υποστήριξη

e-misSOS personal messages?

προτάσεις - παρατηρήσεις - ιδέες σχετικές με το www.e-missos.gr ...και βεβαίως ερωτήσεις για τυχόν προβλήματα και απορίες και από επισκέπτες [δεν απαιτείται εγγραφή]

Δημοσίευσηαπό epsilon » Σάβ Ιουν 03, 2006 7:06 am

και κάτι ακόμη.

λίγη τσίπα ρε παιδιά!
εδώ γνωριζόμαστε. ο θαν μόλις τώρα βγήκε από το στρατό. κανένας δεν το υπολόγισε αυτό; κανένας;

ψέματα.
ίσως κι άλλοι.
πάντως σκέφτομαι το θαν με αγάπη. έχει δύναμη, το ξέρει από παιδί.
όχι στη βία.
epsilon
e-missos master

Δημοσίευσηαπό feelgood » Σάβ Ιουν 03, 2006 9:06 am

απ ολα αυτα περισσοτερο χαίρομαι που ξεσπάθωσε η Ε και ελπίζω να την ακούσατε όλοι από την κρήτη έως την αλεξανδρούπολη!

εμείς οι ευγενικοί και καλοί άνθρωποι καμμιά φορά ξεσπάμε κι όποιον πάρει ο διάλος
(κι εγώ εκεί ανήκω να μη ξεχνιόμαστε)

εδώ θα ήθελα να κάνω μια στάση, σημαδεύοντας αδέξια με το τσουλούφι μου αριστερά και δεξιά και ν αναφέρω την ριζοσπαστική μου άποψη σχετικά με τα πιμι.

ΑΝΤΙΤΙΘΕΜΑΙ θρασύτατα και βίαια (εάν αυτό απαιτηθεί) στην κατάργηση των πιμι που ορισμένοι -δήθεν- δημοκράτες προτείνουν μέσω του παλαιοκομματικού σταλινικού γραφειοκρατικού κομμουνιστικού λόγου, που εκφέρουν εν ονόματι της ισότητας και της δικαιοσύνης και που ως τελικό σκοπό έχουν την κατάργηση κεκτημμένων δικαιωμάτων των φορουμοχρηστών παγκόσμια.

Κάτι τέτοιο αφενός θα έβλαπτε την άμεση δημοκρατία μας, αφετέρου θα έβλαπτε προσωπικά εμένα που χρησιμοποιώ τα πιμι για να επικοινωνώ με τις απανταχού θαυμάστριές μου και -δυνητικά- ερωμένες μου!

Αντ αυτού, εκφέροντας ένα ΝΕΟ ριζοσπαστικό, αριστερό σύγχρονο και -προπάντων- ΟΙΚΟΛΟΓΙΚΟ ΛΟΓΟ, προτείνω την ανάθεση σε εταιρία ταχυμεταφορών (μέσω μιας διαφανούς διαδικασίας βέβαια) του έργου επίδοσης προσωπικών μηνυμάτων σε ΚΛΕΙΣΤΟΥΣ φακέλους στον αρμόδιο αποδέκτη μέσω... κατάλληλα εκπαιδευμένων ταχυδρομικών περιστεριών εντός 24ώρου σε πανελλάδική ακτίνα δράσης!

Γνωρίζοντας, δε, το ζήλο, το έργο και την εμπειρία του συμφορουμιστή μου Ασπίκ στην εκπαίδευση ΖΩΩΝ, τον προτείνω ως πρόεδρο της επιτροπής (παρόλη την εμφανή δυσκαμψία του σε τεχνολογικά θέματα) διενέργειας ανοιχτού διαγωνισμού προκειμένου να αναλάβει το δύσκολο έργο της ανάθεσης τέτοιας εταιρίας αλλά και της παρακολούθησης του έργου που καλείται να αναλάβει.

Τελειώνοντας, να σας πω να μην ανησυχείτε τόσο πολύ με τα τεκταινόμενα στο φόρουμ διότι από "νούμερα" πάμε ΚΑΛΑ κι έχω πληροφορίες πως πολύ σύντομα θα μας έχει αφιέρωμα η εσπρέσσο στο κεντρικό της "σαλόνι" (σαλόνι λένε τις μεσαίες σελίδες ΑΣΧΕΤΟΙ, στις εφημερίδες) όπου θα αναλύει το προφίλ του κάθε συμμετέχοντα στο φόρουμ.

