υποστήριξη

παρατηρήσεις

προτάσεις - παρατηρήσεις - ιδέες σχετικές με το www.e-missos.gr ...και βεβαίως ερωτήσεις για τυχόν προβλήματα και απορίες και από επισκέπτες [δεν απαιτείται εγγραφή]

Δημοσίευσηαπό atomant » Τρί Δεκ 28, 2004 9:59 am

Καλημέρα Θανάση.

Τα προβλήματα τα βλέπω και πραγματικά βαθιές γνώσεις του Δυαδικού δεν έχω.
Βλέπω και την αρχική σελίδα του Φόρουμ να καταρρέει......

Οι σημερινές δημοσιεύσεις δεν εμφανίζονται...

Πάντως αν είναι να αλλάξει κάτι.....ενημέρωσε για να σώσουμε μερικά κείμενα μας.....

Καλή δύναμη....
Άβαταρ μέλους
atomant
senior member

Δημοσίευσηαπό ΜΗΛΟ ΚΟΠΗΚΕ ΣΤΑ ΔΥΟ » Τρί Δεκ 28, 2004 1:56 pm

Μην ενοχλείστε.
Απλά περαστικός είμαι.

:P

Ε έψιλον, ψιτ, που είσαι καλέ;

Ψιτ, ψιτ, ψιψίνα

:wink:
ΜΗΛΟ ΚΟΠΗΚΕ ΣΤΑ ΔΥΟ
super member

Δημοσίευσηαπό ΜΗΛΟ ΚΟΠΗΚΕ ΣΤΑ ΔΥΟ » Τρί Δεκ 28, 2004 2:34 pm

Eίναι αυτό το Banner δικό σου Θαν;

Εικόνα

Αυτό εδώ λέω
ΜΗΛΟ ΚΟΠΗΚΕ ΣΤΑ ΔΥΟ
super member

Δημοσίευσηαπό ΜΗΛΟ ΚΟΠΗΚΕ ΣΤΑ ΔΥΟ » Τρί Δεκ 28, 2004 2:49 pm

Τελικά αυτό το Baner ποιού είναι;

Εικόνα

Ναι, αυτό βρε

:P
ΜΗΛΟ ΚΟΠΗΚΕ ΣΤΑ ΔΥΟ
super member

Δημοσίευσηαπό ΜΗΛΟ ΚΟΠΗΚΕ ΣΤΑ ΔΥΟ » Τρί Δεκ 28, 2004 7:47 pm

Το πιο κάλπικο πράγμα σε σένα Θαν είναι αυτή η ρημάδα η υπογραφή σου.

Πρέπει να είσαι ίσως το μεγαλύτερο τσογλάνι εδώ μέσα τελικά.

Αυτός που τα θέλει όλα.

Ο κύριος φορέας της μόλυνσης.

Δε πάτε τελικά όλοι στο διάλο λέω εγώ

Και εσύ feelgood, και εσύ κάθαρμα είσαι.

Tι φωλιά φιδιών είναι αυτή που μπήκα;
ΜΗΛΟ ΚΟΠΗΚΕ ΣΤΑ ΔΥΟ
super member

Δημοσίευσηαπό dianathenes » Τρί Δεκ 28, 2004 7:55 pm

Ναι....το πλοίο βουλιάζει. Τίποτα δε λειτουργεί σωστά.
Και παρόλο αυτά εξακουλουθούμε να στέλνουμε μηνύματα.
Οπως στον Τιτανικό που το καράβι βούλιαζε και η ορχήστρα εξακολουθούσε να παίζει. Για να μη γίνει πανικός.

Κοίτα Θαν να εγκαταλείψεις τελευταίος.
Μια και είσαι ο καπετάνιος.
Είμαι για πέτα(γ)μα.....

