μουσική

Μουσικές ή/και μπάντες που ανακαλύψατε...

οτιδήποτε γύρω από τη μουσική

Δημοσίευσηαπό Rainmaker » Τρί Νοέμ 18, 2003 10:51 pm

Μάλλον σε αυτή τη ταινία αναφέρομαι inner μόνο που δεν είναι ακριβώς ανεξάρτητη παραγωγή. Νομίζω υποστηριζόταν από την Miramax αλλά είχε και σκηνοθέτη και πρωταγωνιστεί με όνομα (Στήβεν Φρίαρς, Τζων Κιούζακ).
Έχω κι εγώ αρκετά ΜΡ 3 αλλά δν βρίσκω τόση ικανοποίηση καθώς όπως είπες κι εσύ υπάρχει μια αλληλουχία και στη μουσική όπου θες να απολάυσεις και το εξώφυλλο του δίσκου, να διαβάσεις στίχους στο εσώφυλλο και γενικότερα να μπεις στο trip του πραγματικού καλλιτέχνη.
Rainmaker
junior member

Δημοσίευσηαπό innerWaves » Τετ Νοέμ 19, 2003 11:56 pm

...
Έχει τόσο καιρό που είδα την ταινία που το μόνο που θυμάμαι είναι οτι μιλούσαν συνεχώς για συγκροτήματα και μουσικές...
---
Ναί, νοιώθω άσχημα κάποιες φορές γιατί με το να κατεβάζω ΜP3 δε τιμώ τη δουλειά του καλλιτέχνη, μόνο που αισθάνομαι πως αυτή η δουλειά κοστίζει πολύ ακριβότερα απ' όσο αρμόζει, αν την αναζητήσω σε cd..ίσως να φταίει και η χώρα μας που ασθμαίνει να φτάσει τους...Ευρωπα'ι'κούς ρυθμούς σε θέματα οικονομίας.
Σε μια θάλασσα λεπτοφυών αισθήσεων, βρέθηκα να λησμονώ γιατί είμαι, μα βίωσα την αιωνιότητα σε μια στιγμή
Εικόνα
Άβαταρ μέλους
innerWaves
junior member

Δημοσίευσηαπό skiaxtro » Παρ Δεκ 05, 2003 5:25 am

Αμάλγαμα

Rock μπάντα.
Δυνατός ήχος με ελληνικό στίχο.Η καινοτομία, που εμένα με ενθουσίασε, είναι ότι σε τραγούδια τους έδεσαν αρμονικά, μελωδίες απο δημοτική μουσική Ηπείρου και Μακεδονίας (και κρητικά μοτίβα απο ότι μου είπαν) με ροκ ήχους.Και το πάντρεμα πέτυχε...

Οπου τους βρείτε ακούστε τους γιατί όσο να 'ναι βαρεθήκαμε να ακούμε τους "κλώνους " που δημιούργησαν οι Τρύπες και τα Ξύλινα Σπαθιά..
Καλοί -πολύ καλοί ....αλλά πάντα υπάρχει χώρος για νέα ακούσματα.

Αθήνα τριγυρνάνε... σε σποραδικές εμφανίσεις...
Για επόμενη ενημέρωση...στο LIVE
"Ο ρομαντισμός δεν βρίσκεται ούτε στην επιλογή του θέματος ούτε στην ακριβή αλήθεια, αλλά περισσότερο σε έναν τρόπο να αισθάνεσαι τον κόσμο"

C.B
Άβαταρ μέλους
skiaxtro
e-missos master

Προηγούμενη

Επιστροφή στο μουσική

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση : Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 1 επισκέπτης