υποστήριξη

upload avatar

προτάσεις - παρατηρήσεις - ιδέες σχετικές με το www.e-missos.gr ...και βεβαίως ερωτήσεις για τυχόν προβλήματα και απορίες και από επισκέπτες [δεν απαιτείται εγγραφή]

upload avatar

Δημοσίευσηαπό _fantom_ » Κυρ Αύγ 08, 2004 9:02 pm

se apopeira upload avatar apo to pc mou ebgale ta e3is...

Warning: copy(./images/avatars/115722806041167869992ba.gif) [function.copy]: failed to create stream: Permission denied in /usr/www/htdocs/e-missos/forum/phpBB2/includes/usercp_avatar.php on line 227

Warning: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /usr/www/htdocs/e-missos/forum/phpBB2/includes/usercp_avatar.php:227) in /usr/www/htdocs/e-missos/forum/phpBB2/includes/page_header.php on line 474

Warning: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /usr/www/htdocs/e-missos/forum/phpBB2/includes/usercp_avatar.php:227) in /usr/www/htdocs/e-missos/forum/phpBB2/includes/page_header.php on line 476

Warning: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /usr/www/htdocs/e-missos/forum/phpBB2/includes/usercp_avatar.php:227) in /usr/www/htdocs/e-missos/forum/phpBB2/includes/page_header.php on line 477
Εικόνα
Άβαταρ μέλους
_fantom_
junior member

Δημοσίευσηαπό ΜΗΛΟ ΚΟΠΗΚΕ ΣΤΑ ΔΥΟ » Τρί Αύγ 17, 2004 12:27 am

Δεν κάνεις καλά που σβήνεις μηνύματα.

Αν κάποιος αναφέρει ψευδή στοιχεία και γεγονότα, τότε αυτά πρέπει να αποκαλύπτονται και αυτός να αντιμετωπίζεται.

Αν όμως μιλάει την αλήθεια, τότε υπάρχει κάποιο ελλειπές ή ανώριμο στοιχείο στην άλλη αλήθεια. Και το να σβήνεις τα μηνύματα δεν προσφέρει τίποτα.
ΜΗΛΟ ΚΟΠΗΚΕ ΣΤΑ ΔΥΟ
super member

Δημοσίευσηαπό than sigma » Τρί Αύγ 17, 2004 12:36 pm

H παραβίαση των -τυπικών- όρων χρήσης οδηγεί σε αυτό που εσύ ονομάζεις ανώριμο.
ευχαριστώ.
καλό ταξίδι αλέξη.
Άβαταρ μέλους
than sigma
Site Admin

Δημοσίευσηαπό trueseeker » Τρί Αύγ 17, 2004 1:39 pm

Αν και ο θαν κάλυψε το θέμα, δεν μπορώ να αντισταθώ στον πειρασμό για ένα σχόλιο :

εφόσον μιλάμε για λάθη, ας μην περιοριστούμε μόνο στα λάθη του αντμιν, υπάρχουν και οι χρήστες ... πχ δεν μπορώ, όσο κι αν προσπαθήσω να βρω κάποια σχέση ή έστω κάποιο συνειρμό του θέματος που θίγεις με το τόπικ που αναφέρεται στο φόρτωμα άβαταρ ... πιθανόν βέβαια, το λάθος να είναι δικό μου ...
... παράλληλες πορείες που τις ενώνει μια σιωπή ...
Άβαταρ μέλους
trueseeker
e-missos master

Δημοσίευσηαπό _fantom_ » Τρί Αύγ 17, 2004 10:50 pm

basika... k egw den katalaba se ti anaferetai to "ΜΗΛΟ ΚΟΠΗΚΕ ΣΤΑ ΔΥΟ" :?

