υποστήριξη

Ευχες

προτάσεις - παρατηρήσεις - ιδέες σχετικές με το www.e-missos.gr ...και βεβαίως ερωτήσεις για τυχόν προβλήματα και απορίες και από επισκέπτες [δεν απαιτείται εγγραφή]

Ευχες

Δημοσίευσηαπό Μιχαληςς » Πέμ Μάιος 08, 2008 12:32 pm

Δυο βδομαδες απο την εφαρμογη της θεραπειας αυτοιασης του χωρου και δεν εχει αναφερθει το παραμικρο προβληματακι . Συνεπως η θεραπεια θεωρειται επιτυχης και συνεχιζεται , μεχρι την πληρη αποκατασταση της υγειας του ασθενους , ολέ. Και με την ευκαιρια : we wishsh you a merry chrisst mas , we wishsh you a merry chrisst mas , we wishsh you a merry crisst mas and a haappy new yeear .
Μιχαληςς
full member

Δημοσίευσηαπό aspic » Τρί Μάιος 13, 2008 10:24 pm

Η θεραπεία ήταν επιτυχής όπως λές μιχάλη,αλλά ο ασθενής απέθανε.
Μάλλον γιατί οι θεράποντες,εστίασαν περισσότερο,με επιστημοσύνη και ορθολογισμό,στην θεραπεία,παρά στον ασθενή.
Αλλά τελικά,και εγώ διερωτώμαι,τι είναι άραγε καλύτερο;
Να έχουμε μιά σωστή θεραπεία,ή έναν υγιή ασθενή.
Μα μπορεί να είναι υγιής ένας ασθενής θα με ρωτήσεις.
Όσο μπορεί να είναι αποτελεσματική μιά θεραπεία θα σου απαντήσω.

Τι έγινε ρε παιδιά που είναι ο πλοίαρχος κερκ; ο ευρηματικός σπόκ; η δραστήρια αξιωματικός ουχούρα; ο γιατρός;
Ποιός γιατρός,δέν είχαμε ποτέ γιατρό;
Τέλος πάντων,αφήστε τον γιατρό.
Τι έγινε τελικά; έπεσε το αστρόπλοιο σε διαστημική ρουφήχτρα και καταστραφήκαμε; και γιατί δέν μας είπατε τίποτα και σε μάς το πλήρωμα και συνεχίζουμε να ζούμε εδώ μέσα ενώ έχουμε ψοφήσει;
Τι γίνεται; ποιό είναι το σενάριο για τα επόμενα επεισόδια που πρέπει να παίξουμε;
Κάποιος να μας ενημερώσει ρε παιδιά.
Ρε μιχάλη δέν ανεβαίνεις στη γέφυρα να δείς τι γίνεται;
(και το λεγα να πάω με τους κλίγκον ρε γαμώτο,που είναι πιο αξιόπιστοι και όταν εξαερωνόμαστε μας το λένε από πρίν να το ξέρουμε ).
Και εξάλλου, η μοναδική μου αλήθεια είναι ότι λέω πάντα ψέμματα.
Ώστε.
aspic
e-missos master

Δημοσίευσηαπό Μιχαληςς » Τρί Μάιος 13, 2008 10:56 pm

Μάλλον γιατί οι θεράποντες,εστίασαν περισσότερο,με επιστημοσύνη και ορθολογισμό,στην θεραπεία,παρά στον ασθενή.

Καπως ετσι μου φαινεται και μενα .
Και φυσικα , ψηφιζω τον υγιη ασθενη .
Εριξα μια ματια στη γεφυρα , ωραια γεφυρα , δε λεω , αλλα ... τι να σου πω .. ειναι και πως το βλεπει ο καθενας .
Μιχαληςς
full member

