υποστήριξη

mia erwthsh...

προτάσεις - παρατηρήσεις - ιδέες σχετικές με το www.e-missos.gr ...και βεβαίως ερωτήσεις για τυχόν προβλήματα και απορίες και από επισκέπτες [δεν απαιτείται εγγραφή]

Δημοσίευσηαπό epsilon » Τετ Απρ 27, 2005 9:15 pm

κοπάδι, σου ζητώ συγγνώμη αν είμουνα τόσο απαίσια που σε στεναχώρησα. γράφω ό,τι μου 'ρθει, και ίσως να ήμουνα απρεπής. δεν το έκανα για να σε προσβάλω, δεν έχω κανένα τέτοιο λόγο. αντίθετα. :wink:
όχι στη βία.
epsilon
e-missos master

Δημοσίευσηαπό kopadi » Πέμ Μάιος 12, 2005 12:17 pm

Παρόλα αυτά ακόμα δεν κατάλαβα τα υποννοούμενα σχετικά με το αντιβάιρους το δικό μου και το ζήτημα του αριθμού των επισκεπτών .Αν η απάντηση μπορεί να δωθεί από κάποιον ας μου δοθεί ακόμα και σε ιδιωτικό μήνυμα ...
aimenartakarabaz
kopadi
super member

Δημοσίευσηαπό Βαβυλώνιος » Πέμ Μάιος 12, 2005 10:00 pm

kopadi έγραψε:Παρόλα αυτά ακόμα δεν κατάλαβα τα υποννοούμενα σχετικά με το αντιβάιρους το δικό μου και το ζήτημα του αριθμού των επισκεπτών .Αν η απάντηση μπορεί να δωθεί από κάποιον ας μου δοθεί ακόμα και σε ιδιωτικό μήνυμα ...

Ακόμα κι αν δεν γνωρίζεις μία γλώσσα προγραμματισμού, θα πρέπει να ξέρεις ότι κανένας δεν μπορεί να σε απειλήσει στο δίκτυο, χωρίς να μπορείς να τον απειλήσεις κι εσύ. Κι αυτό γιατί όλοι οι υπολογιστές είναι ίσοι και πολλές φορές ένας αδύνατος υπολογιστής, είναι πολύ ισχυρότερος ενός server λόγω χειρισμού. Δεν αρκεί να έχεις το F-16, πρέπει να ξέρεις και να το πετάξεις.

Ο αριθμός των επισκεπτών δεν έχει σχέση με ιο, είναι απλώς ένα script (αποτυχημένο script θα έλεγα, καθώς το έχουν υιοθετήσει όλοι οι webmasters για να δείξουν ότι το φόρουμ έχει κόσμο, χαλώντας την ομορφιά της πραγματικότητας. Εκτός αυτού όλοι γνωρίζουν ότι όλος αυτός ο κόσμος που εμφανίζεται να είναι online είναι script, οπότε είχε αξία μόνο για τον αρχικό κατασκευαστή)

Mη νομίζεις ότι στο Ελληνικό web υπάρχει κανένα όργιο μεγάλου αριθμού χρηστών από σελίδα σε σελίδα. Δεν έχουμε τέτοια δυναμική. Η γατοσελίδα παρουσιάστηκε στα hotlinks του pathfinder και μάλιστα cool και σε 24 ώρες την επισκέφτηκαν 500 χρήστες. Πάνω-κάτω, αυτός είναι και ο μέσος όρος χρηστών στο pathfinder που είναι ένας γίγαντας. Αν δεις ότι υπάρχουν 30 χρήστες σε ένα άγνωστο site, τότε να είσαι σίγουρος πως πρόκειται για εικονική πραγματικότητα. Το ελληνικό δίκτυο είναι χαμηλών προδιαγραφών.

Πάραυτα το ubb είναι ένα πολύ δημοφιλές πρόγραμμα και γι' αυτό έχει και πάρα πολλές τρύπες που ανακαλύπτονται ανά τακτά χρονικά διαστήματα. Ποτέ δεν θα υπάρξει το τέλειο ubb, κι αυτό συμβαίνει γιατί είναι δωρεάν και εξαιρετικά δημοφιλές. Όσο θα υπάρχει και θα το χρησιμοποιούν τόσοι άνθρωποι, τόσο θα εμφανίζονται και νέα κενά ασφαλείας. Γιατί και άλλα φόρουμς έχουν τρύπες στο λογισμικό τους, αλλά επειδή δεν είναι δωρεάν, δεν ασχολούνται και πολλοί για να ανακαλύψουν τις αδυναμίες τους. Έτσι είναι και πιο ασφαλή.

