ας γράψουμε ιστορίες

Οχι, η λεξη που ψαχνουμε δεν ειναι ο 'Λογος'!

εδώ ο καθένας γράφει ένα κομμάτι από ένα "παραμύθι" που κανείς δεν ξέρει πότε,που και πως θα τελειώσει...

Δημοσίευσηαπό ΜΟΝΑΧΙΚΟΣ ΛΥΚΟΣ » Σάβ Οκτ 23, 2004 12:22 am

dianathenes έγραψε:Καθόλου δε με παρέσυρες Ασπικ και καμιά ευθύνη δε φέρεις.
Το Μήλο το ίδιο δήλωσε ότι γράφει και σαν Λύκος.

Σε λυπαμαι που βασανιζεσαι και πιστεψε με δεν ειναι απαξιωτικος οικτος, ειναι γνησια ανθρωπινη συμπαθεια, γιατι βλεπω οτι σε απασχολει σοβαρα το θεμα.
ΔΕΝ ΕΧΩ ΚΑΜΜΙΑ ΣΧΕΣΗ με το "φιλαρακο" σου το μηλο.

dianathenes έγραψε:καμιά κατηγορία δε μπορώ να θεμελιώσω ενάντια στο Μήλο σχετικά με το διπλό νικ.
Δεν έχω στοιχεία.

Δεν ξερω αν εχει διπλο η τριπλο νικ παντως δεν εχει καμμια σχεση με το δικο μου νικ

Οσο για στοιχεια, Εχεις!

1) πρωτα πρωτα τα ιδια τα "σωματα του εγκληματος". Τα κειμενα. Ειναι ολοφανερο οτι δεν εχουν καμμια σχεση μεταξυ τους. Σε οσα τουλαχιστον δεν με αντιγραφει. Βρες ενα παλιοτερο αντιπροσωπευτικο κειμενο του, θα σου ειναι αρκετο.

2) ζητα απο τον administrator ΘανΣιγμα να σου δωσει τα IP (άι πι) απο τα ποστς, τα δικα μου και του μηλου. Καταγραφονται. Εγω δηλωνω οτι δεν εχω προβλημα να σου δωσει το δικο μου. Κατ ιδιαν βεβαια. Θα δεις οτι ειναι διαφορετικα. Παραπεμπουν σε διαφορετικες γεωγραφικες περιοχες. Εχω τον τροπο μου (τουλαχιστον θεωρητικα ας πουμε..) να το γνωριζω!

3) Μην παραξενευεσαι που δεν ασχολουμαι με τον τυπο. Η αξια μιας συζητησης η μιας αντιπαραθεσης εξαρταται απο την αξια του αντιπαλου. Δεν εχω λογο να ασχοληθω πια με το μηλο. Κι ουτε θα το δια-πραξω ξανα στο μελλον.
Ενδεχομενως να πρεπει να ασχοληθει μαζι του ο Θαν. Δικο του ειναι το σαιτ στο τελος της γραφης.

---
ΜοναχικοςΛυκος
Άβαταρ μέλους
ΜΟΝΑΧΙΚΟΣ ΛΥΚΟΣ
full member

Δημοσίευσηαπό epsilon » Σάβ Οκτ 23, 2004 5:54 am

aspic έγραψε:Εγώ δέν πληγώνω κανέναν έψιλον και το ξέρεις.
Ο μόνος ...δίκοπη...

και η τρουσί ...

Και άν στο πραγματικό είμαι ζεστός όπως λές,τότε στο διαδίκτυο καίω και ζεματάω.

Απλώς δέν μπορώ να καταλάβω,πώς γίνεται να αγαπάμε κάποιον,χωρίς να αισθανόμαστε και φιλία ταυτοχρονα όπως λές.
ʼν και όντως θα πρέπει ναισχύει αυτό,αλλά δέν μπορώ να το πιάσω ψυχοδιανοητικά.
Εσύ μήλο το πιάνεις;

βάστηξα εδώ αυτά όπου χρήζουν απαντήσεως κατα τη γνω΄μη μου και από μέρους μου.
μην το παίζεις τόσο αθώος όσο δεν είσαι: 'ξέω' εγώ, ναι, αλλά όχι αυτό που θέλεις να καταλάβουν όσοι σε διαβάζουν.
εγώ ξέρω ότι όταν θέλεις να πληγώσεις το κάνεις με σφοδρή επιτυχία. όταν λες ότι καις και ζεματάς στο διαδικτυο, όπου μερικές φορές απλώς είσαι τόσο ψυχρός όσο να προκαλείς ένα συνάισθημα νέκρας- κι εσύ ίσως να το ξέρεις.
θα το κρύψω, επειδή θέλεις να με παρασύρεις με ένα 'το ξέρεις΄ σαν το 'εσύ μήλο το πιάνεις;'
κι αν εγώ το ξέρω, τότε ξέρεις κι εσύ, πως πληγώνοντας τους ά΄λλους πληγώνεις τον εαυτό σου, πως κάνοντας τον τροχονόμο στους άλλους βάζεις τροχοπέδη αργά και σταθερά στον εαυτό σου.
άσε τα υπόλοιπα νικ ΗΣΥΧΑ, αν θέλεις. επικεντρώσου σε σένα δημοκρατικά, με τον ίδιο τρόπο όπως και στους άλλους.
τότε τυχαίνει όντως να σου βγαίνουνε διαμάντια.
τέτε ίσως στο σκοτάδι σου λάμπει κάτι, όπως σε όλους μας. γι΄αυτό είμαστε εδώ.
ναι, αγάπη υπάρχει από μέρους μου, και ίσως και από μέρους σου. δε γνωρίζω, ούτε γράφω πμ σε σένα, καθότι έστω και ... αστεία αν θελήσεις να πεις ότι το έκανες, τόλμησες να αναφέρεις κάπου τα πμ ως παρασκήνιο. τότε η φιλία κόπηκε με το μαχαίρι. έτσι είναι από μέρους μου, κυρίως όταν σε πμ ή σε τηλέφωνο είτε εδώ είτε αλλού, στο ρεάλιτυ σόου της ζωής, δεν μου αρέσει ο παρασκηνιακός διάλογος τύπου: 'είναι όμορφος; πόσο χρονών; κλπ κλπ. σε τέτοιες ερωτήσεις ξέρεις πως δεν απαντώ. και βέβαια υπονοώ πλέον σταθερά, πως αυτές είναι ερωτήσεις παρασκηνίου.

