παιδική χαρά

σχολιαστες σχολιων

χαλαρά χαμόγελα, παιχνίδα, παιχνιδίσματα, αστεία και .... "ζζζζζζζζζζζζζζζ"

σχολιαστες σχολιων

Δημοσίευσηαπό wpleftyboy » Τετ Νοέμ 01, 2006 4:41 pm

αφορμη γι αυτο το τοπικ υπηρξαν τα ασχετα σχολια στο τοπικ τουσολιασμου των ποιηματων του αγγελου

κι επειδη μονο εγω ημουν αρκετα "ζωο" ωστε να ζητησω συγνωμη απ' τον αγγελο , φανταστηκα οτι εσεις οι "ανθρωποι" θα βρισκατε χρησιμο ενα γηπεδο για να γραφετε τα ωραια σας ετσι ωστε να μην γινεται καταχρηση αλλου χωρου στον οποιο θα επρεπε να σχολιαζονται τα ποιηματα και μονο...
ισως μαλιστα να επρεπε να ανοιχτει το σχολιαστες σχολιων νωριτερα για να μη χρειαζεται "συγνωμη" στον αγγελο .

ορμα για τη συνεχεια "αχρειοκυνηγε" !(αν και για σενα θα ηταν πιο καταλληλο ενα τοπικ με αρχικο τιτλο "σχολιαστες ανθρωπων" ή "σχολιαστες νικνεϊμ"

"Τι να πει κανεις για σενα αγαπητε μου !
Που βρισκεις την ορεξη και το χρονο και καθεσαι συνεχως και γραφεις αυτες τις σαχλαμαρες ?
Δεν εχεις δουλεια να κανεις ? εντελως τεμπελχανας είσαι επιτέλους ?
Αντε ρε πηγαινε να βρεις καμια δουλεια και σταματα να ριμαζεις τη συνταξη της γιαγιας και του μπαμπα ...."

γιατι βλεπω οτι εβαλες αποσιωπητικα που σημαινει οτι εχεις να πεις κι αλλα...

οπως και η ομοσταυλη (μια και φαινεται οτι τρωτε απ' το ιδιο κουτοχορτο) σου η κυρια ε ,(ή μηπως εισαι αυτοκλητος vigilante ) , προσπαθεις να απαξιωσεις ενα κειμενο απαξιωνοντας τον ανθρωπο που κρυβεται πισω απ' το νικ που εγραψε το εν λογω κειμενο...

εκσπερματιζοντας μεγαλοφυη συμπερασματα για την προσωπικοτητα του, ζωγραφιζετε το βιογραφικο του σημειωμα στον καμβα του υποστεγου με κιτρινισμενη στουμπωμενη πηχτη μαλακεια με εψιλον γιωτα .

θα απαντησω και στις τρεις ερωτησεις σου για να ικανοποιησω την περιεργεια σου αλλα και τις αναριθμητες θαυμαστριες μου που με βομβαρδιζουν με παρομοια βαθυστοχαστα ερωτηματα .

1)τρωω καλα και χωνευοντας νοιωθω την ακατανικητη επιθυμια να γραψω
σαχλαμαρες ...οπως οι αλλοι κοινοι θνητοι σαν εσενα ρευονται και κλανουν
μετα το φαγητο εγω βαζω ενα ποτηρι κονιακ , αναβω ενα ρομπουστο και χτυπαω τα πληκτρα του κομπιουτορα .

2)εχω δουλεια αλλα την κανουν αλλοι για μενα ...γιου νοου υπαλληλοι ...
για ενα κομματι ψωμι δε φτανει μονο η δουλεια που λεει και το τραγουδι .

3)οχι δεν ειμαι εντελως τεμπελχανας. οπως σου ειπα εχω δουλεια . Εχω ομως και πολλους υπαλληλους που δουλευουν για το καλο μου και λεφτα απο τον αειμνηστο παππουλη μου για να τους πληρωνω και να εχω χρονο να σας χαριζω τα ηθοπλαστικα μου κειμενα ...μη μ'ευχαριστειτε τωρα θα μ'
ευχαριστησετε αργοτερα .

