υποστήριξη

Παρατηρήσεις και σχολιάκια

προτάσεις - παρατηρήσεις - ιδέες σχετικές με το www.e-missos.gr ...και βεβαίως ερωτήσεις για τυχόν προβλήματα και απορίες και από επισκέπτες [δεν απαιτείται εγγραφή]

Δημοσίευσηαπό than sigma » Τετ Ιουν 11, 2003 4:22 pm

Καλησπέρα.
Έχω βαρεθεί να απαντάω σε τέτοια σχόλια (έχουν συζητηθεί πολύ) αλλά θα επαναλάβω την πάγια θέση μου.
1) Καταρχήν αν κάποιος πρέπει να την πληρώσει είμαι μόνο εγώ. Δεν υπάρχει άλλος "υπεύθυνος" πίσω από αυτό που βλέπεις. Η Ξένια δε χρωστάει τίποτα για να τρώει το ξύλο.
2) Δεν υπάρχουν αρχηγοί. Παρακαλώ να γίνει κατανοητό αυτό κάποτε. Δεν είμαστε μαγαζί , δεν έχουμε διευθυντή και πωλητές.
3)
Τα πράγματα είναι τραγικά με τους υπεύθυνους εδώ μέσα /// βλέπω κάποια πράγματα αστεία για μένα

Προφανώς και είναι η δική σου γνώμη την οποία και δε μπορώ να την αλλάξω γιατί οι γνώσεις-δυνάμεις μου μέχρι εκεί φτάνουν.
4)
Δηλαδή θέλετε να πιστέψω ότι με πληρωμένη τη διεύθυνση e-missos.gr και αγορασμένο κάποιο χώρο ,δεν έχετε την ελάχιστη αυτή πληροφορία?Δύσκολο μου φαντάζει.

Δε "βγάινει" , δεν πετάγεται κάπου ως pop up. Aν θέλει κάποιος το ανοίγει το συγκεκριμένο topic και απαντά. Φίλε είμαι πραγματικός ερασιτέχνης και το πρόγραμμα στατιστικών μου δε μου δίνει αυτή την πληροφορία. Δηλαδή νομίζεις ότι σας κοροϊδεύω ή σας κουράζω ζητώντας κάτι τέτοιο; Θαρρείς ότι δεν έχω τι να κάνω και βάζω γρίφους και ανούσια ερωτήματα; Ήμαρτον!
5)
Κατεβάστε την μπάρα αλέξα και βάλτε τον κατάσκοπο σπίτι σας

Σέβομαι την άποψή σου αλλά καλά θα έκανες να την εκφράσεις στο αντίστοιχο topic (όπως κάνανε και οι άλλοι φίλοι). Δε σε υποχρέωσε κανείς να το κάνεις. Μια πρόταση ήταν μόνο. Στις πιο πολλές σελίδες μάλιστα υπάρχει banner με την αντίστοιχη ένδειξη στην πρώτη σελίδα. Αν κάποιος "πιέστηκε" για να την εγκαταστήσει ας το πει...Δεν θα κερδίσουμε τίποτα ουσιαστικό αν ανέβουμε κάποιες θέσεις στην alexa.

6) Είναι ανόητα τα σχόλια για τις διαφημίσεις και τις επιδοτήσεις από το υπουργείο Πολιτισμού. Θα ήθελα πριν κρίνεις τόσο αυστηρά να είχες την υπομονή να ψάξεις καλύτερα την κατάσταση της σελίδας. Φοιτητής που δελεύει είμαι και επομένως δεν έχω χρήματα για ξόδεμα... ναι η σελίδα έχει αρκετά έξοδα και κανένα έσοδο. Ποτέ δε ζήτησα χρήματα και ποτέ δεν έβαλα διαφημίσεις με πληρωμή!!! Θα σε παρακαλούσα να δώσεις τα χρήματά σου σε κάποιο άλλο ίδρυμα. Δε νομίζω ότι θα πεθάνω της πείνας... νέος είμαι και θα τα κατεφέρω!
7)
Γιατί όταν μπαίνω σε ένα site που μου αρέσει να ανησυχώ,να βλέπω banners για πορείες κατά της παγκοσμιοποήσης?Μόνο οι αριστεροί ανησυχούν?Οι άλλοι όχι? Ή είναι πληρωμένη καταχώρηση?

