υποστήριξη

Πέσιμο της σελίδας : Η Εξήγηση

προτάσεις - παρατηρήσεις - ιδέες σχετικές με το www.e-missos.gr ...και βεβαίως ερωτήσεις για τυχόν προβλήματα και απορίες και από επισκέπτες [δεν απαιτείται εγγραφή]

Δημοσίευσηαπό aspic » Δευτ Μαρ 17, 2008 11:15 pm

Εντάξει κολλητήρι,ξεκουράσου τώρα να πάρω εγώ σειρά να τους βρίσω.
(φίλ,δίκιο έχει το κολλητήρι να θυμώσει.Εσύ φταίς που το ξέχασες να το βάλεις στη λίστα.Είδες τι κάνουν οι ομάδες και οι διακρίσεις; ).

Ξανάλθε λοιπόν ο καπετάν σαχλαμάρας για να μας πεί ότι έχει να μας πεί κάτι όταν θα ξανάλθει την επόμενη φορά.
Και γιατί ρε φίλ δέν ερχόσουν κατευθείαν την επόμενη φορά να μας το πείς;
Τελικά δέν πάτε καλά.
Έχετε αποτρελλαθεί τελείως μου φαίνεται.
Μπουκάρετε ξαφνικά στο υπόστεγο "ΘΑ ΚΑΝΟΥΜΕ ΟΜΑΔΑ ΡΕ ΞΕΦΤΙΛΕΣ",φωνάζετε ρωτώντας ή απειλώντας και μετά κοπανάτε την πόρτα και εξαφανίζεστε.
Να δείτε τώρα που αύριο θα ξανάλθει ο θανάσης να πεί και αυτός ότι έχει να μας πεί προτάσεις αλλά δέν τις λέει τώρα επειδή θα τις πεί ο φίλ όταν ξανάλθει,που δέν τις είπε και αυτός τώρα γιατί περίμενε να τις πεί ο θανάσης.
Εν τω μεταξύ στο ανάμεσα ξεπροβάλλει και ο ανηψιός και μας προαναγέλλει μιά τον θανάση και μιά τον φίλ που έρχονται να μας μιλήσουν για τις ομάδες,αλλά τ ελικά μιλάνε για τον ανηψιό που τους προανήγγειλε.
Τελικά,μήπως πρέπει να συστήσουμε μιά ομάδα όντως,για να πείσει τον φίλ ή τον θανάση να μας πούν αυτά που θέλουν να μας πούν επιτέλους;
Γιατί σας το πα στο προηγούμενο,για να λειτουργήσει μιά ομάδα,θα πρέπει να υπάρχει μιά άλλη ομάδα που να την βάζει σε κίνηση,και μιά άλλη που να βάζει σε κίνηση την ομάδα που βάζει σε κίνηση την πρώτη και ούτω καθεξής.
Και επειδή είναι ασύμφορο οικονομικά αυτό,πάντα μιά ομάδα καταλήγει να εξαρτάται από τους ομαδάρχες της (στον φασισμό δηλαδή ο αρχηγός επιλέγει ποιά ομάδα θα τον ακολουθεί,ενώ στην δημοκρατία η ομάδα επιλέγει ποιόν αρχηγό θα ακολουθεί.Και στα δύο συστήματα όμως,υπάρχει πάντα μιά ομάδα που ακολουθεί έναν αρχηγό) .Για αυτό και οι ομάδες δημιουργούν τάξεις και προνόμια.
Και επειδή δέν έχει κατατεθεί καμμιά πρόταση επί της ουσίας και απλώς ο ένας κοιτάει τον άλλο και περιμένει,μάλλον οι υποψίες τελικά θα πάνε στα προνόμια.

Το λοιπόν,αφού ζήτησε ο φίλ ένα ειδικό τόπικ περί ομάδων για να μας πεί τις προτάσεις του,λές και δέν μπορούσε ο ίδιος να το κάνει (το τόπικ) και να μας τις πεί,ελπίζω να μήν με θεωρήσετε αντιομαδικό άν πάω να το ανοίξω.
Τι ποιό να ανοίξω;
Το τοπικ να ανοίξω.
Το ψυγείο θα άνοιγα να πάρω ένα σάντουιτς;
Λοιπόν πάω να το ανοίξω.
Πάω και ξανάρχομαι.
Έρχομαι και ξαναπάω.
Ανοίγω και κλείνω και πάω και έρχομαι και ξανακλείνω.
Προτείνω και αντιπροτείνω.
Πάω κλείνω και έρχομαι και ανοίγω.
Και εσείς πηγαίνετε να κλείσετε και ξανάρχεστε να ανοίξετε.
Ελάτε για να φύγω,να κλείσω για να ανοίξετε,ανοίξτε για να έλθουμε,και ελάτε για να ΦΥΓΟΥΜΕ και να μήν ξαναγυρίσουμε γιατί μπαφιάσαμε πιά.
Και εξάλλου, η μοναδική μου αλήθεια είναι ότι λέω πάντα ψέμματα.
Ώστε.
aspic
e-missos master

