υποστήριξη

Ομάδα διαχείρισης

προτάσεις - παρατηρήσεις - ιδέες σχετικές με το www.e-missos.gr ...και βεβαίως ερωτήσεις για τυχόν προβλήματα και απορίες και από επισκέπτες [δεν απαιτείται εγγραφή]

Δημοσίευσηαπό Μιχαληςς » Σάβ Μαρ 22, 2008 10:28 pm

Μαλιστα παιζει και με τα δικα μου τα κουμπια και δε μ αφησε να βαλλω τ ονομα μου , ο μπαγασακος .
Μιχαληςς
full member

Δημοσίευσηαπό Mythos » Σάβ Μαρ 22, 2008 10:40 pm

Να καταργηθεί η "Απόκρυψη των στοιχείων κατά την διάρκεια της σύνδεσης:"

___
Δεν ξέρω τι είχε στο θολωμένο του μυαλό ο μυστικοπαθής "εγκέφαλος"* που επινόησε αυτό το "οψιον", αλλά είναι παρανοϊκό, την στιγμή που χρησιμοποιούμε ψευδώνυμα (νικ) να τα κρύβουμε κι από πάνω..

Τώρα θα μου πείς "το όψιον σε πείραξε κι όχι αυτός που το αξιοποιεί;" Δηλαδή σχεδόν όλοι μας..

Να ένα ωραίο και πονηρό ερώτημα, που βέβαια αν το καλο-εξετάσεις, θα διαπιστώσεις ότι είναι "γκαιμπελικής" κοπής, διότι μετατοπίζει επιδέξια την ευθύνη από τον κρυψίνου "εφευρέτη" -ο οποίος και πρέπει να φάει τις σφαλιάρες που πήγε και σκέφτηκε αυτή την περίεργη και άχρηστη επιλογή- και την εναποθέτει στις "πλάτες" και στην βούληση του χρήστη.
"Αμα θέλεις κρύψε τα στοιχεία σου", σου λέει. "Αμα δεν θέλεις, άστα να τα βλέπει ο λαός.."
Τι μας λες ρε σαχλαμάρα! Που θα μου πεις "άμα θέλω". Εσένα ποιός σε κάλεσε να μου πείς άμα θέλω; Τι με πέρασες; Εγώ είμαι ένας απλός χρήστης, κι όταν βλεπω τέτοια ερωτήματα αρχίζω και μπαίνω σε υποψίες.
"Γιατί να με ρωτάει αν θέλω να κρύψω τα στοιχεία μου;" αναρωτιέμαι.. κι αρχίζουνε να με ζώνουνε τα φίδια. "Κατι ύποπτο παίζει εδώ χάμου.. Διότι αλλιώς, άν όλα είναι ωραία και καλά, γιατί να θέλω να κρύψω τα στοιχεία μου;.."
Οπότε πάει και τα κρύβει ο απλός χρήστης τα στοιχεία του, ναχει το κεφάλι του ήσυχο. Το κακό όμως έχει γίνει. Διότι δεν είναι που πάει και κρύβει το ήδη μισόκρυβο ψευδώνυμο του, είναι που εισάγεται σε μια ατμόσφαιρα απόκρυψης, δηλαδή παρανοϊκής ανωνυμίας.
Ανωνυμία της ψευδωνυμίας!!
Λοιπόν, πολύ θα ήθελα να ήξερα τι νουμερο πουκάμισο φοράει ο σαχαλαμάρας που το σκέφτηκε, να του παραγγείλω ένα από εκείνα που κουμπώνουν πίσω, ναι, αυτά με τα πολύ μακρυά μανίκια που τα δένουν στην πλάτη. Κόμπο! :twisted:
_]\/[_
«..let us never regard a question as exhausted, and when we have used our last argument, let us begin again, if need be, with eloquence and irony.»
Άβαταρ μέλους
Mythos
senior member

Δημοσίευσηαπό trueseeker » Κυρ Μαρ 23, 2008 9:29 pm

Το Κολλητηράκι έγραψε:... εγώ πατάω που λες, το 'παρόντες χρήστες' στις 9 και 41'... ο γκέστης γιατί βιούινγκ πράιβιτινγκ μέσιντζις στις 9 και 35';...

