ας γράψουμε ιστορίες

Τα Ανεπίδοτα. (Παραλήπτης άγνωστος)

εδώ ο καθένας γράφει ένα κομμάτι από ένα "παραμύθι" που κανείς δεν ξέρει πότε,που και πως θα τελειώσει...

Τώρα λοιπόν που...

Δημοσίευσηαπό StrangeAttractor » Παρ Ιουν 06, 2003 7:50 am

... ησυχάσαμε και ξαναγίναμε μια ωραία ατμόσφαιρα να γράψω και εγώ κάτι να ανεβάσω ακόμη ψηλότερα το ηθικόν της ομάδας!
Ένα μικρό κομματάκι που τραγουδιέται αντικρυστά. Τα αγοράκια από τα δεξιά τα κοριτσάκια από τα αριστερά.
Λοιπόν ; Για πάμε όλοι μαζί!

ΑΣΜΑ ΑΦΙΕΡΩΜΕΝΟ ΣΤΟΝ ΕΡΩΤΑ

Love may be beautiful, love may be bliss
but I only slept with you, because I was pissed

I thought that I could love no other
Until, that is, I met your brother

Of loving beauty you float with grace
If only you could hide your face

Kind, intelligent, loving and hot.
This describes everything you're not

I want to feel your sweet embrace
But don't take that paper bag off your face

I love your smile, your face, and your eyes
Damn, I'm good at telling lies!

My darling, my lover, my beautiful wife:
Marrying you screwed up my life

I see your face when I am dreaming
That's why I always wake up screaming

My love, you take my breath away
What have you stepped in to smell this way?

My feelings for you no words can tell
Except for maybe "go to hell"

What inspired this amorous rhyme?
Two parts vodka, one part lime.

Only you could make me feel this way
You cut my fingers off today

My dear, you stole my heart away
The surgeon needs it back today

My love for you is like a song
Whose meter's off and rhyme is wrong

My love for you is like no other
(It was purely sexual with your mother)

I dream about you night and day,
These nightmares just won't go away!

I'll love you 'til your dying day
(which, if I'm lucky, is today)

I'll remember you forever more
each time I have a herpes sore

And a slightly longer one, if you haven't had enough by now...

Roses are red, violets are blue,
sugar is sweet, and so are you.
But the roses are wilting, the violets are dead,
the sugar bowl's empty and so is your head.

----------------------------------------------------------------

Ωραία το τραγουδήσατε!

Τώρα μπορούμε να συνεχίσουμε την δια-τριβή μας επί παντός επιστητού!

Φιλικότατα σε όλους και με την αγάπη μου!

S.A.
Άβαταρ μέλους
StrangeAttractor
full member

Δημοσίευσηαπό KANEMOYKOYKOY » Παρ Ιουν 06, 2003 5:40 pm

6 Ιουνίου

"Γράφω την πρώτη φράση ενός κειμένου. Τι θα είναι άραγε; Άρθρο, διήγημα, δοκίμιο; Σύντομο, μεγάλο; Ίσως βιβλίο ολόκληρο. Ίσως τρεις φράσεις χωρίς συνέχεια. Ο υπολογιστής είναι γεμάτος από μισά, τρύπια, φαγωμένα κομμάτια.

Πολλές φορές αρχίζω να γράφω μηχανικά, με τον νου άδειο. Διέξοδος σε στιγμές ασφυξίας. Ξεκινάω και όπου με πάει. Ο τίτλος μπαίνει πάντα μετά. (Αν χρειαστεί).

Είμαι στην τρίτη παράγραφο. Χωρίς ακόμα να μαντεύω την τέταρτη αποφασίζω να την κλείσω. Έτσι κενή. Παρακάτω;

Τινάζομαι. Να μη σκέπτομαι τι κάνω. Να βγω από εμένα. Θέλω να ξετυλίξω μια ιστορία. 'Ένα παραμύθι.

Έχω μάθει (διαστροφή) ενώ γράφω να με διαβάζω σαν τρίτος. Κάθε λέξη με προβληματίζει, κάθε παράγραφος. Η ανάγνωση του κειμένου παρεμβάλλεται ανάμεσα σε μένα και στην σκέψη μου. Μόνον όταν ξεχάσω πως γράφω, νιώθω ελεύθερος να αφηγηθώ.

Τι θα πει γράφω; Τι είναι βιβλίο; Ποιος είμαι εγώ;

Είμαι αυτός που γράφει το βιβλίο. (Την ώρα εκείνη είμαι μόνον αυτό.)