Υ.Γ
Θανάση γιατί έκλεισες την μεταφόρτωση των avatars ρε; ʼνοιξέ το λίγο να γελάσουμε :lol: :P
Άβαταρ μέλους
Βαβυλώνιος
super member

Δημοσίευσηαπό than sigma » Παρ Μάιος 13, 2005 9:57 am

Bαβυλώνιε αδυνατώ να κατανοήσω τι προσπαθείς να πεις.
Το script που λες μεγαλώνει απλά το χρόνο που μετράει τους online στο phpbb. Nαι αλλά δεν προσπαθεί να ξεγελάσει κάποιον παρουσιάζοντας τεχνητή εικόνα καθώς , αν προσέξεις καλύτερα , θα δεις ότι λέει : This data is based on users active over the past 30 minutes . Το script (όπως το ονομάζεις) αντί να μετράει 5 λεπτά ...μετράει 30! Δε λέει ότι αυτό το δευτερόλεπτο που κοιτάς τα στοιχεία υπάρχουν 10 ή 20 ή 100 άτομα online. Επομένως ο ισχυρισμός σου ότι : όλος αυτός ο κόσμος που εμφανίζεται να είναι online είναι script είναι τουλάχιστον αναπόδεικτος αν όχι ψευδής.

ʼστοχο επίσης θεωρώ ότι προσπαθείς να κάνεις ανάλυση για το ελληνικό internet μέσα σε 10 γραμμές και χωρίς επίσημα στοιχεία . Προσωπικά (όπως και οι περισσότεροι) γνωρίζω αρκετά sites και fora που έχουν πολύ μεγάλο αριθμό επισκεπτών και σίγουρα πολύ περισσότερο από τα 500 άτομα τη μέρα που παρουσιάζεις ως το ταβάνι για την ελλάδα. Συμφωνώ ότι το pathfinder είναι γίγαντας καθότι κρύβονται άλλωστε μεγάλα κεφάλαια πίσω του αλλά αν τα στοιχεία που δίνεις είναι αληθή (που δεν το πιστεύω) τότε μάλλον ο γίγαντας πεθαίνει... Οφείλω να ομολογήσω βέβαια ότι σαν e-missos.gr του "χρωστάμε' καθώς τα πρώτα 3 χρόνια μας είχαν στα hotlinks σχεδόν 2 φορές το μήνα!

Από τη μεριά μου μπορώ να σε διαβεβαίωσω ότι είναι πολλές (αν όχι η συντριπτική πλειοψηφία) οι μέρες (τις hot ώρες) που η σελίδα μαζί με το φορουμ ξεπερνουν τα 40 (+) άτομα ταυτόχρονα online αν προσθέσεις τα δυο νούμερα. Τα στατιστικά εξάλλου μπορούν να με επιβεβαιώσουν άμα χρειαστεί. Επομένως η φράση σου : Αν δεις ότι υπάρχουν 30 χρήστες σε ένα άγνωστο site, τότε να είσαι σίγουρος πως πρόκειται για εικονική πραγματικότητα είναι επίσης αόριστη,αναπόδεικτη και ψευδής.

Για αυτα που λες για τα ubb (τα φορουμ για όσους δεν κατάλαβαν) συμφωνώ μαζί σου. Είχαμε κάνει μια συζήτηση στις αρχές του χρόνου και καταλήξαμε στο ελεύθερο και ανοικτού κώδικα λογισμικό παρόλες τις ατέλειες που όλου γνωρίζουμε.

Αυτό που λες με τη μεταφόρτωση των avatars δεν το κατάλαβα. Μπορείς να μου το εξηγήσεις για να γελάσω και εγώ;

Καλημέρα Βαβυλώνιε
Καλημέρα σε όλους σας

than sigma
καλό ταξίδι αλέξη.
Άβαταρ μέλους
than sigma
Site Admin

Δημοσίευσηαπό wpleftyboy..3 » Παρ Μάιος 13, 2005 1:28 pm

αυτο που καταλαβα εγω ειναι ποσο ακομψο (τουλαχιστον)
και ανουσιο (κυριως) ειναι να προσπαθεις σ' ενα μερος οπως το εμισσος
να προσπαθεις να μιλησεις χρησιμοποιωντας τους κωδικες των τεχνοκρατων...

