υποστήριξη

Ομάδα διαχείρισης

προτάσεις - παρατηρήσεις - ιδέες σχετικές με το www.e-missos.gr ...και βεβαίως ερωτήσεις για τυχόν προβλήματα και απορίες και από επισκέπτες [δεν απαιτείται εγγραφή]

Δημοσίευσηαπό Μιχαληςς » Τρί Μαρ 18, 2008 10:48 pm

Ουφ ... Ειπα και γω , τι διαολο , το μολογησε κ εγινε !

Εκει φιλοδοξω να μην πατησω ποτε το ποδι μου .
Μιχαληςς
full member

Δημοσίευσηαπό skiaxtro » Τρί Μαρ 18, 2008 11:57 pm

δε μπορώ να κατανοήσω το νόημα όλης αυτής της κουβέντας .
Αναμασώνται τα ίδια και τα ίδια που συζητούνται απο τη στιγμή που μπήκα στο φόρουμ (δηλαδή 5 χρόνια και κάτι λιανά).

Δεδομένο : το φόρουμ (και το σάιτ) έχει ανάγκη απο τεχνική υποστήριξη.
Πιθανές λύσεις :
α) προσλαμβάνεται τεχνικός
β) κάποιος (-οι) εκ των μελών αποκτούν πρόσβαση στο admin panel και συζητάνε για αναβάθμισεις, ελέγχους ασφαλείας και πάσης φύσεως τεχνικά θέματα. Δηλώνουν όσοι ξέρουν και δε καθόμαστε όλοι οι υπόλοιποι ασχετήδηδες να παρακολουθούμε δημόσια συζήτηση για το αν θα κάτσει ή όχι το υπάρχον template στην Olympus έκδοση.

Προτιμώ μια απο τις δυο και συγκεκριμένα την πρώτη για λόγους που δεν απασχολούν το ευρύ κοινό- Δεν έχει σημασία άλλωστε τι προτιμώ εγώ.

Δεδομένο: Το φόρουμ χρειάζεται υποστήριξη στη διαχείριση διότι έχουν γίνει διπλο-τρίπλο ποσταρίσματα, σβησμένα κείμενα, κείμενα με χαώδη κενά στο ενδιάμεσο (μιας και είναι κρίμα να φορτώνεται η βάση καθώς και δυσκολεύεται η ανάγνωση)
Πιθανές λύσεις :
α) αφήνονται ως έχουν
β) δημιουργείται moderating team 1-2 ατόμων μιας και το συγκεκριμένο φόρουμ δεν παρουσιάζει και ιδιαίτερη κινητικότητα

Δεδομένο : Το site χρειάζεται χέρι βοήθειας (που αποφεύχθει μέχρις στιγμής να θιγεί το θέμα απο οποιονδήποτε) όσον αφορά τις ενημερώσεις
με προσθήκες νέων γραπτών. Η αίθουσα συζήτησης είναι μέρος του site.

Αυτή η περίφημη "ομάδα" λοιπόν τι θεωρείτε οτι θα κάνει πέρα απο αυτά; Θα τεθούν οι όροι (που έχουν ήδη τεθεί εδώ και χρόνια) για το τι κάνει η ομάδα διαχείρισης ,τι εξουσίες θα έχουν ή για το αν θα αλλάξει η εμφάνιση του φόρουμ;
Αν εξαιρέσουμε την πρόσβαση στο admin panel καποιου ή κάποιων εξ ημών για την οποία έχω κάμποσους ενδοιασμούς που δεν έχουν σχέση μόνο με τις IPs ,είμαι εδώ και πολύ καιρό υποστηρίκτρια της ύπαρξης ομάδας διαχείρισης η οποία λειτουργεί υπο τους όρους που ήδη έχουν τεθεί τόσο απο τον αντμιν κατά τη δημιουργία του site όσο και απο τις αντίρροπες δυνάμεις που υπάρχουν εδώ μέσα.
Και φυσικά καλό θα ήταν όσοι ειδικά πιστεύουν ότι μοντεριλίκι είναι θέση ισχύος να αναλάβουν για λίγο τη χαμαλοδουλειά για να τους περάσει και ο καημός Δεν είναι δα και επιστήμη.

