μουσική

κολλημένη βελόνα

οτιδήποτε γύρω από τη μουσική

Δημοσίευσηαπό messinian » Δευτ Φεβ 14, 2005 3:46 pm

Εν κατακλείδι

Και τώρα φίλοι μου είν' αργά
μια καληνύχτα στη μαμά
και λίγη στάχτη στα μαλλιά
καιρός να πούμε αντίο

Σκεπάσαμε όλους τους νεκρούς
με αρρωστιάρικους ψαλμούς
κλόουν με σοβαρούς σκοπούς
γυμνοί μέσα στο κρύο

Κατά τ' άλλα εσείς
που 'σαστε υγιείς και αξιοπρεπείς
βοηθήστε μας και λίγο
δώστε μας πνοή, στέγη και τροφή
μια ιδέα στεγανή
που να μη μπάζει κρύο

Πουλάμε σώμα και ψυχή
δώστε μας λίγη προσοχή
στα υπόγεια μαύροι ποντικοί
λουφάζουνε δύο δύο

Παίρνουμε σβάρνα τους γιατρούς
αδύνατοι μπροστά στους δυνατούς
και συναντάμε ξέμπαρκους θεούς
που χάσανε το πλοίο

Κατά τ' άλλα εσείς
που 'σαστε υγιείς και αξιοπρεπείς
βοηθήστε μας και λίγο
δώστε μας πνοή στέγη και τροφή
μια ιδέα στεγανή
που να μη μπάζει κρύο

ΠΑΥΛΟΣ ΣΙΔΗΡΟΠΟΥΛΟΣ
Σαν π ρ ό κ ε ς πρέπει να καρφώνονται οι λέξεις

Nα μην τις παίρνει ο άνεμος.

ΜΑΝΟΛΗΣ ΑΝΑΓΝΩΣΤΑΚΗΣ
Άβαταρ μέλους
messinian
e-missos master

...

Δημοσίευσηαπό VULGARRRRRDOG » Παρ Μαρ 11, 2005 1:25 am

Γιατί κάθε φορά που λατρεύομαι, να παντρεύομαι ...

RAMMSTEIN -AMOUR AMOUR
---------------------------------------------------

Die Liebe ist ein wildes Tier
Sie atmet dich sie sucht nach dir
Nistet auf gebrochenen Herzen
Geht auf Jagd bei Kuss und Kerzen
Saugt sich fest an deinen Lippen
Grabt sich Gänge durch die Rippen
Lasst sich fallen weich wie Schnee
Erst wird es heiß dann kalt am Ende tut es weh

Amour Amour
Alle wollen nur dich zahmen
Amour Amour am Ende
gefangen zwischen deinen Zahnen

Sie beißt und kratzt und tritt nach mir
Halt mich mit tausend Armen fest
Zerrt mich in ihr Liebesnest
Frißt mich auf mit Haut und Haar
und würgt mich wieder aus nach Tag und Jahr
Laßt sich fallen weich wie Schnee
Erst wird es heiß dann kalt am Ende tut es weh

Amour Amour
Alle wollen nur dich zahmen
Amour Amour am Ende
gefangen zwischen deinen Zahnen

In die Falle gehst du ihr
In die Augen starrt sie dir
Verzaubert wenn ihr Blick dich trifft

Bitte bitte gib mir Gift
Σουγλάκο ζεις, για πάντα παλαιστής.
Άβαταρ μέλους
VULGARRRRRDOG
super member

Δημοσίευσηαπό wpleftyboy » Πέμ Μάιος 05, 2005 3:05 pm

ακομα και τωρα , μετα απο τοσα χρονια , λιγοι ξερουν για την αιωνια φλογα (eternal flame) , που καιει τα σωθικα μου...

το ονομα της ειναι σουζαννα ....
και σιγουρα καποιοι πιο υποψιασμενοι θα νομιζουν οτι μιλαω για καμμια πορνοσταρ οπως συνηθως...οπως τοτε με τη ντινα μαρι ή μετα με τη σαντι ....
(βεβαια καποιοι ακομα πιο υποψιασμενοι και γατες θα εχουν ηδη καταλαβει για ποια σουζαννα μιλαω)...

αν ειχα συγκροτημα θα ημουν ενα ειδος τζεφρι λη πιερς...
θα παιζαμε ροκ εν ρολ βεβαια...τη μουσικη του διαβολου και οι στιχοι μας θα ηταν πιο σεξιστικοι κι απ' των ac/dc...αλλα αυτο που θα με στοιχειωνε , εμενα τον φροντμαν τραγουδιστη και κιθαριστα (μια θεση που θα αλλαζα ευχαριστως με αυτη του ιδρωμενου ντραμερ με τα μπρατσα απ' εξω)...εεεεεεεε ναι! αυτο που θα με στοιχειωνε θα ηταν η σουζαννα. Οπως η ντεμπι στοιχειωνε τον τζεφρι και την ειχε καρφιτσωμενη πανω στο καπελλο του ,οπως καρφιτσωνουν στην αϊτη τα ομοιωματα αυτων που θελουν να μαγεψουν και γενικα να τους κατακτησουν με τον ενα ή τον αλλο τροπο...καπως ετσι...! μονο που φανταζομαι οτι ο καημενος ο τζεφρι ,που πεθανε με τον ανεκπληρωτο ποθο της ντεμπι, ετσι κι εγω δε θα ειχα κανενα προβλημα αν η σουζαννα με κατακτουσε αντι να την κατακτησω...κι αν εκεινον τον μαγεψε η ντεμπι ...το ιδιο μ'ειχε μαγεψει κι εμενα η σουζαννα.

παντως θα την ειχα κι εγω καρφιτσωμενη πανω σ'ενα ημιψηλο καπελλο...κορωνα στο κεφαλι μου ! Και καθως εκεινη την εποχη ειχα και μεγαλες γκαυλες λογω εφηβειας , θα τη σκεφτομουνα πεντε εξι φορες τη μερα που τον επαιζα κρυμμενος σε σκιερα μερη ....αλλα τι λεω αφου τη σκεφτομουνα ετσι κι αλλιως....κι ας εμεινε το συγκροτημα μονο στα σχεδια γιατι βαριομουν να μαθω να παιζω οποιοδηποτε οργανο εκτος απ' το δικο μου...οπως αλλωστε εκαναν και τα υπολοιπα μελη του συγκροτηματος ...
ειμασταν ολοι μεγαλα ταλεντα οπως και να χει το πραμα !