apla anefera ena sfalma pou eida otan piga na enimerwsw to profil mou... an ekana la8os... zitaw signwmi :cry: nomiza oti autos itan o skopos autis tis enotitas tou forum

pantws exw tin entipwsi oti to "ΜΗΛΟ ΚΟΠΗΚΕ ΣΤΑ ΔΥΟ" pare3igise to minima mou, prospa8wntas na metafrasei/apokwdikopoihsei tin para8esi pou ekana. autin tin e3igisi mono mporw na dwsw. :roll:

an esfala kapou, peite to mou bre paidia... :?
Άβαταρ μέλους
_fantom_
junior member

Δημοσίευσηαπό ΜΗΛΟ ΚΟΠΗΚΕ ΣΤΑ ΔΥΟ » Τρί Αύγ 17, 2004 11:26 pm

Μπαίνοντας στην υποστήριξη για να πω αυτό που ήθελα στον θαν, δεν πρόσεξα καν σε πιο θέμα ήμουν.

Τρουσί, παράκληση, γίνεται να με λες απλά μήλο;

Το μήλε με κούρασε.
thanks

πως το είχες πει εκείνο το ωραίο..

α.. καληνύχτα

:roll:
ΜΗΛΟ ΚΟΠΗΚΕ ΣΤΑ ΔΥΟ
super member

Δημοσίευσηαπό aspic » Πέμ Αύγ 19, 2004 12:28 pm

(μιάς και ο θανάσης απέσυρε το χαζομουσοτόπικ και αφού δέν ξέρουμε και άν και πότε θα το επαναφέρει,σας απαντώ από δώ.
Γιατί ρε θανάση αποσύρεις τα τόπικ προτού απαντήσει και ο άσπικ;
Φάντομ,κάνε λίγο άκρη να μιλήσω και εγώ και άλλη φορά να προσέχεις και να μήν δημιουργείς προβλήματα στο ωραίο φόρουμ μας.Δέν θα έλθετε εσεις οι νέοι τώρα,να κάνετε τους μάγκες εδώ σε μάς τους παλιούς.
Εντάξει;
Εγώ όταν είχα πρωτοέλθει εδώ,μιλιά δέν έβγαζα.Αλλά και όταν μίλαγα,ήμουν πάντα ευγενικός και απευθυνόμουν στους άλλους στον πληθυντικό.
Αυτή είναι η φορουμική εθιμοτυπία.Φρόντισε να συμμορφωθείς λοιπόν).

(εδώ απαντώ,στην τρουσί,στην έψιλον και στο μήλο.Στο χαζόμουσο θα απαντήσω αμέσως μετά,αλλά σε άλλο τόπικ.Μήν σας κουράσω δηλαδή).

Τρουσί (μιάς και σε ενοχλεί το συγκεκριμένο σου παρατσούκλι όπως λές,θα συνεχίσω να σε αποκαλώ έτσι.Καλά δέν θα κάνω; ):

1.Όπως και να το ανέφερες,το νόημα παραμένει το ίδιο.

2.Το ίδιο είναι,απλως μετέτρεψα την άποψή μου σε πρόταση πρός διευρεύνηση.
Δέν αλλάζει τίποτα.
Εξάλλου από την στιγμή που απαντάς,σημαίνει πώς η δική μου πρόταση χάνει την καταφατικότητά της.
Έτσι δέν ειναι;
Κάθε απάντηση άλλων σε κάθε μας πρόταση,αναγκάζει ακόμη και εμάς τους ίδιους που θέσαμε αυτή την πρόταση,να την μετατρέψουμε σε ερωτηματική,ακόμη και για τον εαυτό μας.