....και αγόρασα ασπίδα......
Άβαταρ μέλους
dianathenes
e-missos master

Δημοσίευσηαπό ΜΟΝΑΧΙΚΟΣ ΛΥΚΟΣ » Τετ Δεκ 29, 2004 1:10 pm

than sigma έγραψε:Μετά από προσπάθεια του τεχνικού της εταιρία hosting
...
Eλπίζω να συνεχίσουμε χωρίς προβλήματα.
than sigma

φοβαμαι οτι τα προβληματα συνεχιζονται και μαλιστα η κατασταση δειχνει να επιδεινωνεται..

προσπαθωντας να κανω ποστ εχθες επαιρνα συνεχεια το παρακατω error

[Could not insert new word matches
DEBUG MODE
SQL Error : 1016 Can't open file: 'phpbbsearch_wordmatch.MYD'. (errno: 144)]

τελικα χθεσινο μου ποστ ενω φαινοταν για λιγα λεπτα μετα εξαφανιστηκε..

σημερα δευτερο ποστ ειχε την ιδια τυχη..
μαλιστα εξαφνιστικε και το ποστ στο οποιο υποτιθεται οτι απανταγα ...

δυστυχως η προσβαση στο σάιτ κατω απο αυτες τις συνθηκες καθισταται εκ των πραγματων αδυνατη..

υπαρχει καποια εξηγηση απο την εταιρεια hosting?
/\Y]{Oς

"Ρε κουφάλες, είναι προτιμότερο ν' αγωνίζεται κανείς ακόμα και μάταια παρά να ζει μάταια".
Δ.Π.
Άβαταρ μέλους
ΜΟΝΑΧΙΚΟΣ ΛΥΚΟΣ
full member

Δημοσίευσηαπό dianathenes » Τετ Δεκ 29, 2004 1:13 pm

ΤΟ ΠΟΣΤΑΡΩ ΚΙ ΕΔΩ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
( γιατί μπορεί να το φάει η μαρμάγκα)

ΣΤΑ ΟΠΛΑ ΣΥΝʼΔΕΛΦΟΙ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

"Μετά από προσπάθεια του τεχνικού της εταιρία hosting μας η κυρίως σελίδα επανήλθε χωρίς να χαθεί τίποτα. Αν δεν βρεθεί μια λύση σε κάποιο συγκεκριμένο τεχνικό πρόβλημα που αντιμετωπίζουμε το www.e-missos.gr έχει δύο δρόμους να διαλέξει: μια να σταματήσει να λειτουργεί και μια άλλη να χτιστεί από την αρχή (με ότι αυτό συνεπάγεται). Δεν έχω σκοπό να κινδυνολογήσω αλλά κάπου εκεί κινούμαστε.

Είναι προφανές επίσης ότι για άγνωστο λόγο και παρά την χθεσιμή αναβάθμιση της αίθουσας στην τελευταία έκδοση phpbb2 (προκειμένου να αποφύγουμε έναν ιό για phpbb που εμφανίστηκε) κάποια πράγματα δεν πηγαίνουν καλά. Αυτό που οι πιο πολλοί θα έχετε παρατηρήσει είναι η διπλή και τριπλή δημοσίευση και η εμφάνιση περίεργων μηνυμάτων κατα το πάτημα "submit".

Eλπίζω να συνεχίσουμε χωρίς προβλήματα.

than sigma"

Ειλικρινά Θαν αλλά δε καταλαβαίνω.
Τι κάνει πια αυτός ο τεχνικός;Είναι πράγματι τεχνικός ή αλμπάνης.
Επιτέλους! Η, κατάβασε το διακόπτη ή απευθύνσου σε μια σοβαρή εταιρεία.

Και λίγος σεβασμός στα μέλη δε βλάπτει.
Ερασιτεχνική η προσπάθεια αλλά το πράγμα παράγινε.