Η σουζαννα ηταν (και ειναι ακομα) μια μελαχροινη θεα...με σκουρα καστανα ματια και σκουρα καστανα μαλλια...κοντη και με κοντη φουστα και ψηλα τακουνια ισοροπουσε μεταξυ συμβολου του σεξ και ροκ εν ρολ καρικατουρας ! Επαιζε την κιθαρα της και τραγουδουσε και με ξεσκιζε. Ανοιγοκλεινε το στομα της και γω λαμβανα κρυφα μηνυματα γεματα σεξουαλικα υπονοουμενα που μου ψιθυριζαν οι ηδυπαθεις της χειλαρες ....και δωστου η μαρμαγκα ..."παρτα ολα μωρο μου, ρουφα με"! Επαιζε με την εφηβικη μου καρδια χωρις καν να υποπτευεται οτι εγω υπαρχω καπου στην Ελλαδα...αν ολες οι γυναικες ειναι πουτανες η σουζαννα ηταν η μεγαλυτερη χωρις αμφιβολια (και ισως παραμενει για καποιον αλλο μαλακα)....μια μαγισσα που τολμουσα να τη θελω μονο στα ονειρα μου.

Η σουζαννα δεν εγινε ποτε δικια μου και δε θα μπορουσε ποτε να γινει ...

η σουζαννα παρεμεινε μια εφηβικη μου φαντασιωση...και ευτυχως ειμαι ακομα ζωντανος γιατι ειχα καλυτερες αμυνες απ τον τζεφρι και δεν ημουν και τραγουδιστης σε κανενα συγκροτημα....κι ετσι μπορω να την ονειρευομαι ακομα πότε πότε.....μαλιστα ρωταω καμμια φορα το φιλο μου το λεων αν τη θυμαται και αυτο προκαλει συζητησεις που τραβανε πολλες μπυρες .... ακομα μετα απο τοσα χρονια!

κι ευχαριστω το θεο για το ιντερνετ που μετα απο τοσα χρονια μου επετερεψε να δω τι κανει η αγαπη μου...πιστεψτε με κρατιεται καλα....

η SUZANNA HOFFS η κιθαριστρια και τραγουδιστρια των bangles....
τωρα πια αν θελει μπορει να μαθει ποσο πολυ τη γουσταρα (κι ακομα τη γουσταρω) ...αρκει να ψαξει στο ιντερνετ για τα ποστ μου ...διαολε εγινε ο κοσμος ενα χωριο ΠΡΑΓΜΑΤΙ!!!!!! (ψευτικα παλαμακια και γελιο).....

....οπως ,ας πουμε, εψαξα εγω για να βρω τους στιχους του παρακατω τραγουδακίου ,που το ακουγα περιπου την ιδια εποχη της εφηβικης οργης και ενδοξης μαλακειας απ' τους blues magoos και τους la de das....
(και το χουν πει και οι bangles...by the way το "eternal flame"=αιωνια φλογα-δες αρχη του ποστ- ειναι τραγουδι των bangles που ομως δεν μ'αρεσει)

HOW IS THE AIR UP THERE(originally by the blues magoos)

Your father is a V.I.P.
He thinks he's always right
Your mother watches her T.V.
Won't talk to you all night

Couldn't help sitting up so high
He's gotta find love
He's never seen a flower tree
Or anything that close

And everyday I'll pass and say
Hey!

How is the air up there
How is the air up there
How is the air up there
According to you I just don't care
I'm falling on the ground

First time that you saw me
Said you'd hope I would change
Well, your friends took one look at me
And they sure acted strange

Haven't seen you in a month
And you wonder what it's all about
Well, next time I'm in prison, love
Come and, well bail me out

Hey!

How is the air up there
How is the air up there
How is the air up there

You tried to put the blame on me
You've got a lot of nerve
You say you're so lonely, well
It's all that you deserve

When you get tired of your
Love of life in high society
Well, get some kicks and take a trip
And come on down with me

Hey!

How is the air up there
How is the air up there
How is the air up there

How is the air up there...

*για την ιστορια ο τζεφρι τα τιναξε το 96
ΘΑΝΑΤΟΣ ΣΤΟΥΣ ΠΟΙΗΤΕΣ
Άβαταρ μέλους
wpleftyboy
e-missos master

Δημοσίευσηαπό wpleftyboy » Πέμ Μάιος 05, 2005 4:24 pm

NEW AND ENHANCED

Ακομα και τωρα , μετα απο τοσα χρονια , λιγοι ξερουν για την αιωνια φλογα (eternal flame) , που καιει τα σωθικα μου...

το ονομα της ειναι σουζαννα ....
και σιγουρα καποιοι πιο υποψιασμενοι θα νομιζουν οτι μιλαω για καμμια πορνοσταρ οπως συνηθως...οπως τοτε με τη ντινα μαρι ή μετα με τη σαντι ....
(βεβαια καποιοι ακομα πιο υποψιασμενοι και γατες θα εχουν ηδη καταλαβει για ποια σουζαννα μιλαω)...

αν ειχα συγκροτημα θα ημουν ενα ειδος τζεφρι λη πιερς...
θα παιζαμε ροκ εν ρολ βεβαια...τη μουσικη του διαβολου και οι στιχοι μας θα ηταν πιο σεξιστικοι κι απ' των ac/dc...αλλα αυτο που θα με στοιχειωνε , εμενα τον φροντμαν τραγουδιστη και κιθαριστα (μια θεση που θα αλλαζα ευχαριστως με αυτη του ιδρωμενου ντραμερ με τα μπρατσα απ' εξω)...εεεεεεεε ναι! αυτο που θα με στοιχειωνε θα ηταν η σουζαννα. Οπως η ντεμπι στοιχειωνε τον τζεφρι και την ειχε καρφιτσωμενη πανω στο καπελλο του ,οπως καρφιτσωνουν στην αϊτη τα ομοιωματα αυτων που θελουν να μαγεψουν και γενικα να τους κατακτησουν με τον ενα ή τον αλλο τροπο...καπως ετσι...! μονο που φανταζομαι οτι, οπως ο καημενος ο τζεφρι ,που πεθανε με τον ανεκπληρωτο ποθο της ντεμπι, ετσι κι εγω δε θα ειχα κανενα προβλημα αν η σουζαννα με κατακτουσε αντι να την κατακτησω...κι αν εκεινον τον μαγεψε η ντεμπι ...το ιδιο μ'ειχε μαγεψει κι εμενα η σουζαννα.

