υποστήριξη

Παρασκευή μεσημέρι θα είμαστε κλειστά

προτάσεις - παρατηρήσεις - ιδέες σχετικές με το www.e-missos.gr ...και βεβαίως ερωτήσεις για τυχόν προβλήματα και απορίες και από επισκέπτες [δεν απαιτείται εγγραφή]

Παρασκευή μεσημέρι θα είμαστε κλειστά

Δημοσίευσηαπό than sigma » Πέμ Οκτ 14, 2004 8:30 am

Προκειμένου να μπορέσουμε να καλύψουμε την συνεχώς αυξανόμενη ανάγκη για "περισσότερο" traffic, προχωρούμε σε αναβάθμιση των routers μας.
Η αναβάθμιση θα γίνει την Παρασκευή 15 Οκτωβρίου
στην 1.00μμ.
Κατά την διάρκεια της αναβάθμισης θα υπάρξει διακοπή της εξυπηρέτησης των vservers, η οποία δεν θα είναι μεγαλύτερη της μισής ώρας.

Σας ευχαριστούμε για την κατανόησή σας.

==========================

Το παραπάνω έφτασε ως έχει από την hosting μας και απλά λέει ότι Παρασκευή μεσημέρι θα είμαστε off για κάποια ώρα (μακάρι να είναι μονο μισή όπως λένε).
Τελευταία επεξεργασία από than sigma και Σάβ Οκτ 16, 2004 12:27 pm, έχει επεξεργασθεί 1 φορά/ες συνολικά
καλό ταξίδι αλέξη.
Άβαταρ μέλους
than sigma
Site Admin

Δημοσίευσηαπό feelgood » Πέμ Οκτ 14, 2004 9:01 am

καθαρα για λογους περιεργειας και μιας κι ειμαι σχετικος με το αντικειμενο, τι μηνιαια κινηση -traffic- εχει το site?
...
Άβαταρ μέλους
feelgood
senior member

Δημοσίευσηαπό than sigma » Σάβ Οκτ 16, 2004 12:26 pm

Από ότι μου είπε ένας φίλος η μεταφορά έγινε σήμερα το πρωι. Αν όντως συνέβη έτσι ζητώ συγνώμη από όσους ταλαιπωρήθηκαν αν και δε με ειδοποίησαν για κάτι τέτοιο.

Σε αυτή τη φάση feelgood δεν υπάρχει σαφής απάντηση καθώς εδώ και ένα περίπου χρόνο δεν κρατάω στατιστικά λόγω κάποιων προβλημάτων που δε διορθώθηκαν ποτέ. Και ίσως να είναι καλύτερα έτσι καθώς δε νομίζω ότι έχουν να προσφέρουν κάτι δημιουργικό στην εξέλιξη της σελίδας όσο δε διαφημίζουμε κάποιους. Αυτό που γενικά -σαν εικόνα- μπορώ να σου πω είναι ότι αγγίζουμε τις 3500 με 4500 σελίδες την ημέρα (στοιχεία από το banner managment system) .
καλό ταξίδι αλέξη.
Άβαταρ μέλους
than sigma
Site Admin

Δημοσίευσηαπό than sigma » Τετ Οκτ 27, 2004 10:28 am

Συνήθως δεν εμφανίζομαι για καλό και αυτό επιβεβαιώνεται με το παρακάτω.

Μόλις έλαβα e-mail που λέει ότι για πρώτη φορά ξεπεράσαμε (χθες 26/10) τα 5Gb/month traffic που έχω αγοράσει. Αυτό θεωρητικά σημαίνει ότι θα πρέπει να αγοράσω κι άλλο traffic κάτι που δεν ξέρω λόγω αργίας-δουλειάς-ουράς σε τράπεζα-Σ/κ αν θα προλάβω. Θα προσπαθήσω να επικοινωνήσω με την εταιρία hosting για να κρατήσουν το site στον "αέρα" μέχρι να γίνει η κατάθεση στην τράπεζα. Εγώ οφείλω να σας ενημερώσω για να μην βρεθείτε προ εκπλήξεων.
Ελπίζω να δείξουν κατανόηση.