επειδή κι εγώ δεν έχω μάθει να σε΄βομαι τον εαυτό μου, αλλά ασκούμαι, μαθαίνω τώρα, έστω και αργά, ότι για να σεβαστώ τους άλλους, που νόμιζα ότι σέβομαι, πρέπει να αρχίσω από μένα.
μου το'λεγε ένας καθηγητής μου, κι είχε δίκιο: ο χριστός, μου έλεγε, είπε 'αγάπα τον πλησίον σου ως σεαυτόν', άρχισε δηλαδή από το να αγαπάς τον εαυτό σου. όντως διαπίστωσα πόσο είναι δύσκολο, και νομίζω, ίσως, ότι το διαπιστώνεις κι εσύ. φαίνεται. χωρίς φιλία λοιπόν, γιατί φιλία σημαίνει εμπιστοσύνη για πλησίασμα, σου λέω πως υπάρχει αγάπη,
κάπου προσεύχομαι για σένα, σε σκέπτομαι, ανησυχ΄΄ω, όπως και για αλλους εδώ.
δε θέλω όμως να συνεχιστεί αυτός ο ηλίθιος μονόλογος-διάλογος.

αλλά μη μας δουλεύεις όλους τόσο πολύ. όύτε τον εαυτό σου άλλωστε. ένας απ' όλους είσαι.
όλοι μας έτσι.
όχι στη βία.
epsilon
e-missos master

Δημοσίευσηαπό epsilon » Σάβ Οκτ 23, 2004 6:15 am

wpleftyboy έγραψε:βρες ολα τα ποστ σου λυκε...διαβασε τα και θα διαπιστωσεις οτι ειναι πολλες σελιδες γεματες μονο με ειρωνικο στυλακι και κριτικη υπερ ανω....περιμενω να μας δειξεις κι εσυ τον κωλο σου λυκε...οι περισσοτεροι απ' τους υπολοιπους εδω μεσα το εχουν κανει με τον ενα η τον αλλο τροπο...

ο μονος που τριπλαρει αποκλειστικα τον εαυτο του εισαι εσυ...

το ιδιο προτεινω και στους υπολοιπους ...αν βεβαια αντεχει το στομαχι τους στη χολη ....

κι επειδη βλεπω λυκε οτι δε θες να καταλαβεις ...ΑΝΤΕ Γ(ΕΙ)Α !

θα συμφωνούσε με σένα λέφτυ, αν στη θέση του λύκου μας έβαζες όλους: βρες όλα τα ποστ σου λέφτυ, ....
βρες όλα τα ποστ σου έψιλον...
για μένα αυτό θα ήταν πολύ σοβαρό, γιατί έχω γράψει του κόσμου τις βλακείες, και θα ένιωθα πολύ άσχημα. κάποιοι που θα διάβαζαν τα δικά τους ποστ, μπορεί να ένιωθαν πολύ όμορφα. κάποιοι, τουλάχιστον για μερικά, κ.ο.κ
κάνεις όμως ένα λάθος λέφτυ, μοναχικό αγόρι :wink: :
παρόλο που μας χωρίζει το σκοτάδι της οθόνης, όπως όλοι γνωρίζουμε, δε γράφουμε σε ημερολόγιο που το κλείνουμε και το βάζουμε στο συρτάρι με τα ασπρόρουχα και το σακουλάκι με τη λεβάντα. )από κάπου το έκλεψα αυτό, δε θυμαμαι ποιος το έχει γράψει-
πετάμε αυτά που γράφουμε σα ψαράκια στο πέλαγος, κι αυτά συναντιούνται και παίζουν στο κενό του νετ.
ΔΗΛΑΔΗ η σηματοδότηση των ποστ δε γίνεται μόνο από τον γράφοντα, αλλά και από τον ενδεχόμενο αναγνώστη. εκεί κάποια ποστ αποδεικνύονται ιδιαίτερα γόνιμα. το ζήσαμε όλοι αυτό. κι επειδή έχω λόγους να ειμαι εξομολογητική σήμερα, να σου πω ότι έτσι έγινε και με σένα: χαρίστηκες και χάρισες σημασία.
κάποια ποστ όλων μας προκάλεσαν μια βαθύτερη διεργασία στους άλλους, και γι' αυτο είχαν νόημα.
έτσι λοιπόν θα σου πω δημόσια, κι αν ο λύκος το διαβάσει αυτό θα χαρώ,
ότι προσωπικά, ως ελένη που εκφράζομαι εδώ ως έψιλον γιατι κάπου ένα νικ λιγουλάκι με κρύβει, και ως γκεστ, εκεί που δεν μπορώ ούτε σαν έψιλον να κρυφτώ, κι έχω ανάγκη να πω κάτι, και δεν μπορώ να το πω παρά χωρίς όνομα, τους λόγους αφήστε τους προς το παρόν-
ο λύκος, ασφαλώς όχι μόνο ο ερωτικός, ο σόρ, η σμάρτις, ο ντε μπόρντιγκ -που μάλιστα εισπράττω να μου τα χώνει χοντρά μερικές φορές, κι ας κάνω λάθος, ένας ή μια γκεστ επίσης, ακόμη και το μήλο, η διανάθενα, -δε μιλάω για το λάμπα γιατί όταν γράφει αυτός πραγματικά σωπαίνω από ικανοποίηση- και οι φίλοι που δεν αναφέρω, και όπου βρίσκεσαι κι εσύ.
έχω την αίσθηση πως με βοήθησαν, ΝΑΙ, ΜΕ ΒΟΗΘΗΣΑΝ να βρω κάποιους δρόμους μέσα μου.
είμαστε εδώ.
το
'όλοι μας'
σημαίνει αυτοί που γράφουν εδώ.
μια φορά είχα χύσει ΚΑΦΕ :wink: στο πληκτρολόγιο. πάει, αγόρασα καινούριο μετά.
δεν υπάρχει ποτάμι λοιπόν και άλλη όχθη εδώ. ένας χώρος είναι.
που εγώ τον καταχράστηκα.
καλημέρα.
όχι στη βία.
epsilon
e-missos master

Δημοσίευσηαπό epsilon » Σάβ Οκτ 23, 2004 6:22 am

ΜΟΝΑΧΙΚΟΣ ΛΥΚΟΣ έγραψε:[Ενδεχομενως να πρεπει να ασχοληθει μαζι του ο Θαν. Δικο του ειναι το σαιτ στο τελος της γραφης.

