάδα επιτέλους...

(... Κολλητηράκι κουρασμένο, μετά από 11,5 ώρες δουλειάς... δεκτά άπαντα αστεία, εξόν Ασπικιακά, Μυθαικά και παλιομελίτικα...)
'...sorry, i forgot your beauty... my life goes on, absolutely...'

Salento
Άβαταρ μέλους
Το Κολλητηράκι
super member

Τοποθεσία: Ο Κλαυσίγελος Της Τυρόπιττας Και Ο Πήδουλος Της Μελιτζάνας...

Δημοσίευσηαπό Επισκέπτης » Σάβ Μαρ 22, 2008 10:25 pm

ο γκέστης γιατί βιούινγκ πράιβιτινγκ μέσιντζις στις 9 και 35';...

Εξωγηινος θαναι . Θα χαζευε στη σταργκειτ , επεσε στη γη , και ζει πλεον αναμεσα μας .
Επισκέπτης

ΠροηγούμενηΕπόμενο

Επιστροφή στο υποστήριξη

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 0 επισκέπτες