Αν και θα μας ταλαιπωρήσει η παραπάνω είδηση είναι μια καλή απάντηση σε όσους νομίζουν ότι είμαστε δέκα ζευγάρια μάτια. Δέκα πληκτρολόγια-φωτιά ίσως . Δέκα ζευγάρια μάτια ευτυχώς όχι. Και αυτή είναι η καλή πλευρά του θέματος και πιθανόν να πρέπει να κρατήσουμε μόνο αυτή.

Καλή σας μέρα.
ΘΑν
καλό ταξίδι αλέξη.
Άβαταρ μέλους
than sigma
Site Admin

Δημοσίευσηαπό dianathenes » Τετ Οκτ 27, 2004 11:29 am

Θανάση, δεν είχα καμιά πρόθεση να σε προσβάλλω. Δεν είπα ότι διαβάζουν την αίθουσα δέκα ζευγάρια μάτια. Μίλησα για καμιά δεκαριά ζευγάρια μάτια φίλων. Στο πως τοποθετούμαι συναισθηματικά απέναντι στο φόρουμ επικεντρώθηκα δηλαδή.

Οπως και νάχει το πράγμα, ας σταματήσει το όλο θέμα εδώ. Δε θα ήθελα να γίνει άλλος λόγος για το πως αισθάνομαι κλπ κλπ είναι κάτι που αφορά μόνο εμένα κα κακώς έθιξα το θέμα δημόσια.

Καλή σου μέρα και ευχαριστώ
μια χαρά είναι το σαίτ και συ νασαι καλά να μας φροντίζεις. :)
Άβαταρ μέλους
dianathenes
e-missos master

Δημοσίευσηαπό epsilon » Τετ Οκτ 27, 2004 11:33 am

θέλω απλά να μας πεις, τι σημαίνει κόστος σ' αυτό το ντουνιά...
προσωπικά, επειδή είμαι υπέρβαρο νικ, το πιο καλό πηρούνι που λένε, εγώ προσωπικά θα ήθελα να συμμετέχω.
τολμώ να το πω αυτό, γιατί παλιά κι άλλοι το είχαν σκεφτεί και στο είχαν αναφέρει.
(νομίζω κι ο ασπίκ χωρίς να είμαι σίγουρη)
όχι στη βία.
epsilon
e-missos master

Δημοσίευσηαπό than sigma » Παρ Οκτ 29, 2004 1:58 pm

Tο πρόβλημα λύθηκε όπως θα καταλάβατε αφού δεν έπεσε η σελίδα. Η "κίνηση" ανέβηκε από τα 5 στα 10GB και αυτό θα είναι το επόμενο όριο που πιθανόν να μας δημιουργήσει πρόβλημα. Αν και για όσοι γνωρίζουν από traffic υποστηρίζουν ότι είναι μάλλον απίθανο για τη σελίδα μας να φτάσει στα 10GB λόγω κυρίως ότι το υλικό μας είναι στην πλειοψηφία του κείμενα.
Πάει κι αυτό.

Ντίανα δεν είπα σε κανένα σημείο ότι με πρόσβαλες ή κάτι τέτοιο. Απάντησα προς αποκατάσταση της αλήθειας και μόνο και όχι μόνο σε σένα. Its ok diana.

Έλεν το πραγματικό κόστος έχει πολλά επιμέρους μέρη αρκετά εκ των οποίων δεν μετριούνται σε χρηματικές μονάδες. Τον επομένο καιρό θα υπάρξει μια σχετική συζήτηση με δική μου πρωτοβουλία η οποία ελπίζω να δώσει νέα πνοή στη σελίδα. Μιλάμε για ένα βήμα πιο κάτω πάντα και όχι για την αυτή καθ αυτή ύπαρξη της σελίδας.Ευχαριστώ πάντως και εσένα και τον ασπικ και όσους είστε πρόθυμοι για βοήθεια.

Να είστε καλά όλοι.
Θανάσης
καλό ταξίδι αλέξη.
Άβαταρ μέλους
than sigma
Site Admin

Επιστροφή στο υποστήριξη

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση : Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 1 επισκέπτης