παιδική χαρά

Σαλιάρα

χαλαρά χαμόγελα, παιχνίδα, παιχνιδίσματα, αστεία και .... "ζζζζζζζζζζζζζζζ"

Δημοσίευσηαπό feelgood » Τρί Φεβ 28, 2006 10:38 am

dianathenes έγραψε:Μιλώ πιο πολύ για σένα φίλε φιλ. Οι χαρακτηρισμοί σου με σοκάρισαν αρκετές φορές για το λόγο ότι τους βρήκα υπερ-βολικούς για το εικονικό. Δεν είναι ότι δεν έχεις δίκιο σε όσα λες αλλά τα είπες χωρίς χιούμορ.

Ευτυχώς αγαπητη ντιανα εγω δεν ειμαι ο εκφραστης τους μισσος, είμαι απλά ένας ακόμα συμμετεχων σ αυτο. Μπορει να μουν υπερβολικος ή άδικος αλλά που ήταν όλοι όσοι είναι ρεαλιστες κι ακριβοδίκαιοι και που ήσουν εσύ?

Εγραψα την άποψη μου με ιδιαιτερα σκληρά λόγια τα οποία ήταν διανθισμένα με λεπτεπίλεπτο (πιθανά και φλεγματικό) χιούμορ το οποίο και δεν κατενόησαν οι ιθαγενείς από απέναντι. Θεώρησα πως έπρεπε να παίξω μπάλα και στο γήπεδό τους γι αυτό κι επιχείρησα να πω τα ίδια (πάνω κάτω) στο δικό τους βήμα (όπως θα πρόσεξες). Πάλι όμως τους είδα σφιγμένους και σοβαρούς παρότι επιστράτευσα τα τελευταία μου αστεία.

Δυστυχώς το πρόβλημα (όπως σωστά αντιλήφθηκες) ήμουν τελίκά εγώ που, ως γραφικός και κολλημένος στις πάλαι ποτέ σταθερές αξίες της μεταβιομηχανικής εποχής, απέφυγα να διακρίνω τις αγνές προθέσεις των "απέναντι", αλλά ένιωθα πως έτσι τελικά την πάτησε η κόκκινη αρκούδα και αλώθηκε από τον ύστερο καπιταλισμό (βλ. περεστρόικα).

Θα σου πω επίσης τι ειναι αυτο που μ εξιτάρησε περισσότερο. Το θέμα τους ήταν "ρε δε πάμε να παίξουμε κανα παιχνιδάκι στο μισσος"?
Στην ουσία δηλαδή, σκοπος τους ΗΤΑΝ να μας εξιτάρουν αλλά με τη διαφορά πως ήθελαν αυτό να γίνει ανώδυνα, δηλαδή να παίζουμε το γνωστό σεντονοπολεμο (ή καλυτερα μαξιλαροπολεμο), γεμιζοντας την ατμοσφαιρα πουπουλακια, υιοθετωντας ενα ευχαριστο κλιμα σύσφιξης σχεσεων μεταξύ μας, πιθανα και "αδελφοποιησης" των φορουμ, χαμογελώντας στωικά εμεις σ αυτους (και μπινελικωνοντας ειρωνικα, απο μεσα μας ομως) και χαχανιζοντας ζουζουνιαρικα αυτοι (ψιθυριζοντας μυστικα γελωτες έχοντας την θεση του θεωρείου επί του μικρού μας καλλιτεχνικού θεάτρου και τον γαματο ρόλο των δυο γερόντων κουτσομπόληδων, ξερεις, σαν αυτούς που κοροιδευαν το θιασο στο μαπετ σόου).

Ωραία ήταν όλα αυτά, μπορεί εσένα να σ αρέσανε αλλά εγώ βγήκα κι είπα τι πίστευα. Να επαναλάβω εδώ πως οι υπερβολικές μου εκφράσεις ήταν ακριβώς το χιούμορ που επιστράτευσα και που, δυστυχώς, δεν κατενοήθη από κανένα.