παντως θα την ειχα κι εγω καρφιτσωμενη πανω σ'ενα ημιψηλο καπελλο...κορωνα στο κεφαλι μου ! Και καθως εκεινη την εποχη ειχα και μεγαλες γκαυλες λογω εφηβειας , θα τη σκεφτομουνα πεντε εξι φορες τη μερα που τον επαιζα κρυμμενος σε σκιερα μερη ....αλλα τι λεω αφου το εκανα ετσι κι αλλιως....κι ας εμεινε το συγκροτημα μονο στα σχεδια γιατι βαριομουν να μαθω να παιζω οποιοδηποτε οργανο εκτος απ' το δικο μου...οπως αλλωστε εκαναν και τα υπολοιπα μελη του συγκροτηματος ...
ειμασταν ολοι μεγαλα ταλεντα οπως και να χει το πραμα !

Η σουζαννα ηταν (και ειναι ακομα) μια μελαχροινη θεα...με σκουρα καστανα ματια και σκουρα καστανα μαλλια...κοντη και με κοντη φουστα ισοροπουσε πανω στα ψηλα της τακουνια καπου μεταξυ συμβολου του σεξ και ροκ εν ρολ καρικατουρας ! Επαιζε την κιθαρα της και τραγουδουσε και με ξεσκιζε. Ανοιγοκλεινε το στομα της και γω λαμβανα κρυφα μηνυματα γεματα σεξουαλικα υπονοουμενα που μου ψιθυριζαν οι ηδυπαθεις της χειλαρες ....και δωστου η μαρμαγκα ..."παρτα ολα μωρο μου, ρουφα με"! Επαιζε με την εφηβικη μου καρδια χωρις καν να υποπτευεται οτι εγω υπαρχω καπου στον κοσμο...αν ολες οι γυναικες ηταν πουτανες η σουζαννα ηταν η μεγαλυτερη χωρις αμφιβολια (και ισως παραμενει για καποιον αλλο μαλακα)....μια μαγισσα που τολμουσα να τη θελω μονο στα ονειρα μου.

Η σουζαννα δεν εγινε ποτε δικια μου και δε θα μπορουσε ποτε να γινει ...

η σουζαννα παρεμεινε μια εφηβικη μου φαντασιωση...και ευτυχως ειμαι ακομα ζωντανος γιατι ειχα καλυτερες αμυνες απ τον τζεφρι και δεν ημουν και τραγουδιστης σε κανενα συγκροτημα....κι ετσι μπορω να την ονειρευομαι ακομα πότε πότε.....μαλιστα ρωταω καμμια φορα το φιλο μου το λεων , αν τη θυμαται και αυτο προκαλει συζητησεις που τραβανε πολλες μπυρες .... ακομα , μετα απο τοσα χρονια!

κι ευχαριστω το θεο για το ιντερνετ που μετα απο τοσα χρονια μου επετερεψε να δω τι κανει η αγαπη μου...πιστεψτε με, κρατιεται καλα....

η SUZANNA HOFFS η κιθαριστρια και τραγουδιστρια των bangles....
τωρα πια αν θελει μπορει να μαθει ποσο πολυ τη γουσταρα (κι ακομα τη γουσταρω) ...αρκει να ψαξει στο ιντερνετ για τα ποστ μου ...διαολε εγινε ο κοσμος ενα χωριο ΠΡΑΓΜΑΤΙ!!!!!! (ψευτικα παλαμακια και γελιο).....

....οπως ,ας πουμε, εψαξα εγω για να βρω τους στιχους του παρακατω τραγουδακίου ,που το ακουγα περιπου την ιδια εποχη της εφηβικης οργης και ενδοξης μαλακειας απ' τους blues magoos και τους la de das....
(και το χουν πει και οι bangles...by the way το "eternal flame"=αιωνια φλογα-δες αρχη του ποστ- ειναι τραγουδι των bangles που ομως δεν μ'αρεσει)

HOW IS THE AIR UP THERE(originally by the blues magoos)

Your father is a V.I.P.
He thinks he's always right
Your mother watches her T.V.
Won't talk to you all night

Couldn't help sitting up so high
He's gotta find love
He's never seen a flower tree
Or anything that close

Hey!

How is the air up there
How is the air up there
How is the air up there

First time that you saw me
Said you'd hope I would change
Well, your friends took one look at me
And they sure acted strange

Haven't seen you in a month
And you wonder what it's all about
Well, next time I'm in prison, love
Come and, well bail me out

Hey!

How is the air up there
How is the air up there
How is the air up there

You tried to put the blame on me
You've got a lot of nerve
You say you're so lonely, well
It's all that you deserve

When you get tired of your
Love of life in high society
Well, get some kicks and take a trip
And come on down with me

Hey!

How is the air up there
How is the air up there
How is the air up there

How is the air up there...

*για την ιστορια ο τζεφρι τα τιναξε το 96
ΘΑΝΑΤΟΣ ΣΤΟΥΣ ΠΟΙΗΤΕΣ
Άβαταρ μέλους
wpleftyboy
e-missos master

.