---
ΜοναχικοςΛυκος

εδ'ω επιτρέψτε μου:

ακριβώς στο τέλος της γραφής τώρα, το σάιτ είναι όλων μας.
θαν, δεν πιστεύω να σε προσβάλλω, είμαι σίγουρη πως όχι. ίσα-ίσα. είμαστε μαζί όλοι.
λύκε λύκε είσ' εδώ; 'παίρνω την πένα μου και σας κυνηγώ! άντε ντε!

καλημέρα σ' όλους :lol:
όχι στη βία.
epsilon
e-missos master

Δημοσίευσηαπό aspic » Σάβ Οκτ 23, 2004 6:27 am

Και εγώ ανήσυχη λογοτεχνική συζήτηση κάνω λύκε.Για αυτό σε ότι με αφορά από αυτά που λές στην διανάθενα (πίπες σμάρτις κ.λ.π.),όλα αυτά είναι στα πλαίσια αυτών των ...λογοτεχνημάτων μου.Και ο μπουκόφσκυ λογοτέχνης ήταν.
Τέτοιες <πιπες> λοιπόν,έχω πεί και στην διανάθενα,στην δούναι,στην δίκωπη,στον λέφτυ,στην κόρβη και σε άλλους και όπως βλέπεις δέν έχουν κανένα πρόβλημα πια μαζί μου (χωρίς να σημαίνει πώς δέν υπάρχουν και αρκετοί που έχουν όντως πρόβλημα ακόμη μαζί μου).Απλώς εσείς οι νέοι που δέν με ξέρετε,ερμηνεύετε διαφορετικά αυτά που γράφω και δικαιολογημένα το κάνετε.
Όμως και εγώ δέν θα αλλάξω για χάρη σας το ύφος μου.
Στο κάτω κάτω,έχω έλθει πρίν απο σας,έχω νομιμοποιήσει τους τρόπους μου και την συμπεριφορά μου πια και δέν ωφείλω να προσαρμόζω ανάλογα το στύλ μου σε κάθε καινούργια είσοδο φορουμανθρώπων.
Πώς την είδατε την δουλειά δηλαδή;
Με υποστηρίζει και το ενοικιοστάσιο.

Όσον αφορά το μήλο,το όλο θέμα είναι υπο διερεύνηση είπαμε για να υπάρξει μια σχετική ειρήνη επιτέλους ή ανοχή.Όπως έγραψε επιθετικά σε σένα,το ίδιο και χειρότερα έγραψε και στην διανάθενα,αλλά και σε άλλους.Οπότε μήν πάς να ζητήσεις προστασία από την διανάθενα και αυτή στην ίδια μοίρα με σένα είναι (όσον αφορά το μήλο).
Και του το είπα και εγώ επανειλημένως του μήλου,πώς με αυτή του την συμπεριφορά ,αναγκάζει τους άλλους να γίνουν όντως παλιάνθρωποι και δολοφόνοι.
Αλλά και εσένα οι απαντήσεις ρε λύκε στο μήλο,έβγαζαν μιά μαυρίλα και μιά αρρώστεια.
Θα μου πείς βέβαια,πώς όλη αυτή η αρρώστεια που έβγαλες ήταν απόροια απο τα επιθετικά κείμενα του μήλου και δέν μπορούσες να γράψεις τίποτα άλλο πέρα απο αυτά που έγραψες.
Θα σου πώ όμως και εγώ με την σειρά μου,πώς εν μέρει έχεις δίκιο,αλλά πρέπει να δεχθείς,πως την αρρώστεια που βγάζει κάποιος στα γραφόμενά του,την έχει ήδη μέσα του και απλώς κάποια προσβολή των άλλων,είναι η αφορμή για να του βγεί.

Απο ότι βλέπεις λοιπόν,σου φερόμαστε τελείως ισότιμα στην παρέα και εσένα και στους άλλους άρτι και θεάματα αφιχθέντας (είσαι ευχαριστημένη τώρα έψιλον; ).
Όσον αφορά το μήλο,έχει κληθεί να μας αποσαφηνίσει τι εννοεί με αυτά τα υβριστικά που γράφει για τους άλλους (και για σένα),γιατί τα γράφει και άν είναι κυριολεκτικά ή μεταφορικά.
Όσο για τα δικά μου γραφόμενα,όποιον ενοχλούν,δυστυχώς θα συνεχίσουν να τον ενοχλούν διότι στο σκαμνί του κατηγορούμενου για τα γραπτά μου έχω κάτσει στο παρελθόν,τις απαραίτητες εξηγήσεις τις έδωσα και απο ότι φαίνεται αθωώθηκα (για αυτό και συνεχίζω να γράφω τα ίδια).
Σάς ενοχλεί δέν σας ενοχλεί λοιπόν εσάς τους νέους το ύφος μου,το ίδιο και το αυτό μου κάνει.

ΥΓ Πρίν αυτοαθωώσεις τον εαυτό σου όπως κάνεις λύκε ,θα πρέπει να σε απασχολήσει σοβαρά γιατί τόσοι άνθρωποι εδώ μέσα τα βάζουν μαζί σου και σου λένε πώς βγάζεις πολύ αρρώστεια μερικές φορές με τα γραπτά σου.
Είναι αρκετοί αυτοί που στο λένε και δέν σε παίρνει να το περνάς στο ντούκου.
Πρέπει να το λάβεις σοβαρά υπόψην σου και να κάτσεις να προβληματιστείς.