Για ποιόν το γράφω; Για μένα; Για σας;

Ποιοι είστε εσείς;

Πάντα μου φαίνονται απροσδόκητοι οι αναγνώστες μου, όταν τους συναντώ. Κάπως αλλιώς τους είχα φανταστεί. Αν αυτό το κείμενο δημοσιευτεί - ποιος θα το διαβάσει; Τώρα, αυτή τη στιγμή, κάποιος κοιτάει μέσα μου. Με ενοχλεί.

(Σαν τον επιδειξία που του αρέσει να επιδεικνύεται - αλλά ενοχλείται όταν τον κοιτάζουν).

Φαντάζομαι, υποθέτω, αναγνώστες. Να μία ψηλή γυναίκα με γυαλιά: "Πήρα το τελευταίο βιβλίο του Δήμου!" "Καλό;" "Δεν ξέρω, τώρα το άρχισα. Όλο ρωτάει - τι είναι το βιβλίο, ποιοι είναι οι αναγνώστες; Περίεργο."

Οι αναγνώστες... Όταν θα έχω πεθάνει θα υπάρχουν ακόμα αναγνώστες; Δικοί μου; Μα αφού δεν θα υπάρχω εγώ!

Δεν θα πεινάω. Δεν θα ονειρεύομαι. Δεν θα ποθώ. Τι να τους κάνω τους αναγνώστες;

Η αιωνιότητα των συγγραφέων! Την αλλάζω με δέκα λεπτά αγκαλιά. Μια ζεστή σούπα το χειμώνα. Ένα ποτήρι δροσερό νερό.

Μυστήρια όντα οι αναγνώστες! (Κι εγώ τέτοιο είμαι τον περισσότερο καιρό). Άλλοι αντιδικούν με τα κείμενα. Άλλοι προσέχουν, κρατάνε σημειώσεις. Άλλοι θαυμάζουν (τι άραγε;) Άλλοι καταπίνουν σελίδες. Καταναλωτές. Μετά ξεχνάνε τι διάβασαν.

Με νευριάζουν πολύ αυτοί που παρατάνε το βιβλίο πριν από το σημείο που ήθελα να προσέξουν ιδιαίτερα.

Δεν βαριέσαι. Δεν μπορώ να επέμβω. Γι αυτούς είναι σαν να έχω ήδη πεθάνει.

Τώρα πρέπει να φύγω εγώ για ν' αρχίσει η ιστορία. (Ν' αρχίσει η ιστορία, για να φύγω εγώ)."

Νίκος Δήμου

====

Συμπερασματικά:

Οταν ο παραλήπτης είναι άγνωστος κι ο αποστολέας-ψωνάρα έχει φύγει, απομένει μόνο η Ιστορία. Αυτή έχει σημασία, αυτή μόνο.
This is a block of ham that can be added to tosts you make. There is a cheese limit
Άβαταρ μέλους
KANEMOYKOYKOY
senior member

Δημοσίευσηαπό alexis74 » Παρ Ιουν 06, 2003 5:54 pm

Ξαφνικά οι εργαζόμενοι του Δήμου Περιστερίου εισέβαλαν στο χώρο που διεξαγόταν το δημοτικό συμβούλιο.
Ο Κώστας Νταγλαράς, υπάλληλος του Δήμου άρχισε να φωνάζει προς όλες τις κατευθύνσεις:
ΓΑΜΩ
ΓΑΜΩ
ΓΑΜΩ
ΓΑΜΩ

Τι κουβεντιάζετε ρεεεεεεεεεε?
2 μήνες έχετε να μας πληρωσετε ρεεεεεεεεεε.
ΓΑΜΩ
ΓΑΜΩ
ΓΑΜΩ
ΓΑΜΩ

Διακόπτεται η συνεδρίαση για 10 λεπτά, ανακοίνωσε αίφνης ο προεδρεύων του συμβουλίου και άρχισε η Ιστορίαααααα.
Ο Δήμαρχος μετά από 30 λεπτά διαπραγματεύσεων ήταν έτοιμος πλέον για τη δήλωσή του στον Τύπο.Αφού δηλαδή ενημέρωσε και τους 200 εργαζομένους που βρέθηκαν εκεί επί τόπου, έπρεπε να ενημερώσει και τη λοιπή Ελλάδα για την κατάσταση με τους απλήρωτους για 2 μήνες εργαζομένων του Δήμου Περιστερίου.
Ο Δήμαρχος ξεκίνησε ως εξής:
Κυρίες και κύριοι
Έχω στην τσέπη μου ένα χαρτονόμισμα των 5 Ευρώ, ένα των 20 Ευρώ και ένα των 50 Ευρώ.
Αν τώρα, αυτή τη στιγμή, δεν μας επιτρέψει το Υπουργείο Οικονομίας να τα φωτοτυπήσουμε στο φωτοτυπικό του Δήμου σε 450 αντίγραφα το καθένα, τότε χάνουμε και την τελευταία ελπίδα να εξωφλήσουμε τους καθυστερημένους μισθούς των υπαλλήλων του Δήμου μας.

