παιδική χαρά

Μαργαριτάρια επωνύμων...

χαλαρά χαμόγελα, παιχνίδα, παιχνιδίσματα, αστεία και .... "ζζζζζζζζζζζζζζζ"

Μαργαριτάρια επωνύμων...

Δημοσίευσηαπό marpol » Τετ Αύγ 17, 2005 10:07 pm

"Δημοσ.: - Κα Δημητρίου, τι θα βρει κανείς, αν ψάξει στη βιβλιοθήκη σας;
Ατζ.Δημητρίου: - Α, δε θα βρει τίποτε εκεί. Όλα μου τα κοσμήματα τα φυλάω σε θυρίδες...":shock:

"Είναι λάθος που λένε ότι οι νέοι δεν ακούν κλασική μουσική. Εγώ, ας πούμε, μ' αρέσει πολύ να ακούω τις "4 εποχές" του Μότσαρντ..." (Σάκης Ρουβάς):shock:

"Δημοσιογρ ΕΡΑ2: - Αρετή έχεις φίλες;
Αρετή Κετιμέ: - Όχι δεν έχω φίλες, γιατί όταν με γνωρίζουν καλύτερα, με ζηλεύουν..." (αχ οι άτιμοι οι μεγάλοι τι κακό κάνουν στις παιδικές ψυχούλες...!! Αν σκεφτεί κανείς ότι ειδικά αυτό το κοριτσάκι τώρα τελευταία έχει πει απίστευτα πράγματα, όπως "εγώ μόνη μου τα μαθαίνω όλα. Έχω διαφόρους δασκάλους βέβαια, αλλά ό,τι μαθαίνω, το μαθαίνω μόνη μου..." :shock: (εκπομπή της ʼννας Παναγιωταρέα) ["έχω διαφόρους δασκάλους..."??? Είναι κουβέντα αυτή. Στους δασκάλους μας πρέπει να δείχνουμε το μεγαλύτερο σεβασμό και καταφέρανε με τα παχιά λόγια και τους πολλούς επαίνους να κάνουν αυτό το κορίτσι να λέει πως ό,τι έμαθε το έμαθε απ' το μυαλό του!! Λίγη μετριοφροσύνη (πραγματική - το τονίζω - γιατί από ψεύτικα γελάκια είμαστε πρώτοι) δε βλάπτει, επίσης τις προάλλες: "Σεμίνα Διγενή: Πώς αισθάνεσαι Αρετούλα που έχεις δίπλα έναν καλλιτέχνη όπως ο Παναγιώτης Λάλεζας;
- Α...εδώ έχω την Τασία Βέρρα δίπλα μου. Αυτό είναι το σημαντικό..." (Κι ο Παναγιώτης Λάλεζας που είναι 20 χρόνια στο χώρο του τραγουδιού είναι αυτός που την στηρίζει στις συναυλίες της όλο αυτό το διάστημα και δέχεται, ο άνθρωπος, για να θρέψει την οικογένειά του, να μπαίνει ως συμμετοχή στις εμφανίσεις της μικρής ευνοούμενης του Νταλάρα....Πού θα πάει αυτός ο κόσμος...!!!)

Τι να πεις... Κατά τ' άλλα λέει και ξαναλέει ότι δεν είναι ψωνισμένο. Γιατί το λέει και το ξαναλέει άραγε...;

Με το κοριτσάκι δεν έχω τίποτα - και χρησιμοποιώ ακριβώς τη φράση δημοσιογράφου του Βημαgasino που σε πρόσφατο φύλλο του τη φωτογράφιζε στην πίστα του Πάνου Κιάμου, να λικνίζεται - όπως γραφόταν (εγώ δεν ξέρω, δεν ήμουν εκεί) στο ρυθμό του τσιφτετελιού) - έχω όμως με τους μεγαλοκαρχαρίες των εταιριών και τους μεσόκοπους μέντορες και τους υπερφύαλους γονείς που προκειμένου να κερδίσουν χρήματα, δόξα και άλλα, χρησιμοποιούν τα χαρίσματα ή μη μικρών παιδιών...Μήπως και με τα παιδάκια που χρησιμοποιούνται ως ηθοποιοί τα ίδια και χειρότερα δε γίνονται...; Ας μπει επιτέλους κάποιο φρένο.
Όχι βέβαια ότι δεν έχουν ευθύνη και τα ίδια τα παιδιά...Είναι να το 'χει κι ο χαρακτήρας σου, αλλιώς....)

Ουφ...! ξέφυγα απ' το θέμα...

Επιστρέφω...

"Πόσο μ' αρέσει να έχω ένα σπίτι στην Κρήτη (?) και να αγναντεύω στον Ατλαντικό..."(ʼτζελα Δημητρίου)

"Πόσο λυπάμαι τους (β) ρακοσυλλέκτες, που αναγκάζονται να μαζεύουν βρακιά απ' τα σκουπίδια, για να ζήσουν..." (ʼτζ. Δημητρίου)
marpol
new member

Δημοσίευσηαπό epsilon » Πέμ Αύγ 18, 2005 12:47 pm

πώς είπατε; διαμάντια επωνύμων είναι ο τίτλος;

ε, συνεπώς, πρέπει να γράψω ΚΑΙ εδώ:

έψιλον. αυτό είναι, έψιλον!

αααχχχ, το φχαριστήθηκα!
όχι στη βία.
epsilon
e-missos master

Δημοσίευσηαπό Σαπφώ » Πέμ Απρ 06, 2006 7:31 pm

Κα Δημητρίου τα τραγούδια σας αυτά είναι ανέκδοτα;
Όχι, είναι πολύ σοβαρά...

:shock: :shock:
Ξέρω, μα επιλέγω ξανά το όνειρο. Κ.Μ.
Άβαταρ μέλους
Σαπφώ
junior member

Δημοσίευσηαπό Eksipnos Vlakas » Παρ Απρ 07, 2006 10:51 am

Έτσι είναι φίλε μου.....

Όταν τα λένε αυτοί είναι ποίηση, ενώ όταν τα λέμε εμείς είναι διαμάντια!

Προσδιορισμός δύο ταχυτήτων........
Ο αυθορμητισμός είναι απαράδεκτος σε εποχές που μπορείς να λες και να γράφεις ότι θέλεις αρκεί να συμφωνούν με το γενικά αποδεκτό.
Eksipnos Vlakas
junior member

Επιστροφή στο παιδική χαρά

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 5 επισκέπτες