Δημοσίευσηαπό VULGARRRRRDOG » Σάβ Μάιος 14, 2005 1:10 am

τι σε κάνει να πιστεύεις ότι το Σάββατο και 14 θα είναι περισσότερο τυχερή μέρα από την Παρασκευή και 13 ;

WASP - Sleeping in the fire -----------------------------------------

Touch, touch in the flame's desire
Feeling the pain's denial,
And your finger's in the fire.
Look, look in the candle light
See in the flame of life
And my spell is so alive

Taste the love, The lucifer's magic that makes you numb
The passion and all the pain are one
You're sleeping in the fire

I gaze as the flame and fire burn
And cry out the name of which I yearn

Taste the love, The lucifer's magic that makes you numb
The passion and all the pain are one

Taste the love, the lucifer's magic that makes you numb
You feel what it does and you're drunk on love
----------------------------------------------------------------------------

Η Βιτάνα για τους συναδέλφους. Η «κυρία» για τους μπόμπιρες της τρίτης δημοτικού. Λιγνή, μάλλον ψηλή, απέριττη. Εξωγήινη που προσγειώθηκε στη μεγαλούπολη, πύρκαβλο κατσίκι για τον περιπτερά που έσκιζε όσα γραπτά μου σκουπίδια μάταια του πήγαινα να διαβάσει πριν τα ποστάρω στο φόρουμ κάθε φορά που αέρινη περνούσε εκείνη από μπροστά του, η μικρούλα της αδιάκοπης πιλάλας για τη μάνα της που έτρεχε κάθε τόσο να τη μαζεύει από τα στενά του Πάνορμου στην Κάλυμνο.

Κάθε φορά που έμπαινε στην τάξη μαγνήτιζε τα παιδάκια της. Όλοι οι μαθητές της, την «αγαπούσαν», το ίδιο και η Στέλλα που της είχε γράψει σε μια έκθεση ότι θα την παντρευόταν όταν μεγάλωνε. ʼνοιγε το στόμα της και έβγαζε μια σταθερή φωνή με λέξεις που περιείχαν φωνήεντα βουτηγμένα στο βαθύ μπλε του νησιού, ένα χαρακτηριστικό ιδίωμα. Φαίνεται πως για τα παιδιά αυτή η φωνή ήταν ένα κάλεσμα αγγέλου αφού στην κυριολεξία κρεμόταν από τα χείλια της.

Η Βιτάνα προετοίμαζε όλες τις σχολικές εκδηλώσεις. Από τη μέρα που ήρθε στο σχολείο έστησε τη θεατρική ομάδα, την ομάδα περιβάλλοντος, την ομάδα καθαριότητας, αεικίνητη, σου έδινε την εντύπωση πως πετούσε και δεν βάδιζε, σε αυτό βοηθούσε και η ανάλαφρη κοψιά της. Κάθε τόσο σήκωνε τα μακριά καστανόξανθα μαλλιά της που έπεφταν στο πρόσωπό της προς τα πίσω με τα δυο της χέρια κάνοντας χαριτωμένα σκέρτσα με τη μυτούλα της. Τότε το ζάρωμα κάτω από τις κόγχες των καστανών υγρών ματιών της έβαζε τις δεκαοκτώ φακίδες της σε μια διάταξη που έμοιαζε με τον αστερισμό του Τοξότη. Κι ο πούστης ο Τοξότης άδειαζε τις φαρέτρες του πάνω στην καρδιά της.

- Σφίχτηκα παιδί μου, σφίχτηκα, είναι τόσο απρόσωπα τα πρόσωπα όλων σας, έλεγε και ξανάλεγε, μα ποιος έδινε σημασία ; Εκείνος που με την άκρη των δαχτύλων του διέγραφε τη ραχοκοκαλιά του ασκητικού κορμιού της που μόλις πριν λίγο σπαρταρούσε ερωτευμένο στα χέρια του ; Μήπως εκείνος που χάζευε το καλοσχηματισμένο κωλαράκι της κάτω από το αέρινο φουστανάκι της ;

Εκείνο το πρωί η Βιτάνα ήταν πανέμορφη. Έλαμπε εκείνο το μαγιάτικο πρωινό στο σχολείο. Ήταν ξεχωριστό εκείνο το πρωί.

- Σήμερα παιδιά θα εφαρμόσουμε τις κινήσεις που πρέπει να κάνουμε για να προφυλαχθούμε σε περίπτωση σεισμού. Σε 10 λεπτά θα χτυπήσει το κουδούνι του σχολείου τρεις φορές. Η τρίτη φορά θα σημάνει υποθετικά την έναρξη του σεισμού. Εμείς, χωρίς πανικό αλλά γρήγορα θα μπούμε κάτω από τα θράνια μας όπως έχουμε πει μέχρι να ξαναχτυπήσει το κουδούνι και να σημάνει τη λήξη του σεισμού. Εντάξει ;

- Μάλιστα κυρία !!!

Πρώτος χτύπος : (μπορώ ; )
Δεύτερος χτύπος : ( αντέχεις ; )
Τρίτος χτύπος : ( μπορώ !!! )

- Σεισμός 1-2 ρίχτερ : ανεπαίσθητος από τους ανθρώπους και ελάχιστα αισθητός από τα ζώα. Καμία βλάβη. ( είμαι ανεπαίσθητη, είσαι ανεπαίσθητος, είναι ανεπαίσθητοι)

- Σεισμός 3 ρίχτερ: ανεπαίσθητος για άνθρωπο σε κίνηση, ελάχιστα αισθητός για ακίνητο, καθιστό άτομο. Αισθητός από τα ζώα που εκδηλώνουν ανησυχία κατά τη διάρκειά του. ( όχι άλλη ακινησία, φτάνει η ακινησία, τέλος η ακινησία)

- Σεισμός 4 ρίχτερ: αισθητός από άνθρωπο καθιστό ή ευρισκόμενο σε ύπτια θέση. Βουλώνουν τα αυτιά λίγο πριν καταφτάσουν τα πρώτα σεισμικά κύματα. Γυαλικά, εύθραυστα αντικείμενα και αντικείμενα σε ασταθή ισορροπία κινούνται ή τρίζουν. Μικρές βλάβες σε παλαιά κτίρια, τοίχους και κεραμοσκεπές. Καθόμαστε ήσυχοι κάτω από το θρανίο παιδιά. Θα περάσει(δεν περνάει ). Θα περάσει παιδιά. Όχι πανικός.

