περί ανέμων και υδάτων

Το να προσθετει η να αφαιρει

ότι δεν μπορεί να μπει στις υπόλοιπες κατηγορίες...

Το να προσθετει η να αφαιρει

Δημοσίευσηαπό Μιχαληςς » Παρ Μαρ 21, 2008 1:51 am

η να αλλαζει κανεις , διαφορα , απο κατι , ηδη γραμμενο, κι απο πολυ καιρο ....πααπα , δε συγκεντρωνομαι με τιποτα .....λοιπον , το να το αλλαξει δηλαδη , ακολουθωντας μια καινουργια εμπνευση που ειχε ξαναδιαβαζοντας το ..απο καλλιτεχνικης αποψης , εννοω ....να του αλλαξει το στυλ η και την ουσια.....(τωρα που αντιγραφω , αυτο με την ουσια θελει κι αλλο δουλεμα ).
Πως το βλεπετε , λοιπον εσεις αυτο ;.......................................
Μ επιασ αποψε ....μουρθε .....μια τσιτα , απο μεσα ενα πραμα . Λιγος υπνος .....(και παλι on second thoughts , μαλακια δικιολογια ).......κατι δε μου παει καλα ......παρανοιοτσιτωματακια .....γαλλικο τραγουδι στον κοσμο...δε μου λεει και πολλα πραματα ...διαφοροι διαολοι κανουνε να προβαλλουνε , μετα απο πολυ καιρο .....πολυ το μελωσε , αλλαγη σταθμου ....κασμπα .. αα αυτο ειναι !.. Τελικα , αυτο που λενε για τη μουσικη , ειναι σωστο ......διακεκομενο , βεβαια , αλλα πολυ καλο , τα καψιματα πανε με το ρυθμο . Αυτο που επαιζε στις εννια και εικοσι .....Ετσι που λετε ...Γρηγορος , αγριεμενος δυνατος ρυθμος ν να κοβεται απ τη συνδεση καθε ενα δυο δευτ , ειναι ακουσμα να του συνοριστεις !! λεω να μην του συνοριστω .....Τι φαση κι αυτη , να σκεφτεσαι ο,τι νιωθεις και να νιωθεις ο,τι σκεφτεσαι , και να σκεφτεσαι πως σκεφτεσαι ο,τι νιωθεις και πως νιωθεις ο,τι σκεφτεσαι , την ιδια στιγμη . Κατι τετοιο . Λεω ν αλλαξω κουβεντα . Λεω να μιλησω για γυναικες .......πλακα κανω...... Ωπα , , και τωρα παει να ______ ( εδω υπαρχει λεξη , που δυστυχως δεν την βγαζω τωρα ) η αλλαγη ..........ε , και ποιος τη θυμαται . Too much στο τωρα , ρε παιδι μου . Τελος παντων , ολα καλα ................Κι αρχισανε και τα διορθωματα και γαμησε τα . Διαολε , παλι τοπα . . Μουχει μπει να κοψω τις σεξουαλικες βρισιες . Για χαρη του νοηματος και της ηχητικης αισθητικης ,. Ελα ομως που δεν ειναι το ιδιο το ....μισο λεπτο , να πω μια καληνυχτα ....σα ναναι καλοκαιρι ειναι εξω ...αλλα ο ουρανος σα ναναι σκονισμενος ..παντως αστερια δεν εχει ...μπας κι ειναι γεματο το φεγγαρι αποψε ; ...............Τελικα ...ωωπα βρε συ , ωπα ! δεν προλαβαινω να γραψω και μετα τα ξεχνω και παν αυτα ..............................................Το κλικ γινεται παντα , λοιπον , οταν θυμηθω επιτελους , οτι εχω εμπιστοσυνη σ αυτη την υπεροχη βρωμα τη μοιρα μου . .........Χα ! Μουρθε ηδη να ρετουσαρω κανα δυο σημειακια . .....Παντως την εκανα τη μαλακια μου σημερα και ψιλοπαρασυρθηκα , κιολας . ...αλλα . ολα καλα ...................Τι θα πουμεγραψουμε τωρα , μεγαλε ;.....σκατοξερολαααα , λεει απεναντι. Μαλλον θα πρεπει να το βαψω . Η οχι ακομα ;.......Ιστορια κι αυτη η συμβιωση . Οι παλιοι λεγανε οτι αν δε παντρεψεις , χτισεις και θαψεις , δε ξερεις τιποτα . Εγω θαβαζα και το συμβιωσεις. Αλλα προφανως το θεωρουσανε δεδομενο . Α , γυναικες !...............Ωπα ! ρεκαλωςτααγωνιστικαανταγωνιστικαα ! ψιλοαργησατε ...........Σσσαααααανιι στα ιταλικα τραγουδαει αυτος ..ψιλομαπα εκτελεση . Στον τοιχο απεναντι , ειναι ενας τυπος με μυτη μελιτζανα , σαν του Απαυτουριξ ..........Τι διαολο , τα μισα , που λεει ο λογος , τραγουδια που ακουω στο ραδιοφωνο, ειναι διασκευες .........Βρε καλωςτον τον αποκατω ! Καααλως και το μαλακα ...................Τωρα , αυτα που σκεφτομαι τα σκεφτομαι ..τιλτ ...