μουσική

οι δεκα χειροτερες rock μπαντες ολων των εποχων

οτιδήποτε γύρω από τη μουσική

...

Δημοσίευσηαπό VULGARRRRRDOG » Πέμ Μάιος 22, 2003 9:39 am

Συνήθως όλες οι μπάντες που αυτο - χαρακτηρίστηκαν ως "ροκ" είναι οι χειρότερες.

Ποτέ δε μου άρεσαν οι Beatles, όμως δεν θα μπορούσα να τους ταξινομήσω στις 10 χειρότερες μπάντες όλων των εποχών γιατί πολύ απλά εγώ ο ίδιος δεν.....έχω ζήσει σε όλες τις εποχές :wink:

Εννοώ πως είναι λίγο δύσκολο να "θάψουμε" στις αρχές του 21ου αιώνα μπάντες της δεκαετίας 60 - 70, τουλάχιστον όσοι από εμάς δεν έχουν "γευθεί" την αύρα εκείνης της εποχής. Φυσικά ΟΛΟΙ μας έχουμε άποψη για τη μουσική με βάση το προσωπικό μας αισθητήριο.

Μαύρο στους OASIS. Οι αδερφοί Κατσάμπα και τα κολλητάρια τους. Κανένα νεύρο. Κανένας λόγος ύπαρξης. Από τον καναπέ του tea time στη σκηνή, γίνεται ;

Μαύρο και σε εκείνους που τραγούδησαν (δεν έχω ιδέα ποιοι είναι) το ανεπανάληπτο τραγούδι - καρμανιόλα "Rock Sugar". Εφηβικό τραύμα.

Από την ελληνική σκηνή, δεν αντέχω τους Πυξ - Λαξ με τον τραγουδιστή που σιγά - σιγά παχαίνει. Κρίμα γιατί οι στίχοι τους είναι εξαιρετικοί. Δεν ξέρω αν είναι ρόκ, όμως εγώ βρήκα την ευκαιρία να τους τα χώσω.
Από κείνο το συνονθύλευμα, respects μόνον στο Μάνο Ξυδού.
Σουγλάκο ζεις, για πάντα παλαιστής.
Άβαταρ μέλους
VULGARRRRRDOG
super member

Προηγούμενη

Επιστροφή στο μουσική

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 2 επισκέπτες