υποστήριξη

Reconstruction www.e-missos.gr

προτάσεις - παρατηρήσεις - ιδέες σχετικές με το www.e-missos.gr ...και βεβαίως ερωτήσεις για τυχόν προβλήματα και απορίες και από επισκέπτες [δεν απαιτείται εγγραφή]

Reconstruction www.e-missos.gr

Δημοσίευσηαπό than sigma » Σάβ Νοέμ 10, 2007 10:17 am

γεια σας,
Ύστερα από ένα μεγάλο χρονικό διάστημα αδράνειας το www.e-missos.gr προσπαθεί να κάνει μια νέα αρχή. Σε αυτό το δύσκολο δρόμο έχουμε ανάγκη όλους όσους πέρασαν από το "υπόστεγο" έστω για μια βραδιά..

Σε αυτή την προσπάθεια υπάρχει χώρος και τρόπος για όλους όσους θέλουν να βοηθήσουν και αυτό μπορεί να γίνει ώς εξής:
1) Κάνοντας τις προτάσεις-παρατηρήσεις για το πως θέλετε το υπόστεγο
2) Κάνοντας μια οικονομική δωρεά για την κάλυψη των τεχνικών που θα δουλέψουν για την ανακατασκευή
3) Αναλαμβάνοντας ενεργό ρόλο moderator ή και συν-διαχειριστή σε ορισμένες κατηγορίες της ιστοσελίδας
4) Αναλαμβάνοντας ρόλο moderator στην αίθουσα συζητήσεων
5) Αναλαμβάνοντας κάποια τεχνική εργασία μειώνοντας έτσι το κόστος ανακατασκευής

Ήδη έχει δημιουργηθεί μια μικρή ομάδα επαναλειτουργίας της ιστοσελίδας μας.
Ελπίζω στη συμμετοχή όλων σας.

Ευχαριστώ πολύ.
Than Sigma
Τελευταία επεξεργασία από than sigma και Τρί Μαρ 18, 2008 12:47 pm, έχει επεξεργασθεί 1 φορά/ες συνολικά
καλό ταξίδι αλέξη.
Άβαταρ μέλους
than sigma
Site Admin

Δημοσίευσηαπό Επισκέπτης » Σάβ Νοέμ 10, 2007 1:34 pm

Πολύ ευχαρίστως να επιστρέψουμε, να κάνουμε μια νέα αρχή. Είμαι ο χρήστης "Γαϊδούρι" και εδώ και τόσο καιρό όμως ρε παιδιά, ο λογαριασμός μου δεν έχει ενεργοποιηθεί και ποτέ δεν μπόρεσα να γράψω.

Κοίταξέ το λιγάκι αν θέλεις. Σημασία έχει να υπάρχει άμεση εξυπηρέτηση σε όλα τα μέλη.

Και θα ήθελα να γίνω και moderator.

Ευχαριστώ.
Επισκέπτης

Δημοσίευσηαπό Επισκέπτης » Σάβ Νοέμ 10, 2007 7:12 pm

Καλή αρχή και πάλι --- είμαι η χρήστης the raven - δεν θυμάμαι τον κωδικό μου (ω! τι έκπληξη) αλλά μόλις πάρω το νέο μέσω e-mail, θα τα ξαναπούμε. Καλή επιτυχία. :)
Επισκέπτης

Δημοσίευσηαπό Davatzis » Κυρ Νοέμ 11, 2007 8:38 am

Oπως έγραψα Θανάση και σε προσωπικό μήνυμα που σου έστειλα χθές, έλαβα απ΄την ε-μίσσος ε-μέιλ και ακαταλαβίστικα γράμματα και αριθμούς. Το επέστρεψα με την ένδειξη αλαμπουρνέζικα….

Αυτό είχε ξαναγίνει και πριν λίγο καιρό και υπήρχε VIRUS..!!!