ελπιζω να ικανοποιησα την περιεργεια σου "αγαπητε μου" και οπωσδηποτε στελνω την αγαπη μου σε ολες τις θαυμαστριες μου εκει εξω .
ΘΑΝΑΤΟΣ ΣΤΟΥΣ ΠΟΙΗΤΕΣ
Άβαταρ μέλους
wpleftyboy
e-missos master

Δημοσίευσηαπό than sigma » Τετ Νοέμ 01, 2006 7:56 pm

Καλησπέρα,
Αν έχει κάποια αξία η άποψή μου..θα ήθελα να εκφράσω την απογοήτευσή μου που για άλλη μια φορά φαίνεται να τρωγόμαστε με τα ρούχα μας...δεν κρίνω ποιος έχεις δίκιο ή άδικο αλλά αντί να ανοίγουμε θέματα για συζήτηση ή να συνεχίζουμε τα ήδη υπάρχοντα ...αναλωνόμαστε σε τι άραγε; Πως το λέτε εσείς αυτό; Υπόστεγο της ανησυχίας και της δημιουργίας δεν είναι σίγουρα και γι αυτό και η απογοήτευση που προείπα!

Αγαπητέ λέφτυ ειλικρινά δεν κατανοώ την επέμβασή σου..αλλά είτε έχεις δίκιο είτε άδικο... νομίζω ότι έχεις ενεργοποιημένο το pm σου οπότε και θα μπορούσες να λύσεις τις όποιες διαφορές σου με την "ε" .

Α)Το θέμα μεταφέρεται στην παιδική χαρά όπου και θα συνεχιστεί από όποιους έχουν όρεξη γιατί απλά δεν έχει καμμία σχέση με την κατηγορία ποίηση.
Β)Διαγράφω (από το θέμα του άγγελου) το σχόλιο του κυρίου που έκανε τον κόπο να γίνει μέλος μας απλά για να κράξει.
Γ)Όποιος από τους γράφοντες στο θέμα του άγγελου θέλει να αντιγράψει τα ποστ του ας το κάνει μέχρι αύριο βράδυ γιατί θα διαγραφούν.

Λυπάμαι που γράφω όλα τα παραπάνω.
καλό ταξίδι αλέξη.
Άβαταρ μέλους
than sigma
Site Admin

Δημοσίευσηαπό wpleftyboy » Τετ Νοέμ 01, 2006 9:46 pm

πιμι στην ε για ποια διαφορά ?
δεν εχω καμμια προσωπικη διαφορα με την ε για να τη λυσω με πιμι
τα σχολια της ε εκρινα οπως νομιζω οτι εχω δικαιωμα
τι θα ελεγες θαν αν αφαιρουσα το "ε" απο το ολο κειμενο και εμενε μονο το παρακατω ?

" οταν αποφασιζουμε να γραψουμε ενα σχολιο για καποιο ποιημα
θα πρεπει να δειχνουμε στοιχειωδη σεβασμο (οσο και να μη μας συγκινει το ποιημα) και να γραφουμε το σχολιο μας μετα απο προσεκτικη μελετη του ποιηματος

αυτο νομιζω οτι προϋποθετει χρονο και αρκετες αναγνωσεις ...οποιος βιαζεται μπορει μονο να προσπερασει και να επανελθει οταν εχει τον απαιτουμενο χρονο

μια επιφανειακη και βιαστικη κριτικη το λιγοτερο προσβαλλει το δημιουργο ,
εξυπηρετει ομως τη ματαιοδοξια του σχολιαστη και το χτισιμο δημοσιων σχεσεων...με λιγα λογια ειναι μια συναλλαγη ..."

και παλι ομως κατα τη γνωμη μου καθενας μπορει να γραφει οτι θελει
ακομα κι αν δηλωνει "αχρειοκυνηγος" ...αρκει σημειο αναφορας να ειναι τα κειμενα τα οποια ειναικαι τα μονα πραγματικα σ'ενα εικονικο υποστεγο.

για μενα η μεταφορα του τοπικ αυτου στην παιδικη χαρα δεν εχεικαμμια σημασια γιατι συνηθιζω να βλεπω στην ουσια των πραγματων και οχι στους τιτλους
απο μια αποψη ομως
αξιζει να προβληματιστει καποιος και πανω σ' αυτη τη μεταφορα του θεματος στην παιδικη χαρα
εκ πρωτης οψεως φαινεται οτι ισως το "σχολιαστες σχολιων" ανηκει στην παιδικη χαρα

απ' τη στιγμη ομως που καποιος μπορει να ισχυριστει οτι ενα σχολιο μπορει να ειναι με τη σειρα του ποιημα, δηλ. να αποκτησει σαν κειμενο λογοτεχνικη υποσταση , θα πρεπει να κριθει αναλογως και σ'εναν αναλογο χωρο
ο οποιος χωρος δεν ειναι η παιδικη χαρα
ολα αυτα βεβαιως με τη λογικη του θαν που θελει το καθε κειμενο να βρισκεται στον καταλληλο χωρο
γιατι με τη δικια μου λογικη (και δεν ισχυριζομαι οτι σωνει και καλα εχω δικιο)καθε κειμενο πρεπει να βρισκεται εκει που το τοποθετησε η τυχη ή ο δημιουργος του
δεν εχει νοημα η μεταφορα του