Δημοσίευσηαπό FraBaLas » Κυρ Μάιος 18, 2008 8:34 pm

Εικόνα

εφαγα το τοπο που λετε ρε παιδια ..
κυνηγηθηκα απο τιγρεις , απο φιδια , απο λιονταρια,
απο αμαζονες (αυτες τις αφησα να με πιασουν)
μα τελικα στα βαθη της ζουγκλας του αμαζονιου τον βρηκα ...
ο φυλαρχος-μαγος και διασημος γιατρος ΜπουΚιαΣαςΕκανα αποφασισε
να με ακολουθησει στο μακρυνο ταξιδι της επιστροφης και να προσφερει αφειδως τις γνωσεις του στο δυσκολο εργο της ομαδικης θεραπειας των ασθενων του μικρου μας μισοκυβερνοχωριου...
το προβλημα δυσκολο .. η ομαδικη ναρκωση που υποβληθηκε ολος ο πληθυσμος του χωριου μας απο τα αερια φασολαδας που ριχτηκαν θα δυσκολεψει πολυ τα πραγματα αλλα πιστευω , τι πιστευω , ειμαι σιγουρος δηλαδη , οτι ο φιλος μας ΜπουΚιαΣαςΕκανα με τα μαγικογιατροσοφια του θα δωσει λυση...
Να εδω θα σται και θα δειτε..
σιγα σιγα , ενας ενας θα αρχισουν να ξυπνανε ..

βεβαια θα ειναι καπως ζαλισμενοι και καπως απογοητευμενοι ενα πραμα που χασαν τον υπνακο τους αλλα θα επανελθουν...

-----------------------------------------------------------------------------
FraBaLas

Δημοσίευσηαπό epsilon » Κυρ Μάιος 25, 2008 7:51 am

φραμπαλάς και φουμπουλού το ίδιο παραμύθι είναι;
ίσως έχω αρχίσει να ξυπνάω... αλλά όταν οι άλλοι κοιμούνται ακόμη, γυρνάω από το άλλο πλευρό και ξανακοιμάμαι κι εγώ...
όχι στη βία.
epsilon
e-missos master

Δημοσίευσηαπό Μιχαληςς » Παρ Σεπ 05, 2008 3:50 pm

Εγω παντως δεν ξυπνω ποτε καποιον που κοιμαται , παρα μονο για πολυ σοβαρο λογο .
Μιχαληςς
full member

Δημοσίευσηαπό paseng » Κυρ Οκτ 12, 2008 8:19 am

Καλημέρα . Είστε όλοι καλά ; Έχω χάσει το βοσκό μου εδώ και πολύ καιρό ... Τον λένε Γιάννη ... Σαν τον παππού τον Μακρυγιάννη ( άσχετο )
Μπήκα σαν gest , γιατί έχω ξεχάσει τα μπλιμπλικολόγια ... Διαβάστε το ψιλικαντζίδικο του πεσόα . Τακαπληκτικό . Ακολουθεί ένα δικό μου :

Σύλληψη

Δεν ωριμάζουμε
Απλώς πληθαίνουμε τη συλλογή μας
από μορφές
και ρυτίδες

Μην αρχίσετε πάλι τις μουρμούρες για το τι πρέπει να μπαίνει που ...

Ανέκδοτο :

-- Ασθενής : Γιατρέ μου νομίζω πως είμαι κάποιος που με μιμείται ...
-- Γιατρός : Να πετάξετε τον καθρέπτη στα σκουπίδια ...

Παίρνω την πορτοκαλάδα μου παρέα και πάω στα βουνά ...

Κε λήγει εποιστύμι : αν ισχύουν είτε ο ντετερμινισμός είτε η κβαντομηχανικοί απροσδιοριστία , δεν υπάρχει ελευθερία βούλησης .

Αιγό ώμος πιστέβο πως υπάρχει , πράγμα που θα σας αποδίξω με τον γνωστό τρόπο των παλιόν καλόν δασκιάλλον : αν αφτά που γράφο ίνε καθορισμένα από πριν τότε η κότα έκανε το αβγώ ίτο αβγό τειν κότα ; ( Si gamsa nteterminisme ) Κε ξανά : Αν αφτά που γράφο είνε προιόν τοίχοις τότε η κότα παίζει ζάρια ή πόκα ; ( Si gamsa ki sena mparmpaxaisenberg)

Τω λυπών βούλομε ελεφτέρως ( εν μαίρη ) na τραγκουντό :

παρέα με λήγει ποροκαλάδα
παίρνο τα βουνά
γυρέβγο λήγει πίστι
να αντέ έξω να ξεχρεώσω τις τράπεζες

Προφιτ ία : Την όρα που θα διαβάζουν αυτό το τόπικ οι θαυμάστριές μου , θα πάθουν εροτικώ παροξυσμό και θα αρχίσουν s/m orgια αναμεταξύ τους .
Ο μεγάλος αδερφός θα τα καταγράψει και θα γίνο πρότο θέμα στην εσπρέσσο ... ή στην φίλτρου ...