Είναι και αυτός ένα απ΄τους τρόπου συμπεριφοράς του φόρουμ προς μέλη που τα έχουν ψάλει στο παρελθόν στην e-missos.gr…; ή κάτι άλλο που θα πρέπει να το εξηγήσετε ανοιχτά και όχι ύπουλα με σκοπό να προξενήσετε ζημιά στους υπολογιστές των μελών που δεν γουστάρετε..

υ.γ: μή πείς ότι ήθελε αλλαγή κώδικα γιατί έκανα τα πάντα.....
Αργότερα αργότερα πλακώσανε δυό κότερα..!!

Sort time 100 $, All night 500 $, fulltime 920 $

call 992560667598666
Davatzis
junior member

Δημοσίευσηαπό Palladian » Κυρ Νοέμ 11, 2007 2:01 pm

Το ίδιο μήνυμα έλαβα κι εγώ, αλλά το πρόγραμμά μου δεν εντόπισε κανένα ιο. Λες;..

Παρ' όλα αυτά ήταν γραμμένο σε άπταιστα αλαμπουρνέζικα (εκτός και αν επρόκειτο για Γραμμική Α σε κρυπτογραφημμένη μορφή)

Θαν. Σίγμα, μήπως θα μπορούσε να γίνη κάτι για να μπορούμε να τα διαβάζουμε; Ο Βέντρις βλέπεις πέθανε και μας άφησε ορφανά και αβοήθητα.

Αυτό μπορείς να το θεωρήσης και ως πρώτη πρόταση βελτίωσης του φόρουμ.

Μια δεύτερη θα μπορούσε ενδεχομένως να είναι η πρόταση να γίνη μια προσπάθεια να διορθωθή όποιο πρόβλημα υπάρχει που κάνει το φόρουμ να φορτώνη τόσο αργά, ενώ η εντολή Prewiew του μηνύματος δεν λειτουργεί όσα χρόνια θυμάμαι το e-missos.

Ο τόπος πάντως παραμένει ενδιαφέρων και σε επίπεδο πολύ ανεβασμένο, πράγμα που σημαίνει ότι ψάχνεστε γερά.

Κατά τα άλλα, μην έχοντας ιδιαίτερες τεχνικές γνώσεις και διάθεση να γίνω γκιουλέκας στο φόρουμ, αρκούμαι στον πολύ δύσκολο και επώδυνο ρόλο του ευκαιριακού αναγνώστη του aspic (φιλάκια, ρε χαμένε, πρώην γιαουρτά).

Τώρα αν μας επιτεθούν τίποτα επίβουλοι εχθροί, που όλοι ξέρουμε ότι καραδοκούν... ε, τι να κάνω, θα το πάρω το όπλο, αλλά με βαρειά καρδιά.
Άβαταρ μέλους
Palladian
junior member

Δημοσίευσηαπό Επισκέπτης » Κυρ Νοέμ 11, 2007 11:21 pm

Dystyxos de ftaiei to missos alla to syban.Oti kai allages na ginoyn Than , to missos opos kai kathe alli prospatheia epikoinonias exoun pethanei.

Isos mia epanaleitourgia kai anasigrotisi toy sybados na voithouse alla enas koukos de fernei tin anoiksi.

Ola pethainoun, to missos tha glitone?
Επισκέπτης

Δημοσίευσηαπό than sigma » Δευτ Νοέμ 12, 2007 9:59 am

καλημέρα και ευχαριστώ για τις απαντήσεις σας
Καταρχήν δεν έχει σταλεί κανένας ιός από το e-missos.gr . To κείμενο που εστάλει ήταν ακριβώς το παραπάνω και αφορούσε την ανακατασκευή της σελίδας. Πολλοί φίλοι απ ότι είμαι σε θέση να ξέρω το έλαβαν κανονικά και μπορούσαν να το διαβάσουν. Οι μισοί πάλι όχι..
Σας ζητώ συγνώμη και σίγουρα είναι ένα από τα πολλά που θα μπουν στη λίστα των επισκευών.
Πάντως σίγουρα φίλε Davatzis δεν ήταν ιός. Και σε καμμία περίπτωση δεν θέλω να κατασταφεί κανένας υπολογιστής κανενός χρήστη. Αυτά είναι αστεία και μόνο που τα λέμε.
Παρακαλώ να τσεκαριστεί και από άλλους για να το βεβαιώσουμε.