Δεν είναι πληρωμένη καταχώρηση! Δεν έχει υπάρξει στα 2,5 χρόνια πληρωμένη καταχώρηση στη σελίδα. Όλοι έχουν δικαίωμα να ανησυχούν...και το ίδιο και εγώ και γι αυτό επειδή με "απασχολεί" πολύ το θέμα της συνόδου θέλησα να βοηθήσω στην ενημέρωση του θέματος. Προσωπικά μόνο άσκοπο δεν το θεωρώ.Δεν υπάρχει κάποια ένδειξη "μονο για αριστερούς" ή κάτι τέτοιο. Αν γνωρίζεις ακόμα και ο Καρατζαφέρης είναι κατα της παγκοσμιοποίησης αλλά αυτό είναι άλλο θέμα. Η σελίδα καθότι ερασιτεχνική έχει και κάποια στοιχεία που απορέουν από τη δική μου όποια προσωπικότητα.
8 )
Γιατί όταν θέλω να πάω πχ στα φορουμ να ανοίγει άλλον explorer ?

Ίσως να έχεις δίκιο εδώ. Απλά πολλοί μου το έχουν ζητήσει έτσι για να μπορούν ενώ είναι στην αίθουσα να διαβάζουν και το υπόλοιπο site. Αυτό ισχύει μόνο για το πρώτο link της πρώτης σελίδας. Στις υπόλοιπες 250 σελίδες δεν ισχύει!
9)
Πάνω από τα φορουμ οι γραμματοσειρά που λέει για messages,profile ,search κτλ δεν λέω πολύ όμορφα αλλά δεν διαβάζονται

Έχεις δίκιο. Ελπίζω να διορθωθεί σύντομα αν και θα χρειαστεί να αλλάξουμε εντελώς την όψη της αίθουσας.
10)
Μπλουζάκι..Ωραία ιδέα..Αλλά δεν θα πιάσει

Υπάρχει σχετικό topic που μπορείς να πεις ελεύθερα την άποψή σου.
11)
Συνεχίστε την καλή δουλειά..και θα είμαστε δίπλα σας με ένα καλό μισθό..

Αν και σου απάντησα στο 6) θα ήθελα να προσθέσω και ένα αυτοκίνητο με ηλιοροφή για να βλέπω ψηλά στα bonus του μισθού.

...Κουράστηκα...

υ.γ. Θα παραμείνει εδώ για να το δουν και πουν την άποψή τους όσο το δυνατόν περισσότεροι στα σχόλιά σου και θα μεταφερθεί στις "παρατηρήσεις" αύριο γιατί εκεί ανήκει.
καλό ταξίδι αλέξη.
Άβαταρ μέλους
than sigma
Site Admin

Δημοσίευσηαπό aspic » Πέμ Ιουν 12, 2003 10:53 pm

Το λοιπόν,εγώ αυτά τα κομπιουτερίστικα δέν τα ξέρω και δέν μπορώ να έχω γνώμη.
Το μόνο που θέλω να πώ σε σένα θανάση,είναι πώς αφού έχεις έξοδα,σωστό θα ήταν να τσοντάραμε όλοι από κάτι.
Ο καθένας ότι μπορεί.
Εξάλλου εδώ μέσα οι περισσότεροι τον φυσάνε τον παρά (τον φυσάνε είπα φραγκοφονιά αλέξη,όχι τον φυλάνε).

Και εσείς οι άλλοι μήν είστε γύφτοι.
Όχι να κλείνεστε στο σπίτι για να γλυτώσετε τα έξοδα και να θέλετε να την βγάλετε με ένα κατοστάρικο την ώρα.

Το λοιπόν θανάση,στείλε μας τον λογαριασμό σου στις θυρίδες μας να βάλουμε όλοι από κάτι.

ΥΓ Και γράφε και τίποτα και εσύ μαστροθανάση, εκτος από παρατηρήσεις και οδηγίες,να δούμε τι κουμάσι είσαι και του λόγου σου.
Και εσύ το ίδιο κυρία ξένια.
Όχι όλο κλίκ εδώ,κλίκ εκεί,κλίκ και στην αμερική.
Και εξάλλου, η μοναδική μου αλήθεια είναι ότι λέω πάντα ψέμματα.
Ώστε.
aspic
e-missos master

Ο ΠΕΛΑΤΗΣ ΕΧΕΙ ΠΑΝΤΑ ΔΙΚΙΟ;

Δημοσίευσηαπό SOS (WC) » Παρ Ιουν 13, 2003 7:23 pm

Εγώ Θανασάκη θα κατέβαζα και καμμιά χριστοπαναγία στους φιλοξενούμενους μου..
Μέχρι να εφευρεθούν οι ψηφιακές ροχάλες..
Απορώ φιλαράκο πως αντέχεις.
ΝΙΣΑΦΙ ΠΙΑ

Και προσοχή στο γορίλα ....
SOS (WC)

Δημοσίευσηαπό than sigma » Τρί Ιουν 24, 2003 3:27 pm

aspic έγραψε:Το λοιπόν,εγώ αυτά τα κομπιουτερίστικα δέν τα ξέρω και δέν μπορώ να έχω γνώμη.
Το μόνο που θέλω να πώ σε σένα θανάση,είναι πώς αφού έχεις έξοδα,σωστό θα ήταν να τσοντάραμε όλοι από κάτι.
Ο καθένας ότι μπορεί.
........