- Σεισμός 5 ρίχτερ : Αισθητός από άνθρωπο εκτός αν κινείται επί τροχοφόρου οχήματος. Προκαλεί ανησυχία. Πόρτες και ντουλάπια χτυπούν. Τζαμαρίες τρίζουν. Μικρές ρωγμές εμφανίζονται σε καινούρια κτίρια. Εκτεταμένες ζημιές σε παλιές κατασκευές που σε πολλές περιπτώσεις καθίστανται ακατοίκητες. ( Ξύπνα, ξύπνα)

- Σεισμός 6 ρίχτερ :Σχετικά ισχυρός σεισμός. Προκαλεί ίλιγγο. Δυσκολία διατήρησης της ισορροπίας. Μέτριες ζημιές σε καινούργια κτίρια. Πτώση σοβάδων. Καταστροφή εύθραυστων αντικειμένων. Αλλά εμείς πάντα στη φωλίτσα μας. Ασφαλείς παιδιά. Εδώ στο μικρό μας καταφύγιο. (Κατεδαφίζομαι, κατεδαφίζεσαι, κατεδαφιζόμαστε)

- Σεισμός 7 ρίχτερ : Ισχυρός σεισμός. Απώλεια αίσθησης χώρου. Αδύνατη η διατήρηση της ισορροπίας. Εκτεταμένες ζημιές σε καινούρια κτίρια. Κατάρρευση παλαιών οικοδομών και οδικών σχηματισμών. Καταστροφές στο δίκτυο παροχής ηλεκτρικού ρεύματος. (μπορώ να το κάνω, μπορώ να το κάνω)

- Σεισμός 8 ρίχτερ : Πολύ ισχυρός σεισμός. Ισοπέδωση οικοδομικών τετραγώνων. Έντονοι χτύποι στις καμπάνες των εκκλησιών. Δημιουργία παλιρροιακών κυμάτων. Καταστροφές στο δίκτυο ύδρευσης. (πρέπει να γίνει τώρα… θεεεεέ μου πολυέλαιεεεεεε, μου τα’κανες κουδούνιαααααααα)

- Σεισμός 9 ρίχτερ : Καταστροφικός σεισμός. Ισοπέδωση ολόκληρης πόλης. Δημιουργία τεράστιων ρηγμάτων στο έδαφος.

Το κουδούνι του σχολείου χτύπησε πάλι σημαίνοντας το τέλος του συναγερμού και της σχολικής ώρας. Η Βιτάνα βιαστικά έτρέξε έξω από την αίθουσα. Βγήκε στο προαύλιο μαζί με το μπιτόνι γεμάτο βενζίνη. Περιχύθηκε και αυτοπυρπολήθηκε.

για τις Βιτάνες του αύριο

για τον άφαντο δημιουργό της μικρού μήκους ταινίας από το τελευταίο φεστιβάλ της Δράμας στο σενάριο του οποίου ασέλγησα.
Άβαταρ μέλους
VULGARRRRRDOG
super member

...

Δημοσίευσηαπό VULGARRRRRDOG » Δευτ Ιουν 13, 2005 4:35 pm

Συναχωμένο καλοκαίρι με το ζόρι κουβαλημένο στην πλαζ με κατάλευκη επιδερμίδα, η ντροπή της πρώτης φοράς του χοντρούλη που θα βγάλει το μακό του αφήνοντας να φανούν τα βυζάκια και η κοιλίτσα του.

Δυνατότερος από ποτέ ορκίζομαι να αφήσω την τελευταία μου πνοή στο ταρτάν στις δέκα παρά τέταρτο μετά από δέκα παρά τέταρτο στροφές, μυρίζοντας τα μαλλιά της καταϊδρωμένης άλτριας που προπονούμαστε και καταπονούμαστε μαζί. Στόχος η κατάρριψη της αρχής διατήρησης της ενέργειας, της γενικότερης αρχής της φυσικής, που ισχύει πάντοτε στο σύμπαν με εξαίρεση τις μαύρες τρύπες και το 4ο θέμα της φυσικής κατεύθυνσης των πανελλαδικών 2005.

Αχόρταγα όπως συνήθως δέχομαι τις χαριτωμένες δαγκωνιές στη μουσούδα μου από το στοματάκι της μικρής που σκασμένη από τα γέλια ξεθάβει για πολλοστή φορά το σιντί με τα μπεστ των Motorhead και με το χεράκι της σκαλίζει τα κουμπιά μέχρι να πέσει πάνω στο “Rock ‘n Roll”. Η ένταση στο τέρμα, χεράκια πάνω κάτω, κεφάλι δεξιά αριστερά. Ευτυχώς τα πολύ μικρά παιδιά δεν καταλαβαίνουν από τα όρια και τις δήθεν λογικές των μεγάλων. Είναι βλακεία των γονιών να προσπαθούν να τα εντάξουν στο δικό τους ρυθμό. Θα μάθουν περισσότερα αν προσπαθήσουν να ακολουθήσουν οι ίδιοι το ρυθμό του μπόμπιρα. Όσο μπορούν βέβαια διότι οι βιορυθμοί που έχουν τα πιτσιρίκια χτυπούν διαρκώς κόκκινο με εξαίρεση τον ύπνο τους.

Το παρακάτω για σένα που έχω εντοπίσει την ταυτότητα σου :wink:

DOPE - You Spin Me Round (Like a Record)

If I, I get to know your name
Well if I, could trace your private number, baby
All I know is that to me You look like you're lots ... of fu(ck)n
Open up your loving legs I want some,want some

I set my sights on you (and no one else will do)

And I, I've got to have my way now, baby
All I know is that to me You look like you're having fu(ck)n
Open up your loving legs Watch,out here I come

You spin me right round, baby
Right round like a record, baby
Right round round round

I got to be your freund now, baby
And I would like to move in a little bit closer

All I know is that to me
You look like you're lots of fu(ck)n
Open up your loving legs Watch out, here I come
Άβαταρ μέλους
VULGARRRRRDOG
super member

.

Δημοσίευσηαπό VULGARRRRRDOG » Σάβ Ιούλ 23, 2005 10:55 am

Εκπληκτικό καλοκαιρινό κομμάτι (δε ξέρω αν το έχεις υπόψη σου) από τις ροκ - μαριχουάνα αναζητήσεις των mid -70's.

