υποστήριξη

παρατηρήσεις

προτάσεις - παρατηρήσεις - ιδέες σχετικές με το www.e-missos.gr ...και βεβαίως ερωτήσεις για τυχόν προβλήματα και απορίες και από επισκέπτες [δεν απαιτείται εγγραφή]

Δημοσίευσηαπό than sigma » Τετ Ιουν 23, 2004 9:31 am

καλημέρα μετά από μέρες.
πολύ σωστά τρου.
μην ανησυχείς κορβι.

καλή μέρα σε όλους σας.
καλό ταξίδι αλέξη.
Άβαταρ μέλους
than sigma
Site Admin

Δημοσίευσηαπό dionysus messinian » Πέμ Οκτ 21, 2004 1:47 pm

Θανάση, βρίσκομαι σ' ένα cafe που έχει internet στην Μεσσήνη και προσπαθώ απεγνωσμένα να κάνω login στην αίθουσα συζητήσεων μα δεν τα καταφέρνω... Απ' την άλλη βλέπω το avatar μου τροποποιημένο (αντί για την δάδα διακρίνω μια εικόνα που μοιάζει με φλεγόμενο ιπτάμενο δίσκο ή κάτι παρόμοιο...).
Κάνω διάφορες εικασίες. Ή κάτι συμβαίνει στον ηλεκτρονικό υπολογιστή που κάθομαι (δεν υπάρχει και άλλος για να βεβαιωθώ...) με αποτέλεσμα να μην μπορώ να μπω και, συνάμα, να δείχνει το avatar μου διαφορετικό (αλλά γιατί μόνο το δικό μου; ) ή κάποιος δημιούργησε πρόβλημα με τους κωδικούς πρόσβασης...
dionysus messinian

Δημοσίευσηαπό than sigma » Παρ Οκτ 22, 2004 7:47 am

Γιώργο ο λογαριασμός σου είναι μια χαρά. Είδα λίγο καθυστερημένα το πρόβλημά σου αλλά δε νομίζω ούτε πριν να υπήρχε πρόβλημα. Για κάνε ένα έλεγχο και από άλλο pc και το θα το ξανα κοιτάξω αν συνεχίσει
.
καλό ταξίδι αλέξη.
Άβαταρ μέλους
than sigma
Site Admin

Δημοσίευσηαπό dianathenes » Τετ Δεκ 22, 2004 7:43 pm

.....γιατί με πετάει έξω;Κάνω λογκιν και μετά από λίγο δεν είμαι πια λογκαρισμένη....δε προλαβαίνω ούτε να διορθώσω ένα κείμενό μου ούτε να διαβάσω τα ήδη ποσταρισμένα. :roll:

...εκείνο το εντιτ.....το θέλουμε δωράκι για τα χριστούγεννα.....χιχι ( πονηριά)

ευχαριστώ προκαταβολικά :roll:
Είμαι για πέτα(γ)μα.....

....και αγόρασα ασπίδα......
Άβαταρ μέλους
dianathenes
e-missos master

Δημοσίευσηαπό dianathenes » Κυρ Δεκ 26, 2004 6:17 pm

Δουλεύει κανονικά για σας το σάιτ. Εγώ μέχρι πριν από λίγο δε μπορούσα να μπω. Και όταν μπήκα στα νιου ποστς με έδειχνε σα να είχα να μπω τουλάχιστον μια βδομάδα. Ούτε το ίντεξ ήταν σωστό...εσείς τα έχετε αυτά τα προβλήματα....και είναι και πολύ αργό.... :roll:
Άβαταρ μέλους
dianathenes
e-missos master

Δημοσίευσηαπό than sigma » Δευτ Δεκ 27, 2004 9:41 am

Δυστυχώς Ντιάνα η σελίδα (εκτός της αίθουσας) είναι υπο καταρευση. Σε εμένα εμφανίζεται η εικόνα που είχε περίπου πριν 1+ χρόνο. Οι λόγοι άγνωστοι εντελώς.
Επειδή υπάρχει η πιθανότητα να γκρεμιστεί και η αίθουσα όσοι φοβούνται μπορούν να φύγουν. Είδατε τι έγινε στην Ινδονησία..