ΥΓ 2 Η αναφορά μου στο ντισι,σου εξήγησα για ποιό λογο έγινε.Και ήταν μιά αναφορά σε αυτό,το ντισί και τίποτα άλλο.Καμμια ανάκριση δέν σου έκανα,ούτε σε ρώτησα ποιός και τι ήσουν.
Εντάξει;
Δέν θα αρχίσω τώρα να κοπιάρω εδώ την επιμαχη φράση για να το αποδείξω,γιατί και βαριέμαι και δέν μου αρέσει να ψάχνω να ξεψειρίζω τα γραφόμενα τα δικά μου και των άλλων.

Εδώ μέσα λοιπόν λύκε και λοιποί νεοσύλλεκτοι ,δέν υπάρχουν και πολλά περιθώρια για αλλαζονείες,εγωισμούς και άλλα τέτοια παιδικά συμπτώματα.Αυτά είναι για το μούλτι.Εδώ ουσιαστικά ούτε κάν το πρόσωπο (σάν νίκ) δέν υφίσταται,αφού χάνεται στο χάσμα που παρεμβάλεται ανάμεσα στην πλάκα και στο σοβαρό,στο θέατρο και στην πραγματικότητα.
Εδώ η εγώτητα,χάνεται στα μαύρα σκοτάδια του χώρου που ρουφάει τα πάντα.Γιατί εδώ δέν ήλθαμε να γράψουμε μόνον λογοτεχνήματα λύκε,έστω και ανήσυχα,αυτά θα τα γράφαμε και στο σπίτι μας.Εδώ ήλθαμε για να ...γραφούμε και εμείς οι ίδιοι,για να γίνουμε ήρωες ενός αυτολογοτεχνήματος του χώρου.
Για αυτό τον λογο έψιλον,δέν μπορώ να επικεντρωθώ στον εαυτό μου,διότι αυτός δέν υφίσταται σάν τέτοιος στο διαδίκτυο.Εξάλλου δέν θα ήταν και δημοκρατικό όπως λές.Μάλλον το αντίθετο μου μοιάζει.
Γράφοντας για τα άλλα νίκ,όποτε το κάνω,ουσιαστικά γράφω και για τον εαυτό μου.Ότι αρρώστειες έχω γράψει για τους άλλους,ουσιαστικά θα πρέπει να τις έχω και εγώ.Προφανώς τα άλλα νίκ,λειτουργούν σάν καθρέφτες.
Το έχω ξαναπεί πώς εγώ δέν είμαι στο διαδίκτυο,ούτε για να λάμψω,ούτε για να κάνω κοινωνικές σχέσεις και τέτοια πράγματα (χωρίς να τα αποκλείω άν συμβούν βέβαια).
Δέν μετέχω δηλαδή στην παρέα σας εδώ του μίσσος,για όλους αυτούς τους λόγους που μετέχουμε στις παρέες του πραγματικού.
Για αυτό όλα αυτά τα καλά και ηθικά που μου λές,δέν με αφορούν.
ʼν νομίζεις πώς σας δουλεύω όλους,μαζί και τον εαυτό μου,με γειά σου με χαρά σου να το πιστεύεις.Μου το έχεις πεί και στο παρελθόν και όπως βλέπεις δέν θυμώνω με αυτά.
Στο κάτω κάτω,υπάρχουν μερικοί που με αντιπαθούν στο φόρουμ,αλλά υπάρχουν και αρκετοί που με συμπαθούν.
Οπότε γιατί να αλλάξω έψιλον και να σταματήσω το ...δούλεμα που σας κάνω;

(όσο για τα πμ και τα παρασκήνια,δέν κατάλαβα χριστο απο ότι λές.Έχεις κανένα παράπονο απο μένα,ότι διατηρώ τέτοια παρασκήνια; ).
Και εξάλλου, η μοναδική μου αλήθεια είναι ότι λέω πάντα ψέμματα.
Ώστε.
aspic
e-missos master

Δημοσίευσηαπό Επισκέπτης » Σάβ Οκτ 23, 2004 8:22 am

Ας συνεχίσω κι εγώ την επίθεσή μου στη Διανάθενα... έτσι ʼσπικ;... άλλωστε, το είπα και πριν. Αν κάποιος θέλει να βλέπει αυτό, ας το βλέπει. Μόνο που αγαπητή συμφορουμίστρια, θα πρέπει επιτέλους να πάρεις χαμπάρι δυο πράγματα.
Πολύ θα χαιρόσουν ίσως, αν η Δούναι 'έριχνε υπονοούμενο' για τα παραπάνω του ενός νικ σου. Θα σήμαινε ότι σου μοιάζει σε κάποιους χειρισμούς πιθανόν.
ʼνοιξε λοιπόν τα μάτια σου, γιατί δεν έριξα το υπονοούμενο που είδες, παρά μόνο σου είπα ΚΑΘΑΡΑ αυτό που πιστεύω. Και τέλος πάντων, επειδή δε θα το κάνεις εσύ αυτό, δε σημαίνει ότι κάποιοι θα σταματήσουν να φέρονται έτσι. Κατά τ' άλλα, αναρωτιέσαι γιατί σου μιλάω έτσι, όταν μπροστά στα μάτιαμου παρερμηνεύεις την στάση μου απέναντί σου. Κανείς άλλος δεν είδε υπονοούμενο σε αυτό που σου είπα, παρά μόνο εσύ και τολμάς κιόλας να το γράφεις.
Επίσης, παραποιείς ασύστολα. Τη λέξη 'αλάθητο' την έγραψες μόνη σου.
Από τότε που σε θυμάμαι, ψάχνεις συνεχώς όχθες για να σταθείς και επικαλείσαι ως να είναι πνεύματα τους υπόλοιπους, να συντρέξουν στο μεγάλο δράμα σου.
Οι καλοί, οι κακοί και οι άσχημοι. Μόνο που τους εναλλάσσεις εύκολα, αναλόγως το πώς θα σου φερθούν.
Εγώ θα κάτσω μέσα στο ποτάμι και θα βλέπω. Και άκου να δεις, Μήλο και Λύκος, ας κόψουν το λαιμό τους.
Και είναι η τελευταία φορά που σε αφήνω να με 'τοποθετήσεις' στην όχθη που επιθυμείς. Κουλάρησε λίγο, γιατί έχεις πάρει ένα δικαίωμα που δε θυμάμαι να στο έδωσα ποτέ.
Η επιπολαιότης των όσων γράφεις ώρες-ώρες είναι εντυπωσιακή. Μην ανησυχείς. Θα υπάρχουν πάντα εκλεκτοί συμφορουμιστές στο πλάϊ σου. Διότι είσαι και σταθερή στις απόψεις σου. Τη μια τους λέμε να ντρέπονται, την άλλη ζητάμε να είναι δίπλα μας.
Μπορείς να δεις στο ποστ αυτό όση εμπάθεια θέλεις. Αλλά θα σου κάνω μια ερώτηση, και μη μ' απαντήσεις με το παιχνίδι των ατελείωτων ερωτήσεών σου.
Σε πειράζει πιο πολύ να σε αγαπάει κάποιος ως Μήλο και να σε βρίζει ως Λύκος, ενώ είναι - ας πούμε - το ίδιο πρόσωπο ή να σου τα κάνει αυτά ως Γιάννης π.χ., στην πραγματική σου ζωή; Ή μήπως δε σου έχει συμβεί ποτέ αυτό εκεί έξω; Διότι ο Γιάννης, σα Γιάννης θα σ' αγαπά και σα Γιάννης θα σε βρίζει.
Και τί κάνεις; Επικαλείσαι τους πάντες, εκεί έξω πάντα, για να πάρουν θέση;
Λοιπόν, σταματώ εδώ. Εσείς προχωρήστε στο κατηγορητήριο, γιατί εγώ λέω να πάω στο αποχωρητήριο.
Τώρα θα έρθει ο ʼσπικ να σου πει πόσο κακιά είμαι και σε μισώ, κι εσύ θα νιώσεις καλά που βρίσκεσαι στη 'σωστή' όχθη. Αλλά, την επόμενη φορά που θα σου επιτεθώ, βρες το κουράγιο να παραδεχτείς πως τα υπονοούμενα είναι ένα δικό σου κομμάτι που πολύ το αγαπάς.

