υποστήριξη

ΑΣΦΑΛΕΙΑ Ε-MISSOS

προτάσεις - παρατηρήσεις - ιδέες σχετικές με το www.e-missos.gr ...και βεβαίως ερωτήσεις για τυχόν προβλήματα και απορίες και από επισκέπτες [δεν απαιτείται εγγραφή]

ΑΣΦΑΛΕΙΑ Ε-MISSOS

Δημοσίευσηαπό StrangeAttractor » Σάβ Φεβ 28, 2004 1:01 am

Στις 27/2/2004 κάποιος χρήστης εν' ονόματι SUB-ZERO έγραψε 16 posts σε διάφορα άσχετα μεταξύ τους θέματα αναφέροντας πως το έκανε για "αντίποινα".
Δεν με αφορά ούτε το ήθος ούτε το ύφος του παραπάνω χρήστη.

Σε ελάχιστο χρόνο κάποιος διέγραψε το σύνολο των posts.

Επειδή υπονοούνται διάφορα χυδαία περί ιών στο site multi-forums θα ήθελα να μάθω Θανάση αν εσύ ή η Ξένια διαγράψατε τα συγκεκριμένα posts.

Εάν όχι, αυτό σημαίνει ότι ο συγκεκριμένος χρήστης κατάφερε κάτι που κανείς από εμάς τους απλούς χρήστες δεν μπορεί.
Αυτό επίσης σημαίνει ότι οι κώδικες ασφαλείας του site έχουν μεγάλο πρόβλημα...

Θα ήθελα Θανάση και Ξένια μια απάντηση πάνω σε αυτό το Θέμα.

Το μήνυμα σας το στέλνω δημόσια διότι νομίζω ότι αφορά τους πάντες.

Φιλικά S.A.
Άβαταρ μέλους
StrangeAttractor
full member

Δημοσίευσηαπό than sigma » Σάβ Φεβ 28, 2004 1:31 am

Μην ανησυχείς "παράξενε" φίλε. Ειδοποιήθηκα σχεδόν αμέσως για την ανόητη αυτή κίνηση και όπως είδες έσβησα ότι δεν είχε θέση στις συζητήσεις μας.

Τα περι ιων κτλ είναι επίσης ανοησίες μικρόψυχων ανθρώπων.
(Που είσαι G. Bush να δεις πως έμαθαν οι άνθρωποι να απειλουν; Δάσκαλε...! )

Η εταιρία hosting μας κάνει backup της βάσης μας κάθε δυο ώρες (το πιο σύντομο που υπάρχει στην αγορά) . Το χειρότερο δηλαδή που θα μπορούσαμε να πάθουμε είναι να χαθεί -εντελώς υποθετικά- ο αριθμός των posts των 2 τελευταίων ωρών.

Για μένα δεν υπάρχει πόλεμος. Απαντώ για να μην ανησυχείς και όχι για να ανοίξω κάποια αντιπαράθεση.
Μια συντροφιά είμαστε μόνο... ας γίνει επιτέλους κατανοητό από κάποιους!

Καλό σας βράδυ
καλό ταξίδι αλέξη.
Άβαταρ μέλους
than sigma
Site Admin

Δημοσίευσηαπό StrangeAttractor » Σάβ Φεβ 28, 2004 1:40 am

Αγαπητέ Θανάση σ' ευχαριστώ για την άμεση απάντηση (που είμαι σίγουρος ότι δεν απευθυνόταν μόνο σ' εμένα) .

Είναι γενικά παρήγορο και πολύ όμορφο να βλέπεις ανθρώπους μιας νεώτερης γενιάς από την δικιά μου να διδάσκουν κανόνες ήθους και αξιοπρέπειας.

Σε ότι αφορά τα σχόλια σου για τον μη - πόλεμο φυσικά και με βρίσκεις απόλυτα σύμφωνο. Και βέβαια ούτε εγώ επιθυμώ κάποια αντιπαράθεση!

ʼντε μου έφτιαξες την διάθεση και λέω να καλέσω την Κουήν για κανένα ποτό!!!!! :D :D :D :D (σταυρώνω δάχτυλα και ....Κουήν!!!!!!!!!)

Καλό σας βράδυ S.A.
Άβαταρ μέλους
StrangeAttractor
full member

Δημοσίευσηαπό aspic » Σάβ Φεβ 28, 2004 5:05 pm

Μπράβο θανάση που συνεργάζεσαι με την καλύτερη εταιρεία την χόστινγκ και μας μπουγαδιάζει κάθε δίωρο.
Χαίρομαι ιδιαίτερα στραίηντζερ,που σε καθησύχασε η απάντηση του θανάση και τώρα χωρις άγχος μπορείς να συνεχίσεις την ενασχόλησή σου με το διαδίκτυο.
Εντυπωσιάζομαι κουήν,με τον τρόπο που ξέρεις εσύ και αφήνεις την πολυθρόνα σου για να βοηθήσεις τον ψυχοραγούντα (αλλά αυτά θα τα πούμε στο άλλο τόπικ).

Όλα συνεχιζονται και πάλι με τάξη και ασφάλεια.
Με τάξη και ασφάλεια.
Το χαμόγελο ζωγραφίζεται και πάλι στα χείλη των χρηστών.
Μπράβο θανάση!
aspic
e-missos master

Δημοσίευσηαπό than sigma » Σάβ Φεβ 28, 2004 10:15 pm

Καλά άσπικ...

...

Σαν να μην κάτεχα ο αγράμματος, πως είναι κει ακριβώς , μέσα στην άκρα σιγαλιά, που ακούγονται οι πιο αποτρόπαιοι κρότοι (Ελύτης)

Αν χρειαστεί να ζητήσω συγνώμη μη διστάσεις...