Προετοιμαστείτε λοιπόν κατάλληλα και προσπαθείστε να είστε μαχητικότεροι αλλά και με ουσία στα μελλοντικά σας κείμενα (όπως ο υποφαινόμενος πράττει)...
...
Άβαταρ μέλους
feelgood
senior member

Δημοσίευσηαπό kanenas » Σάβ Ιουν 03, 2006 10:26 am

Εδώ λοιπόν έχουμε να κάνουμε με μια κλασική περίπτωση τσατομάγειρα. Και μάλιστα είναι τόσο θρασεία η περίπτωση, που τολμάει να μαγειρέψει τα μαγειρέματά του δημοσίως.

Πρόσεξε θαν τι λέει:
απλά, έχει μια ιδέα που δεν μπορεί να την πραγματοποιήσει. Και τι κάνει; όσα δεν φτάνει η αλεπού...τα αναθέτει.

Α, όλα κι όλα, να είμαστε δίκαιοι.

Το λοιπόν επειδή μόλις απολύθηκε ο θαν (θα τον έβγαλε από το στρατόπεδο η έψιλον φαίνεται που έχει φρέσκες μνήμες), θα του υποδεικνύω όλα τα φάουλ που γίνονται, για να γίνει το καμπανάκι του πιο δημοκρατικό.

Έχουμε εδώ μια κλασική περίπτωση τσατομάγειρα στο νικ φίλγκουντ, ο οποίος προτείνει υπογείως μία πουστιά, αναθέτοντάς την στον άσπικ.

Δεν προτείνει τίποτα ουσιαστικώς, ο λόγος του δεν είναι καθαρός, και τα πράγματα προβλέπω ότι θα οδηγηθούν σε συγκρούσεις και φοβερές αψιμαχίες μεταξύ των μελών, στο μέλλον.

Κόψτου το θαν, κόψτου το!...
(Το τσουλούφι)

Είναι φανερό πλέον πως δεν μπορώ να ζήσω σε έναν τέτοιο κόσμο, με περιστέρια κομάντος.
Θα γίνει του πούπουλου.

(όσο προχωράει ο καιρός τόσο τρομάζω από αυτά που βλέπω γύρω μου. Ο θαν απολύθηκε και δεν μπορεί να μιλήσει -δεν είναι τρομακτικό; εμένα με αγριεύει- ο κόσμος μαγειρεύει νέες μεταφορές μηνυμάτων με εκπαιδευμένα περιστέρια, η έψιλον χωρίς προφανή λόγο και αιτία βγαίνει και μας βρίζει σωρηδόν, επισυνάπτοντάς μας διάφορα φροϋδικά, στην τρου δε θέλω να ξαναμιλήσω στη ζωή μου γιατί με χαλάει -θα πρέπει μάλλον να μου χαρίσει μία αξέχαστη βραδιά για να επανέλθουν τα πράγματα μεταξύ μας στη φυσική τους ροή, άλλοι μου έστειλαν ήλιους απουσίας, μαγκιά κι αγάπη κι έρωτας. άλλοι παλεύουν μόνοι τους με αντίπαλο όλο τον κόσμο.
πως μπορώ να αντιδράσω σε όλα αυτά; κάτι δεν πάει καλά. βλέπω φαντάσματα να με πολιορκούν συνεχώς, και μόνο ο άσπικ με κάνει να γελάω με την ψυχή μου. άνοιξα για καλή μέρα τη σελίδα και έπεσα πάνω στην έψιλον και τις βρισιές της. και μετά στον φίλγκουντ.
α, δεν είμαι καλά.
ακούω πολλά, δεν μπορώ να γράψω.
κάντε κάτι με τα περιστέρια να μην σας ακούει κανείς).
kanenas
senior member

Δημοσίευσηαπό wpleftyboy » Σάβ Ιουν 03, 2006 3:36 pm

πολυ μ' αρεσει

παρα πολυ

προσεχε κυρια ε μη σου ανεβει η πιεση

καλα ρε κυρια ε εσυ μεχρι τωρα δεν εβριζες και ολο μας ελεγες να ειμαστε ηρεμοι κτλ.

τωρα πως ξεχαστηκες ?