Τι θα τίθεται προς συζήτηση που δεν μπορεί να συζητηθεί με τον τρόπο που συζητιώταν τόσο καιρό;
Τι διαφορετικό και πρωτότυπο έχει επιδείξει το φόρουμ όλα αυτά τα χρόνια
ώστε να φτάσουμε τώρα να αποτελεί μέρος συζήτησης το πως θα συζητήσουμε (και έχουμε ακόμα καιρό μέχρι να φτάσουμε στο τι θα συζητήσουμε);

Κάποια λεχθέντα βρίσκω ότι είναι αποκλειστικά και μόνο για το "θεαθήναι" και τίποτα παραπάνω .

υγ1. Δεν διατίθεμαι να είμαι σε καμμιά ομάδα με όποιο βαθμό πρόσβασης .Ο χρόνος μου και οι αντοχές μου είναι ήδη σε συνεχώς φθίνουσα πορεία.
Σε περίπτωση ,που δε νομίζω να υπάρξει τέτοια περίπτωση μιας και είδα πολύ κόσμο να προθυμοποιείται να βοηθήσει,αλλά ας πούμε σε μια απειροελάχιστη πιθανότητα που επειγόντως χρειαστεί να γίνει κάποια δουλειά χτυπήστε μου τη θυρίδα.
Κατά τ'άλλα μπροστά σε συζητήσεις τύπου "αγάπη θέλω να συζητήσουμε για τη σχέση μας " φλερτάρω με τις λεπίδες.

υγ2. Μπορεί να υπάρξει ως ένας χώρος που ανοίγει παράθυρα στο οπτικό πεδίο όπως ήταν κάποτε;
Μπορεί να υπάρξει ως χώρος ερεθισμάτων,διέγερσης, ανεξαρτήτως σε τι κουρτίνα θα είναι κρεμασμένα αυτά τα "λόγια";Χώρος που θα επιτρέπει να αναπνεύσει ο φαντασιακός κόσμος ;
Μπορεί;
"Ο ρομαντισμός δεν βρίσκεται ούτε στην επιλογή του θέματος ούτε στην ακριβή αλήθεια, αλλά περισσότερο σε έναν τρόπο να αισθάνεσαι τον κόσμο"

C.B
Άβαταρ μέλους
skiaxtro
e-missos master

Δημοσίευσηαπό trueseeker » Τετ Μαρ 19, 2008 12:08 pm

Τελικά, το θέμα δεν εξαντλείται ποτέ. Πάντα θα υπάρχει κάποιος που θα διαφωνεί με ή χωρίς λόγο, κάποιος που θα θέλει κάτι άλλο ή να μην αλλάξει τίποτα, και πάει λέγοντας. Όσο και να το συζητάμε πλήρως ομόφωνη απόφαση δεν μπορεί να βγει. Τουλάχιστον υπάρχει ένα σημείο στο οποίο όλοι συμφωνούμε : να συνεχίσει να υπάρχει το μίσσος … πιθανότατα για εντελώς διαφορετικούς λόγους ο καθένας.

Η αναβάθμιση είναι απαραίτητη, όχι για να είναι το φόρουμ τρέντυ, αλλά για να υπάρχει μεγαλύτερη ασφάλεια και δυνατότητα εφαρμογής βοηθημάτων κι εύρεσης λύσης προβλημάτων, τεχνική υποστήριξη δλδ από την phpbb, γιατί όντως όσο πιο παλιά η έκδοση, τόσο περισσότερα τα προβλήματα και τόσο λιγότερες οι λύσεις. Το θέμα της εμφάνισης είναι βασικό, αλλά προϋποθέτει την ύπαρξη του χώρου, σωστά? Εξάλλου με λίγο παραπάνω παίδεμα σίγουρα μπορεί να προσαρμοστεί η εμφάνιση. Τέλος να υπενθυμίσω ότι η αλλαγή της εμφάνισης είναι μια πιθανότητα (αρκετά σοβαρή) αλλά όχι απόλυτη βεβαιότητα.

Συνεπώς, θαν, συνεννοηθείτε με τον φιλ για να κάνετε την αναβάθμιση στην 2.0.23 και μετά υπάρχει όλος ο χρόνος για πειράματα για το πέρασμα στην 3. Όσο γι' αυτό που ρώτησες τον φιλ, σχετικά με τους λογαριασμούς αντμιν, μπορείς να το κάνεις πανεύκολα από το user permissions στο admin panel : βάλε το νικ του φιλ και επέλεξε να είναι admin. Το ίδιο ακριβώς μπορείς να κάνεις και για μοντερέιτορς.
http://www.phpbb.com/community/viewtopi ... 7#p1220147

Αν συνεχίσουμε να το συζητάμε για πολύ ακόμα, θα βαρεθούν μέχρι και τα "παιδιά" και θα σταματήσουν ακόμα και το χαβαλέ … πόσο μάλλον τη δουλειά.