Φίλε aspic δεν τίθεται τέτοιο θέμα . Ο χωρος θα παραμείνει ανοιχτός χωρίς κάποια επιβάρυνση. Θα παραμείνει ανοιχτός με τα τόσα μειονεκτήματα και προβλήματα που έχουν κατα καιρούς επισημανθεί. Θα παραμείνει ανοιχτός όσο αντέξουμε τα όποια βάρη παρουσιάζονται. Και κυρίως θα παραμείνει ανοιχτός όσο εσείς νοιάζεστε για την διαδικτυακή αυτή προσπάθεια.
Σε ευχαριστώ πολύ για το post σου.
καλό ταξίδι αλέξη.
Άβαταρ μέλους
than sigma
Site Admin

Δημοσίευσηαπό epsilon » Τετ Φεβ 16, 2005 6:13 am

θαν, καλημέρα.
μπήκα ως συνήθως πρωί και την ώρα που είμαι μέσα μια απαίσια αντίζηλός μου μπήκε με τον παραπόταμό της και τα έκανε όλα λίμπα. μην ανησυχείς, τρόπος του λέγειν.
πάντως ενίσταμαι δημοσίως. εντάξει, έβαλε μια φορά τις διευθυνσούλες της από το πετποταμοκαικατι, μα τώρα τις κοτσάρει παντού, κάποιος θα πέσει στη λούμπα και θα τις ανοίξει, μα δε μ' αφήνει να είμαι πρώτη :evil: , να σας τα χώνω καινα φαίνομαι!
πέραν του χαζοαστείου

προτείνω την εξάλειψη αυτών των ποστ που είναι όλα τα ίδια και φυτρώνουν σε όλα τα τόπικ σαν μανιτάρια. νομίζω αλλοιώνουν το μισσοσ.
φυσικά το γράφω δημόσια γιατί νομίζω πως αφορά το σάιτ.
καλημερα σ' όλους.
όχι στη βία.
epsilon
e-missos master

Δημοσίευσηαπό ςπλεφτυβου666 » Τετ Φεβ 16, 2005 10:35 pm

ναι ρε συ θαν

τι θα γινει μ'αυτες τις τσοντες του πεποταμου ...

μπας και ειναι προβοκατσια αυτων που ηθελαν να μπαναρουν τους γκεστηδες ?(μαλλον πλακα κανω ε ?)

το χει καταντησει αηδια ο πεποταμος
ςπλεφτυβου666

Δημοσίευσηαπό ISS-ΤΣΑΚ! 99,4 » Τετ Φεβ 16, 2005 11:37 pm

ςπλεφτυβου666 έγραψε:ναι ρε συ θαν

τι θα γινει μ'αυτες τις τσοντες του πεποταμου ...

μπας και ειναι προβοκατσια αυτων που ηθελαν να μπαναρουν τους γκεστηδες ?(μαλλον πλακα κανω ε ?)