Ναι, ναι να τα φωτοτυπήσουσε, πετάχτηκε με τη στεντώρια φωνή του ο Κώστας Νταγλαράς.Είναι η καλύτερη λύση και θα πληρωθούμε αμέσως.

Όχι, όχι, να απολυθούμε είναι το καλύτερο και να καθήσουνε μόνοι τους να μαζεύουνε τα σκουπίδια οι κάτοικοι, ανταπάντησε ο Νώντας ο Τσουκαλάς που εκπροσωπούσε τους εργαζομένους στην καθαριότητα του Δήμου.

Όχι, όχι να συγχωνευτούμε με το Δήμο Αθηναίων, επιπετάχτηκε ο εκπροσοπών τους οικονομολόγους εργαζομένους του Δήμου.Έχουνε και καλύτερη διοίκηση και μαζεύουνε πολλά λεφτά από τις κλήσεις.

Είμαστε Περιστεριώτες ρεεεεεεεε, ούρλιαξε ο Νταγλαράς!Θέλουμε τη δουλειά μας και τα λεφτά μας τώραααα.Τελεια και παύλα.
Τους διέκοψε αποφασιστικά ο Δήμαρχος.
Ακουστε φίλοι και φίλες,
μέχρι να αποφανθεί το Υπουργείο Οικονομίας για το δίκαιο αίτημά μας, Εμεις θα στήσουμε σκηνάκια στην πλατεία συντάγματος μπροστά στον άγνωστο στρατιώτη.Κάποιοι θα με πούνε γραφικό, αλλά προκειμένου να πληρώσω τους ΥΠΑΛΛΗΛΟΥΣ του Δήμου δεν έχω κανένα πρόβλημα να με πούνε γραφικό.

Και ευθύς αμέσως άνοιξε τον προτζέκτορα και η εικόνα της πλατείας Συντάγματος προβαλλόταν στους τοίχους της αίθουσας συνεδρίασης του Δημοτικού μεγάρου.
Οι δημοσιογράφοι μείναν έκθαμβοι από το χιούμορ του Δημάρχου.
Ο Νταγλαράς κοίταζε με το δεξί του μάτι το φωτοτυπικό, με το αριστερό του το Δήμαρχο και πλέον είχε χάσει οριστικά την ψυχραιμία του.
Έβαλε τα χέρια του μπροστά στον μπροτζέκτορα και

ΣΚΙΑΓΡΦΙΖΕ ΣΚΥΛΑΚΙΑ ΣΤΟΝ ΤΟΙΧΟ

ΣΑΣ
Τελευταία επεξεργασία από alexis74 και Παρ Ιουν 06, 2003 7:29 pm, έχει επεξεργασθεί 1 φορά/ες συνολικά
Deep Down & Dirty
alexis74
full member

Δημοσίευσηαπό aspic » Παρ Ιουν 06, 2003 11:26 pm

ΣΑΣ ΕΥΧΑΡΙΣΤΟΥΜΕ ΠΟΥ ΚΑΙ ΣΗΜΕΡΑ ΕΠΙΛΕΞΑΤΕ ΤΟ ΤΕΛΕΣΙΤΥ ΓΙΑ ΤΗΝ ΕΝΗΜΕΡΩΣΗ ΣΑΣ.
ΚΑΛΟ ΣΑΣ ΒΡΑΔΥ.
-----------------------------------------------------------------------
ΕΜΠΟΡΙΚΗ ΚΑΤΑΧΩΡΗΣΗ:

<<Τι να σας πώ!
Δέν το περίμενα!
Έβαλα να κάψω τα ξερά χόρτα και...πουφ...δέν πρόλαβα να καταλάβω τι έγινε.
Γύρισα πίσω και η φωτιά είχε φουντώσει.
Ευτυχώς όμως δέν την πρόλαβα και κατέκαψε δέκα στρέμματα και όλες τις φυστικιές του κυρ μανώλη.
Το καταφχαριστήθηκα,γιατί ξέρω ότι η ηδονή δέν βρίσκεται στο ΜΟΥΝΙ αλλά σε ολόκληρη την ισμήνη.
Την άλλη φορά θα είμαι τόσο τυχερός να ΄μήν την προλάβω και να κάψει και τις ελιές του μπαρμπα νίκο;
Μα και βέβαια θα είμαι,διότι θα ειμαι απασχολημένος να γράφω παπαριές και θα αφήσω να φουντώσει όλος ο κάμπος.
Γιατί άμα θελω να γράφω,γράφω γιατί θέλω και ότι θέλω γράφω και τα καίω και όλα άμα θέλω>>.