οσο κι αν φαινεται ηλιθιο και ισως εγωιστικο να το λεω αυτο ....αν δεν υπηρχε η ψυχουλα καποιων κρυμμενη εδω μεσα ουτε το παθφαϊντερ ουτε καμμια ηλιθια διαφημηση ουτε και κανενα μαγικο σκριπτ θα εσωζε την παρουσα σελιδα...

θα ηταν απλα μια ακομα σελιδα σκληρου πορνο...σαν τις χιλιαδες που επισκεπτομαι καθημερινα...εγω ο διαδικτυακος περιηγητης....

εμενα δε μου φαινεται περιεργο το γεγονος να ειναι δεκα και εικοσι και σαραντα ισως επισκεπτες ταυτοχρονα μεσα εδω ....ουτε μου φαινεται περιεργο το γεγονος οτι η σελιδα επιβιωνει για τοσο μακρυ χρονικο διαστημα ,χωρις πορους . Και δε μου φαινεται περιεργο διοτι η υπαρξη της βασιζεται στο παθος μας ...ενα παθος που στιγμες στιγμες κατανταει αλκολικι....αυτοβασανισμος ....σαδομαζοχισμος ισως....αρρωστεια ? μεσα κι αυτη !

αρρωστεια γιατι κανενας "υγιης" (με τα δεδομενα της αγορας ,που εχει γινει η ζωη μας) δε θα καθοταν εδω μεσα να βριζεται και να βριζει , να ξοδευει πολυτιμο χρονο , να εκθετει την ψυχη του κινδυνευοντας να εισπραξει ειρωνια και γελια .....

αρρωστοι ειμαστε οι περισσοτεροι και ετσι εξηγειται , για μενα,η υπαρξη πολλων επισκεπτων και οχι με τα σκριπτακια κτλ.

στο κατω κατω ετσι θελω να πιστευω εγω ! ετσι μ'αρεσει να εξηγω τα πραγματα και δεν πα να χτυπιεστε κατω με επιστημοσυνη για να μου αποδειξετε οτι ολα ειναι ψεμματα !

ειμαστε δυο ειμαστε τρεις ειμαστε χιλιοι δεκατρεις γιατι ετσι μου γουσταρει και ετσι ειναι.
η "λογικη" και οι αριθμοι δεν εχουν θεση εδω μεσα ! κρατηστε τους για την αγορα.

ΖΗΤΩ Η ΤΡΕΛΛΑ

εξαλλου κανενας δεν αγαπηθηκε ποτε επειδη ηταν λογικος ....
ολοι τους τρελλους τους αλκοολικους και τα κωλοπαιδα γουσταρουμε τελικα.
wpleftyboy..3

Δημοσίευσηαπό Βαβυλώνιος » Παρ Μάιος 13, 2005 10:02 pm

than sigma έγραψε:Bαβυλώνιε αδυνατώ να κατανοήσω τι προσπαθείς να πεις.
Το script που λες μεγαλώνει απλά το χρόνο που μετράει τους online στο phpbb. Nαι αλλά δεν προσπαθεί να ξεγελάσει κάποιον παρουσιάζοντας τεχνητή εικόνα καθώς , αν προσέξεις καλύτερα , θα δεις ότι λέει : This data is based on users active over the past 30 minutes . Το script (όπως το ονομάζεις) αντί να μετράει 5 λεπτά ...μετράει 30! Δε λέει ότι αυτό το δευτερόλεπτο που κοιτάς τα στοιχεία υπάρχουν 10 ή 20 ή 100 άτομα online. Επομένως ο ισχυρισμός σου ότι : όλος αυτός ο κόσμος που εμφανίζεται να είναι online είναι script είναι τουλάχιστον αναπόδεικτος αν όχι ψευδής.

Με την ίδια λογική θα μπορούσε να μετράει τους επισκέπτες κάθε 24 ώρες. Είναι απάτη από όποια σκοπιά κι αν το δεις.