Υ.Γ. 1 Μύθε, τι εννοείς να αποφασίσουμε πως θέλουμε να είναι το μίσσος? Αναφέρεσαι στο περιεχόμενο των δημοσιευμάτων? Γιατί αν αυτό εννοείς, δεν νομίζω ότι υπάρχει τρόπος (τουλάχιστον όχι μέσα στα πλαίσια της ελευθερίας που υπάρχει τώρα) να οριοθετηθεί το ύφος ή τα θέματα.

Υ.Γ. 2 Επειδή διάβασα κι αυτά περί κλίκας κι αποκλεισμού από την ομάδα, να σας εξηγήσω κι αυτό που είπε ο θαν, ότι δλδ η ομάδα ήδη λειτουργεί :
Επειδή υπήρχε έντονο το πρόβλημα των σπαμάδων (και μη μου πείτε ότι δεν το είχατε προσέξει), έψαξα και βρήκα το μοντ (από το μοντιφικέισον κι όχι από το μοντερέιτορ) κι έστειλα το λινκ στον θαν, ο οποίος και το εγκατέστησε. Εν ολίγοις υπήρξε μια "συνεργασία" : ο ένας έβγαλε τη δουλειά κι ο άλλος έψαξε. Αυτός ο άλλος θα μπορούσε κάλλιστα να είναι ο καθένας από εμάς, γιατί για την αναζήτηση δεν χρειάζονται ούτε κωδικοί πρόσβασης, ούτε ιδιαίτερες γνώσεις. Ποιος , λοιπόν, αποκλείει ποιον κι από ποια ομάδα?
... παράλληλες πορείες που τις ενώνει μια σιωπή ...
Άβαταρ μέλους
trueseeker
e-missos master

Δημοσίευσηαπό Mythos » Τετ Μαρ 19, 2008 1:19 pm

trueseeker έγραψε:Τελικά, το θέμα δεν εξαντλείται ποτέ. Πάντα θα υπάρχει κάποιος που θα διαφωνεί με ή χωρίς λόγο, κάποιος που θα θέλει κάτι άλλο ή να μην αλλάξει τίποτα, και πάει λέγοντας.

ΑΛΟΙΜΟΝΟ μας να μη συνέβαινε αυτό.

trueseeker έγραψε:Υ.Γ. 1 Μύθε, τι εννοείς να αποφασίσουμε πως θέλουμε να είναι το μίσσος? Αναφέρεσαι στο περιεχόμενο των δημοσιευμάτων? Γιατί αν αυτό εννοείς, δεν νομίζω ότι υπάρχει τρόπος (τουλάχιστον όχι μέσα στα πλαίσια της ελευθερίας που υπάρχει τώρα) να οριοθετηθεί το ύφος ή τα θέματα.

Δεν νομίζω ότι χρησιμοποίησηα τους όρους "οριοθετηση" ή "λήψη αποφάσεων". (κι αν το έκανα -που δεν το νομιζω λέω- δεν εννοούσα αυτό που, αν καταλαβα καλά, εννοείς εσύ, αναφερόμενη σε πλαίσια ελευθερίας κ.τ.λ. (Παρένθεση: Η ελευθερία, στο δικό μου ιδεολογικό/φιλοσοφικό λεξικό, είναι μια κατάσταση που δεν σχετίζεται με πλαίσια 8))

Αυτό που είπα ήταν "να ξεκινήσει μια παράθεση ιδεών / απόψεων / προτάσεων για το "τι και πως θα θέλαμε να ήταν το ε-μισσος" (αν υποτεθεί ότι θα θέλαμε να ήταν διαφορετικό απ'οτι είναι τωρα) και βλέπουμε..."

Ta τεχνικά, δεν μπορούν είναι αντικείμενο σχολιασμού εκ μερους των ανειδίκευτων, όπως λέει και το σκιάχτρο.
Δεν μας ενδιαφερουν. (Παρένθεση: συμμετέχω ήδη σε δυο φόρα τεχνολογικού προσανατολισμού και ενδιαφέροντος, μου φταννουν και μου περισεύουν).
Η μορφή όμως του σάιτ μας ενδιαφερει γιατί επηρεάζει σημαντικά το ύφος και τη φυσιογνωμία του. Η οποία μορφή με τη σειρά της αντανακλαται στο περιεχόμενο και το συνδιαμορφώνει -οπως και το περιεχόμενο εκδηλώνει τις προθέσεις του διαμορφώνοντας την μορφή -αυτά είναι κάτι διαλεχτικά πράγματα, Τρού, που αξίζει να γουστάρει να τα σκαλιζει κανείς)

