blogs [στο περίπου]

infos for blogs

μια διαφορετική προσπάθεια στην εποχή των blogs

infos for blogs

Δημοσίευσηαπό than sigma » Σάβ Μάιος 05, 2007 11:31 am

Όποιος το χρησιμοποιήσει να ξέρει ότι νέο θέμα μπορούν να ανοίξουν μόνο τα μέλη αλλά μπορούν να απαντήσουν και οι guests. Eπίσης ότι μπει σε αυτή την κατηγορία έχει τη δυνατότητα edit για τα μέλη...

και βλέπουμε..
καλό ταξίδι αλέξη.
Άβαταρ μέλους
than sigma
Site Admin

Δημοσίευσηαπό aspic » Τετ Μάιος 09, 2007 10:43 pm

Έτσι που λές θανάση.... και όλα αυτά τα περίφημα σούπερ μάρκετ που βρίσκονται πέντε δέκα σε κάθε γειτονιά,για να αρπάξουν κανένα πελάτη και λίγο μανάβικα γίναν στο περίπου και λίγο μπακάλικα στο περίπου και φουρνοι στο περίπου και σιδηροπωλεία στο περίπου,και ουζερί στο περίπου και βιβλιοπωλεία στο περίπου,ακόμη και γραφεία τελετών γίναν στο περίπου.
Τελικά όμως το σίγουρο είναι ότι άν τους βγάλουμε όλα αυτά τα περίπου,μένουν ακόμη και παραμένουν απλά......

....ψιλικατζίδικα.

(ρωτάς σήμερα τον ψιλικατζή τι δουλειά κάνει,και σου απαντάει γενικό εμπόριο).
Και εξάλλου, η μοναδική μου αλήθεια είναι ότι λέω πάντα ψέμματα.
Ώστε.
aspic
e-missos master

Δημοσίευσηαπό than sigma » Πέμ Μάιος 10, 2007 11:31 am

εγώ δεν πουλάω κάτι άρα μπορώ να προσφέρω οτιδήποτε θα γλιτώσει κάποιον από χιλιόμετρα ποδαρόδρομου μέχρι να πάει στο απέναντι χωριό..
αν ενοχλεί όμως [και δε λέω για σένα] φίλε άσπικ τότε μπορώ το αποσύρω ώστε να έχει κάποια έννοια η δικαιολογία κάποιων..

η αλήθεια είναι ότι είναι τόσο μικρό "μαγαζάκι" πλέον η αίθουσα [σε αντίθεση με το υπόλοιπο site] που είναι ανούσιο να κριτικάρει κάν κάποιος μια πρωτοβουλία σίγουρα όχι αρνητική που πήρε ο administrator...

καλό θα ήταν να μη συνεχιστεί εδώ η κουβέντα αλλά στην υποστήριξη.
ευχαριστώ
θΑν
καλό ταξίδι αλέξη.
Άβαταρ μέλους
than sigma
Site Admin

Δημοσίευσηαπό wpleftyboy* » Παρ Μάιος 11, 2007 12:29 pm

ασπικ φιλε μου εχεις καταντησει ενας γκρινιαρης παλιογερος (γερος δεν ειπαμε οτι ειναι ο ασπικ εφμπιελ?)

που ειναι η στωϊκοτητα σου μπροστα στο θανατο ?

αλλα και που ειναι το κακο να εχεις ενα μικρο σουπερμαρκετακι μπακαλικακι ?

τι διαλο ρε ολοι λιντλ θα γινουμε ?

πιασε ρε θαν λιγο σαλαμακι ,λιγο τυρακι κι ενα 25αρακι τσιπουρο (χωρις γλυκανισο γιατι με πειραζει στο στομαχι ...εχω και το αγχος της επαγγελματικης μου ανοδου που λεει κι εφμπιελ)

λοιποοοοον....

εμενα μου αρεσε αυτη η ιστορια με τα μπλογκ κατω απ' το υποστεγο κι ας ηταν ιδεα της τρου με την οποια εχουμε χασει την αλληλοεκτιμηση και τον αλληλοσεβασμο (αν δεν κανω λαθος)

και ο θαν εκανε μερικα βηματα ασπικ (γκεστ ,εντιτ ) δεν τα βλεπεις γεροπαραξενε απ' το μπαλκονι σου ? εστω κι αν ειναι στο μπλογκ .
wpleftyboy*

Δημοσίευσηαπό aspic » Παρ Μάιος 11, 2007 3:58 pm

Τελικά μου φαίνεται λέφτυ,ότι εσύ γερνάς και γίνεσαι σπαγγοραμένος και κοιτάς να την βγάλεις με λίγο σαλαμάκι και λίγο κασεράκι.
Βρέεειιιιιι,γύφτος έγινες βρε;

Τι σουπερμακετάκια και μουπεσουπετουπετάκια μου λές;
Και ποιός μίλησε για λίντλ;
Απεναντίας,είπα στο θανάση,να μήν περιμένει με λίγο από όλα να πιάσει ότι μπορεί.
Ένα πράγμα και καλό.
Και μάλιστα αυτό που ξέρει να κάνει και καλύτερα.
Τι πάει και μπερδεύεται τώρα με διάφορα;
Και τι θα πεί,άντε πάρτε έντιτ και γκέστ εδώ στο λίγο και στο περίπου;
Σάν τις τσόντες που προσφέρουν οι αθλητικές εφημερίδες μοιάζει το πράγμα.