Πέραν του πιθανά αποτυχημένου μα (θεωρω εγω) χιουμοριστικού μου υφους, είπα και δυο-τρια πράγματα σχετικά με το κενό, με το λογο και τις πιθανες διαφορες μας ως φορουμ, πράγματα πιθανα ΚΑΚΑ μα αυτα πιστευα (και πιστευω) και περιμενα να κατσει καποιος να απαντησει εστω δυο-τρια πραγματα.
Ο μονος που αντεδρασε ήταν ο κουκος ο οποιος μαλιστα "τα πηρε" επειδη εθιξα τους φιλους του. Σεβαστη η αποψη του και καλοδεχουμενος ο λογος του μα ήδη είχα πει τι με τρομαξε περισσοτερο (να μην επαναλαμβανομαστε).

Και (παντα μιλω για μενα) θεωρω πως η ελευθερια εκφρασης που βιωνουμε εδώ μεσα είναι καταλυτική και σπάνια. Δε βλέπω το λόγο να τη θάψουμε κάτω από τον καθωσπρεπισμό και τη κοινωνική ευγένεια. Αν εσενα βεβαια σου καθεται στραβα, εγω ειμαι περηφανος και συμμετεχω εδω μεσα ΑΚΡΙΒΩΣ γι αυτην.

ΥΓ
δυστυχως το κενο με τρομαζει...
ευτυχως κι ο εαυτος μου...
...
Άβαταρ μέλους
feelgood
senior member

Δημοσίευσηαπό toxo » Τρί Φεβ 28, 2006 11:56 am

feelgood έγραψε:οι ιθαγενείς από απέναντι.

ειναι γαιδούρια .....
αυτό έχω να πω ........ :cry:

εγώ τόσο καιρό απέναντι ψάχνω για έναν ινδιάνο με πράσσινα (αντε μια παραχώρηση με μπλε ) μάτια και μου λένε ότι δεν υπάρχει ........
φτου τους ........
:D:P

σοβαρά τώρα .....
φίλ ........δεν έχω διαβάσει (ή μάλλον έχω διαβάσει ελλάχιστες) σεντονιάδες γενικώς
δεν ξέρω τι λές και ούτε με ενδιφέρει να μάθω
προφανώς υπάρχει διαφορετική αισθηση του χιούμορ .......δες πως ξεκίνησε το όλο θέμα της "απόβασης" και που μπήκε σαν τόπικ (όπου αν θυμάμαι δεν ευχάριστησα και το μέλος που αξιώθηκε να μας το ανοίξει ........ )
αν ήταν κάτι τόσο "φοβερό" όπως το παρομοιάζεις ,πιστεύεις ότι θα το βάζαμε στην "παιδική χαρά"?!

θα δανειστώ την υπογραφή ένος άσχετου μέλους .......
"μικρέ χαλάρωσε .......πιες ενα bullsmith "

υγ:γιατί μου βγάζει κινέζικα τα μυνήματα πριν το δικό μου όταν πάω να απαντήσω?!
toxo
new member

Δημοσίευσηαπό fbl » Τρί Φεβ 28, 2006 12:25 pm

Παει λαλησε και η Toξοπουλα....
Αντε και καλα οι υπολοιποι ηρθαν εδω να πολεμησουν τινα τροπο παναθεμα τους κ ετσι παει κ ερχεται...
Εσυ καλο μου κοριτσι εδω ψαχνεις να βρεις τον γαλαζοπρασινοματη ανδρα των ονειρων σου ;
Δεν ακουσες ; Δε ρωτησες για το τι σαρα μαρα ειμαστε ολοι μας εδω μεσα ;
Και για να στο πω και πιο απλα για να το καταλαβεις η εμπειριοκρατουμενη συνειρμικη φιλοσοφια μα και ψυχολογια που διαθετουν οι (ανδρες) θαμωνες του μισσος ακαταπονητα προσπαθει να εξηγησει με τους νομους του ψυχολογικου αυτοματισμου και με το μηχανισμο της συρραφης των παραστασεων ποια ειναι αυτα τα κριτηρια οπου μια νεο εισερχομενη νεανιδα σα του λογου σου θα μπορουσε να εκπληρωσει τις απαιτησεις του χωρου ωστε να καταστει υποψηφια νυφη...