Φίλε "Γαϊδούρι" o λογαριασμός σου είναι ενεργός πλέον. Ζητώ συγνώμη όπως και να χει. Αυτός είναι και ο λόγος που χρειάζεται βοήθεια από moderators όπως ζητώ.

Φίλε Palladian σίγουρα όσα αναφέρεις θα πρέπει να διορθωθούν αν θέλουμε να μιλάμε για σοβαρή ανακατασκευή. Σε ευχαριστώ που τα επισημαίνεις και είμαι ανοικτός και σε ότι άλλο μικρό ή μεγάλο [και όχι μόνο για το forum]...

Φιλε Raven προφανώς βρήκες το χαμένο κωδικό..σε ευχαριστώ και σένα για τις ευχές σου.

Περιμένω περισσότερα σχόλια από όποιον έχει τη διάθεση.

Than Sigma

υγ Θα στείλω πάλι το μαζικό mail σε greeklish να δω πως φτάνει. Παρακαλώ να το τσεκάρετε για ιο πριν το ανοίξετε για να βεβαιωθούμε.
καλό ταξίδι αλέξη.
Άβαταρ μέλους
than sigma
Site Admin

Δημοσίευσηαπό aspic » Δευτ Νοέμ 12, 2007 8:24 pm

Εγώ παιδιά που λέτε δέν ανησύχησα για ιό,γιατί τον ξέρω τόσο καιρό τι γκούφης είναι ο θανάσης εδώ μέσα.ʼσε δηλαδή που και κανονικά να ήταν γραμμένο το μύνημα,δέν πιστεύω να ήταν περισσότερο κατανοητό.
Τέλος πάντων επί του θέματος,χαίρομαι που ο θανάσης το σκέφτεται να κάνει μιά καινούργια αρχή.
Όμως σε τι χρειάζεται η ανακατασκευή;
Μιά χαρά δέν είμαστε στα μαύρα τα υπόγεια εδώ κάτω;
Εξάλλου δέν είναι θέμα χώρου,όσο ανθρώπων πιστεύω.
Τέλος πάντων θανάση,επί των τρόπων που προτείνεις για να βοηθήσουμε,προσωπικά μόνο στο δύο μπορώ να συνεισφέρω.Για τα τεχνικά και τα άλλα που λές,είμαι τελείως άσχετος.
Στείλε λογαριασμό τραπέζης,πές μας και ποιό θα είναι το κόστος πανω κάτω,ή πρότεινέ μας τι ποσό να στείλουμε.
Και άμα είμαστε λίγοι και δέν φθάνουμε,να κάνουμε μιά εξόρμηση και στα άλλα φόρα και στα μπλόγκς που είναι οι ξενιτεμένοι να στείλουν κανά έμβασμα και αυτοί από την αλλοδαπή.

Πάντως για να σου επαναλάβω και την άποψή μου που την έχεις γραμμένη βέβαια,νομίζω πώς πρέπει να γυρίσεις το μίσσος εκεί που ήταν πρίν μερικά χρόνια.
Να αφήσεις ελεύθερους τους γκέστ,να ξαναβάλεις έντιτ,και εμπάσει περιπτώσει να κάνεις ότι δήποτε για να είναι πάλι ο χώρος ελεύθερος και ωραίος.
Γιατί στο ξαναλέω,αυτό ήταν το πλεονέκτημα του μίσσος.Η ελευθερία του.
Και πρός θεού μήν βάλεις μοντεράτορες και τέτοιους.
Τι τους θές;
Δέν είδες τι έγινε με τους άλλους που μας κάτσαν στο σβέρκο εδώ μέσα και σηκώθηκε και έφυγε όλος ο κόσμος από δώ;
ʼμα θές οπωσδήποτε βοήθεια στην διαχείριση,τότε δώσε αυτό το δικαίωμα σε όλους όσους μπαίνουν εδώ.
Γίνεται αυτο παιδιά,να γίνουμε όλοι μοντεράτορες δηλαδή;
Τέλος πάντων,αυτά,καλή επιτυχία και τα ξαναλέμε.