οσο για το σβησιμο ? αυτα ειναι χιλιοειπωμενα νομιζω ....και πανω στην ωρα
εμφανιζεται και η υποθεση blogme

οπου θαν εμφανιζεσαι υπερμαχος της ελευθεριας του λογου
και θα χει πλακα να συμφωνει μαζι σου και η υπολοιπη παρεα που πριν λιγο καιρο παρενεβει ολο θέρμη για να σβησεις απο δω μεσα καποια στιχακια (ισως να ηταν και χαμηλης ποιοτητας δεν παιζει ρολο)

τι διαφορα εχει θαν η μηνυση κατα του μπλογκμι και η διαγραφη των "καταραμενων στιχων" απ' το υποστεγο ?

στο βαθος καμμια
και η λογικη που υπαγορευει και τα δυο ειναι στην ουσια της ακριβως η ιδια.

"να βαλουμε ταξη"
πως μπορεις να βαλεις "ταξη" σε οτιδηποτε , οταν η διαλυση ειναι η μονη φυσικη ταση των πραγματων ? και για ποσο ? οι αγωνιωδεις προσπαθειες για ευταξια και ευπρεπισμο θυμιζουν την κωμικη προσηλωση των μαναδων στο ξεσκονισμα και το ταχτοποιημα
τη στιγμη που ολοι στην οικογενεια θελουν F.E.F.U. ή ελληνικα Γ.Φ.Α.Γ .

οπου FEFU = δημιουργια και ανησυχια οπως το ειπες εσυ .
ΘΑΝΑΤΟΣ ΣΤΟΥΣ ΠΟΙΗΤΕΣ
Άβαταρ μέλους
wpleftyboy
e-missos master

Δημοσίευσηαπό kanenas » Πέμ Νοέμ 02, 2006 6:50 pm

Όπως και να'χει έχει τους λόγους του ο λέφτυ να παραδίδει απαντήσεις σε αυτό το τόπικ προς τον αχρειοκυνηγό
εμένα μου άρεσε η όλη μεταφορά
είναι οι υπάλληλοι που την ώρα που ο ρομπούστο ανάβει τα πούρα του δεν τους ακούει κανείς
είναι μια ώρα δική τους, η ώρα που οι ζωντανοί νεκροί κοιμούνται, και βγαίνουν παγανιά ...

'ομορφος ύπνος το πρωί μαμά.
kanenas
senior member

Δημοσίευσηαπό kanenas » Πέμ Νοέμ 02, 2006 6:53 pm

έκανα reply στην ποίηση αλλά βγήκε εδώ
πως μας τηλεμεταφέρεις έτσι ρε θαν
kanenas
senior member

Δημοσίευσηαπό wpleftyboy » Παρ Νοέμ 03, 2006 10:52 pm

πραγματι κανενα
οι ζωντανοι νεκροι εκολαπτονται σε επιχειρησεις σαν τη δικια μου οπως αυγα σε θερμοθαλαμους πτηνοτροφειων
φαινεται οτι επικρατουν ιδανικες συνθηκες για την εκολαψη και το μεγαλωμα των νεκροζωντανων μεσα σε γραφεια ,οπου κυκλοφορουν περιστασιακα τα μεγαλα αφεντικα με τα ρομπουστακια αναμμενα ,φυσωντας πυκνο καπνο στις μουρες των υφισταμενων .
Φροντιζω να το κανω αυτο οσο πιο συχνα μπορω , ενω ταυτοχρονα επιδιδομαι και σε παροτρυνσεις για αυξηση της παραγωγης εκστομιζοντας μειωτικους χαρακτηρισμους και σεξουαλικα υπονοουμενα .
Πραγματικα πιστευω οτι επιτελω το υψιιστο κοινωνικο εργο ,συμαβαλλοντας τα
μεγιστα στην παραγωγη αδιστακτων , διψασμενων για αιμα και ανθρωπινη σαρκα ,ζωντανων νεκρων .

Ζωντανων νεκρων που ειναι η μονη ελπιδα σ' αυτη τη γη .

Προσδοκω ανασταση νεκρων και ζωη του μελλοντος αιωνος ,αμην .
ΘΑΝΑΤΟΣ ΣΤΟΥΣ ΠΟΙΗΤΕΣ
Άβαταρ μέλους
wpleftyboy
e-missos master

Επιστροφή στο παιδική χαρά

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 3 επισκέπτες