φαινεται οτι τελικα κανεις δεν ειναι πραγματικα κατα της βιας εδω

ολοι ειναι μονο κατα της βιας που στρεφεται εναντιον τους .
ΘΑΝΑΤΟΣ ΣΤΟΥΣ ΠΟΙΗΤΕΣ
Άβαταρ μέλους
wpleftyboy
e-missos master

Δημοσίευσηαπό wpleftyboy » Σάβ Ιουν 03, 2006 4:56 pm

δεν ειναι μπριζολα

σηκωτι ειναι

και γιατι δε σου αρεσει η κολαση κυρια γιαχνι ?
και σου αρεσει το σκιαχτρο λες ...καλα κανεις και μενα μ' αρεσει η ντινα βαννονι αλλα δεν κανω κι ετσι ...

να σου πω γιατι την ψωνισα κυρια φασολακια μου ?

γιατι ετσι μου γουσταρε κι εμενα

αντε κανε και συ καμμια εκπομπη να ακουσουμε και τη δικια σου τη φωνη

να ξερουμε με τι ατομο εχουμενα κανουμε

κι αμα δεν ξερεις βαλε καναν αλλο να σου τα στησει και συ μονο να μιλας

κυρια χωριατικη σαλατα ...

τωρα θα σου πω κι ενα φαϊ που μ'αρεσει αλλα δε θα ειναι μελιτζανες με κρεας

καταλαβες κυρια κεφτεδες με πατατες και ντοματα στα τεσσερα με μπολικο αλατικαι ριγανη και φρεσκο ψωμακι κι απο πισω τσιπουρακι κουμαρισιο ?
ή δεν καταλαβες κυρια παλμολιβ για τα πιατα και αζαξ για τα τζαμια με διπλασιο αμμωνιαζολ και τα λοιπα?

με αγαπη ο κυριος ωμο σηκωτι

που κατα βαθος δε θελει να σας ανεβαζει την πιεση
ΘΑΝΑΤΟΣ ΣΤΟΥΣ ΠΟΙΗΤΕΣ
Άβαταρ μέλους
wpleftyboy
e-missos master

Δημοσίευσηαπό epsilon » Κυρ Ιουν 04, 2006 10:15 am

:lol:
Τελευταία επεξεργασία από epsilon και Τρί Ιουν 06, 2006 8:55 am, έχει επεξεργασθεί 1 φορά/ες συνολικά
όχι στη βία.
epsilon
e-missos master

Δημοσίευσηαπό kanenas » Κυρ Ιουν 04, 2006 12:17 pm

epsilon έγραψε:δε μας χέζεις ρε νταλάρα κανένα, που λένε και κάποιοι άλλοι!
...
έντε γιατί δεν είμαστε μόνο νικ που να χέσω,
ΑΝΘΡΩΠΟΙ ΕΙΜΑΣΤΕ
μερικοί το ξεχάσαμε και το ξεχέσαμε.

αυτό ακριβώς έψιλον, μερικοί δεν το ξεχνάνε και το ξεχέζουν

μπορώ απ' την άλλη να θυμηθώ στιγμές που κι εσύ, ενθυμούμενη, το ξέχασες και το ξέχεσες

τώρα αν αυτό λέγεται ποίηση κι αν είναι προσέγγιση στην αλήθεια ή θέμα εγωισμού, αν είναι βία προς τον άλλον ενικού αριθμού, σκέψου το

εγώ πάντως τότε δεν βγήκα να ξεσπαθώσω, όλα ήταν ανεκτά και ανοιχτά, σε άφησα να εκφραστείς βλέπεις
βέβαια δεν μπορώ να φανταστώ μεγαλύτερο φασισμό από την ελεύθερή σου έκφραση που σπάει με βία πάνω μου, σε ένα σου στίχο, τη στιγμή που δεν έχω απευθυνθεί προσωπικά, άμεσα ή έμμεσα σε σένα
και ξέρεις κάτι; στο στίχο τι να κάνεις; να απαντήσεις με στίχο; είναι αλήθεια αυτή, εγωισμός ή βία;
ποιός κλείνει κύκλους και ποιός ανοίγει;

σκέψου τι σου λέω, όλα γραμμένα εδώ μέσα είναι, εκτός κι αν έχεις επιλεκτική μνήμη οπότε άστο

στο κάτω-κάτω κουβέντα κάνουμε, αλλά μην ξεσπαθώνεις κιόλας....

οκ?

