παιδική χαρά

Που ειστε ρε?????????????????????

χαλαρά χαμόγελα, παιχνίδα, παιχνιδίσματα, αστεία και .... "ζζζζζζζζζζζζζζζ"

Δημοσίευσηαπό epsilon » Πέμ Μαρ 18, 2010 6:50 am

η μόνη απάντηση που σου αξίζει γκεστ που υπογράφεις Μ είναι ότι χτες έριξα μπινελίκια σε δύο υπηρεσίες τηλεφώνου που μου έχουν κόψει το τηλέφωνο.
όχι στη βία.
epsilon
e-missos master

Δημοσίευσηαπό Επισκέπτης » Πέμ Μαρ 18, 2010 2:17 pm

epsilon έγραψε:η μόνη απάντηση που σου αξίζει γκεστ που υπογράφεις Μ είναι ότι χτες έριξα μπινελίκια σε δύο υπηρεσίες τηλεφώνου που μου έχουν κόψει το τηλέφωνο.

:-(

ΥΓ (δεν ξέρω αν και γιατί μου αξίζει η παραπάνω απάντηση, αλλά πολύ λυπάμαι για τις δυσκολίες που, όπως αφήνεις να εννοηθεί, αντιμετωπίζεις. -δεν ξέρω τι θα πρόσφερε μια επανάληψη τετριμμένων εκφράσεων του τύπου: "δεν είσαι η μόνη" ή "υπάρχουν και χειρότερα", κλπ.)

---
_|\/|_
Επισκέπτης

Δημοσίευσηαπό κανενας » Πέμ Μαρ 18, 2010 9:40 pm

η μόνη απάντηση που σου αξίζει γκεστ που υπογράφεις Μ είναι ότι χτες μου έριξε μπινελίκια μια κυρία στο τηλέφωνο επειδή η διεύθυνση από πάνω της έκοψε το τηλέφωνο.

Όταν της ζήτησα να μου επιβεβαιώσει το όνομα και τα στοιχεία της, μου έκλεισε το τηλέφωνο κατάμουτρα.

Είμαι λοιπόν εδώ με ένα κατάμουτρο τηλέφωνο κι ακούω από μακριά τις κραυγές των παραμυθάδων που πέφτουν από πυροβολισμούς φωτογράφων.

Μα γιατί τόση βία;

Κανονικά θα έπρεπε να πιαστούν οι φωτογράφοι με τους παραμυθάδες χέρι-χέρι για να γίνει η γη μια τεράστια καρτ ποστάλ που θα την κάψει ο θεός (ή ο διάβολος) σε ένα του μεθύσι με τσίπουρα, ανάβοντας το κοχίμπα του, σε μια άκρη της ελληνικής επαρχίας.

Και να ξαναξεκινήσει πάλι το παραμύθι από την αρχή με κατάμουτρα τηλέφωνα, μουτρωμένες έψιλον, αδικημένους τηλεφωνητές, άφαντες διευθύνσεις και πυροβολημένους παραμυθάδες.

...

Τελικά έψιλον τις είπα πάλι τις μαλακίες μου, ε;
κανενας

Δημοσίευσηαπό epsilon » Παρ Μαρ 19, 2010 8:17 am

Anonymous έγραψε:
epsilon έγραψε:η μόνη απάντηση που σου αξίζει γκεστ που υπογράφεις Μ είναι ότι χτες έριξα μπινελίκια σε δύο υπηρεσίες τηλεφώνου που μου έχουν κόψει το τηλέφωνο.

:-(

ΥΓ (δεν ξέρω αν και γιατί μου αξίζει η παραπάνω απάντηση, αλλά πολύ λυπάμαι για τις δυσκολίες που, όπως αφήνεις να εννοηθεί, αντιμετωπίζεις. -δεν ξέρω τι θα πρόσφερε μια επανάληψη τετριμμένων εκφράσεων του τύπου: "δεν είσαι η μόνη" ή "υπάρχουν και χειρότερα", κλπ.)

---
_|\/|_

διότι γράφοντας υπονοείς ότι άλλοι δεν έχουν χρήματα, ενώ άλλοι απλώς τους παίρνουν μερικά παραπάνω.
κι εγώ βέβαια, θέλω να σου πω με τη στυφή μου απάντηση κάτι άλλο:
ότι δεν έχω συνηθίσει, ούτε τώρα στα γεράματα να μπαίνω σε ομαδούλες. 'α, εσείς οι υπάλληλοι', 'εσείς οι εφοριακοί', 'εσείς οι πανεπιστημιακοί', ή, 'εσείς οι ποιητές', ούτε 'εσείς οι γυναίκες'.
το μόνο που κατάφερα, και το κατάφερα εδώ μέσα, είναι να είμαι ένα γράμμα: ένα γράμμα: ούτε καν μια λέξη.
για το χαρακτήρα και τη ζωή μου είναι μια απελευθέρωση και συνεπώς μια πρόοδος. γιατί αλλιώς είμαι ένας μικρός χατζιαβάτης.
το ξέρεις καλά νομίζω. είσαι σχεδόν σίγουρος γι' αυτό, κι εγώ το αναγνωρίζω. βλέπεις, λένε όλοι ότι χαμογελάω πολύ. η δερματολογική μου εξέλιξη βέβαια τους δίνει λάθος, μα αυτό δεν έχει και πολλή σημασία.
ξέρεις τι είναι ωστόσο, να χαμογελάς πολύ, και που και που να πετάς και κανένα 'όχι';
αν δεν ξέρεις, σκέψου το. θα με καταλάβεις ακόμη περσότερο, αν και, εδώ που τα λέμε, δεν αξίζω τον κόπο.
καλημέρα.
όχι στη βία.
epsilon
e-missos master

Δημοσίευσηαπό epsilon » Παρ Μαρ 19, 2010 8:36 am

... όσο για σένα, γκεστ-κανένα (πώς είναι δυνατόν 'εσένα' να κάνει ομοιοκαταληξία με 'κανένα', μπορείς να μουν πεις; πού μιλάει ο ποιητής έψιλον; σε κανέναν;
ο κανένας είναι γνωστό σε ποιον μιλάει, έστω κι αν δεν το ξέρει: μιλάει φωναχτά στον οδυσέα που έχει μέσα του, και τον σώζει με ένα 'κανένας'. είθε οδυσέας εσύ κανένα.