ʼ θανάση,και μιά άλλη προτάση που έχω,είναι να βάλουμε τον παλάντιαν στην υποδοχή που ξέρει και καλοπιάνει τον κόσμο.
Είναι καλό παιδί,ξέρει από γιαούρτια και κυρίως αντέχει να διαβάζει τα σεντόνια του άσπικ.
ΣΠΛΑΑΑΦΣΣΣΣ!!
Τσάκο ένα ευκαιριακό στα μούτρα σου παλλάδιε.
Και εξάλλου, η μοναδική μου αλήθεια είναι ότι λέω πάντα ψέμματα.
Ώστε.
aspic
e-missos master

Δημοσίευσηαπό trueseeker » Τετ Νοέμ 14, 2007 2:15 pm

Καταρχήν και σε μένα το μέιλ ήρθε σε άπταιστη αλλαμπουρνεζική, όσο για το μέιλ με γκρίκλις δεν βρήκε το δρόμο για τη θυρίδα μου …

Δεν ξέρω αν και κατά πόσο υπάρχει νέο υλικό για δημοσίευση, αλλά αν υπάρχει καλό θα ήταν να γίνει μια προσπάθεια να μειωθεί ο χρόνος ενημέρωσης της σελίδας, γιατί θυμάμαι πολλούς που ρωτούσαν τι απέγινε το υλικό που είχαν στείλει.

Κάτι που είχε προταθεί και παλιότερα, ήταν να ανοίξει μια κατηγορία, για σχολιασμό στα "λόγια", κάτι αντίστοιχο με το σχολιασμό ποίησης.

Όσον αφορά το φόρουμ θα συμφωνήσω με τον επισκέπτη : είναι γενικότερο το πρόβλημα της επικοινωνίας. Όσοι έχουν διάθεση να μιλήσουν, δεν έχουν διάθεση να ακούσουν και βάις νέρσα. Σίγουρα όμως υπάρχουν κι αυτοί που θέλουν να συζητήσουν …

Εννοείται ότι έχω διάθεση να βοηθήσω είτε στο φόρουμ, είτε στη σελίδα γενικότερα, όπου νομίζεις ότι θα είμαι πιο χρήσιμη.

Καλή επιτυχία!

Υ.Γ. (όχι που δεν θα υπήρχε υγ) ʼργησα να απαντήσω γιατί αν και ήθελα να βοηθήσω, σκεφτόμουν το γνωστό πρήξιμο από ορισμένους (βλέπε άσπικ). Ευτυχώς τη λύση έδωσε ο άσπικ με το ποστ του. Έτσι κι αλλιώς η γκρίνια υπήρχε και πριν που την αποκλειστική διαχείριση είχες εσύ θαν, οπότε δεν θα αλλάξει και κάτι αν βρεθούν κάποιοι να σε βοηθήσουν, σωστά?
Δεν έχω καμιά διάθεση για επανάληψη παλιότερων συζητήσεων γύρω από το θέμα, που δεν καταλήγουν πουθενά. Όσοι επιμένουν να γκρινιάζουν ας το κάνουν, ίσως κάποτε καταλάβουν ότι "διαχείριση" δεν σημαίνει αποκλειστικά "ψαλίδι …
... παράλληλες πορείες που τις ενώνει μια σιωπή ...
Άβαταρ μέλους
trueseeker
e-missos master

Δημοσίευσηαπό Palladian » Πέμ Νοέμ 15, 2007 10:27 pm

aspic έγραψε:ΣΠΛΑΑΑΦΣΣΣΣ!!
Τσάκο ένα ευκαιριακό στα μούτρα σου παλλάδιε.

Ααααχ!!! Αγία Κοινωνία!

Να 'χαμε λέει και ολίγον μπινελίκιον από Ονιμούσα...

junior member

Επόμενο

Επιστροφή στο υποστήριξη

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση : Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 1 επισκέπτης