Και εμείς οι χρήστες ας κάνουμε κάτι. Υπάρχει κανένας τεχνικός ανάμεσά μας που να μπορεί να βοηθήσει τον ΘΑΝ;

Θα καθήσουμε έτσι με σταυρωμένα χέρια να περιμένουμε τι θα γίνει με τον περίφημο τεχνικό;

Τηλέφωνο επικοινωνίας Θαν έχεις να έλθουμε σε επαφή μαζί σου; Ολοι έχουμε και κάποιον γνωστό που ξέρει από αυτά τα πράγματα.

Τι μπαινοβγαίνουμε εδώ και περιμένουμε. Εδώ χρειάζεται η πρωτοβουλία και η συνοχή και η βοήθεια στο Θαν. Οχι στα άλλα. Αντε όλοι να κάνουμε κάτι να βοηθήσουμε.

Λαπάδες είμαστε;Τι σελίδα εδώ εμείς την φτιάξαμε. Ρε γράψαμε και πολεμήσαμε εδώ μέσα έτσι θα την αφήσουμε; Αντε ας ξεκουνηθούμε όλοι μας ......Σιγά να μην την αφήσουμε σε τεχνικό.......να της πετάξουμε και χώμα μετά.....θεός συγχωρέστην ! Ε;
Είμαι για πέτα(γ)μα.....

Άβαταρ μέλους
dianathenes
e-missos master

Δημοσίευσηαπό than sigma » Τετ Δεκ 29, 2004 2:07 pm

Λυπάμαι για αυτά που συμβαίνουν αλλά είχα δώσει σημάδια που και γω με τη σειρά μου τα είχα πάρει από αλλού. Τότε κάποιοι δε με πήτανε στα σοβαρά.. και ειλικρινά δεν το λέω με καμμία διάθεση ειρωνίας αυτό.

Καταρχήν να ανακεφαλαιώσω την κατάσταση:
1) Το κυρίως site χρησιμοποιεί ένα "λογισμικό" το οποίο ο νέος server που αποφάσισε η hosting να μας πάει δεν το υποστηρίζει. Τώρα το σκέφτηκε. Όπως μου είπαν χθες προχθες "ή θα πέσει το site ή θα πρέπει να πληρώσεις να στηριχθεί σε ένα άλλο λογισμικό ".
2) Εμφανίστηκε ένας ιος για phpbb (το λογισμικό που στηρίζεται το forum) που με τη βοήθεια του Μάκη (τον θυμάστε; ) μάλλον την τελευταία στιγμή τον αποφύγαμε.
3) Κάπου εκεί παρουσιάστηκε το γραφικό debug mode που μας βγάζει εσχάτως και μας έχει αποσυντονίσει ενετλως.

Δεν θα εγκαταλείψω το πλείο ντιανα , ούτε θα κατεβάσω διακόπτη. Χρειάζομαι και μηχανικους , μάγειρες, μούτσους όμως όπως φωνάζω τόσο καιρό. Αμα νομίζεις ότι μου αρέσει αυτο που γίνετε και ότι δε σέβομαι τα μέλη δεν έχω να πω τίποτα.

Ατομαντ αν νομίζεις ότι πρέπει να πάρεις κάτι από δω αποθηκευσέ το γιατί ποτέ δεν ξέρεις τι συμβαίνει.

Μήλο το banner είναι του site όχι δικό μου. :wink: Θες να στο χαρίσω;
Τώρα για τα υπόλοιπα ..όπως νομίζεις.

Ζητώ συγνώμη από όλους σας . Ειλικρινά τόσα καταλαβαίνω τόσα κάνω.
Όταν θα έχω νεότερα θα σας ενημερώσω.
Συγνώμη..
Θαν
καλό ταξίδι αλέξη.
Άβαταρ μέλους
than sigma
Site Admin

Δημοσίευσηαπό dianathenes » Τετ Δεκ 29, 2004 4:16 pm

than sigma έγραψε:Λυπάμαι για αυτά που συμβαίνουν αλλά είχα δώσει σημάδια που και γω με τη σειρά μου τα είχα πάρει από αλλού. Τότε κάποιοι δε με πήτανε στα σοβαρά.. και ειλικρινά δεν το λέω με καμμία διάθεση ειρωνίας αυτό.