3.Έ ναι περί αυτού μιλάμε βέβαια,μόνο που δέν σας προσάπτω καμμιά κατηγορία εσένα και του αέρα και όποιου άλλου.
Απλώς και μόνο την δική μου θέση υπερασπίζομαι και περισσότερο το κάνω για το σκιάχτρο που τα πήρε πάλι χωρίς σπουδαίο λόγο.
Με λίγα λόγια δηλαδή,καλά κάνετε εσείς και πράττετε ότι πράττετε αφού αυτό πιστεύετε πώς είναι σωστό να πράττετε,καλά κάνω και εγώ να πράττω αυτά που πράττω,αφου και εγώ έτσι πιστεύω πώς είναι σωστό.
Το πρόβλημα επαναλαμβάνω δέν δημιουργήθηκε από μένα,αλλά από εσάς ή κάποιους από εσάς διότι κάπου στραβώσατε.Κάπου δέν ανέχεστε και στους άλλους να έχουν την δική τους άποψη;

4. Το ότι διαφωνείς είναι η πιο άμεση απάντηση που έχεις δώσει μέχρι τώρα (σέ μένα πάντα).
Αυτό περίμενα να ακούσω,ότι διαφωνείτε,οπότε ο καθένας άς μείνει με τις αποψεις του.
Το έχω ηδη πεί,πώς το σωστό και το δίκαιο είναι εντελώς υποκειμενικό.
Αυτή την υποκειμενικότητα όμως πρέπει να την σεβόμαστε και να μήν προχωράμε σε προσωπικές επιθέσεις (και πάλι για το σκιάχτρο αναφέρομαι).

Εγώ τρουσί,σάν άμεσα θιγόμενος είναι φυσικό να απαντώ στο χαζόμουσο άν αυτό κρίνω πώς πρέπει να κάνω.
ʼν προσβάλλω κάποιον με αυτή μου την τακτική είναι τον ίδιο μου τον εαυτό.
ʼν δηλαδή,εγώ έμπαινα στο τόπικ του χαζόμουσου,τον μόνο που θα πρόσεβαλλα (σύμφωνα πάντα με τις δικές μου πεποιθήσεις) είναι ο ευατός μου και μόνον.
Δέν θα μου ζητήσετε βέβαια όμως και τα ρέστα διότι ενδεχομένως προσβάλλω τον εαυτό μου.
Κοιτάξτε να είστε σωστοί εσείς με τους άλλους και μήν σας προβληματίζει και πολύ τι κάνουν αυτοί με τον εαυτό τους.

Και το συμπέρασμα:
Όλο αυτό το ψείρισμα στο θέμα του χαζομουσοτόπικ,δέν το έκανα βέβαια γιατί κάτι έγινε που γράψατε στο συγκεκριμένο τόπικ και ο άσπικ βλάφθηκε,ή προσβλήθηκε ή μειώθηκε,όπως πιστεύει ο γνωστός ηλίθιος του χώρου που νομίζει πώς το εικονικό το παίρνω σοβαρά.
Απλώς ήταν μιά ευκαιρία,να δούμε γιατί πολλές φορές στο πραγματικό μας,βλέπουμε τους φίλους μας να στενοχωριούνται ή και να θυμώνουν μαζί μας,χωρίς να ξέρουμε τι έχουμε κάνει για να τους προκαλέσουμε αυτά τα αρνητικά συναισθήματα.
Από ότι συμπεραίνω ,αυτό που φταίει είναι ΄πώς δέν συνυπολογίζουμε στις πράξεις μας την δική τους θεώρηση των πραγμάτων.Δέν φροντίζουμε να βλεπουμε μερικές φορές και με τα δικά τους μάτια,να παίρνουμε την θέση τους,υιοθετώντας έστω και προσωρινά τις δικές τους πεποιθήσεις.
Προφανώς ο μόνος αντικειμενικός διαχρονικός και υπερταξικός κανόνας που ορίζει την ηθική,να είναι ακριβώς αυτή η δυνατότητα να βλέπουμε μέσα από τα μάτια των άλλων.
Τότε μάλλον όντως είμαστε ηθικοί,και τίποτα άλλο δέν χρειάζεται να ψάχνουμε.
Μιά τέτοια σύνδεση με το θέμα της ηθικής (που συζήταγα μόνος μου με τον εαυτό μου σε άλλο τόπικ,όπως είπε το σκιάχτρο) ήθελα να κάνω.
Εμείς και οι άλλοι,οι άλλοι και εμείς,εγώ και εσύ και αυτός και ο άλλος.
Όλοι μας.

