παιδική χαρά

Το Σουρωτήρι ως Ιδεατή Υλοποίηση του Διάτρητου Κενού.

χαλαρά χαμόγελα, παιχνίδα, παιχνιδίσματα, αστεία και .... "ζζζζζζζζζζζζζζζ"

1. Η ιστορια αυτη με συγλονισε! Τολμω να πω οτι αλλαξε τη ζωη μου.. [b](10/10)[/b]

2. Η ιστορια αυτη μου αρεσε αλλα οχι τοσο! (7/10)
0
Δεν υπάρχουν ψήφοι
3. Επιθυμω να βοηθησω τον καθηγητη Σαδοκιο. Που μπορω να στειλω τα χρηματα; (5/10)
3
75%
4. Η ιστορια αυτη ειναι μαλλον ανοητη. Απορω γιατι τη διαβασα; (2/10)
0
Δεν υπάρχουν ψήφοι
5. Σκεφτομαι να μηνυσω τον καθ. Σαδοκιο για υπεξαιρεση του χρονου μου! (0/10)
0
Δεν υπάρχουν ψήφοι
6. Λυπάμαι/δεν διαβαζω πλεον/βλεπω μονο τις εικονες.. (δεν/βαθμολογειται)
1
25%

Σύνολο ψήφων : 4

Το Σουρωτήρι ως Ιδεατή Υλοποίηση του Διάτρητου Κενού.

Δημοσίευσηαπό Σαδόκιος » Σάβ Απρ 16, 2005 3:52 pm

Σουρωτήρι είναι κάθε συσκευή στην οποία μπορούμε να διακρίνουμε τα εξής τρία υποσυστήματα:
ι) το εσωτερικό,
ιι) το εξωτερικό και
ιιι) τις τρύπες.

Το εσωτερικό είναι σε γενικές γραμμές υπεράνω του εξωτερικού και περιλαμβάνει συνήθως μακαρόνια και νερό.
Οι τρύπες είναι χωρίς ιδιαίτερη σημασία.
Είναι γεγονός και μια ενδελεχής παρατήρηση το αποδεικνύει εύκολα, ότι η μείωση του αριθμού των τρυπών κατά το ήμισυ δεν έχει αξιοπρόσεκτη επιρροή στην συμπεριφορά της συσκευής. Το ίδιο ισχύει αν μειώσουμε για άλλη μια φορά τον αριθμό των τρυπών κατά το ήμισυ και συνεχίσουμε έτσι μειώνοντας, έως ότου δεν απομείνει καμιά τρύπα.

Κατόπιν τούτου προκύπτει το θεώρημα: η έννοια του σουρωτηριού είναι ανεξάρτητη από την έννοια της τρύπας και αντιστρόφως.

- Σουρωτήρι Πρώτης Βαθμίδος ονομάζουμε, ένα σουρωτήρι από το οποίο δεν διέρχονται ούτε μακαρόνια ούτε νερό.

- Σουρωτήρι Δευτέρας Βαθμίδος ονομάζουμε, ένα σουρωτήρι από το οποίο διέρχονται αμφότερα και τα δυο, μακαρόνια και νερό.

- Σουρωτήρι Τρίτης Βαθμίδος ή Σύνθετο Σουρωτήρι ονομάζουμε, ένα σουρωτήρι από το οποίο μερικές φορές διέρχεται ένα εκ των δυο και μερικές φορές όχι.

Από ένα Σύνθετο Σουρωτήρι διέρχεται νερό και όχι μακαρόνια όταν οι τρύπες του έχουν διάμετρο αισθητά μικρότερη από αυτή των μακαρονιών.
Από ένα Σύνθετο Σουρωτήρι διέρχονται μακαρόνια και όχι νερό όταν οι τρύπες του έχουν διάμετρο αισθητά μικρότερη από αυτή του νερού.

(από τις παραδόσεις του καθηγητή Σαδόκιου.)

Διευκρινίζεται ότι: Πρώτα ψηφίζετε μετά σχολιάζετε. Αν σχολιάσετε πρώτα και ψηφίσετε μετά η ψήφος προσμετράται υπέρ του αντιπάλου ερωτήματος.

Ευχαριστούμε εκ των προτέρων για την συμμετοχής σας!

_____
:shock:

("twraplakamekaneis")
Σαδόκιος
new member

Δημοσίευσηαπό Βαβυλώνιος » Σάβ Απρ 16, 2005 6:27 pm

Έχει διάμετρο το νερό; Εικόνα
Άβαταρ μέλους
Βαβυλώνιος
super member

Δημοσίευσηαπό epsilon » Σάβ Απρ 16, 2005 9:17 pm

αυτό που μου συνέβη ήταν τρομερό.

είδα με απόλυτη εμπάθεια τον άτιμο το βαβυλώνιο να έχει 100 πόντους εκεί πέρα που πήγε και ψήφισε,
συγχύστηκα που είχε 100 πόντους και αποφάσισα να πάω εκεί, να βάλω κι εγώ το δαχτυλάκι μου στο ίδιο κενό, και το 100 να το κάνω εγώ διακόσια!!!

μα, ω δυστύχία!
τίποτε δεν έγινε!
έβαλα μεν την ψήφο μου, αλλά, το 100 έμεινε 100!
μα πώς την έπαθα έτσι!