Καλη τυχη παντως......

ΚΑΙ υ.γ.

καλως μας ρθες toxopoula... :D
press alt + f4 after read..
Άβαταρ μέλους
fbl
super member

Δημοσίευσηαπό toxo » Τρί Φεβ 28, 2006 1:43 pm

fblμε σφάζεις τρις ......
μία με το τοξοπουλα που κάτι σαν βλάχα-βλαχοπούλα μου κάνει και μόνο η κανάτα μου λειπει .........
μια γιατι δεν με εννόησες ........ο φιλ για τους απέναντι ινδιάνους αναφερόταν .....και αυτό σχολίασα
& μια γιατί παρανόησες ότι ψάχνω για υποψήφιον "κουλτουριάρικο-θύμα" ....έχουμε και απέναντι .......:P (χωρίς παρεξήγηση πλάκα κάνω )

υγΑ:ευχαριστώ που μου το εξήγησες και απλά (δεν θέλω να σκεφτώ αν ήταν πιο περίπλοκο πως θα το εξηγούσες ......) :D
υγΒ:για την σάρα και την μάρα που λές ,απιστος θωμάς είναι το μαι νικ
υγΓ:καλως σας βρήκα :)
toxo
new member

Δημοσίευσηαπό dianathenes » Τρί Φεβ 28, 2006 2:52 pm

Φιλ, μη πικραίνεσαι. Αφού μόνος σου το λες: είχες το θάρρος να τοποθετηθείς και να πάρεις μέρος. Δεν ξέρεις ότι πάντα αυτοί υφίστανται μετά κάθε είδους κριτική; Εγώ μίλησα γενικά και σε σένα μόνο παραπονέθηκα, καθόλου δεν κατηγόρησα. Το ξέρω ότι δεν αντιπροσωπεύεις το φόρουμ ωστόσο είσαι φίλος ....ε! και με τους φίλους είναι πάντα κανείς πιο αυστηρός και απαιτητικός. Εχεις επίσης δίκαιο σε αυτό που λες ότι δεν συμμετείχα πολύ στο θέμα αλλά έτυχε γμτ να μην είμαι αυτή την εποχή ελλάδα ειδεμή έννοια σου....δε με ξέρεις δα;

Ας πούμε λοιπόν ότι η αίσθηση του δικού σου χιούμορ δεν συνέπεσε με των γειτόνων μας. Δε χάθηκε ο κόσμος. Εξ άλλου το διευκρίνησες τόσες φορές που δεν τίθεται θέμα.
Εμένα ξέρεις τι με απασχολεί που θέλω να το συζητήσω και με όλους σας;

Οτι ανεξάρτητα από διαφορές ως προς τι είναι παιγνίδι, χιούμορ, ποιότητα, «κενό» και λοιπά, σε κάθε αντιπαράθεση πρέπει η θεωρία να συμβαδίζει με τη πράξη.

Τι θέλω να πω:
η γενική αντιμετώπισή μας σαν ομάδα, δεν συνέπεσε με τη φήμη μας σαν φόρουμ της ανάλυσης.
Δεν πολεμήσαμε με δικά μας όπλα αλλά με ξένα. Την πατήσαμε δηλαδή περίπου σαν την κόκκινη αρκούδα. Αλωθήκαμε από το στυλ που εισέβαλε στο χώρο μας το οποίο και υιοθετήσαμε.

