υποστήριξη

ΑΣΦΑΛΕΙΑ Ε-MISSOS

προτάσεις - παρατηρήσεις - ιδέες σχετικές με το www.e-missos.gr ...και βεβαίως ερωτήσεις για τυχόν προβλήματα και απορίες και από επισκέπτες [δεν απαιτείται εγγραφή]

Δημοσίευσηαπό Επισκέπτης » Παρ Μαρ 12, 2004 9:45 pm

η έψιλον είμαι, και ξέχασα να κάνω λογκίν, που κανονικά θα είχα.
ΜΕΝΩ.
το νικ μου φανερώθηκε;
ε, τι να κάνουμε;
μα, σ' αυτό το φόρουμ δε θέλουμε να μιλήσουμε, να πούμε, να γνωριστούμε μέσα στο μισοσκόταδο ενός νικ πάντα προφητικού; τόσο προφητικού που μας δείχνει κατόπιν εκλογής ποιοι είμαστε και γιατί το διαλέξαμε...
το υπόστεγο.
το καράβι μας.
μου αρέσει.
προσοχή λίγο στα πανιά, εδώ είμαστε όλοι. μοιραζόμαστε. ακόμη και το σίττινγ του μπέιμπυ, με όλα του τα υπονοούμενα. σάμπως δεν την προφέραμε κι εμείς λάθος πολλές φορές στην κανονική ή στην εικονική ζωή μας;
ελένη.

υγ. τίποτα, το έσβησα. φιλιά!
Επισκέπτης

Δημοσίευσηαπό epsilon » Παρ Μαρ 12, 2004 9:49 pm

να η υπογραφή μου για το παραπάνω.
ο αγαπημένος μου άδωνης, περί ασφάλειας, μια κι είναι το θέμα, έλεγε:
άνθρωπος νεκρός, ασφάλεια!
δε θά σαι μάρτυρας για μας.

ε, εμείς ζούμε...
ΚΙ ΕΙΜΑΣΤΕ ΕΔΩ (εμείς, όχι το πασόκ :wink: )
όχι στη βία.
epsilon
e-missos master

Δημοσίευσηαπό ντιανα » Παρ Μαρ 12, 2004 9:57 pm

Φαντασιώσεις δεκτές. Ο κόσμος αλλάζει.........................χιχιχι

ΕΙΜΑΣΤΕ ΕΔΩ ΕΙΜΑΣΤΕ ΕΔΩ ΕΙΜΑΣΤΕ ΕΔΩ
ντιανα

Δημοσίευσηαπό WhosAfraidOfTheBigBadWolf » Παρ Μαρ 12, 2004 10:01 pm

( πριν τα σοβαρά -όσο μπορώ ΕΓΩ να γράψω σοβαρά- οι δηλώσεις... )

Καθόλου δεν με πειράζει που δημοσιοποιήθηκαν τα γράμματα-σπουδάγματά μου.

Αφενός δεν περιείχαν μυστικά-και-ψέματα και αφετέρου ΟΣΕΣ τα είδαν πρέπει να πρασίνησαν από ζήλεια, αφού συνειδητοποίησαν και ιδίοις όμασι ότι όλοι οι αξιόλογοι αρσενικοί έχουν έλθει να υποβάλλουν τα σέβη τους.

( χι χι χι )

( φάτε τη σκόνη μου κορίτσια... )

( για ΟΣΟΥΣ τα είδαν, απλά τους συμβουλεύω να κατα-πιούν το πικρόν ποτήριο μονορούφι... )

( κουράγιο μωρά μου... )

( δεν πιάνομαι η άτιμη... δεν πιάνομαι... )

Όσον αφορά στα σοβαρά, μάλλον είναι ανύπαρκτα.

Έγινε μια στραβή... και λοιπόν..;;;

Είτε κολλήσαμε ιό, είτε το σύστημα τα έφτυσε, σαφώς δεν είναι το τέλος του εικονικού.