Καλημέρα σας

KouDounoSalento
Επισκέπτης

Δημοσίευσηαπό ΜΟΝΑΧΙΚΟΣ ΛΥΚΟΣ » Σάβ Οκτ 23, 2004 9:49 am

epsilon έγραψε:
ΜΟΝΑΧΙΚΟΣ ΛΥΚΟΣ έγραψε:[Ενδεχομενως να πρεπει να ασχοληθει μαζι του ο Θαν. Δικο του ειναι το σαιτ στο τελος της γραφης.

---
ΜοναχικοςΛυκος

εδ'ω επιτρέψτε μου:

ακριβώς στο τέλος της γραφής τώρα, το σάιτ είναι όλων μας.
θαν, δεν πιστεύω να σε προσβάλλω, είμαι σίγουρη πως όχι. ίσα-ίσα. είμαστε μαζί όλοι.
λύκε λύκε είσ' εδώ; 'παίρνω την πένα μου και σας κυνηγώ! άντε ντε!

καλημέρα σ' όλους :lol:

Εψιλον,

Το σαιτ ειναι το ΘανΣιγμα.
Οπως το καφενειο του Ανδρεα, ειναι του Ανδρεα.
Εγω και συ (και ο Θαν οταν γραφει ποιηματα η διηγηματα) ειμαστε θαμωνες.

Ναι εμεις ειμαστε το σαιτ γιατι χωρις εμας δεν υπαρχει, οπως δεν υπαρχει καφενειο του ανδρεα χωρις θαμωνες.

Ομως, τα τζαμια στο καφενειο του, ο ανδρεας ειναι αναγκασμενος να τα πλυνει, τα τασακια ο ανδρεας ειναι αναγκασμενος να τα αδειαζει.

Το πατωμα αν ειναι γεματο αποτσιγαρα (τα οποια καποιοι -και καμμια φορα ολοι- τα ριχνουμε με βρωμικη απερισκεψια κατω) ο ανδρεας ειναι αναγκασμενος να το σκουπισει.

Ναι, μα στο καφενειο του ανδρεα το πληρωνουμε το καφεδακι μας, θα μου πεις, οποτε ο ανδρεας ειναι υποχρεωμενος να κανει την φασινα, γιατι συμπεριλαμβανεται στην τιμη. ΛΑΘΟΣ

Τα αποτσιγαρα στο πατωμα, ΔΕΝ περιλαμβανονται στην τιμη.
Το πτυειν επι του δαπεδου (και επι των προσωπων των συν-καφεδιαζομενων) δεν συμπεριλαμβανεται στην τιμη.

Το ξερουν και οι θαμωνες και ο ανδρεας. Και σε περιπτωση, που καποιοι επιχειρουν να το παιξουν αιμοροϊδικοι καου-μπόϋδες και ξυνοτριφυλοι πιστολαδες, πυροβολοντας τον πιανιστα, ή 'στηνωντας' καυγαδες γιατι δεν τους σηκωνεται το κοκορακι του περιστροφου η δεν τους εκατσε καλα η φοραδα στην καβαλα, τοτε ο ανδρεας ειναι αναγκασμενος και εχει και καθε δικαιωμα να αρπαξει το σκουποξυλο και να τους μετρησει τα παϊδια.

ΟΜΩΣ δεν υπαινισομαι οτι πρεπει να κανει το ιδιο ο Θαν.

Το τι πρεπει να κανει ειναι στην αποκλειστικη του ευχερεια και υποθετω οτι το ξερει πολυ καλα..

Αυτο που υπαινιχθηκα ΕΙΧΕ ΣΤΕΝΗ ΚΑΙ ΑΡΡΗΚΤΗ σχεση με τα προηγουμενα. ΟΤΙ ΔΗΛΑΔΗ ΜΙΑΣ ΚΑΙ ΕΙΝΑΙ ADMINISTRATOR (εκει κολλαει το "ειναι δικο του το σάιτ") ΕΙΝΑΙ Ο ΜΟΝΟΣ ΠΟΥ ΜΠΟΡΕΙ ΚΑΙ ΚΑΤΑ ΤΗ ΓΝΩΜΗ ΜΟΥ ΠΡΕΠΕΙ να βαλει τελος σ'αυτη την γελοια φαρσα των πολλαπλων νικς και των σχιζοειδων ρολων που παιζουν καποιοι.