Διότι μπορεί μεν να γράψαμε σεντόνια αλλά τα σεντόνια μας ήταν διανθισμένα όπως το λες, με έναν ξένο αέρα, ένα χιούμορ που δεν είναι ο συνήθης τρόπος που λειτουργούμε.. Γι αυτό έβγαινε και κάπως απότομο και παράταιρο. Γιατί καλέ μας φιλ, εμείς δεν είμαστε τόσο καλοί σε αυτό. Είμαστε καλοί στη μεταφορική διήγηση, στην ανάλυση και τη θεωρεία που πάει προς τον πυρήνα. Αυτά είναι το βαρύ μας πυροβολικό. Αντί λοιπόν να το προτάξουμε σαν μέσο άμυνας – εμείς να εκτοξεύουμε και να απαγγέλλουμε τις σεντονιάδες μας απτόητοι, νομίζω παρασυρθήκαμε από τον ελαφρύ οπλισμό των επισκεπτών μας και τους μιμηθήκαμε. Χάσαμε το στόχο μας δηλαδή. Υποστήκαμε ένα είδος πολιτισμικής ας πούμε επίθεσης που μας κουκούλωσε γρήγορα σαν πανί και μας μπουρδούκλωσε. Αστεισμοί οι μούλτιδες, σεντονιάδες αναλυτικές εμείς, έπρεπε να αντιπαραθέσουμε.

Ετσι καθόλου δε θα έπρεπε να σε στεναχωρεί το γεγονός ότι τους βλέπεις σφιγμένους και σοβαρούς στα μέρη τους. Διεξάγουν την άμυνά τους όπως γνωρίζουν. Θα ήταν δυνατόν να αντιπαραθέσουν σεντονιπαδες; Και αν ναι, πόσοι; Είναι επομένως πιο καλοί πολεμιστές φιλ γιατί μας παρέσυραν! Είναι πονηροί! Και πρόσεχέ τους!

Εμείς πάλι, είμαστε καλοί πολεμιστές αλλά ολίγον ευαίσθητοι. Ολα αυτά τα μουγκρίσματα αγαπητοί μούλτιδες που ακούσατε και παρεξηγηθήκατε ήταν μόνο και μόνο από αμηχανία μπροστά σε αυτήν την πολιτισμική πρόσμιξη που έλεγα και χτες. Προβληματιζόμαστε δηλαδή αν θα πρέπει έτσι, αν αλλιώς, αν πρέπει γενικώς και γιατί πρέπει τελικώς να διεξάγουμε τη μάχη, ξύνοντας το κεφάλι μας, υιοθετώντας για λίγο τις πολεμικές κραυγές του εχθρού, πέφτοντας στα 4, μπουσουλώντας εν ανάγκει.....και εν τω μεταξύ εκείνοι βρίσκουν ευκαιρία να μας την πουν κιόλας. Και δεν γνωρίζουν ότι στις αποθήκες μας έχουμε πυρομαχικά που απλά βαριόμαστε να τα κουβαλάμε πάλι....

Πού να τρέχουμε τώρα με τις παραλλαγές......
Έχουμε βάλει τις σαγιονάρες μας και λιαζόμαστε....
Συνάδελφοι από τα μούλτι σε αυτό μόνο αποτύχατε......δεν μπορέσατε να μας "εξιτάρετε" τόσο ώστε να ανοίξουμε τις αποθήκες....

* εξιτάρω <από το exiter πιφ! γαλλικούρες των νεοελλήνων ! Μα τι πάθατε όλοι σας, λες και η ελληνική δε διαθέτει ανάλογη έκφραση! :roll:
Είμαι για πέτα(γ)μα.....