Αν με ρωτήσεις, δεν είμαι διατεθειμένος να δεχτώ αλλαγή της μορφής/υφους/φυσιογνωμιας επειδή μου το ζηταει η "νεα τεχνολογια". (παρένθεση: Η τεχνολογια δεν εχει το "δικαιωμα" να ζηταει τιποτα, μονο να υπηρετεί! Την τέχνη! -άντε μην τσαντιστώ τώρα και της τα σούρω της παλιοπατσαβούρας (της τεχνολογίας..) ;))
_]\/[_
«..let us never regard a question as exhausted, and when we have used our last argument, let us begin again, if need be, with eloquence and irony.»
Άβαταρ μέλους
Mythos
senior member

Δημοσίευσηαπό trueseeker » Τετ Μαρ 19, 2008 1:39 pm

Ίσως το λεξικό σου θα έπρεπε να είναι λίγο πιο περιγραφικό και να εξηγεί ότι στην ουσία δεν υπάρχει απόλυτη ελευθερία. Αντίθετα η όποια ελευθερία βρίσκεται πάντα εντός συγκεκριμένων πλαισίων … έτσι κι αλλιώς όταν υπάρχουν δύο ή παραπάνω άτομα καταργείται αυτόματα η απόλυτη ελευθερία και ορίζεται ως ελευθερία το αμοιβαία αποδεκτό όριο. Τα υπόλοιπα ανήκουν στη σφαίρα της θεωρητικολογίας.

Κανείς δεν υπονόησε καν ότι θα αλλάξει η μορφή. Αυτό που κινδυνεύει να χαθεί είναι η εμφάνιση, δλδ το φόντο, τα χρώματα, ίσως το στυλ της χρησιμοποιούμενης γραμματοσειράς. Και όλα αυτά με πολλή ή λίγη δουλειά (εξαρτάται από το πόσο πρόθυμη είναι να υπηρετήσει η νέα τεχνολογία) μπορούν να επανέλθουν στην προηγούμενη κατάσταση.

Ελπίζω να κατάλαβα τι θέλεις να πεις αυτή τη φορά και να συνεννοηθήκαμε, ε?
... παράλληλες πορείες που τις ενώνει μια σιωπή ...
Άβαταρ μέλους
trueseeker
e-missos master

Δημοσίευσηαπό wpleftyboylfdk » Τετ Μαρ 19, 2008 7:26 pm

δε βρισκω οτι υπαρχει λογος να συζηταμε αν θα πρεπει ή οχι να αναβαθμιστει τεχνολογικα το μισσος

το θεωρω αυτονοητο οτι εφοσον υπαρχει η δυνατοτητα πρεπει να γινει

η αλλαγη εμφανισης δεν κρινω οτι ειναι αναγκαια ( και να γινει δε με χαλαει
αλλα μου αρεσει κι ετσι οπως ειναι ) και σε καθε περιπτωση πρεπει να διαφυλαχτει το περιεχομενο...τωρα αμα κατσει και καμμια στραβη τι να κανουμε !

κι εγω ειμαι του δογματος οτι δεν ειναι χαλασμενο μην το πειραζεις αλλα νομιζω οτι για το φορουμ αυτο ηδη εχουν αναφερθει προβληματα

δηλωσα ηδη οτι ειμαι σχεδον ασχετος με αυτα τα τεχνολογικα και δεν ενδιαφερομαι και να μαθω διοτι δεν υπαρχει χρονος

ειμαι διαθεσιμος για πασης φυσεως χαμαλικια (και μπεκρουλιασματα μετα)
σας λεω οτι μπορει να τα κανω με αργο ρυθμο αλλα θα τα κανω

τον εργατακο θελω να κανω για να μη μου τη λεει κι ο ασπικ μετα ...