ΤΟ ΥΠΟΥΡΓΕΙΟ ΠΕΡΙΒʼΛΛΟΝΤΟΣ ΣΑΣ ΕΝΗΜΕΡΩΝΕΙ:
Ο παραπάνω τύπος είναι ένας άρρωστος πυρομανής.
Μόλις τον αντιληφθείτε αρχιδαράδες μου κτισμένοι,καταδώστε τον στις αρχές.
Η πατρίδα και ο κυρ μανώλης θα σας χρωστούν ευγνωμοσύνη που δίνετε και παίρνετε ηδονή μόνο από το ΜΟΥΝΙ και δέν έχετε άλλες αρρωστημένες φαντασιώσεις.
Να γράφετε και να καίτε μόνο όταν βλέπετε μουνιά εν όψει.

ΔΙΑΒΑΖΕΤΕ ΔΗΜΟΥ!!
ΠΡΟΣΤΑΤΕΥΤΕ ΤΟ ΠΕΡΙΒΑΛΛΟΝ!!

-----------------------------------------------------------------------

ΚΥΡΙΕΣ ΚΑΙ ΚΥΡΙΟΙ ΘΑ ΣΥΝΕΧΙΣΟΥΜΕ ΤΟ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ ΤΟΥ ΤΕΛΕΣΙΤΥ ΜΕ ΤΗΝ ΟΜΙΛΙΑ ΤΟΥ ΚΑΡΑΤΖΑΦΕΡΗ:
<<Πρέπει να μετασχηματίσουμε τις πρώτες ύλες μας και τα χαρίσματά μας και πάλι στο μεγάλο ιπτάμενο πνεύμα των προγόνων μας,διότι όλη η ελλάδα είναι χτισμένη στη σχισμή που έδωσε τα φώτα και την αρετή στο κόσμο........>>

Κλικ... βαρέθηκα άς αλλάξω κανάλι.
Μπά ο ΄δημου δέν είναι αυτός;
Τι λέει;

< θα μπορούσε να πεί κανείς,πώς ολόκληρη η ισμήνη ήταν κτισμένη γύρω από αυτό το μουνί,την σχισμή που μετασχημάτιζε την βαρειά και άχαρη ύλη,σε εκστατικό ιπτάμενο πνεύμα...>.

Μπά στο κόμμα του καρατζαφέρη είναι και ο δήμου;
Δηλαδή η ελλάδα τελικά χθές και σήμερα δέν ήταν τίποτα άλλο από το μουνί της ισμήνης;
Ρε μπράβο!!
ʼν έχουν να πούν οι άνθρωποι,λένε πραγματικά μεγάλα πράγματα με αρχίδια!
Και εξάλλου, η μοναδική μου αλήθεια είναι ότι λέω πάντα ψέμματα.
Ώστε.
aspic
e-missos master

Δημοσίευσηαπό aspic » Σάβ Ιουν 07, 2003 10:44 am

ʼααα:
Το πρώτο σου σημείωμα,το θεωρώ ανεπίδοτο,ανεπίδετο και ανεπίδεκτο και στο επιστρέφω στη μούρη με ολίγα σχόλια και ερωτήσεις.
Τι εννοείς κλέβω πακέτα;
Από που και από ποιόν;

Μήμπως σε κόλλησε και σένα τη μεγαλομανεία της η διανάθενα και είσαι σνομπ όταν σου απαντάνε άλλοι χρήστες εκτός αυτών που επιθυμείς;
Αφού βρήκα πράγματα που αφορούσαν δικές μου θέσεις τι ήθελες να κάνω;
Να μήν σου απαντήσω;
Τότε γιατί τα βάζεις στο φόρουμ και δέν τα συζητάς κατ ιδίαν με αυτούς που θελεις;

Βούουου:
Ευτυχώς που έπιασες εσύ τα δικά μου τα μεταφορικά οδικά και ιπτάμενα.