....και αγόρασα ασπίδα......
Άβαταρ μέλους
dianathenes
e-missos master

Δημοσίευσηαπό aspic » Τρί Φεβ 28, 2006 10:07 pm

Καλά στα είπε ο φίλγκουντ διανάθενα και καθότι αναδείχτηκε και σε κορυφαίο παίκτη,ομαδικό αλλά και με καλές πρωτοβουλίες (που δυστυχώς δέν προλάβαμε να τον ακολουθήσουμε γιατί τις πήρες βιαστικά),είναι λογικό να τον παίρνει και το παράπονο.
Διότι αντί να του πούμε μπράβο,πάς να τον βγάλεις και ένοχο εσύ.
Ένοχο να βγάλεις τον ανηψιό που απογοήτευσε.Ούτε κάν που φάνηκε στο παιχνίδι.

Και μιά χαρά λειτουργήσαμε.
Γιατί έχεις αμφιβολίες διανάθενα;
Είμασταν άμεσοι και αυθόρμητοι,χωρίς δηθενιές και τέτοια.
Τους βρίσαμε,τους καλοπιάσαμε,τους ξαναβρίσαμε,τους αναλύσαμε τους μετρήσαμε και τους βυθοσκοπήσαμε και εμπάσει περιπτώσει ότι μας ήλθε στο μυαλό τους κάναμε και περάσαμε ωραία.
Και αυτοί έκαναν τα ανάλογα.
Που το βλέπεις το πρόβλημα;
Ελπίζουμε να περάσαν και αυτοί καλά.

Εγώ τώρα καθώς βρήκαμε και πάλι την φορουμική μας ειρήνη,δυό πράγματα θέλω να σχολιάσω εν τάχει.
Πρώτον, την καταλυτική και σπανια ελευθερία έκφρασης που ισχυρίζεται ο φίλ ότι έχουμε στο μίσσος και βρίσκω την άποψή του λίγο αφελή και υπερβολική και δεύτερον,την ευκολία με την οποία κάποιοι μουλτιφορουμίτες (που τους έχουμε και εδώ μέσα και νίκ δέν λέω) σου ζητούν να μήν τους καταπνίγεις με τις αγριοφωνάρες σου και να είσαι σοβαρός και όταν άντε να τους κάνεις το χατήρι να μήν σε πούν και γαιδούρι έρχεσαι και συζητάς σοβαρά σοβαρά,σου βγάζουν κάτι πουστιές και κατι πουτανιές,που τελικά σου έρχεται θεια έμπνευση και καταλαβαίνεις γιατί φώναζες και γιατί έβριζες τόσο καιρό.
Έτσι λοιπόν διανάθενα,αυθορμήτως και όποτε θέλουμε,βρίζουμε και φωνάζουμε για να μήν γίνουμε παλιόπουστες ήσυχοι μέν,αλλά με πλάγιο λόγο,περίεργο ασαφή θολό και άστα να πάνε δέ.
Και η ανάλυση χρειάζεται και η φωνή χρειάζονται λοιπόν.
Το θέμα είναι που να βρούμε τώρα κανέναν να του φωνάξουμε.....

.... που τους διώξαμε όλους.
(Εσύ βλάχα βλαχοπούλα και τοξοτοπούλα,το είπες του αρχιεπίσκοπου ότι ήλθες και εδώ,ή θα σε βάλει σε τιμωρία όταν το μάθει;
ʼν και παιδιά μου φαίνεται ύποπτη η τοξώ.
Να δείτε που επίτηδες την στείλαν.
Κάτι μας ετοιμάζουν.
Λέω να την περάσουμε από τέστ και μετα ή να την δεχθούμε ή να την τοξοβολήσουμε πισω στη πατρίδα της.
Και τελικά κάτι οι διπλοφορουμίτες,κάτι τα πήγαινε και έλα μούλτι μίσσος,μισσος μούλτι,κάτι η διανάθενα που έχει κάνει το αθήνα λονδίνο,εξάρχεια γκύζη,τελικα ποιοί είμαστε εμείς,ποιοί είναι οι άλλοι και ποιά είναι και αυτή η καταλυτική και σπάνια ελευθερία της έκφρασής μας πιά,που λέει και ο φίλ;
Έ;
Σιστπισιστ; (εσείς ποιοί είστε; )
Και εξάλλου, η μοναδική μου αλήθεια είναι ότι λέω πάντα ψέμματα.
Ώστε.
aspic
e-missos master

Δημοσίευσηαπό Davatzis » Τετ Μαρ 01, 2006 11:00 am

aspic έγραψε:
Καλά

(εσείς ποιοί είστε; )

http://www.theorderoftheserpentine.com/ ... 485144.pdf
Αργότερα αργότερα πλακώσανε δυό κότερα..!!