δεν κατάλαβα! έγινες τηλεφωνητής μπράβος τηλεφωνικών εταιρειών; σε λίγο οι τηλεφωνικές εταιρείες θα βάλουνε μπράβους να δέρνουν αυτούς που δεν πληρώνουν.
έχουμε τρελαθεί εδώ μέσα, ή μάλλον εκεί έξω;
πάντως δεν ξέρω αν είπες μαλακίες.
εγώ ξέρω ότι βρέθηκα χωρίς τηλέφωνο σταθερό γιατί μου το έκοψαν ξαφινιά την τετάρτη ενώ το είχα πληρώσει τη δευτέρα!!!, και οι μαλάκες μου έλεγαν ότι έπρεπε να τους είχα ειδοποιήσει 'γιατί τα ελτά καθυστερούν', άκου οι παλιομαλάκες! κι ενώ το χαρτί που πλήρωσα τη δευτέρα έλεγε 'πληρωμή μέχρι 29/3, (κι εγώ το πλήρωσα 15/3), περιείχε λέει κι ένα ληξιπρόθεσμο ποσόν! να πάνε να #%$#^$& ΄λέω και τους το είπα.
συγχρόνως, η κινητή εταιρεία με το κόκκινο χρώμα όχι μόνο μου έκανε φραγή εισερχομένων και εξερχομένων κλήσεων, αλλα με βάζει και πληρώνω μηνιαίο πάγιο.
και επειδή οι πουστιές είναι πολλές και καλές, και κατάλαβαν ότι περί μεγάλης πουστιάς πρόκειται, μετά από τόσο καιρό φραγής, μου ζητάνε να πληρώσω ένα ποσόν και να το ξανανοίξουν λέει.
ΔΕ ΛΕΝΕ ΟΜΩΣ ότι θέλουν να το ξανανοίξουν για να δικιολογήσουν την πουστιά που έχουν κάνει, και η οποία είναι να με μεταφέρουν σε ένα λεγόμενο 'ανλίμιτεντ' πρόγραμμα, και κατόπιν σε δύο μέρες ακριβώς να κάνουν φραγή!!!
δλδ και να πληρώνω μηνιαίο πάγιο (γιατί, κι αλλο όνομ αν δίνουν, περί αυτού πρόκειται) και να μην έχω τηλέφωνο!
να πάνε να %&*%*%*%*%*%^#$%$#(*&()*_)+_

κι άντε τώρα πρωινιάτικα.
σήμερα θα πάω στον ιανό, να απαγγείλω ένα ποίημα από τότε που είμουν τζόβενο.
με προσκάλεσαν βέβαια και σε μια βραδιά αραβικής ποίησης.
φυσικά όχι για να μιλήσω, μα για να ακούσω. βέβαια, όταν τους ρώτησα τι αραβικό θα έχουν, βρέθηκαν σε ένα χαμόγελο αμηχανίας, διότι ακόμη κι ο περίφημος ποιητής του μεσαίωνα που θα αναφέρουν δεν έχει γράψει αραβικά, αλλά περσικά. ε, πειράζει; όλα αυτά τώρα παρόμοια είναι.
συμφωνώ. σε λίγο θα έρθει το αεροπλάνο να με πάρει να πάω για ψώνια στο σούπερμάρκετ της γειτονιάς μου. θα πω στον πιλότο να φύγει ώστε η καρτ ποστάλ με τους παραμυθάδες, τους μαλάκες, τους τηλεφωνητάδες, τους ποιητές και τα έψιλον και τα άνηθα, να έχει καθαρό τοπίο. θα γυρίσω με τα πόδια.
έτσι είμαστε εμείς οι πλούσιοι και διανοούμενοι.
καλημέρα σας.
όχι στη βία.
epsilon
e-missos master

Δημοσίευσηαπό κανενας » Παρ Μαρ 19, 2010 10:46 pm

Ήθελα να έρθω αλλά δεν πρόκαμα.
:D
εύχομαι νσ ήταν καλά.
κανενας

Δημοσίευσηαπό epsilon » Σάβ Μαρ 20, 2010 1:00 am

ω ναι:! ήταν εξαιρετικά, το κάτι άλλο! αφού ΕΓΩ ήμουν εκεί:

υπογραφή: ο πέτρος που πάει παντού
όχι στη βία.
epsilon
e-missos master

Δημοσίευσηαπό χαμίνι » Πέμ Ιουν 10, 2010 3:32 pm

Γεια σου "Πέτρο"...

Γεια σου Οδυσσέα Κανένα!

Τώρα πιο πολύ κι από τότε κρατάω τα μάτια ανοιχτά σαν να περιμένω κι εγώ το κενό να γίνει μια μαύρη τρύπα. Δεν θέλω να χάσω το θέαμα!

Είστε ακόμη στη γειτονιά;;;
Καλό ταξίδι!
Άβαταρ μέλους
χαμίνι
senior member

Προηγούμενη

Επιστροφή στο παιδική χαρά

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 6 επισκέπτες