Και άν κάνουμε εγχείρηση στην ισμήνη και της αφαιρέσουμε τα γεννητικά της όργανα,θα πάψει να είναι η ισμήνη; (και μεταφορικά μιλάω).
ʼν αφαιρέσουμε όμως την ισμήνη από το μουνί της,τι μπορεί άραγε να είναι το τελευταίο εκτός από νεκρά κύταρα (και μεταφορικά μιλάω);

Μιά έκφραση ανάμεσα σε πολλές,της μιάς ίδιας δημιουργικής δύναμης είναι και το σέξ.
Γιατί θα πρέπει να κολάμε σε αυτό και μόνο;

Οχι κούκε,η δημιουργία δέν ξεκινάει απο το βασικό ένστικτο,αλλά το βασικό ένστικτο είναι μιά από τις εκφάνσεις της δημιουργίας.
Δέν έχουμε αντίθετη ροή.
ʼν πάρουμε δηλαδή τα πράγματα αντίρροπα,θα έχουμε πλευρική και όχι μετωπική σύγκρουση με τα αίτια.

Το πρόβλημα του σύγχρονου παρακμιακού λόγου αλά δήμου,είναι ότι προσπαθεί να μας πείσει ότι τα πάντα εστιάζονται λογικά σε συγκεκριμένες λειτουργικότητες απόλυτα ελεγχομένες ψυχοβιολογικά και άρα προβλέψιμες και μετρήσιμες (από την εξουσία.Οποιαδήποτε τέτοια).
Αναφέρεται σε αυτά τα πράγματα ο δήμου,με την ίδια φιλοσοφία που αρθρογραφεί στους τέσσερεις τροχούς,παρομοιάζοντας τον άνθρωπο με ένα αυτοκίνητο που έχει συγκεκριμένες δυνατότητες επιδόσεις και με΄τίποτα δέν μπορεί να ξεφύγει από τα στάνταρ του κατασκευαστή.
Προσπαθώντας να τεκμηριώσει την ορθότητα και αναγκαιότητα του καπιταλισμού ο αριστοκράτης σου δήμου,τον οδηγεί σε μιά υπερεφήμερη υπερκαταναλωτική μανία που πηγάζει από την αχαλίνωτη εξωστρέφεια του ατόμου (σεξουαλισμό) που ουσιαστικά όμως είναι μιά τραγική απομώνοση του ατόμου,αφού του αφαιρεί όλες τις άλλες πνευματικές του εκδηλώσεις.

Δέν κάνει τίποτα άλλο,από το να ακολουθεί τα οικονομικά μοντέλα της εποχής του και να πηγαίνει όπου τον πάει το ρευμα.
Για αυτό και πρίν δεκαπέντε χρόνια,ήταν ο ίδιος που μίλαγε για <αιδοίο>.
Τώρα το αιδοίο του φέρνει αποστροφή και χρησιμοποιεί το <μουνί> και αύριο κάτι άλλο θα του προτείνει το σύστημα και η μόδα και θα αποστρέφεται αυτό που λέει σήμερα.

Ρε κούκε δέν υπάρχουν συνταγές σε αυτά.
Αφού το λές περίπου και εσύ,στον σαλόνικα 2003.

Νομίζεις ότι έχει καμμιά σχέση ο λόγος του δήμου (όχι χυδαίος αλλά χαμηλής αισθητικής για μένα και παντελούς ελλειψης ενδιαφέροντος),με τον ηδονισμό του επίκουρου;
Και πώς θα τους έκρινες συγκρινόμενους αυτούς τους δύο λόγους;

Στον δήμου έχουμε μιά μονομανία (τουλάχιστον όπως τον περιγράφεις εσύ) να μετασχηματίσουμε καλά και σώνει κατι (βαρειά ύλη) σε κάτι ανώτερο (εκστατικό πνεύμα).
Αυτά είναι ξεπερασμένες μαλακίες κούκε που δείχνουν χειραγωγημένη και ηλίθια σκέψη (ήδη κάποιος που δεσμεύεται σε κάποιον τέτοιο μετασχηματισμό αποηδονοποιείται γιατί στόχος δέν είναι η ίδια η ηδονή αλλά ο μετασχηματισμός.Στον επίκουρο και σε άλλους δέν το συναντάμε αυτό.Σε αυτούς η ηδονή,η βαρειά ύλη είναι ταυτόχρονα και εκστατικό πνεύμα και σε τίποτα δέν εξαναγκάζουν τον άνθρωπο να κάνει το ένα ή το άλλο.Απεναντίας εσείς πιστεύετε ότι όποιος δέν κάνει έτσι ή δέν πει το μουνί μουνί αλλά αιδοίο,τότε είναι υποκριτής).

Και που το είδες εσύ ότι το συναίσθημα ταυτίζεται με την ηδονή που μας λές;
Εκτός άν σε κατάλαβα λάθος.