Δεν τα καταλαβαινω τα πολλαπλα νικς. Δεν τις καταλαβαινω τις διπλο-τριπλο-πολλαπλες προσωπικοτητες βρε Εψιλον.

Το να γραψεις μια (η εκατον μια) φορα σαν γκεστ δεν ειναι το προβλημα. Αν θελει ο γκεστ να βαλει και υπογραφη ακομα καλλιτερα. αν δεν θελει, προβλημα του, θαναι πιο ευκολο για τον παραληπτη ή για τους αναγνωστες, να το πεταξουν στα σκουπιδια το ανωνυμο το ποστ.
Ομως τα πολλαπλα registered user name ΕΙΝΑΙ ΑΠΑΡΑΔΕΚΤΑ, γιατι υπονομευουνε βαθεια την εγκυροτητα του σαιτ, υποσκαπτουνε επικινδυνα την σοβαροτητα και του σαιτ και των εγγεγραμμενων χρηστων και του αντμινιστρέιτορ και αποτρεπουν την βιο-ποικιλοτητα τη πανιδας και την χλωριδας του ε-μισσος.

Δεν ενδιαφερουν κανεναν οι τρεις ανοητοι με τα 36 παρανοικα κι ανοητα αλτερ εγκο, σημασια κι αξια εχουν οι 36 ΔΙΑΦΟΡΕΤΙΚΟΙ και ΜΟΝΑΔΙΚΟΙ ανοητοι. (και παρακαλω να μου κρατησεις ΜΙΑ καλη θεση σ' αυτη την ΑΝΤΙΜΟΝΟΠΩΛΕΙΑΚΗ λιστα των ανοητων)

Αυτα! και καλημερουδια σου
(λιγο αργοπορημενα βεβαια γιατι συνηθως ξυπναω με τον πρωτο αλεκτωρα, αν και δεν κοιμαμαι με τις κοτες, και μη μου πεις και συ τωρα οτι απαξιωνω τις κοτες η οτι μιλαω "λογοτεχνικα" και αρα οχι σοβαρα.. ;))

---
ημιπρωινοςΛυκος
Άβαταρ μέλους
ΜΟΝΑΧΙΚΟΣ ΛΥΚΟΣ
full member

Δημοσίευσηαπό παραποταμιοςΛυκος » Σάβ Οκτ 23, 2004 11:17 am

Anonymous έγραψε:Εγώ θα κάτσω μέσα στο ποτάμι και θα βλέπω. Και άκου να δεις, Μήλο και Λύκος, ας κόψουν το λαιμό τους.

"Μήλο και Λύκος, ας κόψουν το λαιμό τους." ? :cry:

(λυκος εξουθενωμενος, θλιβερος κι αξιολυπητος στεκεται στην οχθη, τα ημιπαραλυτα απο την απελπισια ποδια του κρεμουνται μεσα στο νερο, εχει παρει το αρχοντορεμπετικο μπουζουκι αγκαλια και στελνει το κλαμα του να ανακατευτει με την πρωινη μπιχλα του μισοκοιμισμενου δασους. ολομεσις του ποταμου "λουζεται η αγαπη μου στο γουαδαλκιδιρ"
κι ο λυκος κλαιει: "Οχι, οχι μη με παρατααας! οχι οχι κι ας μη μ'αγαπααας")

(να δεις που θα το αγαπησω αυτο το κοριτσι.)
(τωρα που με 'στειλε στη λαιμητομο καταλαβα τι (θα μπορουσα να) ειχα και τι (δεν) εχασα)
(διοτι πως να χασεις κατι που δεν εχεις, -κοινοτυπιες γραφω, γαμω το κερατο μου, ειναι απο τη πικρα της απορριψης.)
(και καλα αυτο το ... φρουτο, κομενο στα δυο ειναι τι εχει να χασει, το δικο μου το λαιμο που ειναι και μονοκοκκαλος -γιαυτο κι οταν θελω να λοξοκοιταξω στριβω ολοκληρος, και καμμια φορα αυτοντριπλαρομαι κι ολας- τον ωραιο μονοκοκκαλο λαιμο μου λεω, δεν τονε λυπηθηκες μωρη ακαρδη... δυο πραματα εχει για να πορευεται σε τουτο τον αδικο ντουνια, καθε λυκος, το ενα ειναι ο λαιμος του, -φτου σου ελεεινε, παλι τα μισοτριβα αρχισες, βρες ρε καραμαλακα μια πρωτοτυπια, γρατζουνα ρε καμμια φρεσκια πενια, μπας και μαλακωσει το αγριο-κουδουνο και γλυτωσεις την καρατομηση.)

ετσι μου 'ρχεται να ριξω μια βουτια στα κιτρινα υδατα, του Αξιου
(γιατι αμα δεν βρεξεις.. -ναι ξερω οτι την ξερεις την παρ.., ξεραδια ξερεις, οσα ξερει η αλεπου τα ξερει και ο λυκος που την εβγαλε στο κλαρι, και τις εδειξε που να παταει και που να πηδαει για να μη τις κοψει το δοκανο τα ποδαρια, λεμε)

χμμ,
μηπως θα μπορουσα καλη μου
εχμμμ... να βουτηξω;
οχι;
τι θα πει οχι;
..
(οχι θα πει χυλοπιτα τριπολεως, χατζημυτζηθρα παπαρολυκε)
!!!
!!
!
..
$#@&$#&@
(καλαααα! εγω φταιω μωρη, ενα σωρο ανακαινισμενα μαντρι-κλαπ (χωρις μ παρακαλω απο το κλαπ-ουτιζω που σημαινει τρωω και αναστεναζει η περδικουλα μου -εξ ου και το "την περδικωσα" -αλλα ας μην το ξεφτιλισουμε στις παρα-πομπες (...)) ανακαινισμενα μαντρι-κλαπ ολογυρα, λεω, πεντατρυφερες αρναδες νεας ουκρανιας και θα πρεπει να βουτηξω τα αρχ.. μου στα μπουγαδονερα για δυο σφηνακια αλμυρης ευτυχιας. ίσα μωρη πεστροφα παραποταμιου ιχθυοτροφιου. μη βλαστημισω.. :evil: )

---
ιχθυοτροφος(παραποταμιος :wink: )Λυκος
παραποταμιοςΛυκος

Δημοσίευσηαπό dianathenes » Σάβ Οκτ 23, 2004 11:36 am

Έτσι μπράβο Λύκε πες τα ορθά κοφτά να τα δω. Μυωπία δεν έχω και χαίρομαι πραγματικά που όλη αυτή η ιστορία με τα νικς είχε τλχ ένα καλό: να μιλήσουν οι άνθρωποι μεταξύ τους και να αυτοπροσδιοριστούν απέναντι στο χώρο και τους ανθρώπους.