Sort time 100 $, All night 500 $, fulltime 920 $

call 992560667598666
Davatzis
junior member

Δημοσίευσηαπό toxo » Τετ Μαρ 01, 2006 2:59 pm

aspic έγραψε:(Εσύ βλάχα βλαχοπούλα και τοξοτοπούλα,το είπες του αρχιεπίσκοπου ότι ήλθες και εδώ,ή θα σε βάλει σε τιμωρία όταν το μάθει;

Αρχιεπίσκοπος ?! για τον Χριστόδουλο λές ?! :? και που με ξέρει αυτός ?! :?

aspic έγραψε:ʼν και παιδιά μου φαίνεται ύποπτη η τοξώ.
Να δείτε που επίτηδες την στείλαν.
Κάτι μας ετοιμάζουν.

Τόξω όπως Γκόλφω ε?!
(δεν νομίζω να κρυφοκοιτάζεις απέναντι έ?! :D )

δεν είχαν κανέναν άλλο εύκαιρο "δούρειο ίππο" και έτσι έστειλαν εμένα

(και δεν με εστείλαν επιτήδες ......μου είπαν ευγενικά να την κάνω από εκεί γιατί λέει στην δύσκολη στιγμή της απόβασης, εγώ δεν στάθηκα στο ύψος μου και να πολέμησω γενναία ..........

φτίαχνοντας κάλτσες και μπλούζες για τα στρατά .......)

aspic έγραψε:Λέω να την περάσουμε από τέστ

τι τέστ θα είναι ?! θα έχω τίποτα sos να διαβάσω?!

υγ1:σχετικά με τον αρχιεπίσκοπο ....κατα α .....δεν έχω κανέναν πάνω από το κεφάλι μου και κατα β ....από το λίγο που ξέρω τον αρχιέπισκοπο δεν μου έχει φανεί τύπος που βάζει τιμωρίες και αν ηθελα να έρθω κρυφά για να μην φαώ τιμωρία δεν θα έβαζα τούτο το νικ .....(ελπίζω ότι αυτό που είπες να ήταν στο πνεύμα της πλάκας και να μην το εννοούσες )
υγ2:καλό μήνα ........
toxo
new member

ΕΙΔΙΚΗ ΑΦΙΕΡΩΣΗ ΚΑΙ ΕΚΠΛΗΡΩΣΗ ΤΗΣ ΥΠΟΣΧΕΣΗΣ ΜΟΥ!!! ΤΠ ΜΑΡΣ

Δημοσίευσηαπό Davatzis » Κυρ Μαρ 05, 2006 6:49 am

Για τα "σταγκωμένα μυαλά"

Εμπρόοος Μάραααρς

Εν δυό- εν δυό-.. ... .. ...

Η μαλακίιια η μαλακίιια δύναμώνει το κορμί το κορμί

Σου δίνει φάαατσα σου κάνει μπράαατσα κι΄έεεχεις πάντα προκοπή προκοπή

ʼπαξ δις τρεις και τετράκις !!!!

(με ρυθμό και καλό βηματισμό..)
Αργότερα αργότερα πλακώσανε δυό κότερα..!!

Sort time 100 $, All night 500 $, fulltime 920 $

call 992560667598666
Davatzis
junior member

Προηγούμενη

Επιστροφή στο παιδική χαρά

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 5 επισκέπτες