Για διαφορετικούς λόγους και σε διαφορετικά σημεία συμφωνώ με τις αξιότιμες και αξιαγάπητες Σκιάχτρο, Σαλέντο και Ντιανατέν.

Απ' την άλλη, καθόλου δεν συμφωνώ με τον κεκαλυμμένο-ωραιοποιημένο πανικό του Μπάμπη. Φυσικά, περιμένω τη συνολική του τοποθέτηση για ένα ολοκληρωμένο χέσιμο.

( που είναι η ισοτιμιστική πρόσεγγιση του γίγνεσθαι αγαπημένε μου..;;;; )

Επειδή λοιπόν μου τα έχωσες που δεν γνωμοδότησα περί νέας αριστεράς, σκεπάσου τώρα μ' ένα διπλόφαρδο σεντόνι μαύρο semi-cotton, να στανιάρεις.

Διότι, όλα είναι πολιτική, αν θες να τα δεις έτσι.

Για να φτάσουμε σε μια λαϊκή ισοτιμιστική κυριαρχία, θα πρέπει να καταγράψουμε τους διάφορους πειρασμούς που μπορεί να την απειλήσουν.

Την ισχύ της αγοράς μάλλον την έχουμε συνειδητοποιήσει.

Αμφιβάλλω ωστόσο, κατά πόσο στα πλαίσια της δημοκρατικής εθνικο-κρατικής κυριαρχίας ή ακόμη και της παγκοσμιοποίησης, το "χαπάκωμα" περί δικαιωμάτων του ανθρώπου και γνώμης έχει ειδωθεί ως αγκύλωση, η οποία μόνο στη λαϊκή κυριαρχία δεν οδηγεί.

Ο νέος αριστερός λόγος δεν μπορεί να μετέχει στη μονιστική θεώρηση του πολιτικού.

Η μονιστική κυριαρχία του λαού υποδηλώνει την ενότητά του.

Οι διαιρέσεις εκλαμβάνονται ως παθολογία. Η ομοφωνία θα πρέπει να είναι η μόνη θεμιτή μορφή κοινωνικής έκφρασης.

Ο πλουραλισμός είναι το καινούργιο που θα πρέπει να κομίσει η νέα αριστερά.

Εάν δούμε λίγο πιο προσεκτικά το ενθάδε κείται μισσοφορουμάκι μας, οι ωραίες θεωρίες που αναφέρω παραπάνω θα γίνουν πλήρως κατανοητές.

Έπρεπε να είναι ομόφωνη η καταδίκη και η απαξίωση του εισβολέα στο γειτονικό φόρουμ.

( περισσότερο από εκεί και λιγότερο από εδώ... )

Έπρεπε να καταδικαστούν ομόφωνα οι αυτομολήσαντες.

Πρέπει να μείνει αραγές το σώμα των φορουμομισσιτών.

Μέσα από το σεβασμό της μονάδας και διαιρέσων θα οδηγηθούμε -και πάλι- στη δημοκρατία, η οποία για μένα οφείλει να εκφραστεί στην ωριμότητά της με αυτοκυβερνησία.

( σ' αυτό το σημείο ζητώ την άδεια από την κυρία Εψιελενοπούλου να χρησιμοποιήσω την ανεπανάληπτη ατάκα της περί χαζο-λογίας... )

Γιες, αι αμ ξανθιά και μ' αρέσει...!!

( πέραν των σοβαρών και ασόβαρων πάντως, προτείνω το πιο σεξοχυστικό γράμμα να βραβευτεί... )

( και επειδή την κόβω τη δουλειά ότι πάλι εγώ θα βγω πρώτη, κάντε κάτι κορίτσια όσο είναι καιρός... )

( και για όσους δεν κατάλαβαν, φυσικά είμαι η μία και μόνη Κουήν... )