το χει καταντησει αηδια ο πεποταμος

ΤΣΑΚ-ΤΣΑΚ!
(ΑΚΟΛΟΥΘΕΙ ΤΗΛΕΤΥΠΙΚΟ ΜΥΝΗΜΑ ΑΠΟ ΤΟΝ ISS)
TSAK-TSAK! (ΒΑΛΕ ΚΟΡΔΕΛΑ ΚΑΙ ΣΗΜΕΙΩΝΕ..)
ΤΣΑΚ!
ΠΟΛΥ ΦΟΒΟΜΑΣΤΕ ΟΤΙ ΤΑ ΠΡΑΓΜΑΤΑ ΕΙΝΑΙ ΑΚΟΜΑ ΧΕΙΡΟΤΕΡΑ..
ΤΣΑΚ!
ΟΙ ΜΥΣΤΙΚΕΣ ΥΠΗΡΕΣΙΕΣ ΤΟΥ Ε-ΜΙΣΣΟΣ (ΤΜΗΜΑ ΣΥΝΩΜΟΣΙΩΝ ΚΑΙ ΑΝΕΞΙΧΝΙΑΣΤΩΝ ΠΡΟΒΟΚΑΤΣΙΩΝ) ΕΧΕΙ ΒΑΣΙΜΟΥΣ ΛΟΓΟΥΣ ΝΑ ΠΙΣΤΕΥΕΙ ΟΤΙ ΒΡΙΣΚΟΜΑΣΤΕ ΜΠΡΟΣΤΑ ΣΕ ΜΙΑ ΟΛΟΜΕΤΩΠΗ ΕΠΙΘΕΣΗ ΕΞΩΓΗΙΝΗΣ ΠΡΟΛΗΠΤΙΚΗΣ ΑΝΤΙ-ΠΡΟΒΟΚΑΤΣΙΑΣ ΑΠΟ ΑΜΠΑΝΑΡΙΣΤΟΥΣ (ΤΣΑΚ!)ΜΕΣΟΑΣΤΡΙΚΟΥΣ ΓΚΕΣΤΗΔΕΣ ΠΟΥ ΚΑΤΑΤΡΥΧΟΝΤΑΙ ΑΠΟ ΥΠΟΒΟΣΚΟΥΣΑ ΜΑΝΙΑ ΚΑΤΑΔΙΩΞΕΩΣ ΤΥΠΟΥ "ΜΠΑΝ ΚΑΙ ΚΑΤΩ!" (ΝΤΑΜΠΛ-ΤΣΑΚ! )
ΟΙ ΝΕΟΚΟΠΟΙ ΑΥΤΟΙ ΣΑΤΑΝΑΔΕΣ ΧΡΗΣΙΜΟΠΟΙΩΝΤΑΣ ΣΑΝ ΠΡΟΚΑΛΥΜΑ ΣΕΞΟ-ΚΑΠΝΟΥ (ΓΟΥΑΟΥ ΤΣΑΚ!) ΤΙΣ ΛΕΣΒΙΕΣ (ΓΙΑΜ-ΓΙΑΜ-ΤΣΑΚ!) ΤΟΥ ΔΙΠΛΑΝΟΥ ΠΛΑΝΗΤΗ ΑΦΡΟΔΙΤΗ ΕΧΟΥΝ ΒΑΛΘΕΙ ΝΑ ΑΛΩΣΟΥΝ ΤΟ Ε-ΜΙΣΣΟΣ ΚΑΙ ΝΑ ΤΟ ΧΡΗΣΙΜΟΠΟΙΗΣΟΥΝ ΣΑΝ ΔΟΥΡΕΙΑ ΚΕΡΚΟΠΟΡΤΑ (Χμ! ΚΟΛΛΑΝΕ ΑΥΤΑ ΤΑ ΔΥΟ ΑΡΑΓΕ? (ΕΡΩΤΗΜΑΤΙΚΟ ΤΣΑΚ!)) ΓΙΑ ΝΑ ΕΠΟΙΚΙΣΟΥΝ ΤΟ ΔΙΑΔΙΚΤΥΟ ΚΑΙ ΣΤΗΝ ΣΥΝΕΧΕΙΑ ΝΑ ΕΞΑΝΔΡΑΠΟΔΙΣΟΥΝ ΤΗΝ ΕΝΔΟΞΗ ΦΥΛΗ ΤΩΝ ΑΚΑΤΑΒΛΗΤΩΝ ΤΙΤΑΝΩΝ, ΤΩΝ ΑΝΙΚΗΤΩΝ ΔΙΑ-ΝΑΥΤΩΝ ΤΗΣ ΑΡΙΑΣ ΕΡΑΣ. (ΤΣΑΚ! ΕΜΠΛΟΥΤΙΣΜΕΝΟΥ ΟΥΡΑΝΙΟΥ. ΝΤΟΥΜ-ΝΤΟΥΜ ΤΣΑΚ! ΕΝ ΡΙΠΗ ΤΣΑΚ! ΑΠΟΚΑΛΥΨΗ ΤΣΑΚ!)