Μου τέλειωσαν τα πενηνταράκια,η συνέχεια όταν γυρίσω από το περίπτερο.
Υγιαίνετε!

ΥΓ Το θέμα της ψωνάρας κούκε,το έχουμε συζητήσει ήδη από πολύ παλιά με όλα τα κανονικά του και τα αντικανονικά του.
Σου θυμίζω λοιπόν ότι άποψή μου (που μάλλον διαφωνούσες) ήταν ότι ο δημιουργός πρέπει να είναι νάρκισσος και ψωνάρα,να είναι άρρωστος δηλαδή.Έτσι λοιπόν δίνω δυό σημασίες στη λέξη,την γνωστή αρνητική της σημασία,αλλά και μιά θετική όπως την ερμηνεύω εγώ.
Το πότε είναι θετική και πότε αρνητική,εξαρτάται από τα συμφραζόμενα.

ΥΓ 2 Το ότι ο χώρος μυρίζει πατσουλί και βαρβατίλλα εδώ μέσα,νομίζω ότι έχεις μεγάλη ευθύνη και εσύ κούκε με αυτές τις σεξιστικές σου απόψεις που κατάφερες να ερεθίζεις τους άλλους και να το κάνουμε ένα μπουρδέλο εδώ μέσα τελικά.
Ένα μπουρδέλο και μιά κατινιά κατέληξε το πράγμα,όλο κουτσομπολιά και μουσου σουξου και σουσου ξουσου....
Αλλά αυτά θα τα πούμε σύντομα σε άλλο θέμα, μέχρι τότε στοχάσου το ΝΟΗΜΑ των πραγμάτων κούκε,που δέν είναι ούτε βαρειά ύλη ούτε σέξ ούτε πνεύμα ούτε τίποτα,παρά μόνο ΝΟΗΜΑΑΑΑΑΑΑΑ!!!!
Ώστε.
aspic
e-missos master

Οι πτώσεις των αγορών συναλλάγματος

Δημοσίευσηαπό alexis74 » Σάβ Ιουν 07, 2003 1:48 pm

“Μπορώ να μιλάω όλες τις γλώσσες των ανθρώπων,
ακόμα και των αγγέλων, μα αν δεν έχω αγάπη
μοιάζω με χάλκινο σκεύος που αχολογάει
ή με τύμπανο που αλαλάζει.
Κι αν έχω προφητικό χάρισμα και γνωρίζω όλα τα μυστήρια
Κι αν κατέχω όλη τη γνώση, μα και όλη την πίστη αν έχω
ώστε και βουνά να μετακινήσω,
αν δεν έχω αγάπη, δεν είμαι τίποτα.
Κι αν μοιράσω όλα τα υπαρχοντά μου
για να χορτάσω ψωμί τους φτωχούς,
ακόμα κι αν παραδώσω το σώμα μου να καεί,
αν δεν έχω αγάπη όλα μάταια.
Η αγάπη εύκολα συγχωρεί, πάντοτε το καλό κάνει
η αγάπη δεν φθονεί, η αγάπη δεν αυθαδιάζει,
δεν περηφανεύεται, δεν φέρεται άπρεπα,
δεν τα θέλει όλα δικά της, δεν οργίζεται,
δεν σκέφτεται το κακό, δεν χαίρεται με το άδικο,
αλλά χαίρεται όταν επικρατεί η αλήθεια.
Ολα τα ελαττώματα του άλλου τα σκεπάζει
πιστεύει πάντα στις καλές διαθέσεις του,
ελπίζει πάντα πως θα διορθωθεί και όλα τα υπομένει.
Η αγάπη δεν ξεπέφτει ποτέ...”
Deep Down & Dirty
alexis74
full member

Δημοσίευσηαπό aspic » Σάβ Ιουν 07, 2003 4:31 pm

(τρία δέκα και σαράντα τρισσήμιση και πενήντα, τέσσερα και ένα, πέντε και πέντε, δέκα και δέκα,είκοσιιιιιιι.
--Ωραία αυτό το πενηνταράκι θα το στείλω στο κούκο.
--Εγώ στο ξαναλέω όμως,πώς τώρα με το ευρώ το πενηνταράκι έχει μεγάλη αξία.
Κανονικά θα πρέπει να τα σπάτε τα πράγματα σε πεντάλεπτα.
--Χέστους μωρέ.Το παίζουν άρχοντες και άνετοι αυτοί).

Κούκε,πάρε και ένα πενηνταράκι ακόμη:

Το λοιπόν,έχουμε τον κύριο χ,ο οποίος είναι απομωνομένος στο καλύβι του και ζωγραφίζει χωρίς ποτέ να δεί κανείς τα δημιουργήματά του.