ʼστοχο επίσης θεωρώ ότι προσπαθείς να κάνεις ανάλυση για το ελληνικό internet μέσα σε 10 γραμμές και χωρίς επίσημα στοιχεία . Προσωπικά (όπως και οι περισσότεροι) γνωρίζω αρκετά sites και fora που έχουν πολύ μεγάλο αριθμό επισκεπτών και σίγουρα πολύ περισσότερο από τα 500 άτομα τη μέρα που παρουσιάζεις ως το ταβάνι για την ελλάδα. Συμφωνώ ότι το pathfinder είναι γίγαντας καθότι κρύβονται άλλωστε μεγάλα κεφάλαια πίσω του αλλά αν τα στοιχεία που δίνεις είναι αληθή (που δεν το πιστεύω) τότε μάλλον ο γίγαντας πεθαίνει... Οφείλω να ομολογήσω βέβαια ότι σαν e-missos.gr του "χρωστάμε' καθώς τα πρώτα 3 χρόνια μας είχαν στα hotlinks σχεδόν 2 φορές το μήνα!

Για τα επίσημα στοιχεία, θα φροντίσω να τα επικολλήσω κάποια στιγμή. Αλλά θα στεναχωρηθείς πολύ γιατί θα καταλάβεις τον μεσαίωνα του ελληνικού δικτύου. Μεγάλο ρόλο παίζουν φυσικά οι τιμές και οι ταχύτητες. Ενδεικτική τιμή ADSL gmx.de (γερμανίας) 4 ευρώ το μήνα. Και χωρίς πάγιο ΟΤΕ.

Βέβαια δεν θέλει να είσαι γκουρού των υπολογιστών, αρκεί να αριθμήσεις πόσα άτομα έχεις στην παρέα σου και ποιοί από αυτούς χρησιμοποιούν συστηματικά το ίντερνετ και σε καθημερινή βάση. Ο αριθμός αυτός σχεδόν μηδενίζεται όταν φτάνουμε σε ηλικίες +40
Εξαίρεση αποτελούν οι ομογενείς που σερφάρουν DSL πολλά χρόνια τώρα. Στα φόρουμς των ομογενών υπάρχει άνθρωπος 90 ετών. Συστηματικός και καθημερινός χρήστης.

Για αυτα που λες για τα ubb (τα φορουμ για όσους δεν κατάλαβαν) συμφωνώ μαζί σου. Είχαμε κάνει μια συζήτηση στις αρχές του χρόνου και καταλήξαμε στο ελεύθερο και ανοικτού κώδικα λογισμικό παρόλες τις ατέλειες που όλου γνωρίζουμε.

Δεν ξέρω γιατί είπα ubb, το συγκεκριμένο ίσως το ανέφερα γιατί είχα μια συζήτηση πριν και μάλλον είχε κολλήσει στο μυαλό μου. Το ubb είναι σχετικά ασφαλές. Πιο ασφαλές από το phpbb, αλλά σίγουρα πιο μάπα.
Αν είχα 2 φράγκα για πέταμα θα προτιμούσα το ubb.threads

Αυτό που λες με τη μεταφόρτωση των avatars δεν το κατάλαβα. Μπορείς να μου το εξηγήσεις για να γελάσω και εγώ;

Καλημέρα Βαβυλώνιε
Καλημέρα σε όλους σας

than sigma

Nαι. Είναι ένας τρόπος να κάνεις take off, όχι μόνο το φόρουμ, αλλά ΟΛΟΚΛΗΡΟ τον server + τις βάσεις δεδομένων. Όλων των sites που φιλοξενούνται. Φοβερό ε;
Το λάθος στον κώδικα είναι σχεδόν παιδικό. Αλλά τον κώδικα του phpbb τον γράφουν παιδιά. Έχει μία λογική.
Άβαταρ μέλους
Βαβυλώνιος
super member

Δημοσίευσηαπό than sigma » Δευτ Μάιος 16, 2005 10:45 am

Βαβυλώνιος έγραψε:
than sigma έγραψε:Bαβυλώνιε αδυνατώ να κατανοήσω τι προσπαθείς να πεις.

Με την ίδια λογική θα μπορούσε να μετράει τους επισκέπτες κάθε 24 ώρες. Είναι απάτη από όποια σκοπιά κι αν το δεις.

Συγνώμη αλλά τώρα απαντάς σε ένα δικό σου θέμα. Δεν απαντάς σε αυτά που είπα εγώ πάντως! Απάτη είναι κάτι όταν το παρουσιάζεις σαν "χ" ενώ είναι "ψ"..όταν κρύβεις την αλήθεια ...όταν παραποιείς στοιχεία ... κ.α...
Αν θες να κάνουμε διάλογο μπορείς να μιλήσεις..