Αρκετά πρως το παρ όν . Πάο να π άρο τα πρωινά μου και θα επαναίλθ όου
δρημήτερος ...

Υ.Γ. Για ιδέστε όλοι τον ακροβάτη ...
paseng

Δημοσίευσηαπό paseng » Κυρ Οκτ 12, 2008 8:21 am

Καλημέρα . Είστε όλοι καλά ; Έχω χάσει το βοσκό μου εδώ και πολύ καιρό ... Τον λένε Γιάννη ... Σαν τον παππού τον Μακρυγιάννη ( άσχετο )
Μπήκα σαν gest , γιατί έχω ξεχάσει τα μπλιμπλικολόγια ... Διαβάστε το ψιλικαντζίδικο του πεσόα . Τακαπληκτικό . Ακολουθεί ένα δικό μου :

Σύλληψη

Δεν ωριμάζουμε
Απλώς πληθαίνουμε τη συλλογή μας
από μορφές
και ρυτίδες

Μην αρχίσετε πάλι τις μουρμούρες για το τι πρέπει να μπαίνει που ...

Ανέκδοτο :

-- Ασθενής : Γιατρέ μου νομίζω πως είμαι κάποιος που με μιμείται ...
-- Γιατρός : Να πετάξετε τον καθρέπτη στα σκουπίδια ...

Παίρνω την πορτοκαλάδα μου παρέα και πάω στα βουνά ...

Κε λήγει εποιστύμι : αν ισχύουν είτε ο ντετερμινισμός είτε η κβαντομηχανικοί απροσδιοριστία , δεν υπάρχει ελευθερία βούλησης .

Αιγό ώμος πιστέβο πως υπάρχει , πράγμα που θα σας αποδίξω με τον γνωστό τρόπο των παλιόν καλόν δασκιάλλον : αν αφτά που γράφο ίνε καθορισμένα από πριν τότε η κότα έκανε το αβγώ ίτο αβγό τειν κότα ; ( Si gamsa nteterminisme ) Κε ξανά : Αν αφτά που γράφο είνε προιόν τοίχοις τότε η κότα παίζει ζάρια ή πόκα ; ( Si gamsa ki sena mparmpaxaisenberg)

Τω λυπών βούλομε ελεφτέρως ( εν μαίρη ) na τραγκουντό :

παρέα με λήγει ποροκαλάδα
παίρνο τα βουνά
γυρέβγο λήγει πίστι
να αντέ έξω να ξεχρεώσω τις τράπεζες

Προφιτ ία : Την όρα που θα διαβάζουν αυτό το τόπικ οι θαυμάστριές μου , θα πάθουν εροτικώ παροξυσμό και θα αρχίσουν s/m orgια αναμεταξύ τους .
Ο μεγάλος αδερφός θα τα καταγράψει και θα γίνο πρότο θέμα στην εσπρέσσο ... ή στην φίλτρου ...

Αρκετά πρως το παρ όν . Πάο να π άρο τα πρωινά μου και θα επαναίλθ όου
δρημήτερος ...

Υ.Γ. Για ιδέστε όλοι τον ακροβάτη ...
paseng

Δημοσίευσηαπό Μιχαληςς » Δευτ Οκτ 13, 2008 9:14 pm

:D :D :D :D

Και τιςς θθαλλασσεςςς παρρε και τισσ θθαλλασσεςςς
Μιχαληςς
full member

Δημοσίευσηαπό Μιχαληςς » Σάβ Νοέμ 15, 2008 12:56 am

Μμμ ! ωραια μουσικουλα αποψε !
Τι γινεται παλληκαρια και κοπελες ; Πως παει η ζωη ;