Στην περίπτωση αυτή τι ερωτισμός θα μπορούσαμε να πούμε ότι αναπτύσεται μεταξύ του κυρίου χ και των άλλων και με ποιό τρόπο επιθυμεί να τους πηδήξει ο κύριος χ;

Εκτός άν μου πείς και εσύ αυτά που λένε μερικοί,ότι τέχνη παράγεται μόνο όταν εκτίθεται στον οποιοδήποτε <αναγνώστη>.

Ξεχνάτε όμως και εσύ και ο δήμου, ότι το ίδιο το νόημα των πραγμάτων,βρίσκεται περισσότερο στο αντικείμενο της δημιουργίας παρά στον ίδιο το δημιουργό και το κοινό του.
ʼν θα μπορούσαμε να πούμε ότι κάποιον θέλει να πηδήξει ο δημιουργός,είναι τον ίδιο τον εαυτό του (για αυτό είναι και νάρκισσος),αλλά και αυτό πάλι παίζεται.
Αυτή η ηθική πλευρά της τέχνης που μας λές,κάνει τον άνθρωπο σάν τον παραπάνω αλέξη,που τα βλέπει όλα μπλέ και μέ ένα βοιδίσιο αποβλακωμένο βλέμμα δηλώνει την αγάπη του στον κόσμο.

Α-γαπήστε τον επιτέλους αυτόν τον αλέξη να τελειώνουμε,διότι όπως και να το.............μπιιιιιιιιιιιιπ----μπιιιιιιιιιιιιπ Ο ΧΡΟΝΟΣ ΣΑΣ ΤΕΛΕΙΩΝΕΙ.ΣΑΣ ΑΠΟΜΕΝΟΥΝ 25 ΛΕΞΕΙΣ ΑΚΟΜΗ.ΠΑΡΑΚΑΛΩ ΡΙΞΤΕ ΚΑΙ ΑΛΛΟ ΠΕΝΗΝΤΑΡΑΚΙ.

Ρε δεν πάτε καλά μου φαίνεται που θα φάω όλα τα πενηνταράκια μου με σας.
Θέλω να μάθω ποιός μαλάκας το ανακάλυψε αυτό το σύστημα...ΤΕΛΟΣ ΧΡΟΝΟΥ.ΌΤΙ ΠΡΟΛΑΒΑΤΕ ΠΡΟΛΑΒΑΤΕ.ΑΦΟΥ ΔΕΝ ΕΧΕΤΕ ΑΛΛΑ ΠΕΝΗΝΤΑΡΑΚΙΑ ΑΝΤΕ ΑΓΑΜΗΘΕΙΤΕ ΚΑΙ ΕΣΕΙΣ ΤΩΡΑ ΝΑ ΖΩΓΡΑΦΙΖΕΤΕ ΜΑΛΑΚΙΕΣ ΣΤΟ ΚΑΛΥΒΙ ΣΑΣ ΣΑΝ ΤΟΝ ΑΡΡΩΣΤΟ ΤΟ ΖΩΓΡΑΦΟ....ΦΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣ..............................
Ώστε.
aspic
e-missos master

Δημοσίευσηαπό Artemios Kipelrant » Σάβ Ιουν 07, 2003 4:58 pm

Όταν σήκωσε το κεφάλι του η αίθουσα είχε αδειάσει.
Τα συνθήματα στα σπασμένα παράθυρα,τα σάλια των εκστασιασμένων γυναικών,τα άδεια μπουκάλια μπύρας πάνω στα καθίσματα,όλα μαρτυρούσαν μία νύχτα πού τα συναισθήματα της ανθρώπινης φύσης είχαν ξεραστεί στο χώρο.
Η αστυνομία στα γύρω στενά αποκαθιστούσε την τάξη...

Μέσα από τα δάκρυα ξεχώρισε έναν παχουλούτσικο κύριο να τον πλησιάζει.
-Θολές μνήμες-
"Σήμερα ήσουν απίθανος,σπάσαμε ρεκόρ προσέλευσης,τηλεθέασης,τους τσακίσαμε",του είπε...
-Α, ο μάνατζερ μου-
"Περίμενε να σε βοηθήσω",συμπλήρωσε.

Του έβγαλε από τα μαλλιά το αγκάθινο στεφάνι και του χτένισε τα μαλλιά.Έβγαλε τα καρφιά από τα πόδια και τα χέρια του και φίλησε πατρικά τις ανοικτές πληγές του.