Καλή άνοιξη !
καλό ταξίδι αλέξη.
Άβαταρ μέλους
than sigma
Site Admin

...

Δημοσίευσηαπό StrangeAttractor » Κυρ Φεβ 29, 2004 10:00 am

Θανάση,

Μήπως πρέπει να ρίξεις μια ματιά στο "Ακρωτήριο Κουφοντίνα" και στο "Σούπα Αγελάδας " ;;;;

Επίσης στο ποιός φαίνεται ότι έχει γράψει τελευταίος σε κάποιο post?

Επίσης στο Memberlist υπάρχει πρόβλημα. Μπορείς να το διαπιστώσεις και μόνος σου...

Όπως φαίνεται (εκτός του memberlist) έχουν χτυπηθεί τα nicks " ʼσπικ " και " Corvidophile" .... μπορούμε να έχουμε κάποια εξήγηση γι αυτά ;;;;

Θα σου έστελνα private message αλλά έτσι όπως έχει γίνει το memberlist δεν ξέρω αν θα την λάβεις.

Καλή μέρα σε όλους.
Άβαταρ μέλους
StrangeAttractor
full member

Δημοσίευσηαπό LAMPA » Κυρ Φεβ 29, 2004 10:23 am

Αγαπητέ Θάν.
Εκανα το τέστ, γεγονός είναι ότι κάποιος μας έχει κάνει HACK, που λέει ο γυιός μου.

Τώρα θα μου πείς με τόσες ρουκέτες και μπόμπες, κουφοντίνες κλπ, τι να περίμενες.

Φτιάχνει το πράγμα????

Ενημέρωσε μας.
Άβαταρ μέλους
LAMPA
super member

Δημοσίευσηαπό aspic » Κυρ Φεβ 29, 2004 1:32 pm

Ναι θανάση,έχω κτυπηθεί όπως το λέει ο στραίηντζερ.
Στέλνω μυνύματα και δέν φαίνεται το νίκ μου.Γ
Γιατί δέν φαίνεται το νίκ μου;
Είμαι πολύ χτυπημένος στραίηντζερ;

ʼντε θανάση παιδί μου,άσε την ποίηση και τον ελύτη και έλα να βοηθήσεις τους τραυματίες.
aspic
e-missos master

Δημοσίευσηαπό skiaxtro » Κυρ Φεβ 29, 2004 8:39 pm

Το Παρακάτω το βρήκα στη θυρίδα μου
και το παραθέτω ως έχει:

Από: Emmanuel
To: Lilith
Εστάλη: 29-2-2004 στις 06:32 PM

μήνυμα: Συγνώμη για την ενόχληση αλλά προσπαθώ να κάνω ένα post στο e-missos και δεν μπορώ.

Μήπως θα μπορούσατε να παραθέσετε το ακόλουθο μήνυμα στο thread "ΑΣΦΑΛΕΙΑ Ε-MISSOS";

======================

Προς StrangeAttractor (υποθέτω οτι είστε administrator ή moderator)...

Εάν αναφέρεστε σε ένα post που έκανα στο multiforums περί bug στο software του e-missos, σας διαβεβαιώ οτι ουδεμία σχέση υπάρχει μεταξύ αυτού και του προβλήματος που αναφέρεστε. Χωρίς να θέλω να απολογηθώ για το εν λόγω post, τον κώδικα τον δημοσίευσα μετά απο τις προσβλητικές ιαχές ενός μέλους σας.

Εν τέλει, ως προς καθησύχασήν σας, σας διαβεβαιώ οτι δεν έχω την διάθεση ή τον χρόνο να βλάψω το e-missos χρησιμοποιώντας το bug που βρήκα στο software.

Cheers,

Emmanuel

Υ.Γ. Παρεπιπτώντος, πάντα χρησιμοποιώ το ίδιο nickname...
"Ο ρομαντισμός δεν βρίσκεται ούτε στην επιλογή του θέματος ούτε στην ακριβή αλήθεια, αλλά περισσότερο σε έναν τρόπο να αισθάνεσαι τον κόσμο"

C.B
Άβαταρ μέλους
skiaxtro
e-missos master

Δημοσίευσηαπό corvidophile » Κυρ Φεβ 29, 2004 9:27 pm

Λοιπόν...

Εκδοχή Α': Το πρόβλημα είναι τεχνικό λόγω των εργασιών που γίνονται αυτές τις μέρες στο σάιτ.Οπότε δε τίθεται θέμα σχολιασμού.

Εκδοχή Β':Το πρόβλημα δεν είναι τεχνικό αλλά στον εγκέφαλο κάποιου μικροπρεπούς κακοηθούς χρήστη του μούλτι.
Σε αυτή τη περίπτωση δε μπορώ να πω τίποτα άλλο εκτός του ότι λυπάμαι που κάποιος παίρνει τόσο σοβαρά τα τεκταινόμενα στη δικτυακή ζωή(αυτός κι αν συγχέει δίκτυο με πραγματικότητα!) και σίγουρα αυτός ο κάποιος χρήζει άμεσης ψυχολογικής βοήθειας.

Αυτά.

Κ.

ΥΓ: Από πότε είναι κακό να ποστάρεις 20 ποστ σε ένα φορουμ εφόσον αυτά είναι σχετικότατα με το θέμα; Έστω κι αν αυτά είχαν μια δόση ειρωνίας.
corvidophile
full member

Επόμενο

Επιστροφή στο υποστήριξη

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση : Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 1 επισκέπτης