Γιατί αν προσέξεις κάτω από το χουζονλάιν λέει :
This data is based on users active over the past five minutes

Πάντως μην ανησυχείς για τα ιδιωτικά σου μηνύματα. Δεν μπορεί να τα δει κανείς, παρά μόνο αν μας την πέσει κάνας χάκερ ... οπότε ολονών τα πιμι μπορούν να γίνουν διάφανα ...

skiaxtro έγραψε:Μιας και μια υποτροπιάζουσα παρελθοντολαγνεία με οδήγησε σε παλιά θέματα στη μουσική και στις ιστορίες και είδα σβησμένα πόστ και διπλοποσταρισμένα θέλετε μια λίστα με τα λινκς τους;

Φυσικά!!! Πάσα προσφορά δεκτή!!! Ήδη έχω ρωτήσει τη "γέφυρα" και μόλις πάρω το οκ θα ξεκινήσω το σβήσιμο, οπότε όποιος έχει ήδη εντοπίσει ανάλογα ποστς και θέλει να βοηθήσει, ας στείλει τα λινκς.
... παράλληλες πορείες που τις ενώνει μια σιωπή ...
Άβαταρ μέλους
trueseeker
e-missos master

σίριουσλι

Δημοσίευσηαπό de bording morning » Τρί Μαρ 25, 2008 12:33 pm

Θα κανω το ίδιο με την παιδική χαρά.
Όβερ.
de bording morning
super member

Δημοσίευσηαπό trueseeker » Τετ Μαρ 26, 2008 11:18 pm

Να 'σαι καλά μπορντέλ! … σίριουσλι!

Απλά ενημερωτικά για να μη γίνεται διπλή δουλειά, δεν έχει ακόμα ελεγχθεί η κατηγορία "γενικά για τη ζωή" (εκτός βεβαίως της παιδικής χαράς) … όλα τα υπόλοιπα είτε έχουν τελειώσει, είτε βρίσκονται ήδη υπό διόρθωση.

Μια παράκληση :
Όποιος "διαγράφει" στα διορθωμένα θέματα (δλδ εντιτάρει και αφήνει ντελ, τελίτσες ,κλπ) ας ενημερώνει, είτε δημόσια είτε ιδιωτικά. Θα βοηθήσει πααααααααάρα πολύ. Τουλάχιστον δεν θα χρειαστεί να ξαναψάχνουμε όλα τα θέματα από την αρχή … κι είναι και πολλά τα άτιμα!
Άβαταρ μέλους
trueseeker
e-missos master

ανασφάλιστος

Δημοσίευσηαπό de bording morning » Κυρ Μαρ 30, 2008 8:06 pm

Παιδική χαρά ΟΚ.

Παρακαλώ να σβηστούν τα παρακάτω διπλοποσταρίσματα.

http://www.e-missos.gr/forum/phpBB2/vie ... 9600#29600

http://www.e-missos.gr/forum/phpBB2/vie ... 7197#27197

Ευχαριστώ.

Συνεχίζω με τις ανθρώπινες σχέσεις…

Τσίαρς

Κατά τ' άλλα καλά?

Α, είπα, μήπως.
de bording morning
super member

Δημοσίευσηαπό trueseeker » Κυρ Μαρ 30, 2008 8:32 pm

Αποστολή εξετελέσθη!!!

Ευχαριστώ πολύ μπορντέλ!!!!!

... οι ανθρώπινες σχέσεις έχουν ολοκληρωθεί, οπότε μην ψάχνεις άδικα.
... το αυτό και η φιλοσοφία
... το αυτό ...

και για να μην μακρυγορώ εκτός από δυο τρία τόπικς στην επικαιρότητα όλα τα άλλα έχουν διορθωθεί.

Εν ολίγοις, το "ξαράχνιασμα" τελείωσε.
Η αναβάθμιση μένει ....