HEART - Crazy On You -

If we still have time we might still get by
Every time I think about it I want to cry
With bombs and the devil little kids keep coming
No way to breathe easy...no time to be young
But I tell myself that I was doing alright
There's nothing left to do tonight but ...

go crazy on you, crazy on you
let me go crazy crazy on you

My love is the evening breeze touching your skin
The gentle sweet singing of leaves in the wind
The whisper that calls after you in the night
And kisses your ear in the early light
And you don't need to wonder, you're doing fine
My love, the pleasure's mine

Let me go crazy on you, crazy on you

Wild man's world is crying in pain
what you gonna do when everybody's insane
So afraid of one who's so afraid of you
what you gonna do oh....ahhhhhhhhhh. oooooo

crazy on ya, crazy on you, let me go crazy crazy on you

... I was a willow last night in my dream
I bent down over a clear running stream
I sang you the song that I heard up above
And you kept me alive with your sweet, flowing love

crazy, yeah, crazy on you

-------------------------------------------------------------

(Εντός της Ρεβέκκας – απόπειρα κατάδυσης)

… μου είχε μείνει απωθημένο από την προηγούμενη βδομάδα εκείνο το σιναπί ζευγάρι πέδιλα στον Καλογήρου. Θυμάσαι, εκείνο που σου είχα πει στης Μαρίας.
… πάλι ξεπέρασα το όριο της κάρτας και ακούω ξανά τα μπινελίκια και των δυο. Ο άντρας είναι άντρας. Είτε σύζυγος, είτε εραστής, νομίζει πως είναι ο ρυθμιστής των πάντων.

Ο μαλάκας. Μαλάκας δι’ ασήμαντον αφορμήν.

Ο πονοκέφαλος με αφήνει ήσυχη όλο και περισσότερο τελευταία. Είναι και η θάλασσα που λατρεύω.

Σημείωμα Ομοιοπαθητικής

13/8/1997 - 20/8/1997

1. Εξωτερίκευση νεύρων - υστερία για το σκυλί
2.Οταν συμβαίνει κάτι ύπνος όχι , ταχυκαρδία .
3. Είμαι καλά .
4. Ινομύωμα μικρό εξωτερικό
5. Ευτυχία = Είμαι κοντά στην θάλασσα
6. Πονοκέφαλοι, ΤΕΛΟΣ.
7.Οδοντιατρος , αναισθησία χωρίς τα …
8. sex = neg.
9. πονοκέφαλοι ξανά.
10. μ’ αρέσει η νύχτα
11. το μυαλό μου είναι στο βασικό ένστικτο
12. πόνοι στα ποδιά με την υγρασία ( ρευματισμοί )
13. χαρτί για το κολυμβητήριο
14. γινονται μεσα μου διαφορα δεν μπορω να τα εκτονωσω ( ήμουν αυτοελεγχομενη κάτι δεν παει καλά )
15. αlhpa - alpha - Arenus
16. αυπνια

(οποιαδήποτε ομοιότητα με πρόσωπα ή καταστάσεις δεν είναι καθόλου συμπτωματική).
Άβαταρ μέλους
VULGARRRRRDOG
super member

.

Δημοσίευσηαπό VULGARRRRRDOG » Τρί Ιούλ 26, 2005 10:33 am

Bασ. Παπακωνσταντίνου (Κ. Τριπολίτης) - ΚΟΝΤΡΟΛ -

Αγάπησα μια γυναίκα ευνούχο με ψηλό τακούνι και πέτσινο ρούχο,
με τρύπια μυαλά γεμάτα φουρκέτες κολλημένη χρόνια στις ίδιες κασέτες

Έχω τον έλεγχο των πιο κρυφών κυττάρων σου
του οργασμού, της πείνας σου, της μάρκας των τσιγάρων σου

Αγάπησα μια γυναίκα - τανάλια με καρφιά στα χέρια σκισμένη βεντάλια ,
που κάνει λαβές με κόλπα καράτε, σπάει φαρμακεία και στα πάρκα κοιμάται

Έχω τον έλέγχο των πιο κρυφών κυττάρων σου
του οργασμού, της πείνας σου, της μάρκας των τσιγάρων σου…

----------------------------------------------------------------------
Το παρακάτω "πίς" αποτελεί αναδημοσίευση από το edra.gr και είναι απολαυστικό. Μου τράβηξε την προσοχή διότι άρχιζε με τη λέξη ΚΙΝΔΥΝΟΣ !! :

ΝΟΙΑΖΟΜΑΙ
ΑΝΑΚΟΙΝΩΣΗ ΤΥΠΟΥ

Ο ΚΙΝΔΥΝΟΣ ΤΗΣ ΦΙΛΟ – ΟΜΟΦΥΛΟΦΙΛΙΑΣ / ΠΡΟΤΑΣΕΙΣ

Η δημόσια υποστήριξη του γάμου ομοφυλόφιλων και μάλιστα από πολιτικό κόμμα, δίνει επικίνδυνα και λανθασμένα σήματα στην ελληνική κοινωνία και ιδιαίτερα στην ελληνική νεολαία, ενθαρρύνοντας ομοφυλοφιλικές συμπεριφορές! Συμπεριφορές που όχι μόνο δεν καταδικάζονται, διότι αυτό είναι αποτροπή, αλλά σχεδόν επαινούνται, πράγμα που δείχνει αποδοχή και «επιβράβευση».

Το ζήτημα είναι πολύ πιο εφιαλτικό, όταν σκεφθεί κανείς ότι πίσω από τη διαστροφή της ομοφυλοφιλίας, πολλές φορές κρύβεται και ο καταναγκασμός του ενός μέλους, με εκβιασμό, βιασμό, χρηματισμό, εκμετάλλευση της εξάρτησης και δόλωμα της δωρεάν χορήγησης και χρήσης ναρκωτικών!

Το σήμα λοιπόν που δίνει η αποδοχή του πολιτικού κόμματος, δίνει ενθαρρυντικό φως σε όλα αυτά τα νοσηρά μυαλά και αποβράσματα για περαιτέρω εκμετάλλευση και εξουθένωση ανθρώπων που βρίσκονται σε εξαρτημένες καταστάσεις ή ψυχολογικές πιέσεις ή αδυναμίες!