"Μπορείς να πας ως το καμαρίνι;",ρώτησε ο παχουλούτσικος κύριος.
"Ναι, ναι είμαι εντάξει".
"Τα λέμε του χρόνου,σε θέλω καλύτερο.Και απόψε μα την πίστη μου λάμπεις",είπε ο παχουλούτσικος κύριος και χάθηκε στον κεντρικό διάδρομο.

Στο καμαρίνι μόνος,κοίταξε το πρόσωπο του στον καθρέφτη.
Με τις ρώγες των δακτύλων του διέσχισε τα πλούσια γέννια του και σταμάτησε στον λαιμό.Πράγματικά μια αχνή δεσμίδα φωτός υπήρχε πάνω από το κεφάλι του.
Συνοφρυώθηκε και με μια γκριμάτσα κοίταξε το ταβάνι.
Μίλησε στο τίποτα,
"Κάνουμε και πλακίτσες τωρα ε;"
Το φως στο κεφάλι του χάθηκε.

"Αει στον κόρακα, βαρέθηκα, δύο χιλιάδες χρόνια τώρα.Βρείτε άλλο διαφημιστικό κόλπο."
Μάζεψε τα λιγοστά του ρούχα και βγήκε στο δρόμο,πέρασε τη λεωφόρο και χάθηκε για πάντα...

"Ο αληθινός γιος του Θεού" - 1921
Αρτέμιος Κίπελραντ
Γραμμένο στη Μόσχα τα πρώτα χρόνια μετά το τέλος της Επανάστασης
Artemios Kipelrant
junior member

Δημοσίευσηαπό alexis74 » Κυρ Ιουν 08, 2003 7:51 pm

ΠΑΕ ΠΑΩ
Αρματολών & Αντιγραφέων 12
134 25 Αμπελόκηποι
Αθήνα

ΔΕΛΤΙΟ ΚΗΠΟΥ

ΔΙΑΨΕΥΔΟΥΜΕ ΤΑ ΔΗΜΟΣΙΕΥΜΑΤΑ ΤΟΥ ΑΘΛΗΤΙΚΟΥ ΤΥΠΟΥ ΠΕΡΙ ΜΕΤΑΓΡΑΦΗΣ ΤΟΥ ΕΠΙΤΕΛΙΚΟΥ ΜΕΣΟΥ ΤΗΣ ΡΕΑΛ ΜΑΔΡΙΤΗΣ ΠΕΔΡΟ ΜΟΥΝΙΤΗΣ " PEDRO MUNITIS " ΣΤΗΝ ΟΜΑΔΑ ΜΑΣ.
ΑΠΟΦΑΣΙΣΑΜΕ ΝΑ ΚΡΑΤΗΣΟΥΜΕ ΤΟΝ ΚΑΡΑΓΚΟΥΝΗ ΠΟΥ ΕΙΝΑΙ ΚΑΙ ΠΙΟ ΕΜΦΑΝΙΣΙΜΟΣ.

ΕΥΧΑΤΙΣΤΟΥΜΕ ΤΗΝ ΠΕΤΡΟΛΑ ΚΑΙ ΤΑ ΕΛΠΕ ΓΙΑ ΤΗΝ ΑΨΟΓΗ ΣΥΝΕΡΓΑΣΙΑ ΜΕ ΤΗΝ ΟΜΑΔΑ ΜΑΣ.

ΕΥΧΑΡΙΣΤΟΥΜΕ

ΓΙΑ ΤΗΝ ΠΑΕ
ΑΡΤΕΜΙΟΣ ΠΙΠΕΡΛΑΝΤ
ΝΑΥΠΗΓΟΣ ΠΑΡ ΑΡΕΙΩ ΠΑΓΩ
Deep Down & Dirty
alexis74
full member

άσπικ

Δημοσίευσηαπό alexis74 » Κυρ Ιουν 08, 2003 8:19 pm

Αγαπητέ άσπικ,
το γεγονός ότι η ποδοσφαιρική σφαίρα ή μπάλα είναι πόρνη (σύμφωνα με τον Ίβιτσα Όσιμ αλλά και πολλούς άλλους) δεν σημαίνει ότι ο στράικερ που τη χώνει στα γκολπόστ πρέπει να κατηγορηθεί για προσβολή της δημοσίας αιδούς επειδή ερωτοτροπεί μαζί της σε κοινή θέα.
Κατά τα λοιπά,
γράφε γράφε και
λέγε λέγε
όλο και κάτι θα μείνει!
Deep Down & Dirty
alexis74
full member

ΠροηγούμενηΕπόμενο

Επιστροφή στο ας γράψουμε ιστορίες

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 2 επισκέπτες