Υ.Γ. Οπότε η παραπάνω παράκληση ισχύει πλέον για όλο το φόρουμ ...
Άβαταρ μέλους
trueseeker
e-missos master

Δημοσίευσηαπό flgd » Δευτ Μαρ 31, 2008 10:04 am

OK

πρώτα τεστ θετικά οπότε πάμε για αναβάθμιση μέσα στο επόμενο ΣΚ
αυτό σημαίνει πως μεσα στη βδομάδα πρεπει than να μου στείλεις τους κωδικούς με e-mail που σου έχω ζητήσει
flgd

Δημοσίευσηαπό than sigma » Τετ Απρ 02, 2008 9:45 am

καλό μήνα και από μένα.
Θα πρέπει να ευχαριστήσουμε την τρου , το σκιάχτρο και τον ντε μπορντινγκ που έκαναν όλη τη βρωμοδουλειά και πέταξαν από τη βάση μας τόσο περιττό βάρος. Θα ήθελα να σεβαστούμε τη δουλειά που έγινε και όταν κάποιος [για κάποιο λόγο] κάνει έντιτ σβήνοντας όλο το ποστ του να ενημερώνει κάποιον , κάπως ώστε να μην παρατηρηθεί το γελοίο σκηνικό των κενών ποστ σε μια συζήτηση.

Feelgood καταρχήν όντως τα πρώτα βήματα είναι θετικά. Θα ήθελα να σε παρακαλέσω να μου επαναλάβεις ποιους ακριβώς κωδικούς θές. Αν μπεις με το nickname [και όχι σαν guest] θα δεις ότι υπάρχει κάποιο νέο σημείο για την ομάδα διαχείρισης. Εκεί έχουν ήδη τεθεί κάποια θέματα τεχικής φύσεως.

Η ομάδα είναι ανοικτή σε όλους. Προτάσεις-παρατηρήσεις απαραίτητες.
Καλό μήνα
καλό ταξίδι αλέξη.
Άβαταρ μέλους
than sigma
Site Admin

Δημοσίευσηαπό ( ) » Πέμ Απρ 03, 2008 8:55 pm

than sigma έγραψε:κάπως ώστε να μην παρατηρηθεί το γελοίο σκηνικό των κενών ποστ σε μια συζήτηση.

Γιατι το λές αυτό;
Γελοία μπορεί να είναι μόνο αυτά που γράφονται ή γίνονται,και ποτέ αυτά που δέν γράφονται ή δέν γίνονται.

Εγω πάντως ώς συνήθως διαφωνώ με κάθε επέμβαση οπουδήποτε και απο οποιονδήποτε.
Όλα τα πράγματα έχουν την αξία τους και αφήνουν πίσω το δικό τους ίχνος.
Οποιαδήποτε προσπάθεια να σβηστούν επιλεκτικά τα ίχνη,φανερώνουν την γελοία αλλά και μάταιη επίσης απόπειρα να ελέγξουμε τον χρόνο,να υποτάξουμε το μέγα,να γιγαντώσουμε το ελάχιστο.
Θα μου πείτε βέβαια,πάψε να λές παπαριές ρε άσπικ,εμείς απλώς καμμιά σαβούρα κοιτάμε να πετάξουμε για να ελευθερώσουμε λίγο χώρο.
Ναι αλλά ποιά είναι η σαβούρα τελικά;
Αυτό σας ρωτάω.
Οι νότες δίνουν την μουσική,ή τα κενά ανάμεσά τους;

Το λοιπόν,το αποφάσισα και διαμαρτύρομαι εντόνως στις αυθαίρετες επεμβάσεις που κάνατε.
Ζητώ πίσω τα σβησμένα.
Δέν ξέρω ποιά είναι η ομάδα σας,αλλά την πρώτη φασιστική της ενέργεια την έκανε.
Λέφτυ,φιμπουλέ και λοιποί δημοκράτες,τι κοιμάστε ρε χαιβάνια;
Δέν βλέπετε τι γίνετε εδώ μέσα;
ΒΡΡΡΡΕΕΕΕΕΙΙΙΙΙΙΙ (καθήστε γιατί όσο γράφω τόσο τα παίρνω περισσότερο στο κρανίο),ΤΙ ΜΑΛΑΚΙΕΣ ΚΑΝΑΤΕ ΕΔΩ ΜΕΣΑ ΠΑΛΙ ΡΕ ΖΩΑΑΑΑΑ;;;;;
Πάω να κάνω μιά μικρή έρευνα για τα κατορθώματά σας και επιστρέφω να σας περιλάβω για τα καλά.
(βρήκα δουλειά να τρέχω πάλι).
( )

ΠροηγούμενηΕπόμενο

Επιστροφή στο υποστήριξη

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση : Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 1 επισκέπτης