η αγάπη δεν είναι καννίβαλος
kanenas
senior member

Δημοσίευσηαπό epsilon » Κυρ Ιουν 04, 2006 12:47 pm

...
ο έλλην ξεσπαθώνει ξεσπαθώνει

έλλην κι εγώ
έλλη
Τελευταία επεξεργασία από epsilon και Τρί Ιουν 06, 2006 8:55 am, έχει επεξεργασθεί 1 φορά/ες συνολικά
όχι στη βία.
epsilon
e-missos master

κοίτα να δείς!

Δημοσίευσηαπό de bording morning » Κυρ Ιουν 04, 2006 2:28 pm

Ό,τι είναι, είναι
Όταν παύει να είναι, εσύ είσαι. Μηδέν-ένα.
Όταν παύεις να είσαι κι αυτό παύει μαζί σου. Μηδέν-μηδέν.

Έτσι έχουν τα πράγματα και μου ρχεται μια κυριακάτικη ποιητική διάθεση με τα μαργαριτάρια που διαβάζω εδώ κι αλλού τον τελευταίο καιρό.

Στο θάνατο του άλλου, λέμε, καταλαβαίνουμε ότι ζούμε. Στο θάνατο το δικό μας παίρνουμε και τους άλλους μαζί.
Γι αυτό οι μπλογκομάγειρες βάλθηκαν να μας αποτελειώσουν.

Ας είναι.

Ρομαντισμοί και νοσταλγίες.
Μιας άλλης εποχής.
Ενός άλλου τόπου.
Κάποιων άλλων πραγμάτων.
Που τα νομίζατε δικά σας.

Χα!
de bording morning
super member

Δημοσίευσηαπό atomant » Δευτ Ιουν 05, 2006 8:32 am

Από 2/Ιουνη
Και ακόμα περιμένω τον ταχυδρόμο

Γεια σας atomant,

Έχετε λάβει ένα νέο προσωπικό μήνυμα στο λογαριασμό σας του "www.e-misSOS.gr" , έχετε επιλέξει να ειδοποιήστε για κάθε εισερχόμενο μήνυμα. Μπορείτε να διαβάσετε το μήνυμα σας στον ακολουθώντας τον παρακάτω σύνδεσμο:

http://www.e-missos.gr/forum/phpBB2/pri ... lder=inbox

Να θυμάστε πως μπορείτε να απενεργοποιήσετε την λειτουργία της ειδοποίησης, αλλάζοντας την κατάλληλη ρύθμιση στο προφίλ σας.

--
Σας ευχαριστώ.
than sigma
www.e-misSOS.gr

*** Ώστε, λοιπόν, από το μηδέν στο πουθενά;
Όχι και πάλι όχι.
Το μηδέν έχει τη δική του εκκίνηση που όλο προσπαθεί να καταλήξει στο άπειρο και όλο δεν τα καταφέρνει γιατί ακριβώς γι' αυτό γεννήθηκε ως ουσιώδες του χρόνου: για να μην καταλήγει.

Όχι στο άπειρο, στη μονάδα να μην καταλήγει, αφού το άπειρο ευρίσκεται και εφευρίσκεται μεταξύ μηδενός και μονάδος.

Αφού το μηδέν ανακαλύπτεται και το άπειρο διαρκώς δημιουργείται εφόσον το βέλος του χρόνου συνεχίζει την πορεία του μέσα στο χάος.
Δηλαδή, εφόσον εμείς δεν έχουμε ακόμη ανακαλύψει την τελική μας θεότητα, αυτή που θα ησύχαζε όλες τις αγωνίες και θα δικαίωνε όλες τις παρηγορητικές μας ικανότητες και δυνατότητες.
Το βέλος του χρόνου προχωράει.
Θέλουμε δεν θέλουμε.
Γιατί ο κόσμος δεν δημιουργήθηκε.
Ο κόσμος δημιουργείται διαρκώς και θα δημιουργείται διαρκώς μέχρι το τέλος του, που κι αυτό θα είναι μια καινούργια αρχή.
Τέλος, ώστε, δεν υπάρχει αφού υπάρχει το μηδέν και η μονάδα.
Το μη δυνατόν, με άλλα λόγια.
Ποτέ δεν θα φτάσουμε στη μονάδα.
Σε κάποια διαίρεσή της θα φτάσουμε όταν θα γίνει το τέλος του χρόνου για να αρχίσουμε πάλι με ένα άλλο είδος χρόνου.
Και πάλι από την αρχή.
Άβαταρ μέλους
atomant
senior member

ΠροηγούμενηΕπόμενο

Επιστροφή στο υποστήριξη

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση : Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 1 επισκέπτης