Ελπίζω να έχω ευχάριστα νέα κάποια στιγμή.
Καλημέρα.
than sigma
καλό ταξίδι αλέξη.
Άβαταρ μέλους
than sigma
Site Admin

Δημοσίευσηαπό dianathenes » Δευτ Δεκ 27, 2004 12:59 pm

Είναι εμφανές .....χρειάζεσαι βοήθεια Θαν.
Η μήπως είναι η ειρωνία σου ευγενικός τρόπος να μας πεις να φύγουν οι ανεπιθύμητοι;
Άβαταρ μέλους
dianathenes
e-missos master

Δημοσίευσηαπό than sigma » Δευτ Δεκ 27, 2004 1:15 pm

Mε αδικείς..
Απλά προσπάθησα να πω πως είναι πιθανό να πέσει και η αίθουσα.
Ανεπιθύμητος δεν είναι κανένας. Όπως επίσης δεν θα παρακαλέσω κανέναν που διαφημίζει ότι θα φύγει προκειμένου να μείνει.
Να είσαι καλά. Αυτό έχει σημασία.
Φιλικά
Θαν
καλό ταξίδι αλέξη.
Άβαταρ μέλους
than sigma
Site Admin

Δημοσίευσηαπό trueseeker » Δευτ Δεκ 27, 2004 1:18 pm

than sigma έγραψε:Σε εμένα εμφανίζεται η εικόνα που είχε περίπου πριν 1+ χρόνο. Οι λόγοι άγνωστοι εντελώς.

Τα ίδια βλέπω κι εγώ θαν στις υπόλοιπες σελίδες του σάιτ, άσε που τα λινκς στο τέλος της σελίδας του φόρουμ δεν λειτουργούν. Κάτι πρέπει να συμβαίνει με τον σέρβερ, γιατί και το μπλαμπλα το έχει πιάσει ένας περίεργος "λόξυγκας" τελευταία και μας πετάει συχνά πυκνά από το τσατ.

Ελπίζω να έχεις πάρει μπακάπ από τις τελευταίες ενημερώσεις, ε? Αυτό θα ήταν ένα ευχάριστο νέο για αρχή …
... παράλληλες πορείες που τις ενώνει μια σιωπή ...
Άβαταρ μέλους
trueseeker
e-missos master

Δημοσίευσηαπό than sigma » Τρί Δεκ 28, 2004 8:54 am

Μετά από προσπάθεια του τεχνικού της εταιρία hosting μας η κυρίως σελίδα επανήλθε χωρίς να χαθεί τίποτα. Αν δεν βρεθεί μια λύση σε κάποιο συγκεκριμένο τεχνικό πρόβλημα που αντιμετωπίζουμε το www.e-missos.gr έχει δύο δρόμους να διαλέξει: μια να σταματήσει να λειτουργεί και μια άλλη να χτιστεί από την αρχή (με ότι αυτό συνεπάγεται). Δεν έχω σκοπό να κινδυνολογήσω αλλά κάπου εκεί κινούμαστε.

Είναι προφανές επίσης ότι για άγνωστο λόγο και παρά την χθεσιμή αναβάθμιση της αίθουσας στην τελευταία έκδοση phpbb2 (προκειμένου να αποφύγουμε έναν ιό για phpbb που εμφανίστηκε) κάποια πράγματα δεν πηγαίνουν καλά. Αυτό που οι πιο πολλοί θα έχετε παρατηρήσει είναι η διπλή και τριπλή δημοσίευση και η εμφάνιση περίεργων μηνυμάτων κατα το πάτημα "submit".

Eλπίζω να συνεχίσουμε χωρίς προβλήματα.

than sigma
καλό ταξίδι αλέξη.
Άβαταρ μέλους
than sigma
Site Admin

ΠροηγούμενηΕπόμενο

Επιστροφή στο υποστήριξη

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 2 επισκέπτες