περί ανέμων και υδάτων

τι όνειρα βλέπετε???

ότι δεν μπορεί να μπει στις υπόλοιπες κατηγορίες...

Δημοσίευσηαπό wpleftyboy » Τρί Ιούλ 19, 2005 1:36 pm

ΚΑΝΕΝΑ ΤΑ ΖΟΜΠΙ τρεχαν γρηγορα ?

ο ρομερο δηλωσε οτι δε γουσταρει τα ζομπι που τρεχουν γρηγορα και συμφωνω με το δασκαλο .

την αλλη φορα που θα δεις τετοιο ονειρο πες στον σκηνοθετη να τα βαλει να πηγαινουν σα ακαμπτα γαγκραινιασμενα νευροσπαστα με κραμπες και να προελαυνουν αργα αργα , σαν ασταματητο κυμα σαπιας σαρκας και ουρλιαχτων , υπο τους ηχους πενθιμων εμβατηριων ...

οχι οπως τα καινουρια που τα βαζουν και τρεχουν σα να πηραν αναβολικα ...
ειναι δυνατον ?
ΘΑΝΑΤΟΣ ΣΤΟΥΣ ΠΟΙΗΤΕΣ
Άβαταρ μέλους
wpleftyboy
e-missos master

Δημοσίευσηαπό kanenas » Τρί Ιούλ 19, 2005 5:29 pm

δε θυμάμαι τι γινόταν ακριβώς με το τρέξιμο...
φαίνεται πως άλλες φορές έτρεχαν γρήγορα, άλλες αργά..
ποιός ξέρει;

(που να τον ξέρω τον ρομέρο για να του το πω ρε wpleftyboy; ζόμπι είδα στον ύπνο μου όχι αυτόνα)

ΑΛΛΑ αν τον δω, θα του πω ότι το είπες
kanenas
senior member

Δημοσίευσηαπό wpleftyboy » Τρί Ιούλ 19, 2005 8:05 pm

τον δικο σου τον σκηνοθετη ρε

οχι τον τζορτζ...

αν θελεις δηλαδη να τρομαξεις και οχι να αγχωθεις !
ΘΑΝΑΤΟΣ ΣΤΟΥΣ ΠΟΙΗΤΕΣ
Άβαταρ μέλους
wpleftyboy
e-missos master

Δημοσίευσηαπό epsilon » Τρί Ιούλ 19, 2005 8:44 pm

έτσι μου ρχεται να αλλάξω νικ και να ονομαστώ γιαγια-αβατάρ-λογοκρισία!
λέφτυ αγοράκι μου, εγώ φοβάμαι μ' αυτόν τον απαίσιο που έχεις βάλει εκεί! σε παρακαλώ, άνοιξε εσύ την αγκαλίτσα σου, ή πλήρωσε κανέναν άλλον να το κάνει για μένα, να μη φοβάμαι :wink: (δήθεν), και τότε σε παρακαλώ συνέχιζε να το προβάλεις!
αλιώς βρες καμιά γατούλα με ροζ μυτούλα, ή κανένα ονειρικό και πρηγκιπικό τοπίο, ή κάτι άλλο βρε παιδί μου...
μένει θενκς, και τι μένει;
σε φιλώ
όχι στη βία.
epsilon
e-missos master

Δημοσίευσηαπό wpleftyboy » Τρί Ιούλ 19, 2005 9:50 pm

ισως αν σας συστησω να δειτε οτι δεν ειναι τελικα και τοσο φοβερος οσο φαινεται .....ε ο bub , bub απο δω η ε....

DAY OF THE DEAD
βρισκομαστε σ'ενα υπογειο καταφυγιο του στρατου και ο υπαινιγμος οτι εκει κρυβονται οι τελευταιοι ζωντανοι ανθρωποι στη γη γινεται βεβαιοτητα καθως προχωραει η ταινια

σκηνη 1η

ο δρ λογκαν προσπαθει να εξημερωσει ενα ζομπι ,τον εικονιζομενο bub ,για να λυσει το μυστηριο της εμφανισης των ζομπι και να βρει καποιον ορο που θα προστατευει τους ζωντανους και θα ημερωνει τους ζωντανους νεκρους ...