φιλγκντ οπως φαινεται εσυ θα τραβηξεις μπροστα κι ολοι οι αλλοι απο πισω

οποτε στησου κι ερχομαστε και καλο κουραγιο .
wpleftyboylfdk

Δημοσίευσηαπό flgd » Πέμ Μαρ 20, 2008 10:31 am

first things first

θαναση εμπα στο control panel και κοιτα χαμηλά να μου πεις σε ποια έκδοση βρίσκεται αυτή τη στιγμή το μισσος για να ξεκινήσω πειραματισμούς σε test server

και μιας και η μόνη που βάζει μεχρι στιγμής χεράκι ειναι η ΤΡΟΥ δωσε της θανάση πρόσβαση στο control panel

θα πρότεινα τρου και θαν να ξεκινησετε ΑΜΕΣΑ διαγραφή όποιου ψευδώνυμου δεν έχει κάνει ΚΑΜΙΑ δημοσίευση μέχρι τον προηγούμενο μήνα

από τα 4200 μέλη περισσότερα από 3500 είναι ΨΕΥΤΙΚΑ και πρέπει κάποιος να τα σβήσει

τα υπόλοιπα στη πορεία...
flgd

Δημοσίευσηαπό aspic » Πέμ Μαρ 20, 2008 12:33 pm

Mr Spock έγραψε:first things first

πλοίαρχε τζαίημς κέρκ εμπα στο control panel και κοιτα χαμηλά να μου πεις σε ποια κατάσταση βρίσκεται αυτή τη στιγμή το εντερπράιζ για να ξεκινήσω πειραματισμούς σε test server

και μιας και η μόνη που βάζει μεχρι στιγμής χεράκι ειναι η αξιωματικός ΟΥΧΟΥΡΑ δωσε της πλοίαρχε κέρκ πρόσβαση στο control panel

θα πρότεινα αξιωματικέ ουχουρα και πλοίαρχε κέρκ να ξεκινησετε ΑΜΕΣΑ διαγραφή όποιου μέλους του πληρώματος δεν έχει κάνει ΚΑΜΙΑ εμφάνιση μέχρι τον προηγούμενο μήνα

από τα 4200 μέλη περισσότερα από 3500 είναι ΨΕΥΤΙΚΑ και πρέπει κάποιος να τα διακτινίσει εκτός του αστρόπλοιου

τα υπόλοιπα στη πορεία πρός την βάση μας για την ανδρομέδα άν όλα πάνε καλά......

Τι συμβαίνει ρε παιδιά;
Ποιά ειναι αυτά τα 3500 χιλιάδες μέλη του πληρώματος που κυκλοφορούν ανάμεσά μας;
Εισέβαλλαν οι κλίγκον στο αστρόπλοιό μας;
Ουουουουουουου....ανατρίχιασα τώρα.
Πάω να κρυφτώ στο μηχανοστάσιο.

Δόκτωρ σμίθ από το άλλο σήριαλ.

ΥΓ ʼν πάρουν την κατάσταση στα χέρια τους οι κλίγκονς,δέν σας είδα δέν σας ξέρω,υποφέρετε και υποφέρω,που έλεγε και ο πλοηγός χατζηχρήστος.

Παραδόξως πώς,μετά από τον μύθο,θα συμφωνήσω τώρα σχεδόν σε όλα με αυτά που έγραψε και το σκιάχτρο (επιβεβαιώνω πώς έβαλα θερμόμετρο πρίν μπώ να γράψω αυτό το πόστ και δέν έχω ούτε δέκατα).
Θα τονίσω μάλιστα και το δεύτερο υστερόγραφό του, άμεσο και ουσιώδες, χωρίς να έχει και την μελούρα και την ασυναρτησία που χαρακτηρίζει συνήθως τον εν λόγω χρήστη (εσύ σκιάχτρο το βαλες το θερμόμετρο προτού τα γράψεις αυτά; ).
Παρόλαυτά θα του την πώ την κακία μου και θα το ρωτήσω: Σκιάχτρο, στο μούλτι που συχνάζεις τα έχουν ανοικτά τα παράθυρα για να αερίζουν οι ιδέες το φαντασιακό τους;