Δημοσίευσηαπό flgd » Τρί Μαρ 18, 2008 8:11 am

το ξέχασα το κολλητηρι οπως ξεχασα κι άλλους αλλά είπα μόνο μια άποψη, δεν αποφάσισα τίποτα, δεν είμαι αρχηγός κανενός

αν θελετε να κατσετε να κλαιγεστε και να κάνετε ναζια για το ποιος ξεχνα και ποιος όχι χέστηκα, σας το πα, δεν είμαι καλός άνθρωπος

αν θελετε να συμμετεχετε μπειτε εκει που η τρου ανοιξε τοπικ

αν θελετε να ειρωνευτείτε μπειτε εκει που ο ασπικ ανοιξε τοπικ

κολλητηρι τη συμμετοχή σου δεν θα τη νομιμοποιήσω εγώ, μόνη σου μπορείς να το κάνεις αυτό, ο χώρος είναι ανοιχτός, αν έχεις άποψη κατέθεσέ τη
flgd

Δημοσίευσηαπό Επισκέπτης » Τρί Μαρ 18, 2008 8:35 pm

... δε μου λε ρε Φίλγκουντ;... ειλικρινά τώρα... αυτό κατάλαβες εσύ από ό,τι έγραψα;... ότι παραπονιέμαι που δεν είμαι στους υποψηφίους;... νά 'ταν η Γιουροβίζιον, το καταλαβαίνω... τί με νοιάζει εμένα η ομάδα καλέ;... ή νομίζεις ότι όλοι όσοι μπαίνουν σε φόρα έχουν ένα πισί παραμάσχαλα απ' το πρωί ίσαμε το βράδυ;... θα με τρελλάνεις μωρέ;... δυο πραματάκια επεσήμανα, δε θα παρακαλέσω και για να τους δώσετε σημασία... δεν έχω να μπω στο τόπικ κανενός... καταρχάς ας επισημοποιήσουμε το γεγονός ότι είμαστε χωρισμένοι σε κλίκες, κι όλα τ' άλλα διορθώνονται... να γράφω θέλω χριστιανέ μου... όχι να φτάνω στην 536η σελίδα ανάγνωσης για να δω ποιοί τελικά θα κάνουν τί και πώς... κι όχι τίποτα άλλο, μέχρι την 5.785η, έχουμε ακόμη πολύ δρόμο...

... λοιπόν κακέ άνθρωπε Φίλγκουντ, έχω τοποθετηθεί εδώ και μέρες... αλλά εκτός απ' το να τοποθετούμαι μ' ενδιαφέρει και να γράφω... κι επειδή βαριέμαι να πηγαίνω σε σχετικά τόπικς, να εκδηλώσω και ένα ενδιαφέρον για όταν και αν θα αναβαθμιστούν οι υπηρεσίες του χώρου... παίζει τίποτα στο να καταργηθεί για όποιον θέλει η θυρίδα των μηνυμάτων του;...

... άιντε καλό βράδυ...
Επισκέπτης

Δημοσίευσηαπό aspic » Τρί Μαρ 18, 2008 10:10 pm

flgd έγραψε:αν θελετε να συμμετεχετε μπειτε εκει που η τρου ανοιξε τοπικ

αν θελετε να ειρωνευτείτε μπειτε εκει που ο ασπικ ανοιξε τοπικ

Βασικά να κλάσουμε θέλουμε,αλλά δέν ξερουμε σε ποιό τόπικ να πρωτομπούμε.
Τα βλέπεις φίλ;
Το ένα λάθος σου ακολουθεί το άλλο.
Όχι μόνο στην αρχή ξέχασες να βάλεις το κολλητήρι στην λίστα,μαζί και ένα σωρό άλλους βέβαια,τώρα μας διαχωρίζεις και σε κλίκες.
Γιατί αυτό είναι το πρόβλημα με τις ομάδες.Γίνονται μιά ομοιογενής μάζα,που καταδικάζει και απαξιώνει ότι δέν περικλείεται μέσα της.
Οι μέν συζητάνε,οι δε ειρωνεύονται.
Οι μέν ρεύονται οι δε κλάνουν θα σου έλεγα εγώ.
Το ίδιο πράγμα είναι.

Η κοινωνική μαρξιστικη αισθητική που λέγαμε σουβλατζή.
Η σκοπιμότητα και το περιεχόμενο που πρέπει να έχει η φόρμα.
Αυτό σου έλεγα στο άλλο τόπικ,ότι το σχετικόν του πράγματος έχει να κάνει με το κάποιο περιεχόμενο που θα πρέπει να υποδηλώνει απαραιτήτως η φόρμα,και όχι με το ίδιο το περιεχόμενο που αποτυπώνεται σε μιά φόρμα.
Κατάλαβες τουλάχιστον από δώ τι θέλω να πώ επιτέλους,ή να πώ στο κολλητήρι να σου πετάξει ένα βρισίδι να το φχαριστηθείς;
Και εξάλλου, η μοναδική μου αλήθεια είναι ότι λέω πάντα ψέμματα.
Ώστε.
aspic
e-missos master

Προηγούμενη

Επιστροφή στο υποστήριξη

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση : Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 1 επισκέπτης