καθως ο λοχαγος ροουντς γινεται ο ανωτερος στην ιεραρχια ,αναλαμβανει τη διοικηση και πιεζει το δρα λογκαν για αποτελεσματα τα οποια δεν ερχονται ποτε...

σκηνη 2η
ο bub που φαινεται οτι ηταν στρατιωτικος στην ζωη του διατηρει καποια μνημη απο το παρελθον του ...πραγμα που τον κανει να χαιρετα στρατιωτικα με κωμικο τροπο και αλλα τετοια ...

ο λ/γος ροουντς σπαει τ'αρχιδια ολων των τελευταιων επιζοντων με τις εμμονες του για στρατιωτικη πειθαρχια

επισκεπτεται την αιθουσα που φιλοξενει τον Bub και ζηταει απ' το γιατρο να του δειξει τα αποτελεσματα των πειραματων του ....

ο bub χαιρεταει στρατιωτικα και ο δρ εξηγει...
ο λ/γος αγριευει και λεει "what? r we going to teach them tricks?"

αυτο που θελει ειναι να εξολοθρευσουν οτι ζομπι υπαρχει στις εγκαταστασεις και να δραπετευσουν σε καποιο νησακι οπου πιστευει οτι η καταρα δε θα εχει χτυπησει

σκηνη 3η

η φαγωμαρα μεταξυ των τελευταιων επιζοντων ανθρωπων εχει φερει την κολαση μεσα στο καταφυγιο...τα ζομπι εισβαλλουν για να αποτελειωσουν οσους ζωντανους αφησαν ζωντανους οι ανθρωποι (....φαινεται τελικα οτι το ειδος μας δε βαζει μυαλο με τιποτα )

ο Bub αφου εχει απελευθερωθει απο τις αλυσιδες που τον κρατουσαν δεμενο ορθιο , στριμωχνει τον καπταιν ροουντς σ'ενα διαδρομο ...τρωει το πρωτο κομματι σαρκας και τον ακολουθουν κι αλλοι ζωντανοι νεκροι .....

μερικοι απ' τους επιζωντες φευγουν μακρυα μ'ενα ελικοπτερο.....

η γη ειναι στα χερια των ζομπι ? ΧΑΙΡΕΤΗΣΤΕ την μερα του νεου ειδους και το τελος του πολιτισμου οπως τον ξεραμε !

αυτα λοιπον με τον BUB κυρια ε ...
ελπιζω να τον δειτε με διαφορετικο ματι τωρα...καθως δεν προκειται για τιποτα αλλο απο αυτο που θα κληρονομησει τη γη μας αν δε σταματησουμε να φαγωνομαστε μεταξυ μας ....

και απο αυτη την αποψη ειναι καλο να κυταζουμε τον bub καταματα
στον καθρεφτη μας καθε πρωι .
ΘΑΝΑΤΟΣ ΣΤΟΥΣ ΠΟΙΗΤΕΣ
Άβαταρ μέλους
wpleftyboy
e-missos master

Δημοσίευσηαπό wpleftyboy » Τρί Ιούλ 19, 2005 9:53 pm

οσο για την αγκαλια μου ξερεις οτι ειναι παντα ανοιχτη για σενα κυρια ε
ΘΑΝΑΤΟΣ ΣΤΟΥΣ ΠΟΙΗΤΕΣ
Άβαταρ μέλους
wpleftyboy
e-missos master

Δημοσίευσηαπό epsilon » Τετ Ιούλ 20, 2005 9:17 am

ευχαριστώ για την αγκαλιά, ναι, ναι, τη χρειάζομαι!
αλλά τι λες αγοράκι, μου, δε φτάνει που καμιά φορά βλέπω τα δικά μου μούτρα στον καθρέφτη και τρομάζω, θες να βλέπω κι αυτουνού; δε σφάξανε! αν τον φέρνω στη μνήμη μου, πράγμα που απορρίπτω, θα είναι για να βρίσκω όλον τον υπόλοιπο κόσμο, μαζί και μένα, υπέροχο!
δός του και καμιά χαρτοπετσέτα σε παρακαλώ!

