υποστήριξη

μπορεί ...

προτάσεις - παρατηρήσεις - ιδέες σχετικές με το www.e-missos.gr ...και βεβαίως ερωτήσεις για τυχόν προβλήματα και απορίες και από επισκέπτες [δεν απαιτείται εγγραφή]

μπορεί ...

Δημοσίευσηαπό amadryas » Τρί Μαρ 23, 2004 12:18 pm

να μου εξηγήσει (αν καταφέρετε να το διαβάσετε φυσικά...) γιατί μου βγάζει αλαμπουρνέζικα το σάιτ;
ελληνικά πάντως δεν είναι, ούτε μπορώ να διαβάσω τίποτα από τα γραφόμενα εδώ μεσα..
είχα να μπω πολύ καιρό, κι απο προχτές, είναι λες και μπήκα σε κινέζικο σαιτ...
ευχαριστώ προκαταβολικά τυχόν απαντήσεις , ελπίζω να μπορέσω να τις διαβάσω!!!
ό,τι δε σε σκοτώνει σε κάνει δυνατότερο...
Άβαταρ μέλους
amadryas
junior member

Δημοσίευσηαπό than sigma » Τρί Μαρ 23, 2004 12:56 pm

Γεια σου,
Η σελίδα δεν έχει αλλάξει επομένως το πρόβλημα μάλλον εντοπίζεται στην κωδικοποίηση του explorer που χρησιμοποιείς. Από τις ιδιότητες αν θυμάμαι καλά μπορείς να επιλέξεις τη σωστή γλώσσα. Αν συνεχίσεις να έχεις πρόβλημα να επικοινωνήσει ξανά.

Στη διάθεσή σου για ότι χρειαστεί.
Than sigma

υ.γ Ωραίος τίτλος...
καλό ταξίδι αλέξη.
Άβαταρ μέλους
than sigma
Site Admin

Δημοσίευσηαπό amadryas » Τρί Μαρ 23, 2004 3:07 pm

χαχα...έχεις δίκιο...ωραίος τίτλος!!! εμ, μάλλον έφταιγε το ότι δεν έμπαινα στη σελίδα με τον internet explorer...
ευτυχώς τα καταφερα!!!
(εμείς οι φιλόλογοι γαμώτο, μάλλον άσχετοι είμαστε από πισια....κι αν δε βοηθήσει και κανένας χριστιανός μπερδευόμαστε!!!)
ό,τι δε σε σκοτώνει σε κάνει δυνατότερο...
Άβαταρ μέλους
amadryas
junior member

ΔΟΚΙΜΗ! πολυπλευρη των BBCodes (holy shit!)

Δημοσίευσηαπό ΜΟΝΑΧΙΚΟΣ ΛΥΚΟΣ » Πέμ Σεπ 16, 2004 6:59 pm

dokimh
sta greeklish leme oxi
alla pote den ksereis pote tha ta xreiasteis (gamw thn atyxia mou! ti mizeria (κι αυτη) na eisai pagosmia glossikh meioψηφία)
...
δοκιμαστικη (οχι σελιδα) επανασταση κατα των τονισμενων λεξεων.
Η ΜΗΠΩΣ ΕΠΙΣΤΡΟΦΗ ΣΤΗΝ ΠΟΛΥΤΟΝΙΚΗ ΑΛΕΞΑΝΔΡΕΙΑ ΤΟΥ ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΥ ΤΟΥ Γ' 123 χρονια μετα το Θάνατό του;
δοκιμος (οχι εγκριτος) -μήπως ορος; ΝΑΙ! απαραβατος. ΚΑΙ ΓΙΑ ΤΟΥΣ ΠΑΡΑΒΑΤΕΣ ΑΠΑΡΑΒΑΤΟΣ; ΤΙ ΓΕΛΟΙΑ ΕΡΩΤΗΣΗ ! καλα ρε θαναση το "best before" νομιζεις οτι εξεπιτηδες ή ολως τυχαια το γραφουν στη βαση η στο καπακι με αδιαβαστα γραμματα. (αδιαβαστος (ο), αυτος που παει αδιαβαστος. ( !; )

δοκιμαστης (οχι κρασιων)
-δοκιμαστης ή δαμαστής. ΝΑΙ ΛΕΞΙΔΑΜΑΣΤΗΣ ΤΟΥ ΤΑΓΜΑΤΟΣ ΤΩΝ ΣΥΝΤΑΚΤΩΝ
:!: :?: :idea: :arrow: :wink: :roll: :twisted: :cry: :P :shock: 8) :?: :?: :?: :( :!:
Άβαταρ μέλους
ΜΟΝΑΧΙΚΟΣ ΛΥΚΟΣ
full member

Δημοσίευσηαπό dianathenes » Τρί Σεπ 21, 2004 3:29 pm

Γιατί εξαφανίζεται κάθε τόσο το αβαταρ μου και πρέπει να το ξαναβάζω από την αρχή και γιατί δεν ειδοποιούμαι όταν έχω πμ; :(

ευχαριστώ.
Άβαταρ μέλους
dianathenes
e-missos master

Δημοσίευσηαπό than sigma » Τρί Σεπ 21, 2004 6:13 pm

diana δε φαίνεται να έχεις κάποιο πρόβλημα στο λογαριασμό σου. Όταν δεις κάτι στείλε πριν το διορθώσεις. Για το avatar πιθανότερο να φταίει η σελίδα από την οποία το κάνεις link.