Μήλος (μιάς και σε ενοχλεί το μήλε,το αλλάζω όπως το επιθυμείς.Καλά δέν κάνω; ):
Οι επιστήμονες,βαριοί και σίγουροι.Με πυγμή.
Ξέρουν το αύριο και μας καθυσυχάζουν πώς όλα θα πάνε καλά.
Αλλά και κάτι να στραβώσει,αυτοί θα ξέρουν ποιό θα είναι αυτό και που θα ωφείλεται οπότε μας λένε-επιβάλουν,πώς δέν θα πρέπει να ανησυχούμε.Το οποιοδήποτε πρόβλημα που θα προκύψει στο μέλλον,θα προβλεφθεί εγκαίρως και ακόμη και να μήν επιλυθεί,θα αναγνωριστεί και θα μελετηθεί σίγουρα.
Και εμείς εφησυχασμένοι,γιατί ξέρουμε πώς όλος ο κόσμος μελετάται επιστημονικά,αναγνωρίζεται καταγράφεται.Το μέλλον μας το ξέρουμε.Όλοι μαζί,όλοι μαζί να το φτειάξουμε.Μας το είπαν οι επιστήμονες,πώς όλοι μαζί,με γνώση πειθαρχία και δουλειά θα φτειάξουμε ένα ωραίο κόσμο και κάποτε θα νικήσουμε και τον θάνατο.
Όλοι μαζί.
Ευτυχώς όμως,που αυτήν την πραγματική και δυσάρεστη στιγμή,που ο καθένας μας θα βρεθεί ανήμπορος απέναντι στο πρόβλημα,απέναντι στον θάνατο,θα είναι τόσο σύντομη που δέν θα προλάβει να σκεφθεί πώς είναι εντελώς μόνος του.
Εντελώς μόνοι μας.
Όλοι μαζί και εντελώς μόνοι μας.

Στο παρελθόν την θέση των επιστημόνων κατείχαν οι παπάδες.Όταν όμως εκδιώξαμε τον θεό,ή εκδιωχθήκαμε (ότι προτιμά ο καθένας),την αποφαση για τις ζωές μας,για το μέλλον μας,δέν τις παίρνει πλέον ο θεός,η μοίρα ή κάτι έξω από μας,αλλά εμείς οι ίδιοι.Για αυτό και το άγχος και η δυστυχία του σύγχρονου ανθρώπου.
Δέν είναι ο φόβος του θανάτου,ούτε η αλγίνεια αναμονή των ελοχευόντων κινδυνων που μας κάνει να δυστυχούμε,αλλά η ίδια η αγωνία της επιλογής.
Έ αυτή την αγωνία την ανακουφίζουμε,εκχωρώντας αυτό το δικαίωμα της επιλογής στους επιστήμονες.
Για αυτό και αυτοί συμπεριφέρονται όπως και οι παπάδες και οι επιστήμες τους έχουν τις ίδιες δομές και τελετουργικά που είχε και η εκκλησία.
Για αυτό και εμείς σήμερα,απέναντι στην επιστήμη,έχουμε την ίδια παθητικότητα αλλά και προσμονή,που έχουν οι πιστοί.

Έψιλον (μιάς και δέν σε ενοχλεί τίποτα,τα αφήνω όλα ώς έχουν):
Ένα παχύ παχύ αυγουστιάτικο ευχαριστώ,για τα καλά σου παχιά λόγια,που ξέρω πώς είχαν και μένα παχύ αποδέκτη.