μηπως νατρωγα λιγο χαλβα . Γιατι ως γνωστον , ο χαλβας και ιδιως ο μακεδονικος , κατι στιγμες , τις αλλαζει .......................ωραια , τογραψα και το αστειο ......να σταματησω καλυτερα ......τι σκατα νοημα εχει .....βρε δε γαμιεται ....χαλαρωσε αδερφε , γιατι θα ξεφτιλιστεις ........Αντε παλι τυρι. Τιιι εγινε ; Μολις την ειπε ο Λαζοπουλος , και εγινε θεμα , καπακι σαρανταοκταωρη και απαιτωντας και γκαζια ....ωωπ , δεν ειπαμε ,μακρυα απ αυτα , να μην μας αγγιζουν καθολου ; Ναι αλλα αμα τ ακουω καθε εικοσι λεπτα , μια κουβεντα , κι οχι αλλη , αφου μουρθε θα την πω . Αα , αυτο ειναι ωραιο κομματι απ τον καιρο των τσιγγανων, η φαση στο ποταμι , νυχτα , κοκκινα φωτακια . κηδεια θαρρω πως ητανε . Ας τ ακουσουμε .....μπαα , δε μ αφηνει η κεφαλη μου . Θα μου πεις , με τον καιρο των τσιγγανων θαρθεις στα ισα σου ; Σωστα .............
......Και σιγανα και ταπεινα και τελος παντων ........................Και μεχρι που παει δηλαδη και τι βγαινει ......αμε , να δεις . ........Μπαα , σιγα μην το βγαλω ετσι ...ρε μια φαση αποψε . Απο την αλλη , τριχες , του μυαλου φτιαξιματα ...... ναι αλλα οχι ολα ......κι αυτα ...... απο .....ας κανω ενα τσιγαρο .......αααπ , νωρις σημερα για υπνο ! ....κατι τετοια μουρχονται , και λεω , τι γινεται εδω ; Ωρε δε γαμιεται .........Λες να επηρεαστηκα απ τα μπλογκ πουβλεπω αυτες τις μερες ; ναπαθα μπλογκιαση , να κολλησα μπλογκοιο ;Πλακα - πλακα , καλη ιδεα ειδικα σ αυτα πουναι πολλοι . Ολο και στενευουνε οι κυκλοι . παλι καλα που υπαρχει η τεχνολογια . Απο την αλλη , αμα ητανε ολοι εξω , δε θατανε καλυτερα ; Ναι αλλα εκεινο το ζησαμε ,ας ζησουμε κι αυτο και βλεπουμε ..........παλι τυρι .......κριμα που ξεχασα ο,τι μουρθε ενω εστριβα το τσιγαρο . Ητανε κανα δυο καλα . Τελος παντων .................Κι αν με ρωτησει κανεις , ολα καλα , αλλα γιατι μας τα λες ολα αυτα ; τι θα του πω ; Εδω θελει και να νιωσουμε καλα , για να βγαλουμε ακρη , και να σκεφτουμε καλα , για να το διατυπωσουμε σωστα ........να γραψω την αληθεια , ετσι η να την φιοφιορορετουσαρω , λογοτεχνικως πως ; ...................πολυ σοφτ , στον κοσμο ........τι εγινε , κολλησε η τεχνολογια ;.......τι θα κανω με τα ματια μου , ρε γαμωτο . Θα υπαρχει κανενα κατι , που κατι να κανει ; Ααπ , ψιλοπετυχημενη.....πως τη λενε , μωρε οταν υπαρχουν ηχοι επαναλαμβανομενοι ......για να δουμε , ξεκολλησε . Λες να μουστειλε κανεις κανενα ιο ; Κανας εξωγηινος , που λεει κι ο Λεφτυς . Μπα , οι εξωγηινοι ειναι καλοι. ........ δε θαχει και κακους ; Αν ειχε .............τιιλτ ....αρκετα , να το τελειωσω . Γαμωτο , ειχα βρει ενα καλο τελος και το ξεχασα !..............................Αα , επιπεδο χαλαροτητας χαμηλο , provedere ! πουλεγε κι ο strozzino ........Τιλτ ,χα ! μ αρεσει αυτο ! Τιιλτ ! Το ζοριζεις , σταματαει .
Χα ! κι αυτο καλο τελος ειναι . Ωπα , το θυμηθηκα ! ....... Λοιπον αυτα. Ωρα να δουμε πως την ειδε , οποιος την ειδε αποψε στο μισσος. Ειναι κι η ωρα του χαλβα , ν αναντρανισωμε μια ολια .........
.........Αποψε δεν παμε και πολυ καλα ......παρεμπιπτοντως ,ωραιο φεγγαρι . σα πλανητης μοιαζει απο δω . και αυτο δεν ειναι παπαρια λογοτεχνικοποιητικου εντυπωσιασμου . Οπως σας το λεω , ειναι .......Η κασμπα εχει πολλη ενεργεια αποψε. .........και λιγο too much γλυκος ο χαλβας . αυτος με το μελι. ..................και what you see is what you get .........και τρεις παπαδες με μαγιο και ο μαρκος με φουρο.......................περιεργη φαση ......ειναι ;.........για να δουμε τι θα πουνε οι γιατροι ............παααλι τυρι ..........για να δουμε τι θα πω και γω .
Μιχαληςς
full member