Όμως το πρόβλημα είναι τρομακτικό, εάν φωτογραφηθεί και το μήνυμα που δίνεται στο νεαρόκοσμο, το μήνυμα που δίνεται σε νεαρούς μαθητές, ένα μήνυμα αποδοχής του αφύσικου, ένα μήνυμα θετικό, που μπορεί να δημιουργήσει αληθινές τραγωδίες και να εκτρέψει μισοαστεία-μισοσοβαρά νεαρά άτομα, υπό την επήρεια αλκοόλ ή ναρκωτικών ή πρόσκαιρων ψυχικών αδιεξόδων, σε διάπραξη αθλίων και καταστροφικών για την ψυχή και το σώμα πράξεων!

Μέσα στα σχολεία μάλιστα, μερικές φορές διαφαίνονται παιδιά που έχουν μια απόκλιση από τον ρόλο του φύλου τους και μια συμπεριφορά που δείχνει μια - μη συνειδητοποιημένη (έστω) - ταύτιση με το αντίθετο φύλο… ʼλλα παιδιά μιμούνται χωρίς να κατανοούν, άλλα αναγκάζονται από το σπίτι να υιοθετούν τέτοια συμπεριφορά, άλλα έχουν πάρει το στραβό δρόμο στα λεγόμενα «καρναβάλια» αλλάζοντας ρόλο και φύλο, άλλα έχουν ήδη πληγεί σοβαρά τις περισσότερες φορές από ακατονόμαστες καταστάσεις που είναι «αδύνατον» να έρθουν στο φως, επειδή όλα τα στόματα στην «οικογένεια» είναι κλειστά…

Πολλά από αυτά όλα τα παιδιά μπορούν να επανέλθουν στον ρόλο τους, μπορούν να αποκαταστήσουν μέσα τους το ορθό και να υιοθετήσουν χωρίς πρόβλημα και χωρίς φόρτιση την ενδεδειγμένη συμπεριφορά, με ευεργετικές για τα ίδια και την οικογένειά τους συνέπειες. Είναι βέβαια πολύ δύσκολος και πολύ μοναχικός εδώ, ο ρόλος των εκπαιδευτικών λειτουργών …

Αλλά όταν από πάνω γίνεται και προσπάθεια να υιοθετηθεί επίσημα η Ομοφυλοφιλία, τότε το πρόβλημα αποκτά μείζονες διαστάσεις! Τις διαστάσεις της ΗΘΙΚΟΤΗΤΑΣ ΤΗΣ ΠΟΛΙΤΙΚΗΣ και της ΠΟΛΙΤΙΚΟΤΗΤΑΣ ΤΗΣ ΗΘΙΚΗΣ!

Διότι ενώ η Πολιτική οφείλει να πολιτεύεται το ηθικό, η Ηθική οφείλει να ηθικοποιεί το πολιτικό!

Ώστε είναι ενδεδειγμένο καθήκον των πολιτών να παρεμβαίνουν για να μην απωλέσει η Πολιτική τον ηθικό της ρόλο, διότι τότε όχι μόνο δεν θα είναι χρήσιμη και αναγκαία, αλλά αντί της ευημερίας των πολιτών θα ετοιμάσει την χειρότερη δυστυχία για τους πολίτες και την ίδια, επειδή η έκπτωση των ηθών οδηγεί πάντα στην έκπτωση των θεσμών και στο κατρακύλημα της ανθρώπινης αξιοπρέπειας και κοινωνίας, την εξαφάνιση του στοιχειώδους πολιτισμού…

Επομένως η παρέμβαση και το περιεχόμενο της παρέμβασης του Παναγιωτάτου Μητροπολίτου Θεσσαλονίκης κ.κ. Ανθίμου, όχι μόνον ήταν επιβεβλημένο, αλλά και επαινετό! Οι εκπαιδευτικοί και όλοι οι γονείς και πολίτες που Νοιάζονται τον ευχαριστούν μάλιστα και ζητούν από την ελληνική κυβέρνηση και τα πολιτικά κόμματα να πάρουν δύο άμεσα μέτρα:

1. Απαγόρευση πώλησης ανήθικων περιοδικών, DVD, ταινιών και διαφημίσεων και προβολής από κινηματογράφους και τηλεοράσεις θεαμάτων που παρασύρουν τους νέους σε ακολασία, ανηθικότητα και εκτροπή, βλέποντας την ατιμωρησία, την ανεκτικότητα, την ευκολία τέλεσής τους και το χειρότερο, την ευκολία μίμησής τους, μέσα στο περιβάλλον του δήθεν «όλα επιτρέπονται»… Επίσης την απαγόρευση δημοσίευσης αγγελιών «γνωριμιών» και της βιομηχανίας του σεξ από εφημερίδες, που θα έπρεπε να έχουν τελείως διαφορετική αποστολή….

2. Απαγόρευση λειτουργίας μαγαζιών σεξ και επιχειρήσεων ζωντανών θεαμάτων, όπου κορυφώνεται η εκμετάλλευση νεαρών ατόμων, θυμάτων των αδίστακτων εμπόρων λευκής σαρκός! Η απαγόρευση λειτουργίας διαφόρων κέντρων τύπου παμπ, που αποτελούν βιτρίνες της πορνείας, του εκφυλισμού, της ανηθικότητας και λειτουργούν υπό την ατιμώρητη κάλυψη κάποιων αρχών…

Είναι αδιανόητο μια πολιτισμένη κοινωνία, να ανέχεται και να νομιμοποιεί το μεγαλύτερο κλαμπ διαπλοκής στο τρίγωνο διαφθορά, σεξ, ναρκωτικά (με προεκτάσεις σε σταρ-συστεμ, μέσα προβολής και κατασκευής ειδώλων)!!!

Είναι ώρα να δούμε ριζικά νομοθετικά και κατασταλτικά μέτρα, που θα ξεριζώσουν για πάντα τις πηγές διαφθοράς, στις οποίες πολλές φορές είναι εμπλεκόμενοι ή εκβιαζόμενοι δημόσιοι λειτουργοί, αρχές και εξουσίες. Εδώ θα πρέπει να δοθούν επίσης κίνητρα για αποκαλύψεις όλων των κυκλωμάτων πορνείας και άλλων σχετικών κυκλωμάτων, με απόλυτη διασφάλιση του μισθού και του βαθμού τυχόν εμπλεκόμενων μετανοημένων δημοσίων υπαλλήλων ή αρχών!