Λοιπόν μαστροθανάση,με τέτοια δέν μας ξεγελάς εμάς.
Και επειδή μάλλον δέν κατάλαβες ότι το μίσσος επανακατελήφθει από τις προοδευτικές οικολογικές δυνάμεις του διαδικτύου,σε συμβουλεύω να κάνεις το μίσσος όπως ήταν.......

.....ΑΜΕΣΩΣ.

Αυτό που ξεχώριζε το μίσσος,ήταν ότι απευθυνόταν σε περιθωριακούς,ακραίους αντιρησίες και αμφισβητίες διαφόρων πραγμάτων,και τα λοιπά και τα λοιπά.
Το ότι πάς να δώσεις στην αίθουσά σου ένα πιο αστικό προφίλ είναι λάθος σου.
Ότι και να κάνεις αποκλείεται να μαζέψεις τέτοιο αστικό κοινό διότι αλλού βρίσκουν περισσότερα και καλύτερα.
Κοίτα λοιπόν,κόψε τις χαζοκαινοτομίες σου και επανέφερε σε όλη την αίθουσα το έντιτ,τους γκέστ και.....και τι άλλο ρε παιδιά λέγαμε παλιότερα γαμώ το προχωρημένο μου γαμώ.
Φρόντισε τους ανθρώπους δηλαδή που μαζεύονται εδώ και μήν τους διώχνεις.
Μπρός,γκρέμιστα όλα και ξαναφτειάχτα.
ʼντε,δουλειά δουλειά.

ΒΓ Μιάς και το χρήμα δέν είναι τίποτα άλλο από συμπυκνωμένο χρόνο άν το προχωρήσουμε και θάνατο,και επειδή και εδώ χρόνο σου δίνουμε,για αυτό πουλάς και παραπουλάς θανάση.
Όλοι πουλάμε.
Όλοι κάτι δίνουμε και κάτι περιμένουμε σάν αντάλλαγμα.
Και εμείς σου δίνουμε χρόνο λοιπόν,για να αγοράσουμε το μαγαζί σου (τις υπηρεσίες του εννοώ δηλαδή) όπως το θέλουμε.
Και εξάλλου, η μοναδική μου αλήθεια είναι ότι λέω πάντα ψέμματα.
Ώστε.
aspic
e-missos master

Δημοσίευσηαπό kanenas » Παρ Μάιος 11, 2007 8:08 pm

όντως ο θαν έχει μαζέψει όλες τις γυναίκες του χωριού σαν ινδιάνος αρχηγός αλλά δε βλέπω τις υπηρεσίες που μας δίνει πίσω

"πάρτε ένα ψίχουλο, να αυτή τη γριά ινδιάνα" μας λέει σήμερα και εμείς πρέπει να συμμορφωθούμε με τον σοφό αρχηγό.

εμένα θαν δε μ'αρέσει αυτή η ιστορία και θα πρότεινα να πάρεις τη γριά ινδιάνα πίσω.
άσε που δεν μπορώ να γράψω κιόλας.
δεν ξέρω ποιός θα ξεπεταχτεί από μέσα μου και με πιάνει ένας φόβος.

λες να τα αφήσω όλα κι ό,τι κάτσει;
μπα όχι.

ή όλες τις ινδιάνες ή τίποτα. δε γίνεται να παίζουμε αβλεπί τα φύλλα μας κι ο ινδιάνος φύλαρχος να συσσωρεύει ασύστολα.

και πάλι πρέπει να φύγω...
kanenas
senior member

Δημοσίευσηαπό **wpleftyboy** » Παρ Μάιος 11, 2007 9:11 pm

**wpleftyboy**

Δημοσίευσηαπό ***WPLEFTYBOY*** » Παρ Μάιος 11, 2007 9:16 pm

synthesi:WPLEFTYBOY
ektelesi: --//--

http://www.youtube.com/watch?v=7xfLnHF6KSg
***WPLEFTYBOY***

Δημοσίευσηαπό trueseeker » Σάβ Μάιος 12, 2007 5:58 pm

wpleftyboy* έγραψε:εμενα μου αρεσε αυτη η ιστορια με τα μπλογκ κατω απ' το υποστεγο κι ας ηταν ιδεα της τρου με την οποια εχουμε χασει την αλληλοεκτιμηση και τον αλληλοσεβασμο (αν δεν κανω λαθος)

Το περίμενα!

Τόσα χρόνια μεσολαβούν μέχρι να μεγαλώσει ο γιος σου! … κάτι θα έβρισκες για να μη με κάνεις νύφη σου…
... παράλληλες πορείες που τις ενώνει μια σιωπή ...
Άβαταρ μέλους
trueseeker
e-missos master

Δημοσίευσηαπό ςπλεφτυβου » Τετ Μάιος 16, 2007 2:56 pm

( εμοτικον με θλιμμενο χαμογελο )
ςπλεφτυβου

Επιστροφή στο blogs [στο περίπου]

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση : Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 1 επισκέπτης