:D
WhosAfraidOfTheBigBadWolf

Δημοσίευσηαπό than sigma » Παρ Μαρ 12, 2004 11:06 pm

Έγινε μια μικρή διόρθωση στην προσπάθειά μας να βρούμε τι συμβαίνει.
Παρακαλώ να πείτε αν εξακολουθείται να έχετe τα ίδια (ή και άλλα) προβλήματα.
Μπορείτε και κάνετε login κανονικά;
Ή κάνετε και όταν αλλάζετε σελίδα σας εμφανίζει guest ή άλλο νικ;

Ευχαριστώ για την κατανόηση.
Καλό βράδυ!

than

Εικόνα
Τελευταία επεξεργασία από than sigma και Παρ Μαρ 12, 2004 11:27 pm, έχει επεξεργασθεί 1 φορά/ες συνολικά
καλό ταξίδι αλέξη.
Άβαταρ μέλους
than sigma
Site Admin

Δημοσίευσηαπό dianathenes » Παρ Μαρ 12, 2004 11:22 pm

Μπορώ να μπω
να βγω
και δεν αλλάζω.

ΕΙΜΑΣΤΕ ΕΔΩ ΕΙΜΑΣΤΕ ΕΔΩ ΕΙΜΑΣΤΕ ΕΔΩ

Εικόνα
Άβαταρ μέλους
dianathenes
e-missos master

Δημοσίευσηαπό aspic » Σάβ Μαρ 13, 2004 12:39 am

Ευτυχώς που σήμερα είχα πολύ δουλειά και δέν μπήκα στο φόρουμ έγκαιρα να δώ τα χάλια μας τα μαύρα και ώς εκ τούτου δέν χρειάζεται και να ορκιστώ για τίποτα βέβαια.
Απορώ όμως με τις τοποθετήσεις των περισσοτέρων σας,καθώς σας διαβάζω τώρα εκ των υστέρων.
Όπως απορώ και με την πολύ επιδερμική και επιπόλαιη κατ εμέ αντίδραση,με αυτούς που συνομίλησα ιδιωτικώς.

Κουήν για ποιόν πανικό μιλάς;
Ίσα ίσα που οι θυρίδες μου είναι φούλ στα ιδιωτικά μυνήματα,εν αντιθέσει με άλλους και με σένα βέβαια,που τις αδειάζουν αμέσως.
Και όπως αποδείχτηκε εκ των υστέρων βέβαια,μαλακία μου ήταν και μένα που δέν έσβηνα αμέσως τα μηνύματα.
Και βέβαια με πειράζει διανάθενα και πάρα πολύ μάλιστα με πειράζει,η παραβίαση των ιδιωτικών μας θυρίδων (εσκεμμένα η από ατύχημα δέν έχει σημασία).
Δέν υπάρχει τίποτα να φοβηθώ κουήν,διότι ότι γράφω στα φόρα,γράφω και ιδιωτικά και κανένα επιπλέον ενδιαφέρον δέν έχει για κάποιον που θα διαβάσει το οτιδήποτε στην θυρίδα του άσπικ,πέρα από μερικά προσωπικά κάποιων συμφορουμιστών μας,που πραγματικά νοιώθω ενοχες και τύψεις που δέν φρόντισα να τα σβήσω.
Όπως έχω πεί πολλές φορές,εγώ διαχωρίζω το εικονικό απο το πραγματικό,τα νίκ από τα πρόσωπα.
Η συμπεριφορά μου σε αυτές τις δύο καταστάσεις με τις υποστάσεις που τις αποτελούν (πρόσωπα -νικ) είναι εντελώς διαφορετική και όσο παίζω ή είμαι υβριστής ή ότι άλλο με τα νίκ,τόσο σέβομαι και φροντίζω να είμαι προσεκτικός με τα πρόσωπα.
Οι ιδιωτικές μας θυρίδες λοιπόν αποτελούνται από πρόσωπα και όχι νίκ και οποιαδήποτε καταπάτηση της ιδιωτικότητας των προσώπων,του εγώ τους δηλαδή,είναι καταδικαστέα από όπου και άν προέρχεται.
Και σάν πρόσωπο μπάμπης λοιπόν,που πιστεύω πώς ζώ σχετικά αξιοπρεπώς με σεβασμό στα δημοκρατικά δικαιώματα όλων μας,αδυνατώ να καταλάβω την λογική σας και αισθάνομαι ντροπή για την ηλιθιότητα,για τα φούμαρα και για τον εξυπνακίστικο τρόπο,που αντιμετωπίζετε τα πράγματα
οι περισσότεροι.
Δέν έχει σημασία άν διάβασε κάποιος ή δέν διάβασε την ιδιωτική μας αλληλογραφία.Σημασία έχει η ίδια αυτή η καταπάτηση μιάς αρχής,της αρχής της ιδιωτικότητας,που θα πρέπει να είναι απόλυτα εξασφαλισμένη στις πολιτισμένες κοινωνίες που σέβονται τον άνθρωπο .
Σάν μπάμπης λοιπόν,σάν πρόσωπο δηλαδή που ζεί σε μιά υποτίθεται τέτοια πολιτισμένη κοινωνία,αρνουμαι να μπω στην λογική σας και να μαζοποιηθώ,εξισωθώ στον κόσμο των νίκς,χωρίς εγώ και πρόσωπο.
Αυτό δέν είναι δημοκρατία κουήν,είναι ισοπέδωση των πάντων.
Είναι οι εφιαλτικές κοινωνίες του μέλλοντος,όπου όλοι οι άνθρωποι θα είναι ίδιοι,χωρίς καμμιά διαφορά και κανέναν εσωτερικό τους κόσμο.
Όλα θα είναι διάφανα,αποσαφηνισμένα μέν,αλλά και ψεύτικα.
Και θα είναι ψεύτικα,διότι η αλήθεια βρίσκεται μόνο στο υποκείμενο όπως έχουμε ξαναπεί κουήν και οποιαδήποτε παραβίαση αυτού του υποκειμένου είναι καταστροφική.