καθηγητά, σας πληρώνω όσο-όσο, βρείτε μου μια λύση!
μπορείτε το 100 του χαζο-βαβύλώνιου να του το ακυρώσετε, και να μου δώσετε το 100 εμένα1
το πρόβλημά μου είναι σοβαρό.
να ζει κανείς ή να μη ζει;

αυτό είναι το πρόβλημά μου.
περνάει απότ το σουρωτήρι;
όχι στη βία.
epsilon
e-missos master

Δημοσίευσηαπό Βαβυλώνιος » Σάβ Απρ 16, 2005 9:51 pm

Το μόνο που μπορώ να πω με βεβαιότητα, είναι πως χρειάζεστε και οι δύο -αν έχετε γάτες- εξέταση για τοξοπλάσμωση. :P

Υ.Γ
Δε ψήφισα τίποτα. Και μέχρι που έκλεισα τα 30 πάλι δεν ψήφιζα τίποτα. Και θα αργήσω πολύ να ψηφίζω οτιδήποτε, γιατί δεν έχω ιδεολογικούς προσανατολισμούς. Αποχή. :P
Άβαταρ μέλους
Βαβυλώνιος
super member

Δημοσίευσηαπό dianathenes » Σάβ Απρ 16, 2005 11:41 pm

Δε περνάς κυρά μαρία.
δε περ-νά-ααααας
δε περ-νάς

Δε περ-νάς κυ-ρά μα-ρία
δε περ-νάς

ΠΕΡ-ΝΑΣ!!!
Άβαταρ μέλους
dianathenes
e-missos master

Δημοσίευσηαπό epsilon » Κυρ Απρ 17, 2005 6:55 am

λες να περνάει η κυρα=μαρία απ' το σουρωτήρι; :lol:
όχι στη βία.
epsilon
e-missos master

Δημοσίευσηαπό trueseeker » Κυρ Απρ 17, 2005 4:49 pm

Σύμφωνα με την εμπεριστατωμένη ανάλυση του θέματος από τον καθηγητή Σαδόκιο είναι θέμα διαμέτρου σε συνδυασμό με τύπο σουρωτηρίου

Αν λάβουμε υπόψιν μας την διάμετρο της κυρα μαρίας καθώς και τον τύπο του σουρωτηρίου, καταλήγουμε στα εξής συμπεράσματα :

1. η κυρα μαρία διέρχεται εκ του σουρωτηρίου, εφόσον η διάμετρος της είναι μικρότερη από αυτή του μακαρονίου

2. η κυρα μαρία διέρχεται εκ του σουρωτηρίου, εφόσον η διάμετρος της είναι μικρότερη από αυτή του ύδατος (και δράττομαι της ευκαιρίας να λύσω την απορία στον φίλτατο βαβυλώνιο : φυσικά και το νερό έχει διάμετρο! εδώ έχει η κυρα μαρία, στο νερό θα κολλήσουμε?)

3. η κυρά μαρία διέρχεται εκ του σουρωτηρίου ανεξαρτήτως διαμέτρου, δεδομένου ότι το παιδικό τραγουδάκι, βασισμένο στην αδιαμφισβήτητα ορθή λαϊκή σοφία, καταλήγει στο "περνάς"

Κατόπιν τούτων, μπορούμε μετά βεβαιότητος να ανακράξωμεν άπαντες :

η υλοποίησις της διατρητότας του κενού υλοποιείται ιδεατώς μεν εκ του σουρωτηρίου, πρακτικώς δε εκ της διελεύσεως της κυρά μαρίας.

Υ.Γ. Κύριε καθηγητά, ποίον είναι το αντίπαλον ερώτημα? ... όχι τίποτα άλλο αλλά να ξέρω που πάει η ρημαδιασμένη ανύπαρκτη ψήφος μου.
... παράλληλες πορείες που τις ενώνει μια σιωπή ...
Άβαταρ μέλους
trueseeker
e-missos master

Το λεξικόν

Δημοσίευσηαπό kopadi » Δευτ Απρ 18, 2005 9:22 am

Επειδή με δυεγύρουν τα αιποιστημονηκά θαίματα ανέτρεξα ις το λεξικόν Κοπάδιου - Βοσκάκη και καταθέτο το λύμα προς γνόσιν κε σειμμόρφωσυν :
Σουροτύρι : Πεικειλεία τυριού που παράγετε απανταχού ις τον πλανήτη και διαθέτη εξερετικά εβεργετηκάς ιδιότητες ις την θεραπεφτικύ αντημετόπιση των αρνητικόν επιδράσεον της καταναλόσεος αλκοώλ ήτις ις την καθομιλούμενιν ονομάζετε και σούρα ...
aimenartakarabaz
kopadi
super member

Δημοσίευσηαπό epsilon » Δευτ Απρ 18, 2005 3:15 pm

αγαπητέ κοπάδιε, μια και έκανες τον κόπο να βρεις το λύμα, σου δίνω δώρο το τυρί
και βαστάω τη σούρα για μένα!
πραγματικά πολύ καλό το λεξικό που έχεις στο τσιπάκι σου! μου άρεσε πολύ.
όχι στη βία.
epsilon
e-missos master

Μοναχοπότισα ...

Δημοσίευσηαπό kopadi » Τρί Απρ 19, 2005 8:35 am

Κε πάλη από το λεξικό Βοσκάκιου - Κοπάδη :
Μοναχοπότησα : Κατηγορία γυναικών που μονάζουν καταναλόνοντας μόνο αλκοόλ ... Στις δε παραινέσεις του σατανά : " Φάε και λίγο τυράκι ..." απαντούν υψώνοντας τη μπουκάλα εν είδει θημιατού : " Όξο από δό αντίχριστε , πήγενε να ταήσης το κοπάδη με αφτό το διαβολότηρο "...
aimenartakarabaz
kopadi
super member

Επόμενο

Επιστροφή στο παιδική χαρά

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 4 επισκέπτες