υποστήριξη

Πρόταση: section με κόμικς

προτάσεις - παρατηρήσεις - ιδέες σχετικές με το www.e-missos.gr ...και βεβαίως ερωτήσεις για τυχόν προβλήματα και απορίες και από επισκέπτες [δεν απαιτείται εγγραφή]

Πρόταση: section με κόμικς

Δημοσίευσηαπό than sigma » Πέμ Απρ 01, 2004 8:02 am

maleficia wrote:
Θανάση, τώρα που σε πέτυχα με το αλφάδι (το κανονικό ντε, αυτό των μαστόρων) στο χέρι να ανακατασκευάζεις το υπόστεγο (ελπίζω να είναι καλό γιατι τώρα με το Καλατράβα έχω αναβαθμιστεί ως Έλληνας και είμαι και πιο απαιτητικός), τι θα έλεγες για section με κόμικς;

Φίλε καταρχήν χαίρομαι που σε ξανα βλέπω στο χωράφι μας.

Το αλφάδι είναι μάλλον για τα προσχήματα καθώς το να παηγαίνουν όλα καλά είναι μάλλον ανιαρό για μας. Έχει ολοκληρωθεί η μεταφορά όλου του site σε php και επομένως όλες οι προτάσεις είναι πιο εύκολα πραγματοποιήσιμες.

Φαντάζομαι ότι θα μπορούσε να μπει σαν υπο κατηγορία στις φωτοεικόνες.
Ύστερα πως το έχεις σκεφτεί;
Για κάνε ένα ξεγύμνωμα της σκέψης σου για να το προχωρήσουμε.

ΘΑν
καλό ταξίδι αλέξη.
Άβαταρ μέλους
than sigma
Site Admin

Δημοσίευσηαπό maleficia » Πέμ Απρ 01, 2004 3:48 pm

Η σκέψη μου ήταν να μπορούν να ανέβουν κόμικς κατα τον ίδιο τρόπο που ανεβαίνουν ποιήματα, ή φωτογραφίες. Το τεχνικό θέμα που προκύπτει είναι το μέγεθος των αρχείων. Υπάρχει εδώ ένα file format κάπως ιδιαίτερο, που όμως χρειάζεται, ξέρεις, plugins μπλα μπλα μπλα, οπότε ίσως είναι λίγο ασύμφορο απο αυτή την άποψη.

Η ιδέα συγκεκριμένα μου ήρθε επειδή ήθελα να κάνω ένα αφιέρωμα στον Κυριαζή του 9 της Ελευθεροτυπίας και σε διάφορους άλλους κομίστες που συμπαθώ.

Δεν ξέρω, δεν έχω κάτι πιο συγκεκριμένο κατα νου, απλά θεωρώ οτι τα κόμικς είναι πολύ υποτιμημένη μορφή τέχνης στην Ελλάδα και νομίζω οτι θα μπορούσαν να έχουν ένα χώρο στο υπόστεγο.

Απο την άλλη είναι αυτό το θέμα χώρου.

Οι υπόλοιποι/ες τι λέτε;
IN GIRUM IMUS NOCTE ET CONSUMIMUR IGNI
maleficia
senior member

Δημοσίευσηαπό Επισκέπτης » Κυρ Απρ 04, 2004 1:30 am

Κι εμενα μου αρεσε πολυ η ιδεα. Το θεμα του χωρου μαλλον θα ειναι προβλημα παντως. Παρολαυτα εχω αρκετο υλικο και θα ηθελα να γινει κατι τετοιο.
Οσο για το αφιερωμα στον cyborg (κλασσικη κρυαδα του 9)Κυριαζη το θελω με τα χιλια. Εχω ψαξει και τις ανεξαρτητες απο 9 εκδοσεις κομικ του. Εσυ maleficia εχεις κατι παραπανω;
Επισκέπτης

Δημοσίευσηαπό Κική » Κυρ Απρ 04, 2004 1:35 am

Δικα μου ειναι τα παραπανω, χωρις login
Άβαταρ μέλους
Κική
junior member

Δημοσίευσηαπό maleficia » Κυρ Απρ 04, 2004 3:54 am

Κική αν εννοείς του Κυριαζή, όχι δεν έχω κάτι πέρα απο τη δουλειά του στο 9.

Νομίζω οι κομίστες στην ελλάδα είναι γενικά παρεξηγημένοι, οχι ακριβώς υποτιμημένοι, απλά...παρεξηγημένοι, και θα ήθελα να μπορούσαν να γίνουν κάποια αφιέρωματα σε μερικούς. Και επειδή αυτό που κάνει ο Κυριαζής τουλάχιστον στο 9 μου είναι ιδιαίτερα συμπαθές (και επειδή χτυπάει και ένα παλιό ξεχασμένο νεύρο), γι'αυτό τον πρότεινα.

Τώρα όσον αφορά το θέμα του χώρου, ναι, λογικά θα είναι πρόβλημα, πάντως κάτι έχω στο μυαλό μου για να λυθεί αυτό, θα σας πω αργότερα.

Υπάρχει βέβαια πάντα και αυτό το αστείο θέμα με τα "πνευματικά δικαιώματα"...

Καλημέρα λένε στις 5 το πρωϊ;
IN GIRUM IMUS NOCTE ET CONSUMIMUR IGNI
maleficia
senior member

Δημοσίευσηαπό than sigma » Δευτ Απρ 05, 2004 12:38 pm

Παιδιά χώρος σε λογικά πλαίσια υπάρχει. Δηλαδή πιστεύω ότι θα μπορούσαμε σε 20-30 mb να χωρέσει μια καλή προσπάθεια. Τι λέτε;

Με τα πνευματικά δεν ξέρω αν θα χουμε πρόβλημα...

Αν υπάρχει ενδιαφέρον και συμμετοχή σας πάντως μπορούμε να κάνουμε τα πάντα (μην πάει ο νους στο κακό ...) .

Πείτε και σεις..
καλό ταξίδι αλέξη.
Άβαταρ μέλους
than sigma
Site Admin

Δημοσίευσηαπό wpleftyboy » Τρί Απρ 27, 2004 3:37 pm

εγω προτεινω αντι για section me comics να κανουμε ολοι sex me comics

ωρε μανουλα μου ....απο τωρα μου τρεχουν τα σαλια..να πετυχω κανα μωρο σουπερ ηρωιδα η καμμια μεταλλαγμενη η καμμια τσεσσικα ραμπιτ η καμια ΝΤΡΟΥΟΥΝΑΡΑ και να δεις τι εχει να γινει....ε ρε γλεντια....
ΘΑΝΑΤΟΣ ΣΤΟΥΣ ΠΟΙΗΤΕΣ
Άβαταρ μέλους
wpleftyboy
e-missos master

Επιστροφή στο υποστήριξη

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση : Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 1 επισκέπτης