Και επειδή η αλήθεια βρίσκεται στο υποκείμενο και επειδή πάλι εγώ είμαι ένα μεγάλο υποκείμενο,θα σας πώ την δική μου αλήθεια που εσείς θα πρέπει να την αξιολογήσετε.

Το λοιπόν σκιάχτρο και τρουσί,μου σφυρίξαν κάποιοι που διαβάσαν την ιδιωτική σας αλληλογραφία,αυτά που γράφατε για μένα μεταξύ σας.
Πραγματικά είστε απαράδεκτες να γράφετε τέτοια πράγματα,ιδίως εσύ σκιάχτρο που μου του έπαιζες και φίλη.
Μάλλον δίκιο θα είχα τελικα που σας έλεγα παρεούληδες και μικρόψυχες.
Και για σένα κουήν εμμέσως έμαθα αρκετά πράγματα που έλεγες για μένα,μέσα από την αλληλογραφία άλλων.
Βλέπετε λοιπόν πώς μπορεί να έλειπα από το σώου,αλλά είμαι αρκετά ενήμερος τελικά.
Και για τους υπόλοιπους όμως μαζεύω στοιχεία.
Τελικα δέν είστε και τόσο καλά παιδιά όπως αφήνατε να διαφαίνεται.
Θα τα πούμε όμως σύντομα με όλους,μόλις ηρεμήσουν κάπως τα πράγματα.
Και θα συμφωνήσω βέβαια με τον κακό αλλά και έντιμο τάντονα,πώς θα προκληθούν μεγάλοι κραδασμοί από αυτό που έγινε.
Εκτός άν είστε όντως ζώα,που δέν θα χαμπαριάσετε τίποτα,πράγμα που δέν μου φαίνεται και απιθανο τελικά με όλους εσάς εδώ μέσα.

Και για σένα αλέξη μαζεύω στοιχεία,όσον αφορά την σχέση σου με το τρομοκρατικό χτύπημα στην ισπανία.Διότι για το κτύπημα στο μίσσος,τα έχω μαζέψει ήδη και θα σου απαγγείλω κατηγορία σύντομα.
Θα κόψω κώλους εδώ μέσα!
ʼιντε!
aspic
e-missos master

Βαράτε βιολιντζήδες...