Για τα επίσημα στοιχεία, θα φροντίσω να τα επικολλήσω κάποια στιγμή. Αλλά θα στεναχωρηθείς πολύ γιατί θα καταλάβεις τον μεσαίωνα του ελληνικού δικτύου. Μεγάλο ρόλο παίζουν φυσικά οι τιμές και οι ταχύτητες. Ενδεικτική τιμή ADSL gmx.de (γερμανίας) 4 ευρώ το μήνα. Και χωρίς πάγιο ΟΤΕ.

Βέβαια δεν θέλει να είσαι γκουρού των υπολογιστών, αρκεί να αριθμήσεις πόσα άτομα έχεις στην παρέα σου και ποιοί από αυτούς χρησιμοποιούν συστηματικά το ίντερνετ και σε καθημερινή βάση. Ο αριθμός αυτός σχεδόν μηδενίζεται όταν φτάνουμε σε ηλικίες +40
Εξαίρεση αποτελούν οι ομογενείς που σερφάρουν DSL πολλά χρόνια τώρα. Στα φόρουμς των ομογενών υπάρχει άνθρωπος 90 ετών. Συστηματικός και καθημερινός χρήστης.

Δεν διαφωνώ με αυτά που λες για τιμές και ταχύτητες στην Ελλάδα. Προσωπικά όμως δε με σταναχωρεί αν και θα ήθελα να έχω dsl με 4 ευρώ. Δεν το θεωρώ πολύ παράλογο αν δεις την οικονομική πολιτική και κοινωνική εξέλιξη της χώρας και κυρίως την παιδεία (ω τι λέξη μπαμπά) του Έλληνα.
Εξακολουθώ να θεωρώ ανακριβή και αόριστα τα υπόλοιπα που είπες πάντως.

Δεν ξέρω γιατί είπα ubb, το συγκεκριμένο ίσως το ανέφερα γιατί είχα μια συζήτηση πριν και μάλλον είχε κολλήσει στο μυαλό μου. Το ubb είναι σχετικά ασφαλές. Πιο ασφαλές από το phpbb, αλλά σίγουρα πιο μάπα.
Αν είχα 2 φράγκα για πέταμα θα προτιμούσα το ubb.threads

Καλημέρα Βαβυλώνιε
Καλημέρα σε όλους σας

than sigma

Nαι. Είναι ένας τρόπος να κάνεις take off, όχι μόνο το φόρουμ, αλλά ΟΛΟΚΛΗΡΟ τον server + τις βάσεις δεδομένων. Όλων των sites που φιλοξενούνται. Φοβερό ε;
Το λάθος στον κώδικα είναι σχεδόν παιδικό. Αλλά τον κώδικα του phpbb τον γράφουν παιδιά. Έχει μία λογική.

Να σου πω αλήθεια δεν το ξέρω. Μου φαίνεται λίγο παρατραβηγμένο καθώς οι εταιρίες hosting θέλω να πιστεύω ότι θα έχουν λάβει κάποια μέτρα αυτοπροστασίας...γιατί εντάξει ένα e-missos.gr δεν τους πολυ ενδιαφέρει...αλλά αν στο server φιλοξενείται ένα e-shop (money-money) τότε θα τρέχει και δε θα φτάνει..νομίζω!

Πάντως καλό δεν είναι που χρησιμοποιούμε παιδικά προγράμματα;
Εμένα μου αρέσει. :wink
καλό ταξίδι αλέξη.
Άβαταρ μέλους
than sigma
Site Admin

Δημοσίευσηαπό feelgood » Δευτ Μάιος 16, 2005 1:08 pm

εχουμε και λεμε:

παιδικο προγραμμα χρησιμοποιει το sfinaki.gr (phpBB)
Περισσότεροι χρήστες υπό σύνδεση 24, στις Παρ 15 Οκτ, 2004 11:57 πμ
Τα μέλη μας έχουν δημοσιεύσει συνολικά 32831 θέματα
Τα μέλη μας είναι συνολικά 5490

παιδικο προγραμμα χρησιμοποιει το allforums.gr (phpBB)
Τα μέλη μας έχουν δημοσιεύσει συνολικά 31731 θέματα
Τα μέλη μας είναι συνολικά 806
8 χρήστες είναι συνδεδεμένοι αυτήν την στιγμή:: 2 μέλη, 1 μη ορατός και 5 επισκέπτες
Περισσότεροι χρήστες υπό σύνδεση 32, στις Παρ Μάϊ 13, 2005 10:39 pm