Μήλο πέφτεις σε διαδικτυακά παραπτώματα.
Μήν κάνεις το λάθος να αναπτύξεις συμπάθειες και αντιπάθειες σε εικονικό επίπεδο με τους χρήστες (κα΄ντο στο πραγματικό ρε αδελφέ,με τους ίδιους χρήστες άν τόσο πολύ το επιθυμείς).
Είπαμε στο διαδίκτυο πρέπει να είμαστε καθαροί όσο μπορουμε από συναισθηματικές εξαρτήσεις,όπως και από κοινωνικές συμβάσεις και μόνο η θεατρικότητα θα πρέπει να μας επηρεάζει.
Καθαρη υπερεπόπτευση ακόμη και του εαυτού μας δηλαδή.
Γίνε αδιάφορος μήλο.
Γίνε θεός.
Τα νίκ δέν τα απειλεί ο θάνατος για να αναπτύσουν συναισθήματα.

Περπάτησα πρίν έλθω στον κομπιούτορα να γράψω.
Τώρα πάω να καπνίσω.
Και εξάλλου, η μοναδική μου αλήθεια είναι ότι λέω πάντα ψέμματα.
Ώστε.
aspic
e-missos master

Δημοσίευσηαπό than sigma » Πέμ Αύγ 19, 2004 1:08 pm

Φαντομ το πρόβλημα θα λυθεί σύντομα. Όταν τουλάχιστον διώξει ο Μάκης τον ιό από τον υπολογιστή του. Συγνώμη για την καθυστερημένη απάντηση.

Ασπικ η απάντηση που λες στον φίλου σου "χρηστάκη" έφυγε από το aids και πήγε στην παιδική χαρά. Θα καταλάβεις -φαντάζομαι- με ποιον τίτλο , αν ρίξεις μια ματιά. Εκεί θα πηγαίνουν όλα όσα αφορουν εσένα και τη διαμάχη σου με τον εν λόγω "κύριο". Οτιδήποτε από τον "κύριο" αυτόν δε μπαίνει εκεί και αφορά άλλους χρήστες θα αποσύρεται ή θα διαγράφεται.

Η απόφαση αυτή είναι οριστική αφού τους περισσότερους από εμάς δε μας αφορά η συγκεκριμένη κόντρα. Στην τελική μπορείτε να χρησιμοποιήσετε το e-mail σας.
Τώρα , για όποιον θέλει να συμμετέχει στο σχετικό topic ας το πράξει.

Ευχαριστώ.
καλό ταξίδι αλέξη.
Άβαταρ μέλους
than sigma
Site Admin

Δημοσίευσηαπό aspic » Πέμ Αύγ 19, 2004 3:22 pm

(η παρούσα απάντηση,εξεδόθη εις τριπλούν και γνωστοποιήθηκε σε όλα τα εμπλεκόμενα τόπικ,όπως απαιτεί η φορουμική εθιμοτυπία)

Θανάση,διαμαρτύρομαι έντονα και μιλάω σοβαρά τώρα δέν κάνω πλάκα,διότι δημιούργησες ένα τόπικ επ ψευδωνυματί μου και μου το φόρτωσες στην πλάτη μου,χωρίς την δική μου άδεια ή συναίνεση.
Κανέναν προσωπικό διαξιφισμό δέν έχω με κανέναν και ούτε επιθυμώ να έχω.

Θεωρώ αυτή σου την ενέργεια αυθαίρετη και άκρως προσβλητική για μένα.
Όπως θεωρώ υβριστικό για μένα και το παρακάτω σου κείμενο:
<<Ασπικ η απάντηση που λες στον φίλου σου "χρηστάκη" έφυγε από το aids και πήγε στην παιδική χαρά. Θα καταλάβεις -φαντάζομαι- με ποιον τίτλο , αν ρίξεις μια ματιά. Εκεί θα πηγαίνουν όλα όσα αφορουν εσένα και τη διαμάχη σου με τον εν λόγω "κύριο". Οτιδήποτε από τον "κύριο" αυτόν δε μπαίνει εκεί και αφορά άλλους χρήστες θα αποσύρεται ή θα διαγράφεται.