Πάντως νομίζω πώς ο ασφυκτικός αυτός χώρος που αναφέρεται το σκιάχτρο,αφορά όλη την διαδικτυακή κοινότητα πλέον,με την απομώνοση των χρηστών μέσα στα μπλόγκ τους (αλλά και τα φόρα).Ο χώρος πυκνοδομείται,ξεχνώντας πάνω στην φρενίτιδα του ατομισμού του ο καθένας να αφήνει πόρτες και παράθυρα στο χώρο του για να επικοινωνεί έστω και στοιχειωδώς με τους άλλους.
Πλέον η επικοινωνία γίνεται όπως ανάμεσα στους φυλακισμένους, με χτυπήματα στους τοίχους.Και βέβαια οι τεχνολόγοι τεχνοκράτες μας επιβεβαιώνουν ότι λαμβάνουν τα μέτρα για να φτειάξουν καλύτερα και πιο ακουστικά ντουβάρια,όμως αυτό δέν λύνει κανένα πρόβλημα όπως σωστά λέει και ο μύθος.
Παρόλαυτά θα συμφωνήσω και με τον θανάση,και την τρουσί και τον φίλγκουντ που δουλεύουν φιλότιμα τα παιδιά για το καλύτερο και τους αξίζει ένα μπράβο και ένα ευχαριστώ (παρότι χεστήκαμε βέβαια άν το μίσσος είναι έτσι ή αλλοιως).
Θα διατηρήσω τις επιφυλάξεις μου όμως όσον αφορά τον λέφτυ, που τους λέει ότι τραβάτε εσείς μπροστά, στηθείτε, και κουράγιο γιατί εμείς ερχόμαστε από πίσω.
Μπορεί όμως λέφτυ να είναι κυκλική η πίστα εδώ μέσα και να βρεθούμε χωρίς να το καταλάβουμε εμείς μπροστά στημένοι και αυτοί να ρχονται από πίσω και να δούμε ποιός θα κάνει κουράγιο μετά που λές.
Πολύ ευκολόπιστος είσαι ρε λέφτυ και ανησυχώ.

ΒΓ ʼν τρουσί αναφέρεσαι σε μένα με αυτό που λές περί αποκλεισμού από την ομάδα,δέν κατάλαβες σίγουρα τι είπα.ʼν όμως δέν αναφέρεσαι σε μένα,τότε σίγουρα δέν κατάλαβα εγώ τι είπες εσύ.

ΒΓ2 Ρε παιδιά,νομίζω πάλι,ότι άν η δουλειά της ομάδας είναι αποκλειστικά σε τέτοια τεχνικά ζητήματα,τότε δέν είναι απαραίτητο να μας δίνετε λογαριασμό τι κάνετε,ούτε οι συνομιλιες σας να είναι δημόσιες.
Ειδικοί είστε κάντε αυτό που ξέρετε (εσύ ρε αξιωματικέ ουχούρα πότε έμαθες να πιλοτάρεις αστρόπλοια,πού ούτε πολήδατο δέν σου κοβε πώς να το στρίψεις; ).
Στο τέλος βέβαια,εσείς θα τα ακούσετε και τα μπινελίκια εδώ μέσα,άμα κάνετε καμμιά μαλακία.
(Που οπως τον κόβω τον φίλ βέβαια,θα την κάνει τη μαλακία του,δέν θα την κάνει λέτε; ).
Και εξάλλου, η μοναδική μου αλήθεια είναι ότι λέω πάντα ψέμματα.
Ώστε.
aspic
e-missos master

Δημοσίευσηαπό than sigma » Πέμ Μαρ 20, 2008 1:01 pm

φιλ η έκδοση είναι 2.0.21 αλλά μπορείς πλέον να το δεις και μόνος σου..
στο μεταξύ με την τρου θα ξεκινήσουμε τις διαγραφές σπαμ...

τζαίημς κέρκ [κατα ασπικ]
καλό ταξίδι αλέξη.
Άβαταρ μέλους
than sigma
Site Admin

Δημοσίευσηαπό :..wpleftyboy..: » Πέμ Μαρ 20, 2008 8:14 pm

aspic, παντα υπαρχει αυτο το ενδεχομενο
και οντως εχω αυτο το προβλημα (εμπιστευομαι καμμια φορα τους ανθρωπους)

ωστοσο υπαρχει κατι που δεν το σκεφτηκες

το ενδεχομενο να ξαναεγκαταλειψει το πληρωμα το σκαφος σε περιπτωση που ο καπταιν κιρκ και οι αξιωματικοι αρχισουν τα περιεργα κολπα

ειπα ομως και παλι το ξαναλεω οτι την τελευταια φορα ο θαν μιλησε πολυ
ωραια και σταρατα και πιστευω οτι θα τιμησει το λογο του

τους αλλους δυο τους θεωρω ακομα πιο αξιοπιστους

και στο κατω κατω τι εχουμε να χασουμε που ελεγε κι ο μιχαλης προχθες...ειπαμε το πολυ πολυ να μεινουμε οριστικα αστεγοι και απελπιστικα μονοι σε καμμια μπλογκοεξορια .
:..wpleftyboy..:

ΠροηγούμενηΕπόμενο

Επιστροφή στο υποστήριξη

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση : Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 1 επισκέπτης