αντρικο προγραμμα χρησιμοποιει το insomnia.gr (Vbulletin)
Θέματα: 91.083, Μηνύματα: 730.151, Μέλη: 26.599
Ρεκόρ : 364 χρήστες. στίς 25-04-05 ώρα: 00:14
Συνδεδεμένοι Χρήστες : 166 (92 μέλη & 74 επισκέπτες)

προγραμμα νηπιαγωγειου χρησιμοποιει το ftou.gr (web wiz)
Θέματα 394
Μηνύματα 9097
Μέλη 3505
Online τώρα 43

νηπιακο φορουμ το dpgr.gr (yabb)
Σύνολο Θέματα: 9521
Σύνολο Μηνυμάτων: 202165
Σύνολο Μέλη: 9127
Συνδεδεμένα Μέλη 47 Επισκέπτες, 55 Μέλη

α ναι,
παιδικο προγραμμα χρησιμοποιει και το freestuff.gr (phpBB)
Τα μέλη μας έχουν γράψει 117904 μηνύματα μέχρι στιγμής
Υπάρχουν συνολικά 7725 εγγεγραμμένα μέλη
Τώρα βρίσκονται 41 χρήστες online: 5 Εγγεγραμμένα μέλη, 0 με απόκρυψη και 36 Φιλοξενούμενοι
Οι περισσότεροι χρήστες που βρέθηκαν online ήταν 336 στις 09 Απρ 2003 19:07
...
Άβαταρ μέλους
feelgood
senior member

Δημοσίευσηαπό Επισκέπτης » Δευτ Μάιος 16, 2005 5:13 pm

Για το μόνο φόρουμ από αυτά που αναφέρεις που θα μπορούσα να βάλω το χέρι στο ευαγγέλιο, είναι το insomnia.

Όταν έμπαινα τις πρώτες φορές στο insomnia θυμάμαι είχα ένα μόντεμ us robotics 18kbps, και τότε δεν υπήρχε άλλο ελληνικό φόρουμ. Κανένα. Να μη σου πω ότι με δυσκολία εύρισκες σελίδες στην ελληνική γλώσσα.

Εκτός αυτού φαίνεται από τον ρυθμό ανανέωσης των posts που ανά 5 λεπτά έχει 30 νέες δημοσιεύσεις, αλλά και από τον αριθμό εγγεγραμμένων χρηστών που είναι online (πραγματικών προσώπων).

Είναι δυνατόν να είχε τέτοιο ρεκόρ, αφού ο μέσος όρος είναι γύρω στους 100 χρήστες. Και στις 4 τα ξημερώματα να μπεις, αποκλείεται να έχει κάτω από 15 εγγεγραμμένα άτομα.

Και όλα αυτά -να φανταστείς- αφού πριν χρόνια έκλεισε το ''γενική συζήτηση μπλα-μπλα" χάνοντας μεγάλο αριθμό χρηστών που ήθελαν να συζητούν για άλλα θέματα εκτός από pc.
Αλλά στο "μπλα-μπλα" η κατάσταση είχε γίνει ανεξέλεγκτη, καθώς έκανες δημοσίευση και σε μισή ώρα είχε βρεθεί στην 5η σελίδα, ενώ αποκλείεται ο server να άντεχε πάνω από μια βδομάδα, γι αυτό και είχαν καταντήσει περιπλανώμενοι πρόσφυγες (έχουν αλλάξει πάνω από 30 servers) Φοβερή κίνηση.

Πάραυτα ο hal9000 δεν το εκμεταλεύτηκε εμπορικά ποτέ (στη θέση του αποκλείεται να ήμουν τόσο αλτρουϊστής). Αφού υπάρχει μία και μόνη διαφήμηση, ίσα να συντηρεί το site. Κι αυτή είναι σχετικά πρόσφατη γιατί η βάση δεδομένων έχει ξεπεράσει τα 10GB και πρέπει κάποιος να πληρώσει αυτόν τον χώρο.
Επισκέπτης

Δημοσίευσηαπό Επισκέπτης » Δευτ Μάιος 16, 2005 5:15 pm

(ο Bαβυλώνιος ήμουν ο Guest)
Επισκέπτης

ΠροηγούμενηΕπόμενο

Επιστροφή στο υποστήριξη

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση : Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 1 επισκέπτης