βιβλία

Αυτοέκδοση βιβλίου

...o καλύτερος φίλος του ανθρώπου...ας συζητήσουμε για φίλους εδώ!

Δημοσίευσηαπό epsilon » Παρ Μάιος 09, 2008 8:52 pm

ρε παιδιά!
μπήκα εδώ να δω αν μου είχε γράψει τιποτα ο κανένας γιατί τον πεθύμησα, και μετά από δυο χρόνια, μόλις τώρα κατάλαβα ότι με έβρισε το κάθαρμα!
λέτε να είμαι χαζή και δεν το είχα καταλάβει τόσο καιρό;
κάλλιο αργά παρά ποτέ, που λένε και οι αρχαίοι ημών πρόγονοι!
το ζήτημα είναι ότι πλέον τρέμω και δε θα ξαναβάλω φατσούλα (τουλάχιστον στα επόμενα πέντε λεπτά), γιατί αν βγει πάλι κανένας αστερισμός, και να ποτέ πιστέψω στα άστρα; λες να έχει επιπτώσεις;

ε, παραπάνω από όσες είχε, αποκλείεται νομίζω...
όχι στη βία.
epsilon
e-missos master

Δημοσίευσηαπό epsilon » Δευτ Μαρ 08, 2010 8:31 am

γεια
έβγαλα για πρώτη φορά ένα βιβλίο το οποίο πλήρωσα εγώ.
λέγεται 'ειδήσεων και θηρίων', εκδόσεις ενδυμίων, αθήνα 2010, και πωλείται στο βιβλιοπωλείο ναυτίλος, χαριλάου τρικούπη 28 νομίζω.
όχι στη βία.
epsilon
e-missos master

Δημοσίευσηαπό than sigma » Δευτ Μαρ 08, 2010 9:10 am

Μπράβο Ελένη! Συγχαρητήρια!
Για πες μας περισσότερα για το νέο σου δημιούργημα...
..με την πρώτη μου επίσκεχη στην Αθήνα θα φροντίσω να το αποκτήσω...αλλέ μέχρι τότε πες μας δυο τρία λόγια!
καλό ταξίδι αλέξη.
Άβαταρ μέλους
than sigma
Site Admin

Δημοσίευσηαπό epsilon » Τρί Ιουν 08, 2010 6:14 am

καλημέρα θαν!
τι γίνεται;
λοιπόν, το βιβλίο αυτό είναι ένα 'συνοθύλλευμα' απ' αυτά που γράφω από παιδί ως σήμερα. πλησιάζω τα 55, και μέσα σ' αυτό το βιβλίο υπάρχουν κείμενα από 14 ετών, 16, 17, έως και του 2009. η συλλογή έχει γίνει με βάση κάποιες λέξεις...
ποιές; λέξεις που έχουν να κάνουν με τη φύση: η φύση (τρία πουλάκια κάθονται, που λένε), η ανθρώπινη φύση (ίδε ο άνθρωπος και το ακάνθινο στεφάνι του), η γυναικεία φύση (μαρούσκα το εβιάν!, η καλύτερη ατάκα σε ελληνιικό σίριαλ).
έβγαλα 100 αντίτυπα. δώρησα τα περσότερα πριν το καταλάβω.
άφησα για πούλημα στο βιβλιοπωλείο ναυτίλος άντε, το πολύ 5. δε με ειδοποίησαν ότι πουλήθηκαν. αντίθετα, στη γειτονιά μου, στο μικρό κοραή στο χαλάνδρι, ζήτησαν κι άλλα, γιατί πούλησαν κάποιες δεκάδες, αλλά εγώ δεν έχω άλλα.
τέθηκε ένα ζήτημα: να τα ξαναβγάλω; να κάνω 2η έκδοση (σιγά την επανέκδοση δλδ, αφού τα πρώτα ήταν μόνο εκατό); ή να πάρω μερικά άλλα να βγάλω μια καινούρια συλλογή; ούτως ή άλλως, μια ζωή ολόκληρη αρχίζει και είναι εκεί μέσα, κι έχω τρομερά πολλά αδημοσίευτα. η σκέψη μου είναι να πάω σε κάτι καινούριο. μα δεν είμαι σίγουρη. έχω πολλή δουλειά και δεν έχω καθόλου λεφτά, οπότε η ματαιοδοξία μου ελαττώνεται. όλα είναι χρήσιμα τελικά.
εδώ πάντως είναι το σπίτι μου. εδώ στο μισσός.
τι θα γίνει, ποτέ δε θα γνωρίσω τον τύπο που το έφτιαξε;
:) καλημέρα!
όχι στη βία.
epsilon
e-missos master

Προηγούμενη

Επιστροφή στο βιβλία

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση : Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 1 επισκέπτης