Δημοσίευσηαπό aspic » Παρ Μαρ 21, 2008 11:11 pm

Τι έγινε ρε μιχαλάκη;
Είχες περίεργη βραδυά χθές έ;
Από τότε που σας κόψανε την πρόσβαση στα ζωνιανά,παραληρείτε κάθε βράδυ εσείς οι κρητικοί.
Η τσικουδιά δέν κάνει τίποτα λές;
Πιές κανά ουίσκυ ρε αδελφέ.
Τι φοβάσαι,μήν σας βγει το όνομα ότι φράγκεψε και η μεγαλόνησος;
Πάντως κοίτα το,γιατι κάτι πρέπει να κάνεις.
Μήν αφήνεσαι.

Ρε λές να πατάνε κανένα κουμπί εκεί πάνω στο πάνελ πώς το είπανε και να μας τρελλαίνουν;
Που ξέρεις που μπορεί να χει φτάσει σήμερα η τεχνολογία.
Μπορεί να μας βομβαρδίζει με ταχυόνια ο φίλ.
Όσο επανέρχεται η σελίδα,τόσο ξεφεύγουν οι χρήστες.
Κάτι συμβαίνει εδώ μέσα,δέν μου το βγάζεις από το μυαλό.
Κάτσε να πάω να κλικάρω και εγώ εκεί που είπε πώς κλίκαρε το κολλητήρι να δούμε που θα βρεθώ.....
Και εξάλλου, η μοναδική μου αλήθεια είναι ότι λέω πάντα ψέμματα.
Ώστε.
aspic
e-missos master

Δημοσίευσηαπό Μιχαληςςς » Σάβ Μαρ 22, 2008 12:21 am

Οντως περιεργη . Αφηνομαι , για να δω που το παει . Δεν ανησυχω , εκανε τη δουλεια της και περασε . Σημερα , τζαμι !
Μιχαληςςς

Δημοσίευσηαπό Μιχαληςς » Σάβ Μαρ 22, 2008 5:56 pm

Αλλωστε ετσι δεν ειναι οι ανακαινισεις ; Ολο και κανας σουβας θα σου πεσει στο κεφαλι , καμμια ντουλαπα θα σου μαγκωσει το δαχτυλο , κανας καναπες θα σου κοπανησει τα γονατα , αμα σε βρουνε μποσικο απο την κουραση .
Μιχαληςς
full member

Επιστροφή στο περί ανέμων και υδάτων

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση : Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 1 επισκέπτης