Η απόφαση αυτή είναι οριστική αφού τους περισσότερους από εμάς δε μας αφορά η συγκεκριμένη κόντρα. Στην τελική μπορείτε να χρησιμοποιήσετε το e-mail σας>>.

Δέν έχω κανένα φίλο χρηστάκη και ούτε καμμιά διαμάχη ή κόντρα με κανέναν φίλο χρηστάκη,που να πρέπει μάλιστα να την επιλύσω και με το ημαίηλ.
Θεωρώ και πάλι προσβλητικό να με θεωρεις συνυπαίτιο με το χαζόμουσο για όλη αυτή την κατάσταση ή να με θεωρείς υπεύθυνο για όλη αυτή την κατάσταση.
Το ότι ένας ηλιθιος που καθόλου δέν τον ξέρω,επέλεξε να με βρίζει φορουμικά,καθόλου δέν ευθύνομαι εγώ για αυτό.
Θα μπορούσε να συμβεί στον καθέναν σας κάτι τέτοιο.
Και αντί οποιασδήποτε συμπαράστασης από όλους σας,το μόνο που έχετε να κάνετε είναι να με απομωνόνετε και να με θεωρείται ένοχο.
Σας ευχαριστώ πολύ όλους σας.

Απαιτώ να βγάλεις αμέσως το νίκ μου από τον ρόλο του εισηγητή στο τόπικ <προσωπικοί διαξιφισμοί>.Καλό θα ήταν να διορθώσεις και το προσβλητικό σου σε μένα κείμενο.
Είναι απαράδεκτο θανάση καθώς μάλιστα μας έχεις αφαιρέσει και το έντιτ,να χρησιμοποιείς κείμενά μας,για να φτειάξεις καινούργια τόπικ με το έτσι θέλω,χωρίς να έχεις την δική μας άδεια.
Είναι απαράδεκτο.
Είναι κατάχρηση εξουσίας.

Εμπάσει περιπτώσει,επειδή κατά την γνώμη σου με θεωρείς υπεύθυνο,άν θέλεις να μου πείς να φύγω από το φόρουμ σου,πές το μου κατευθείαν και θα την κάνω αμέσως.
Φόρτωμα δέν γίνομαι σε κανέναν.
Δέν χρειάζεται να χρησιμοποιείς τέτοια μή έντιμα και προσβλητικά μέσα για να μου το πείς.

Ούτε με αυτή την κίνηση του θανάση παραβιάζεται η φορουμική εθιμοτυπία νομίζετε;
Και εξάλλου, η μοναδική μου αλήθεια είναι ότι λέω πάντα ψέμματα.
Ώστε.
aspic
e-missos master

Δημοσίευσηαπό ΜΗΛΟ ΚΟΠΗΚΕ ΣΤΑ ΔΥΟ » Πέμ Αύγ 19, 2004 4:25 pm

Ο τρόπος με τον οποίο λειτούργησε στο συγκεκριμένο ζήτημα ο θανάσης, είναι ο κλασσικός τρόπος υπεκφυγής που χρησιμοποιούν οι άνθρωποι και που πηγάζει απο τον ασυνείδητο φόβο για άμεση επαφή με τα πράγματα. Ετσι, βάζοντας τα όλα σε ένα τσουβάλι ξεμπερδεύουμε μια χαρά και πέρα βρέχει..

Το πρόβλημα δημιουργήθηκε απο τον ονιμούσα.

Βάλε λοιπόν αυτουνού το νικ στο συγκεκριμένο τόπικ με την απάντηση και απομόνωσε τον.

Και το όνομα του τόπικ απο "Προσωπικός διαξιφισμός" κάντο "Προσωπική επίθεση του ονιμούσα σε άλλους χρήστες".
Αυτό θα ήταν το σωστό.
ΜΗΛΟ ΚΟΠΗΚΕ ΣΤΑ ΔΥΟ
super member

Επιστροφή στο υποστήριξη

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 2 επισκέπτες