Ετσι λοιπόν τα διάβασα αυτά που μου έγραψες χθες βράδυ πολύ προσεκτικά και σου απαντώ εδώ ειλικρινά το τι πιστεύω και για το χώρο και για τους ανθρώπους. Θα περιοριστώ όμως σε ότι με αφορά γιατί απ ότι βλέπω ήδη ανοίχτηκε μετά το χθεσινό σου ποστ ένας διάλογος με τους άνδρες χρήστες του φόρουμ οπότε ελπίζω να τα βρείτε μεταξύ σας..

Εδώ στο φόρουμ το συγκεκριμένο που ήλθες λοιπόν Λύκε, τα πράγματα είναι λίγο πολύ όπως τα περιγράφεις.
Κατά καιρούς ξεσπάνε πόλεμοι, γίνονται επιθέσεις δικαιολογημένες ή μη, επικρατεί πολλάκις το παράλογο και ....υπάρχουν και πολλά προσωπικά λόγω του πραγματικού που εμπλέκεται στο εικονικό. Όλα αυτά είναι πολύ επίπονα για κάποιον που έρχεται για πρώτη φορά εδώ.
Που να δεις έμενα τι μου έσυραν όταν πρωτοήλθα εδώ.....Ωστόσο κράτησα. Κι ακόμα κρατάω γιατί ακόμα μου τα σέρνουν. Θέμα αντοχής. Εσύ αντέχεις;

Όμως άκου να δεις τώρα. Γι αυτούς ακριβώς τους λόγους αυτό το φόρουμ είναι καλό.
Όλα αυτά που προανέφερα που σου φαίνονται τώρα αρνητικά είναι στοιχεία θετικά τελικά. Το θετικό λοιπόν σε αυτά είναι ότι θα μάθεις πολλά πράγματα για τον εαυτό σου. Θα κάνεις αυτοκριτική, θα κρίνεις, θα επικρίνεις, θα τσακωθείς, θα φιλιώσεις πάλι ......εδώ είναι «καθαρτήριο» Λύκε δεν είναι ούτε Λογοτεχνική Λέσχη ούτε παιδική χαρά.......πως σου φαίνεται;

Εμείς εδώ Λύκε είμαστε καλοί άνθρωποι, πάσχουμε από μοναξιά, ενίοτε από (γ)κ.....λες έχουμε λογοτεχνικοπνευματικοκοινωνικοηθικες ανησυχίες και ......και.... και .... θα τα ανακαλύψεις όλα μόνος σου σιγά σιγά. Όλα αυτά στα λέω γιατί με ρώτησες, έτσι; Καμιά διάθεση να σε πατρονάρω. Μη παρεξηγηθείς.

Τώρα για τα άλλα.
Σου απάντησα πως δε σου απάντησα όταν με ρώτησες. Σε είπα μάλιστα και «αχ!τύπητο».
Και στα λογοτεχνικά σου σού απάντησα. Έβαλες εσύ τους αστρικούς έβαλα εγώ τους μηχανόβιους.

Για το «δηλητήριο που στάζεις»....κεντρί είπα νομίζω αλλά εντάξει το ίδιο είναι περίπου...οκ . Ακου Λύκε, θα πάρω το μέρος σου όταν είναι δίκαιο και στη προκειμένη περίπτωση δεν ήταν. Είχες μιλήσει πολύ άσχημα στο Μήλο και μάλιστα χωρίς να εμπλέκεσαι προσωπικά. Και όταν λέω πολύ άσχημα, εννοώ ότι το είχες βάλει να σκαρφαλώνει σε κάτι σκαμνάκια...είχες κάνει ένα ολόκληρο ποστ, μια ολόκληρη διήγηση λογοτεχνίζουσα για να το μειώσεις. Αυτό είναι τρις χειρότερο Λύκε από τα κοσμητικά επίθετα που κατηγορείς τους άνδρες του φόρουμ ότι σου απέδωσαν. Επειδή αυτοί μπορεί να σε έβρισαν αλλά το έκαναν επιφανειακά ενώ εσύ έκανες ένα στόρυ που μείωνε τη προσωπικότητα του Μήλου. Αυτό Λύκε πρόσεξέ το. Εδώ μπορεί να βριζόμαστε με τα χειρότερα λόγια αλλά φροντίζουμε οι ύβρεις να μην μειώνουν τη προσωπικότητα του άλλου.

Τώρα για το με ποιους στοιχίζομαι εδώ μέσα..... μα με τους ομοίους μου, υπό την έννοια ότι μιλώ περισσότερο με αυτούς που μπορώ και αναπτύσσω επικοινωνία. Που τους καταλαβαίνω και με καταλαβαίνουν Φυσικό δεν είναι; Και τελείως πληροφοριακά σου λέω ότι με αυτούς που επικοινωνώ έχει τύχει να βριστώ πολλές φορές στο παρελθόν ώσπου να τους κατανοήσω. Καμιά φορά Λύκε αυτοί που σε βρίζουν γίνονται οι καλύτεροι φίλοι μετά.
Χαίρομαι λοιπόν που το σπυρί έσπασε και βγήκε το πύον και επειδή αναγνωρίζω σε πολλά από τις κατηγόριες που απευθύνεις στον άρρενα πληθυσμό σαν δίκαιες θα παρακαλούσα να επανορθώσουν όπως έκανε ήδη ο Ασπικ.