ΔΥΣΤΥΧΩΣ ΛΟΓΟΙ ΥΨΙΣΤΗΣ ΦΟΡΟΥΜΙΚΗΣ ΑΣΦάΛΕΙΑΣ ΔΕΝ ΕΠΙΤΡΕΠΟΥΝ ΤΗΝ ΔΗΜΟΣΙΕΥΣΗ ΛΕΠΤΟΜΕΡΕΙΩΝ ΓΥΡΩ ΑΠΟ ΤΗ ΣΚΟΤΕΙΝΗ ΚΑΙ ΦΙΛΥΠΟΠΤΗ ΑΥΤΗ ΣΥΝΩΜΟΣΙΑ (ΣΙΓΗ ΤΣΑΚ!). ΑΠΟ ΤΟ ΥΠΟΥΡΓΕΙΟ ΤΗΛΕΠΙΚΟΙΝΩΝΙΩΝ ΑΝΑΚΟΙΝΩΘΗΚΕ ΟΤΙ ΘΑ ΛΗΦΘΟΥΝ ΤΑ ΔΕΟΝΤΑ ΥΠΟΔΕΚΑΜΕΤΡΑ ΓΙΑ ΝΑ ΓΙΝΕΙ ΕΠΙΜΕΤΡΗΣΗ ΤΗΣ ΖΗΜΙΑΣ ΚΑΙ ΝΑ ΚΑΤΑΒΛΗΘΟΥΝ ΚΟΙΝΟΤΙΚΕΣ ΑΠΟΖΗΜΙΩΣΕΙΣ ΣΤΟΥΣ ΠΛΗΓΕΝΤΕΣ.

Please, stay suspiciously tuned..
(ΚΑΙ ΜΗΝ ΔΙΣΤΑΣΕΤΕ ΝΑ ΜΑΣ ΚΑΤΑΓΓΕΙΛΕΤΕ ΤΥΧΟΝ ΠΕΠΟΤΑΜΕΣ ΚΙΝΗΣΕΙΣ ΤΩΝ ΠΡΟΒΟΚΑΤΟΡΩΝ)

εκ της διευθύνσεως
(εσωτερικών υποθέσεων και διαδικτυακής συνωμοσιολαγνείας)
(ΕΝΤ-ΤΣΑΚ!)

----------
ΤΣΑΚ!ΑΛΟΣ :twisted:
ISS-ΤΣΑΚ! 99,4

Δημοσίευσηαπό ISS-ΤΣΑΚ! 99,4 ΜΗζ » Τετ Φεβ 16, 2005 11:43 pm

ISS-ΤΣΑΚ! 99,4 έγραψε:Please, stay suspiciously tuned..

..μώτο αγγλικο μου μέσα...

---
Τσακ! ρελοαντεντ...
ISS-ΤΣΑΚ! 99,4 ΜΗζ

Δημοσίευσηαπό Επισκέπτης » Τετ Φεβ 16, 2005 11:48 pm

ISS-ΤΣΑΚ! 99,4 έγραψε:ΟΙ ΜΥΣΤΙΚΕΣ ΥΠΗΡΕΣΙΕΣ ΤΟΥ Ε-ΜΙΣΣΟΣ (ΤΜΗΜΑ ΣΥΝΩΜΟΣΙΩΝ ΚΑΙ ΑΝΕΞΙΧΝΙΑΣΤΩΝ ΠΡΟΒΟΚΑΤΣΙΩΝ) ΕΧΕΙ ΒΑΣΙΜΟΥΣ ΛΟΓΟΥΣ ΝΑ ΠΙΣΤΕΥΕΙ

και γαμω την ΑΤΤΙΚΗ μου συνταξη μεσα.. :wink:

---
ο ως ανω
Επισκέπτης

Δημοσίευσηαπό messinian » Πέμ Φεβ 17, 2005 3:17 am

Θανάση, καθόμουν και διάβαζα ποιήματα στα οποία ήθελα να κάνω κάποιον σχολιασμό...
Το πρόβλημα είναι ότι κάποιες φορές επιχείρησα να επιστρέψω πίσω αφήνοντας το μήνυμά μου και ύστερα δεν μπορούσα να πάω μπροστά...
Έτσι, καθώς έγραφα, είχα διαρκώς την εντύπωση πως δεν έχω ολοκληρωμένη εικόνα (απλώς διότι αισθανόμουν την ανάγκη να επιστρέψω...) των ποιημάτων που διάβασα μόλις πριν, παρόλο που υποτίθεται ότι συγκρατώ αυτά που διαβάζω...
Μπορεί να βρεθεί κάποιος τρόπος γι' αυτό το "προβληματάκι";
Σαν π ρ ό κ ε ς πρέπει να καρφώνονται οι λέξεις

Nα μην τις παίρνει ο άνεμος.

ΜΑΝΟΛΗΣ ΑΝΑΓΝΩΣΤΑΚΗΣ
Άβαταρ μέλους
messinian
e-missos master

Επόμενο

Επιστροφή στο υποστήριξη

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση : Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 1 επισκέπτης