Δημοσίευσηαπό corvidophile » Σάβ Μαρ 13, 2004 1:54 am

Ναι ρε , ζώον είμαι και το χάρηκα αυτό που έγινε.Το χάρηκα γιατί επιτέλους ανακαλύφτηκε από που προέρχοταν η μπόχα που μυρίζα τόσο καιρό.(Κι εσύ την μύριζες ασπικ αλλά τώρα δε σου αρέσει που αποκαλύφθηκε και προσπαθείς να τη καλύψεις.Αμ δε καλύπτεται εύκολα η μπόχα ασπικ, δε καλύπτεται.)Από τα πρόσωπα προέρχοταν λοιπόν .Τίμιος δεν είναι αυτός που υπερασπίζεται την ιδιωτική ζωή κάποιου.Τίμιος είναι αυτός που τη σέβεται ρε , και όταν λέμε τη σέβεται εννοούμε ότι δε λέει άλλα μπροστά κι άλλα πίσω.Γιατί τίμιος είναι αυτός που είναι τίμια η θυρίδα του.Τίμιος όμως είναι και αυτός που θα τη καταπατήσει καταλάθος ή εσκεμμένα. Γιατί καθαρός ουρανός αστραπές δε φοβάται.Κι επειδή βαρέθηκα τη μπόχα άει παράτα μας κι εσύ ασπικ με τις τιμιότητες και τα δημοκρατικά δικαιώματα.Να τα βράσω ρε όλα αυτά.Ιδιωτικό είναι μόνον ότι βρίσκεται μέσα στο κεφάλι μας ρε ΜΟΝΟ.Θα το πάρετε χαμπάρι;Ιδιωτικό δεν είναι ούτε αυτό που λέμε ούτε αυτό που γράφουμε γιατί κι αυτά ένα ΝΙΚ τα εκπροσωπεί.Τα ιδιωτικά είναι ΟΛΑ στο μυαλό μας.Το μυαλό είναι το πρόσωπο.Μέχρι να εισβάλλει κάποιος εκεί θα περάσει λίγος καιρός.Τότε ναι ευχαρίστως θα διαμαρτυρηθώ ή θα χώσω το πιστόλι στο κρόταφο.

Και για να είμαι τίμια να πω ότι είμαι η πιο κακιά εδώ μέσα και καλά θα κάνετε να με αποφύγετε από δω κι εις το εξής , γιατί είμαι επικίνδυνη.Θα εκραγώ και δε σας σώζει τίποτα.

ΥΓ: Τάντον κι εσύ ιδιαίτερα πρόσεχε και να πεις της ψωνάρας της Κικής ότι λίγο είναι το μάτι της κι όχι εγώ.Να της πεις επίσης ότι εγώ δε γουστάρω να εκμεταλλεύομαι τους ανθρώπους όπως έχει κάνει εκείνη.Να της πεις της πολλής ότι είναι δειλή , επιδερμική και άχρηστη.Κι εγώ η λίγη μπορεί να έχω τα χίλια μύρια προβλήματα και να μην έχω καταφέρει ΑΚΟΜΗ πράματα που θα ήθελα αλλά έχω βάλει το παλούκι ΜΟΝΗ στο κώλο μου το παραδέχομαι και μεγαλώνω ένα παιδί.Κι όταν μεγαλώνεις ένα παιδί τότε μπορείς να μιλήσεις για τη ζωή.Όλα τα άλλα είναι θεωρίες του κώλου.Κι ότι θα κάνω το κάνω ή θα το κάνω ΜΟΝΗ μου κι όχι με τη βοήθεια του κάθε τυχόντα που θα με ερωτευτεί και θα κοιτάξω να του πάρω και τα σώβρακα (βλ. Κι.).Να της πεις επίσης ότι δυστυχώς θα πεθάνει μόνη της και δυστυχισμένη και το μόνο που θα αφήσει πίσω της θα είναι μερικές μεταφράσεις που μπορεί να κάνει και η κουτσή μαρία.Άντε γιατί πολύ την έχουνε ψωνίσει μερικοί και μερικές εδώ μέσα κι εκεί έξω και θα πάρω καμμιά καραμπίνα και θα αρχίσω να βαράω.