εδώ είμαστε..
καλό ταξίδι αλέξη.
Άβαταρ μέλους
than sigma
Site Admin

Δημοσίευσηαπό ΜΟΝΑΧΙΚΟΣ ΛΥΚΟΣ » Τετ Σεπ 22, 2004 8:05 pm

than sigma έγραψε:εδώ είμαστε..

ωραια! θα ηθελα να ρωτησω
α) γιατι δεν εμφανιζετι η φωτο που κατεβασα στο αβαταρ ( με την ευκαιρια τι θα 'πει αβαταρ; )

β) αν θελει καποιος να ξεγραφτει μπορει;
β1) αν ναι, πως;
β2) γιατι η διαδικασια διαγραφης δεν ειναι το ιδιο απλη οσο και η εγγραφη;

γ) τι εξυπηρετει η ιεραρχια των μελων; τι θα πει "senior member", "junior member", "super member" (το "e-missos master" ειναι ολα τα λεφτα παντως.. )

δ) εγω τι "μελος" ειμαι;
Άβαταρ μέλους
ΜΟΝΑΧΙΚΟΣ ΛΥΚΟΣ
full member

Δημοσίευσηαπό than sigma » Πέμ Σεπ 23, 2004 12:58 pm

Μοναχικέ λύκε:

α) Για λίγο ακόμα διάστημα avatars μπορούμε να έχουμε μόνο κάνοντας link (direct link) από άλλες σελίδες την εικόνα που θέλουμε. Αν δεν ξέρεις πως γίνεται πες σου πω.
β1) Να ξεγραφτείς μόνος σου όχι. Δεν το υποστηρίζει το σύστημα. Να ζητήσεις να διαγραφεί ο λογαριασμός σου θεωρητικά γίνεται.
β2) Από όσο ξέρω διαγραφή στο phpbb μπορείς να κάνει μονο ο admin.
γ) Τίποτα σε αυτή την κοινότητα. Απλά υπάρχει επειδή υποστηρίζεται από το λογισμικό.
δ) Εσύ προφανώς και είσαι new member καθώς έχεις ελάχιστα posts (και μάλιστα ουσιαστικά στην "υποστήριξη"..που δε συμβαίνει συχνά)

Τώρα ελπίζω να σε βοήθησα..
καλό ταξίδι αλέξη.
Άβαταρ μέλους
than sigma
Site Admin

Δημοσίευσηαπό ΜΟΝΑΧΙΚΟΣ ΛΥΚΟΣ » Πέμ Σεπ 23, 2004 5:46 pm

than sigma έγραψε:Μοναχικέ λύκε:

α) Για λίγο ακόμα διάστημα avatars μπορούμε να έχουμε μόνο κάνοντας link (direct link) από άλλες σελίδες την εικόνα που θέλουμε. Αν δεν ξέρεις πως γίνεται πες σου πω.
β1) Να ξεγραφτείς μόνος σου όχι. Δεν το υποστηρίζει το σύστημα. Να ζητήσεις να διαγραφεί ο λογαριασμός σου θεωρητικά γίνεται.
β2) Από όσο ξέρω διαγραφή στο phpbb μπορείς να κάνει μονο ο admin.
γ) Τίποτα σε αυτή την κοινότητα. Απλά υπάρχει επειδή υποστηρίζεται από το λογισμικό.
δ) Εσύ προφανώς και είσαι new member καθώς έχεις ελάχιστα posts (και μάλιστα ουσιαστικά στην "υποστήριξη"..που δε συμβαίνει συχνά)

Τώρα ελπίζω να σε βοήθησα..

Αν θεωρησουμε οτι οι ερωτησεις μου ειχαν την εννοια εκκλησης για βοηθεια, τοτε οπωσδηποτε βοηθησες. Παντως σε ευχαριστω ετσι κι αλλοιως για τον χρονο που διεθεσες. 8)

Αν μου επιτρεπετε, θα συνιστουσα οι β1) β2) απαντησεις σου, να μπουν στο FAQ, αν οχι για λογους δεοντολογιας τουλαχιστον για λογους αβροφροσυνης προς τους υποψηφιους subscribers..

Τελος μια σελιδα με την πολιτικη που τηρει το σάϊτ σχετικα με το ιδιωτικο απορρητο και τα προσωπικα δεδομενα των επισκεπτων/μελων, νομιζω οτι επιβαλλεται (υπάρχει κάπου μηπως και μου διεφυγε το λινκ; )
Άβαταρ μέλους
ΜΟΝΑΧΙΚΟΣ ΛΥΚΟΣ
full member

Δημοσίευσηαπό epsilon » Πέμ Σεπ 23, 2004 7:44 pm

μήπως και η δεοντολογία μπορεί να σοβαρεφτεί με τέτοια θέματα (στις ανθρώπινες σχέσεις)...
προσωπική μου γνώμη.
όχι στη βία.
epsilon
e-missos master

Επιστροφή στο υποστήριξη

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 2 επισκέπτες