Επίσης να υπάρξει με τη συνεργασία της Εκκλησίας μας και της Αστυνομίας, οργανωμένα μαθήματα Οικογενειακής Αγωγής και Πρόληψης- Αντιμετώπισης Καταστάσεων, μαθήματα που θα εισαχθούν ως υποχρεωτικά στο Λύκειο, για την ενημέρωση και προάσπιση της ψυχικής, πνευματικής και σωματικής υγείας των νεαρών εφήβων, των αυριανών πολιτών και οικογενειαρχών.

Τονίζουμε ότι όσο επικίνδυνη είναι η παγίδα της ομοφυλοφιλίας, τόσο επικίνδυνη είναι και η δημόσια υπεράσπισή της, η φιλο-ομοφυλοφιλία, που αναλαμβάνει την αποκατάσταση αθλίων και αποδοκιμαστέων, αφύσικων και ανήθικων συμπεριφορών στην ευρύτερη κοινή γνώμη…

ΝΟΙΑΖΟΜΑΙ
Noiazomai-news.tripod.com

-------------------------------------------------------------------------------
Αυθαίρετα προσωπικά συμπεράσματα:
1) η πουστιά ή η φιλοπουστιά πρέπει να αντιμετωπισθεί άμεσα και δραστικά διότι έτσι θα αντιμετωπισθεί και το πρόβλημα των ναρκωτικών, η κοινωνία θα αρχίσει να ενδιαφέρεται άμεσα για την πολιτική.

2) το κλείσιμο των μαγαζιών σεξ (υπάρχουν ακόμη ; ), η απαγόρευση της τσόντας και το κλείσιμο των .... παμπ ( ;;; ) θα πατάξει κάθε πούστικη διάθεση των νέων, όλα αυτά με τη βοήθεια της ....Εκκλησίας μας.

3) ηθικότητα της πολιτικής ή πολιτικότητα της ηθικής ;

(...ήταν να μην χτυπήσει ο πρώτος καύσωνας)
Άβαταρ μέλους
VULGARRRRRDOG
super member

.

Δημοσίευσηαπό VULGARRRRRDOG » Πέμ Αύγ 04, 2005 11:51 pm

SIOUXSIE & THE BANSHEES - Suburban Relapse

I'm sorry that I hit you but my string snapped
I sorry I disturbed your cat-nap
but whilst finishing a chore
I asked myself "what for"
then something snapped,
I had a relapse...A Suburban relapse

I was washing up the dishes minding my own business
when my string snapped

[Should I]
Throw things at the neighbours
expose myself to strangers?
kill myself or...you?
now memory gets hazy?
I think I must be crazy
but my string snapped
-------------------------------------------------------

εντός της Κατερίνας – απόπειρα κατάδυσης

… ευχάριστη η παραλία σήμερα, ήταν απελπιστική η κατάσταση με τη ζέστη χθες. Είκοσι μπάνια. Μα είναι μαύρισμα αυτό για είκοσι μπάνια ; Πρέπει κάτι να πηγαίνει στραβά με το αντηλιακό. Κι αυτά τα σπυριά καθόλου δεν μου αρέσουν. Πονοκέφαλος. Πρέπει να κάνω τις εξετάσεις. Πριν αρχίσει η εξεταστική. Αν δεν περάσω τουλάχιστον έξι ατή τη φορά, χάθηκα.

(Ξεφύλλισμα) « … όταν περίμενε τηλέφωνό του, το ρολόι σταματούσε για εκείνη. Θα μπορούσε να περιμένει μέρες για να ακούσει τη φωνή του, έστω για μια στιγμή, άσχετα αν ποτέ τους δεν είχαν συναντηθεί….» Μα ποιος είναι αυτός που κάθεται και γράφει αυτές τις μαλακίες…

Νάτος. Ήρθε. Στην ώρα του και σήμερα.
(Σμιγμένα χείλη, φωνή συρτή) Καλησπέρα Νίκο !!

Τι κώλος, τι κώλος !! Πρέπει να γυρίσω λίγο πιο πλάγια την ξαπλώστρα, να δείξω το καλό μου προφίλ. (Διόρθωμα μπούστου, άγαρμπη κίνηση)
Γμτ το φρεντοτσίνο σου μέσα !!!

σημείωμα ομοιοπαθητικής

2/8/1998 – 9/8/1998

1) πονοκέφαλοι (μεσημέρι ή στις 7:00 μμ) χρήση του gantille
2) δύσπνοιες – φαγούρες στα πόδια
3) τάση για γλυκά
4) ψυχολογικά πολύ καλά
5) δυνατή – έχω ενέργεια
6) κρέας : εκφυλισμός οργάνων
7) κρύωμα
8 ) solarium : δημιουργεί καρκίνο
9) ολογομηνόρια

(οποιαδήποτε ομοιότητα με πρόσωπα ή καταστάσεις δεν είναι καθόλου συμπτωματική).
Άβαταρ μέλους
VULGARRRRRDOG
super member

Δημοσίευσηαπό Το Κολλητηράκι » Σάβ Νοέμ 26, 2005 7:01 pm

Perfect Day - Lou Reed

Just a perfect day,
Drink Sangria in the park,
And then later, when it gets dark,
We go home.
Just a perfect day,
Feed animals in the zoo
Then later, a movie, too,
And then home.

Oh it’s such a perfect day
I'm glad I spent it with you.
Oh such a perfect day,
You just keep me hanging on,
You just keep me hanging on.

Just a perfect day,
Problems all left alone,
Weekenders on our own.
It's such fun.
Just a perfect day,
You made me forget myself.
I thought I was someone else,
Someone good.
'...sorry, i forgot your beauty... my life goes on, absolutely...'

Salento
Άβαταρ μέλους
Το Κολλητηράκι
super member

Τοποθεσία: Ο Κλαυσίγελος Της Τυρόπιττας Και Ο Πήδουλος Της Μελιτζάνας...

ΠροηγούμενηΕπόμενο

Επιστροφή στο μουσική

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 4 επισκέπτες