Τα βλέπετε οι υπόλοιποι;

Να με προσέχετε λοιπόν.
corvidophile
full member

Δημοσίευσηαπό epsilon » Σάβ Μαρ 13, 2004 6:42 am

είναι το τρίτο μου μήνυμα, το λογκίν μου δε χάλασε.
το ξέρω πως είμαι κορυφαία!
σαν και μένα δεν υπάρχει δεύτερη! (εννοούμε ό,τι πιο τσακλοκούδουνο, κι ό,τι άλλο θέλετε να βάλετε, βάλτε το, αμάν πια! κακοί!) αλλά θέλω να παρακαλέσω για κάτι την κόρβι. μου έβγαλε το μάτι κάτι για μια κι, που δεν τη γνωρίζω. προσωπική παράκληση ηλιθίας: κόρβι, θα σε παρακαλούσα να απέσυρες το βρισίδι για κάποιον που δυστυχώς εγώ δε γνωρίζω. να αποςύρω κι εγώ τη βλακεία που γράφω εδώ. και να σου ζητήσω συγγνώμη, γιατί με συγκλόνισε σε άλλα σημεία θετικά ο τρόπος που έγραψες.
όχι στη βία.
epsilon
e-missos master

Δημοσίευσηαπό dikoph » Σάβ Μαρ 13, 2004 10:20 am

Καλημέρα σας λοιπόν.
Βγαίνω πάλι εγώ (και όχι "είμαι" πάλι εγώ).
Όπως είπε κάποτε -πολύ σωστά- ο αφεάσπικ, δεν είσαι εσύ, είσαι εσύ που σε κοιτάζουν.
Κι όπως πολύ σωστά ανέφερε πιο πάνω η Κ., η αλήθεια μας είναι μόνο μέσα στο μυαλό μας κι όχι στις προφορικές ή γραπτές μας καταθέσεις.

Το τι σημαίνει για τον καθένα το νικ και το πρόσωπο, ο διαχωρισμός ή η ταύτιση αυτών, λίγη σημασία έχει, κατά την ταπεινή μου δι-γνωμία, στον κοινό τόπο. Η αλληλεπίδραση όμως των νικ-προσώπων είναι αλλουνού μουλά κοράνι.

Δεν είναι;

ʼρα, κάποιοι κοίταξαν βρακάκια κάτω από φουστίτσες και μέσα από παντελονάκια, μα κανείς δεν είδε τελικά τον κώλο κανενός.

Μέχρι λοιπόν τη μέρα που θα μας έχουν εμφυτεύσει μικροτσίπ στον εγκέφαλο, τα οποία θα καταγράφουν τις σκέψεις μας, οι οποίες θα μετατρέπονται σε λέξεις και εικόνες, οι οποίες θα προβάλονται σε γιγαντοοθόνες ανά την υφήλιο (κι ακόμα χειρότερα, στον μικρόκοσμό μας), ας χωνέψουμε ότι...
...το εκπεφρασμένο "ιδιωτικό" είναι ήδη δημοσιοποιημένο.

Και μια ερώτηση στον Θαν-ταν-πλαν:

Πότε επιτέλους θα αποκτήσει ο γάιδαρος θυρίδα, να καταλάβω κι εγώ τι θέλει να εκφράσει το ζωντανό;

(Καλημέρα είπαμε ρε παιδιά, Κ-Α-Λ-Η-Μ-Ε-Ρ-Α! :lol: )
dikoph
super member

ΠροηγούμενηΕπόμενο

Επιστροφή στο υποστήριξη

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση : Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 1 επισκέπτης