υγ. να ρωτήσω και κάτι πονηρό; πώς είναι να αγκαλιάζεις κάποιον που δεν τον έχεις δει ποτέ σου;
κι όμως, γίνεται...
σας φιλώ
όχι στη βία.
epsilon
e-missos master

Δημοσίευσηαπό Βαβυλώνιος » Τετ Ιούλ 20, 2005 6:17 pm

epsilon έγραψε:ευχαριστώ για την αγκαλιά, ναι, ναι, τη χρειάζομαι!
αλλά τι λες αγοράκι, μου, δε φτάνει που καμιά φορά βλέπω τα δικά μου μούτρα στον καθρέφτη και τρομάζω, θες να βλέπω κι αυτουνού; δε σφάξανε! αν τον φέρνω στη μνήμη μου, πράγμα που απορρίπτω, θα είναι για να βρίσκω όλον τον υπόλοιπο κόσμο, μαζί και μένα, υπέροχο!
δός του και καμιά χαρτοπετσέτα σε παρακαλώ!

υγ. να ρωτήσω και κάτι πονηρό; πώς είναι να αγκαλιάζεις κάποιον που δεν τον έχεις δει ποτέ σου;
κι όμως, γίνεται...
σας φιλώ

Γύρισες κιόλας epsilon; Ελπίζω να είσαι καλά στην υγεία σου και να μην βγάζεις πέτσες όπως εγώ, γιατί ο ήλιος είναι άτιμος και μετά από 32 ώρες συνεχούς έκθεσης με έκαψε ο ρουφιάνος.

Πάντως ωραία πέρασα στο camping, γιατί ευτυχώς είχε μόνο Γερμανούς και κανέναν Έλληνα, γι' αυτό θα ξαναπάω στην Κυλλήνη. Όχι αύριο όμως, γιατί σχεδιάζω να πάω Χαλκιδική να δοκιμάσω το καινούργιο μου καλάμι. Και όταν κοιμάται η Σοφία, θα ψαρεύω ξανθά βελούδινα νορβηγικά πλασματάκια του αφρού. :twisted: :P

Θα παρακολουθώ όλες τις κινήσεις σας γι αυτό μην χαιρόσαστε τσογλάνια, το μαγαζί διαθέτει 3G και όλες τις σύγχρονες μαλακίες. Ελπίζω να φτιαχτούν σύντομα laptop βυθού, γιατί δε μου έχει μείνει και πολύ δέρμα και πρέπει μάλλον να προσαρμοστώ σε καινούργιο περιβάλλον (άβυσσος, παρέα με μεγάλα ψάρια).
Καλά μπάνια.
Άβαταρ μέλους
Βαβυλώνιος
super member

Δημοσίευσηαπό fagito2000 » Σάβ Οκτ 15, 2005 5:04 pm

Τις προάλλες ονειρεύτικα οτι είχα μια θανάσιμη αρρώστια και προσπαθούσα να ζήσω όσο καλύτερα μπορούσα τον καιρό που μου έμεινε μέσα από κατάθλιψη και στενοχώρια για αυτό που με βρήκε.....μετά το σπαστικό ξυπνητήρι μου άρχισε να κουδουνίζει και ευτυχώς σηκώθηκα για να πάω στην δουλειά μου και δεν είδα το τέλος!
Mhn psahneis gia thn agaph.....ase ekeinh na se vrei.
Άβαταρ μέλους
fagito2000
senior member

Δημοσίευσηαπό Σαπφώ » Παρ Μαρ 03, 2006 11:03 pm

Συγχωρέστε μου που δεν διάβασα όοοολα τα παραπάνω ποστς (είμαι μια μικρή Σαπφώ, που όπως όλα τα παιδιά, θέλει να τα προφτάσει όοολα... :wink: ) αλλά θα ήθελα να πω για το δικό μου όνειρο..Δεν έχει σημασία αν το βλέπω με κλειστά ή με ανοικτά μάτια..

Είμαι, λέει, ευτυχισμένη και γελάω, γελάω, γελάω, χωρίς να νιώθω ενδόμυχα τύψεις...
Ξέρω, μα επιλέγω ξανά το όνειρο. Κ.Μ.
Άβαταρ μέλους
Σαπφώ
junior member

ΠροηγούμενηΕπόμενο

Επιστροφή στο περί ανέμων και υδάτων

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση : Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 1 επισκέπτης