Καταρχήν να ανακεφαλαιώσω την κατάσταση:
1) Το κυρίως site χρησιμοποιεί ένα "λογισμικό" το οποίο ο νέος server που αποφάσισε η hosting να μας πάει δεν το υποστηρίζει. Τώρα το σκέφτηκε. Όπως μου είπαν χθες προχθες "ή θα πέσει το site ή θα πρέπει να πληρώσεις να στηριχθεί σε ένα άλλο λογισμικό ".
2) Εμφανίστηκε ένας ιος για phpbb (το λογισμικό που στηρίζεται το forum) που με τη βοήθεια του Μάκη (τον θυμάστε; ) μάλλον την τελευταία στιγμή τον αποφύγαμε.
3) Κάπου εκεί παρουσιάστηκε το γραφικό debug mode που μας βγάζει εσχάτως και μας έχει αποσυντονίσει ενετλως.

Δεν θα εγκαταλείψω το πλείο ντιανα , ούτε θα κατεβάσω διακόπτη. Χρειάζομαι και μηχανικους , μάγειρες, μούτσους όμως όπως φωνάζω τόσο καιρό. Αμα νομίζεις ότι μου αρέσει αυτο που γίνετε και ότι δε σέβομαι τα μέλη δεν έχω να πω τίποτα.

Ζητώ συγνώμη από όλους σας . Ειλικρινά τόσα καταλαβαίνω τόσα κάνω.
Όταν θα έχω νεότερα θα σας ενημερώσω.
Συγνώμη..
Θαν

Ας μην ανακατεύουμε πάλι τα πράγματα Θαν.
Το θέμα των "βοηθών"το ξεκαθαρίσαμε και όπως δήλωσες κι εσύ είπαμε "οχι προς το Παρόν".

Παρ όλα αυτά επειδή η κατάσταση είναι έκτακτη και πιστεύω ότι δεν είναι δίκαιο να ταλαιπωρείσαι εσύ μόνο, προτείνω ΑΝ ΚΑΠΟΙΟΣ ΧΡΗΣΤΗΣ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΒΟΗΘΉΣΕΙ ΣΤΗΝ ΕΠΊΛΥΣΗ ΤΩΝ ΠΡΟΒΛΗΜΑΤΩΝ ΑΣ ΤΟ ΔΗΛΩΣΕΙ.

Απ ότι καταλαβαίνω όμως ( το υπογράμμισα με μπολντ) το θέμα είναι καθαρά οικονομικό. Αφού η εταιρεία στο δήλωσε ξεκάθαρα:θέλει χρήματα για άλλο λογισμικό που να μπορεί να μας υποστηρίξει.

Αυτό το θέμα το οικονομικό το είχαμε ξανασυζητήσει και τότε δεν είχες δεχθεί.

Μήπως είναι καιρός νά συνεισφέρουμε και εμείς προκειμένου να πάμε σε άλλο λογισμικό;

Να δώσουμε ένα ποσό στην χόστινγκ (η οποία δε μου φαίνεται και πολύ υπεύθυνη να κάνει τέτοια βήματα και μετά εκ των υστέρων να θυμάται το κόστος αυτών των βημάτων...) μια κι έξω για το καινούργιο λογισμικό.

Μετά τα πράγματα θα επανέλθουν ως είχαν. Εσύ ιδιοκτήτης εμείς μέλη.

Νομίζω ότι είναι μια υπεύθυνη λύση και από μέρους σου και από μέρους μας.
Τι λέτε οι υπόλοιποι;
Θαν;
Είμαι για πέτα(γ)μα.....

Άβαταρ μέλους
dianathenes
e-missos master

ΠροηγούμενηΕπόμενο

Επιστροφή στο υποστήριξη

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση : Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 1 επισκέπτης