Οπως και νάχει από μέρος μου τλχ καλώς ήλθες στη παρέα μας και αναμένω επόμενα λογοτεχνήματα.

Υγ Δούναι κατανοώ την ανάγκη σου να μου τα χώνεις διαρκώς. Επειδή όμως μετά από σχεδόν 2 χρόνια συνεύρεσης στον ίδιο χώρο δε μπορώ να δω στο ελάχιστο πρόοδο στην επικοινωνία μας θα σε παρακαλούσα να ξεκολλήσεις από πάνω μου και να ασχοληθείς με άλλους χρήστες. Κάνεις συνεχώς σημειωτόν και μου δίνεις την εντύπωση ότι πραγματικά έχεις κάποιο κόλλημα μαζί μου.
Άβαταρ μέλους
dianathenes
e-missos master

Δημοσίευσηαπό aspic » Σάβ Οκτ 23, 2004 12:01 pm

Διανάθενα,για τη δεύτερη κατηγορία του μήλου καλείσαι να πείς την γνώμη σου και όχι για την πρώτη τα διπλά νίκ δηλαδή.Εκεί νομίζω πώς απαλάχθηκε.

Το λοιπόν,αφού δέν ενδιαφέρεσαι για να επιλυθεί το πρόβλημα (το λέω αυτό διότι αποφεύγεις να κατηγορήσεις το μήλο για αυτά τα οποία ενοχλείσαι),αφού και ο λυκος συμφωνεί με την έψιλον πώς σας δουλεύω πρός χάρην μιάς απογευματινής δικαστικής παράστασης,αφού και η δούναι βρίσκει ευκαιρία να τα χώσει απο δώ και από κεί,μας είπε και ο λέφτυ <άντε γειά> και οι υπόλοιποι περικλείστηκαν στα γράμματά τους,σταματάω και εγώ λοιπόν την διαδικασία και κάντε ότι καταλαβαίνετε.

Νομίζω όμως έψιλον,ότι τουλάχιστον θα πρέπει να παραδεχτείς πώς με αρκετή σοβαρότητα και ψυχραιμία προσπάθησα να συμβιβάσω τα πράγματα και να βρώ ένα κοινό δρόμο συμπόρευσης.Απευθύνθηκα σε όλους ισότιμα και τους ζήτησα να συζητήσουν το θέμα,με τον πιο ενδεδειγμένο και δίκαιο τρόπο που είναι ο ...δικαστικός (και ο φιλγκούντ σωστά το άρχισε το δικαστήριό του,αλλά δέν το υποστήριξε στην συνέχεια όπως έπρεπε).
Και ήμουν δίκαιος,παρόλα τα κοσμητικά επίθετα που με στολιζε ο λύκος κάθε τόσο.
Επειδή όμως δέν υπάρχει περίπτωση να συνενοηθούμε (εξάλλου δέν το κάναμε και ποτέ στο παρελθόν για αυτό και πολλοί έφυγαν),επειδή πεντε λαλούν και τρείς χορεύουν ώς συνήθως,για αυτό πάω και εγώ να βρώ κάπου να περικλειστώ να ησυχάσω.

ΥΓ Και εμείς για το λογοτεχνικό-καλλιτεχνικό-θεατρικό του πράγματος ήλθαμε εδώ πρίν καιρό,λύκε.Και στην αρχή και εγώ και η διανάθενα και ο λέφτυ και άλλοι πολλοί έτσι λογοτεχνίζαμε-καλλιτεχνίζαμε.Στην πορεία όμως για διάφορους λόγους σταματήσαμε.
Έτσι δέν είναι διανάθενα;
Εγώ τουλάχιστον πιστεύω πώς σταματήσαμε διότι το ...κοινό μας δέν ήταν αυτό που νομίζαμε και που μας <άξιζε>.(στο κοινό βάζω και τούς εαυτούς μας μέσα,αφού είναι αμφίδρομες οι σχέσεις στα φόρα),αφού βγήκε όλη η μιζέρια και η κακία του πραγματικού (και πάλι βάζω και τον ευατό μου μέσα.Δέν το παίζω κατήγορος).
Μέχρι σήμερα λοιπόν,έχουν παιχτεί δεκάδες εκατοντάδες επεισόδια και δέν μπορείς να έρχεσαι τώρα εσύ στη μέση της παράστασης λύκε και να απαιτείς να αρχίσουμε και πάλι απο την αρχή.Θα πρέπει με υπομονή και ταπεινότητα να περιμένεις μέχρι να καταλάβεις το ...στόρυ.
Για αυτό άσε αυτές τις μαλακίες με τα καφενεία και τους καφετζήδες.Με τον θανάση το έχουμε λύσει αυτό το θέμα πρό καιρού όταν γίνονταν πολύ χειρότερα πράγματα και τώρα υπάρχει μεταξύ μας (ημών και του θανάση) αμοιβαία εμπιστοσύνη.

ΥΓ 2 Έψιλον,το ξέρεις πολύ καλά,πώς δέν γουστάρω να μπλέκονται τα πραγματικά με τα εικονικά.Μου την σπάει και με ξενερώνει.Εσύ και οι άλλοι κάντε ότι θέλετε.Εγώ όμως θα σε παρακαλούσα θερμά,να μήν ξαναναφερθείς στο πραγματικό του άσπικ,ούτε να πείς άν είναι ζεστός άνθρωπος άν είναι κρύος,άν είναι χαζός άν είναι καμπούρης και κουλός.
Σε ευχαριστώ εκ των προτέρων για την κατανόηση.

Πάω να περικλειστώ.
Δίκωπη έχεις χώρο στο δέλτα σου να φιλοξενήσεις ένα ακόμη άτομο;
Ελπίζω να έχεις και τίποτα στο ψυγείο για να την βγάλουμε έ;
Και εσένα σε ευχαριστώ εκ των προτέρων για την φιλοξενία.
Και εξάλλου, η μοναδική μου αλήθεια είναι ότι λέω πάντα ψέμματα.
Ώστε.
aspic
e-missos master

ΠροηγούμενηΕπόμενο

Επιστροφή στο ας γράψουμε ιστορίες

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση : Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 1 επισκέπτης